DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 10. 2006.   #1
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default Kakva je korist od ovih informacija?

Valjda sam pogodio forum - ovde u opisu piše i "poslovanje uopšteno"

Boraveći na IT seminaru u Nišu i družeći se DTP ekipom prijatno sam se iznenadio koliko tu, bez obzira na mladost i neformalan imidž, ima ozbiljnih i poslu posvećenih ljudi. Zato postujem ovu molbu da mi pomognete.

Počeo sam saradnju sa McCannPR kao konsultant za unapređenje biz me servisa za online distrubuciju poslovnih vesti. Priča je jednostavna. Novinska agencija BETA generiše vesti i pročisti svoj poslovni servis, dakle odaberu 10-15 najbitnijih za Hrad Core poslovne ljude, McCannPR pakuje i šalje u 9 i 16 časova radnim danom. Prednost servisa je u tome što vesti dolaze direktno sa izvora i što su izdvojene najbitnije. U teoriji bi trebalo da su najvažnije a najbrže jesu zbog načina nastanka i distribucije.

Ima tu mnogo šta što može da se uradi na unapređenju servisa, počevši od sajta i toga sam svestan. Pošto nije fer da tražim besplatan konsalting za nešto za šta sam plaćen, posredno kroz procenat od povećanja prodaje, nemojte iskazivati ovde mišljenje o sajtu i potrebnim prepravkama.

Moja molba je da odete na
www.bizme.co.yu/prijava

i registrujete se da mesec dana besplatno primate ovaj servis a posle toga popunite anketu. Ako se i pretplatite da ga nadalje primate i to plaćate - ne bunim se.

Zanima me koliko su informacije koje servis nudi korisne i zanimljive poslovnim ljudima. Ima li kod nas potrebe da neku informaciju saznamo nekoliko sati pre drugih i koja bi to informacija bila? Zbog toga sam i pokrenuo ovo besplatno primanje i testiranje servisa. Naravno uzmite u obzir da ste veoma specifična ciljna grupa. Tako će vas verovatno začuditi kada vas pozovu,ako se prijavite, i provere jeste li se vi prijavili i želite li da primate servis u probnom periodu. Naravno da znamo za Opt In - Opt Out princip i tehnologiju kako to može da se izvede ali uzmite u obzir da je servis namenjen generalnoj populaciji poslovnih ljuda za koju sam jako zadovoljan ako čitaju mejl.

Nije loše da se prijavite sa nekog @kompanija mejla, znam da većina ima svoje male ili veće biznise.

Zanima me dakle koliko su informacije koje servis sadrži korisne i zanimljive. To za početak, onda ću da radim dalje.

Najlepše se zahvaljujem
Miloje

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 19. 10. 2006. u 12:18.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #2
Vladimir Nikolic
član
Certified
 
Avatar Vladimir Nikolic
 
Datum učlanjenja: 18.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 61
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Vladimir Nikolic is on a distinguished road
Default

Prijavljen.

Već sam pre toga čuo za sajt, ali nikako da nađem mogućnost prijave.
I tada me je zaintigrirala ideja o svežim i aktuelnim vestima.
Nema dobrog poslovanja bez dobrih i blagovremnih informacija.
Nije bez veze moja profesorica iz marketinga na kraj svakog poglavlja navela:
"Prikupljajte tačne informacije blagovremeno kako bi ste bili u mogućnosti
da donesete tačne odluke."

Javljamo se sa novim izveštajima nakon par dana testiranja servisa.
__________________
Limundo (Srpski za aukcije) / Kupindo (Tvoja robna kuća)
Limundo Cash (Jedna briga manje)
Vladimir Nikolic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #3
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Ako se ne varam, postojao je servis "Vibilia" za tako nešto još pre jedno pet godina, zar ne?
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #4
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Da postoji, moj otac ga koristi.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #5
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Da, Vibilia je aktivna jos od ranije i mislim da imaju prilican broj korisnika.

Anyway, i ja se prijavio pa cemo u toku i nakon promotivnog perioda dati ocenu sto se tice nase ciljne grupe i videti u kojoj meri nam je sistem prihvatljiv.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #6
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default servisi za online distribuciju poslovnih informacija

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Ako se ne varam, postojao je servis "Vibilia" za tako nešto još pre jedno pet godina, zar ne?
Vibilia postoji i danas. Sem nje na našem online prostoru egzistira nekoliko servisa za distrubuciju poslovnih informacija. Oni se razliku po konceptu i realizaciji.

Pomenuta Vibilia je, koliko je meni poznato, prvi servis ove vrste kod nas ili barem nastariji koji se održao u životu. Njena popularnost se zasnivala na činjenici da je to bio prvi servis koji je nudio tendere iz najrazličitijih oblasti poslovanja. U tržišnoj privredi koja se formirala posle 2000 bilo je jako važno da saznaš za tender na koji možeš da konkurišeš a takvi su se, pogotovo za poslove od lokalnog značaja, lesto objavljivali samo u lokalnim medijima.

Balkan Business Network je sličan servis sa poboljšanim online prisustvom. Opet je naglasak na tenderima i njihovim analizama koji se distribuiraju emejlom.

Poslovni portal eKapija delo je čoveka koji je stajao iza razvoja Vibilie. Opet je naglasak na tenderima - koji su i najveća vrednost servisa. Obezbeđena je velika interaktivnost sadržaja a interesantno je da postoje i zaposleni novinari koji se trude da pored agencijskih vesti i sami kreiraju sadržaj.

Za strane poslovne ljude kreiran je Executive Newsletter . Vesti se prikupljaju iz različitih izvora, sintetišu, prevode i mejlom distribuiraju.

Tu je i Pregled privrede, kliping servis agencije Pristop. Interesantno je da postoji i proizvod sa samo bankarskim vestima.

Mislim da sam dobro uradio domaći zadatak na proučavanju ove oblasti i da sam vam dosta detaljno predočio ponudu.

Suštinska razlika koja biz me odvaja od gore navedenih servisa je u tome što u njega vesti dolaze direktno sa izvora. Od same novinske agencije jer je biz me zajednički proizvod McCann PR i BETE. BETA je novinska agencija čiji novinari prisustvuju konferencijama za štampu pišu vesti oslanjajući se i na drug izvore. Ovo sa gornjim servisima nije slučaj već oni, uz izuzetak manjeg dela vesti koje objavi e kapija a napišu ih njihovi novinari, objavljuju vesti koje preuzimaju od agencija ili iz klipinga.

Sem toga korisnici koji plaćaju ovaj servis imaju mogućnost da putem servisa, posredstvom novinara koji će boraviti na određenim KZN, postave pitanja. Time se dobija na interakciji korisnika i servisa a privreda i poslovni ljudi imaju mogućnost da odgovore na pitanja koja ih zanimaju dobiju direktno.

Nadam se da sam bar malo pojasnio. Zahvaljujem se svima koji su se ili će se prijaviti. Od devojke koja administrira servis obavešten sam "Ali ih ima GOMILA!! Sto direktno sto su isli na link, sto sa http://devprotalk.com". Za mesec dana poslaćemo upitnik. Još da ga smislim.

Ako imate sugestije koje se ne tiču direktno sadržaja servisa već načina na koji funkcioniše ili u vezi newslettera ili sajta molim da pošaljete pp.

pozdrav i zahvalnost
Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #7
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Zaboravio si da pomenes:
http://www.arhiv.co.yu/bankarstvo.htm i
http://www.arhiv.co.yu/bankarstvoAN01.htm
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #8
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Poslovni portal eKapija delo je čoveka koji je stajao iza razvoja Vibilie.
Legendarni Aca P.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #9
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar Marković
Hvala.

Koliko vidim ovo nije servis vesti već se radi se o kliping servisu koji ne šalje materijal na emejl već se anlizama pristipa preko sajta.

off topic: Interesantno je koliko, za uslove naše nejake ekonomije, ovakvih servisa egzistra. Šta mislite šta je uzrok tome?
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2006.   #10
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

jeste - Ebart sam pomenuo, a u vezi sa tvojim spominjanjem pristopa. Inače pristop me asocira na megabajte, desetine megabajta pdf dokumenata po dnevnoj bazi u mailboxu, odnosno skenirani press kliping čiji sam korisnik bio, izvesno vreme.

"Bankarstvo i finansije" na arhiv.co.yu relativno duže vreme bili su besplatni. Sada na žalost, isti su postali (samo još) jedan od mnogobrojnih plaćenih servisa Ebarta.

p.s.
ono sto je jos free a predstavlja kliping izbor za home ground je http://www.digital.nbs.bg.ac.yu/eu/
__________________
http://www.akcenat.info

Poslednja izmena od Aleksandar Marković : 20. 10. 2006. u 09:44.
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 11:08
Kakva glupost Pedja (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 1 04. 08. 2007. 04:03
kakva je razlika izmedju "intenzivne saradnje" i "full-time posla"? leoc02 Poslovne ponude i zapošljavanje 8 14. 03. 2007. 14:01
e-Gold, kakva su iskustva? Pedja e-Business 0 15. 09. 2006. 08:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.