DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 11. 2007.   #81
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Mr. Steel
ne moze svako da primeti ono sto mu je dato da vidi
Pa dobro, šta to ti primećuješ što ja propuštam? Konkretno?

Usput, to implicira da ti imaš neke super moći pa možeš da primetiš nešto što ja ne mogu. Znači ti imaš neku moć da osetiš to nešto, a ja ne? Sorry, ne verujem ti. Mislim da me lažeš ili si umislio.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #82
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

i ja hocu da se to istera do kraja
svaka cast!
oces to uspeti tako sto napadas Boga, crkvu, veru i religiju
ja bi voleo da znam pravi nacin da to isteram ali ne znam, a ovde to nije mesto, daj Boze da ti podje za rukom da pomognes da se kazne oni koji su takve stvari pocinili
imamo mi slicno misljenje o pitanju crkve ali je meni zanimljivo sto sve pocinje i zavrsava se sa njom zbog toga jedino

da, vera je ono sto tera coveka da radi vise od svojih mogucnosti (jel moram navodnike ili se razumemo)

sto se tice posmatranja i materijala
- svakodnevne novosti iz polja fizike, astronomije - pomaci i teorije su sve ludji
- prirode i drustva
- knjiga koje se bave istorijskim momentima kojima se istorija malo bavila

niti sam expert niti zelim da budem ali zelim da upoznam ovaj svet dok sam tu
kada bi jos mogao da putujem da se divim lepoti ovoga sveta koliko to samo moze, da izletim u svemir da pogledam koronu kako bih se tek tada osecao, a u svim tim trenucima imam osecaj da niti je slucajno niti je bez smisla

EDIT : OMG Degojs, jednostavne stvari je najteze videti, cak ti ni naocare ne trebaju
pretpostavljam da se nisi trudio da procitas sta je onaj "preobracenik" sve lepo napisao, steta ima kod njega par zanimljviih poenti

bas zato sam rekao ja istrazujem, citam gledam, i onda ugledam temu na Devprotalk.com develperskom forumu i zacudim se kako se tako jednostavno odbacuje ovo ili ono, al dobro 0 ili 1
MrSteel je offline  
"Hvala" MrSteel za poruku:
Staro 07. 11. 2007.   #83
Alkion
book-keeper
Certified
 
Avatar Alkion
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Hvala: 1
7 "Hvala" u 4 poruka
Alkion is on a distinguished road
Default

Citat:
Prva i najstarija i najbolja marketinška agencija na svetu je crkva. Holivud je najveća marketinška agencija, oni prave 90-ominutne spotove, ali i oni su učili od crkve. Svi smo mi od crkve učili, samo što sada imamo neka strana imena pa govorimo - event, hepening, marketing, promotion i tako, ali zapravo, 2000 godina mi imamo jedan fenomenalan marketing, koji je sve izumeo i mi sad samo to prepisujemo. I dobili smo medije. Znači, ovi su kao prvo imali problem s proizvodom. Oni treba da izreklamiraju proizvod, koji ti ne možeš da probaš nikad, dok si živ. Kad ga probaš, oni ne primaju reklamacije, ne možeš da se vratiš kao - znate, ono što ste pričali nije tačno. Nema šanse. Pazi koliko je to teško prodati. Prodaj tako auto - treba da mi otplaćuješ auto ceo život ili 30 godina, pa ćeš onda da ga voziš. Nema, može lizing, ali odmah voziš, pa plaćaš, može kredit, ali ti odmah voziš. Ne, ovo prvo plaćaš, pa ćeš možda da voziš i možda će da radi - nemamo pojma. Znači, radeći marketing tako teškog proizvoda, oni su morali sve da provale.

Prvo, imaš logo – krst. On je fenomenalan, elegantan, jednostavan, može svako dete da ga nacrta, vidiš ga jednom i uvek ga prepoznaješ, znači, genijalna stvar. Imaju logotip o kojem Nike na primer može samo da sanja. Jadna ona devojka što je nacrtala onu Nike kao božicu, koliko je godina ili miliona dolara bilo potrebno da postane dovoljno da staviš onu kvačicu i da mi znamo koji je brend iza. Ovde napraviš krst i svi znamo koji je to brend. Dalje, kako ide promotion te priče, imaš prodajna mesta - crkve, imaš bilborde - freske i mozaike, znači, mi smo samo to izneli, pa stavili na ulicu, imaš postere koji se zovu ikone, imaš one liflete, to ti je kalendar crkveni, koji dobijaš i sve one giveaway-ove takozvane, one sitnice koje ti vise po kolima, brojanice i tako. Imaš promotere, doduše takođe u haljinama, ali nisu to mini haljine, oni su promoteri u dugim mantijama i to im ne smeta da ih ljudi slušaju. Pošto nisu imali medije, pa nisu mogli da prave TV spotove, imali su nedeljom misu, gde ti dođeš na direktni prenos, na emitovanje spotova, reklamnog materijala uživo. Imali su čak i ono što se zove telešop, ali pošto oni nisu imali tele-vizor u to doba, oni su imali - aleluja, prohodao sam, znači - evo gledajte, ovaj čovek je prohodao, ovaj baca štake, ovaj je progledao.

Imali su i stalne evente, male rituale po kućama, imali su i door to door, znači, dođe ti da ti sveti vodicu. Onda imaš te neke hepeninge, slave, preslave, crveno slovo, a imali su i velike evente i hepeninge, kao što je ona gospa iz Međugorja. To ti je snaga marketinga, znači, kako nešto uđe u modu. Tako je nekad bilo moderno iliti društveno poželjno da si pionir i da imaš maramu i da ideš na radne akcije i ljudi su išli na radne akcije. Sada je moderno da nosiš brojanicu i krst i ljudi to nose, jer je tako rečeno. Znači, to smo ispropagirali da je sada moderno.
Nadežda Milenković, stručnjak za marketing
http://www.pescanik.net/index.php?&p=240&ni=558&nd=1

Poslednja izmena od Alkion : 07. 11. 2007. u 17:43.
Alkion je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #84
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Mr. Steel
oces to uspeti tako sto napadas Boga, crkvu, veru i religiju
Vidiš li kako nam impliciraš da Bog postoji takvom rečenicom? Jer, kako se može napadati nešto što ne postoji? Prvo dokaz da postoji uopšte.

Inače, da te obavestim: nemate budućnost, ljudi kao ti, tj. takvo razmišljanje, osim ako se ne desi neko čudo (pa uspete da dokažete nešto od tog što propovedate). Bićete prevaziđeni kao i mnoge druge stvari iz istorije i ostaće vam samo da se okupljate kao kakvi ludaci ili oni tipovi što vole Ratove Zvezda, Zvezdane Staze i slično, na nekakvim konferencijama (a ti ljudi dobro znaju da je to samo lepa priča). Ima vas mnogo danas, pa će trebati vremena, ali ne sumnjam da ste propala firma, sve skupa.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 07. 11. 2007. u 17:59.
degojs je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #85
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Vidiš li kako nam impliciraš da Bog postoji takvom re?enicom? Jer, kako se može napadati nešto što ne postoji? Prvo dokaz da postoji uopšte.
A ako on treba da dokaze da postoji ajde onda ti dokazi da ne postoji?

Ovo je totalno pointless diskusija koja ne vodi nicemu.
__________________


Poslednja izmena od jasmanac : 07. 11. 2007. u 18:08.
jasmanac je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #86
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default


Ne razumijem poentu ove diskusije. Ima nas koji smo vjernici, ima vas koji niste i sta sad, hocemo li se prepucavati na IT forumu da li je jedno bolje od drugog, da li Bog postoji ili ne?!
Nego moderatori zatvarajte ovo ili jos bolje brisite skroz i u buduce ne dozvoljavajte rasprave ovakvog tipa i na ovakvom nivou jer ne vode nicemu.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline  
"Hvala" zira za poruku:
Staro 07. 11. 2007.   #87
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
A ako on treba da dokaze da postoji ajde onda ti dokazi da ne postoji?
Tom logikom i Dart Vader postoji, pošto ja ne mogu da dokažem da ne postoji. Svašta. Koji je to princip? Naopako.

Znaš šta mene brine? To što on kaže da "oseća", tj. "vidi", to nešto.. Boga, valjda.

Ako se folira ili priča to reda radi ili zbog tradicije, itd, onda je OK, razumem ga.

Ali ako stvarno "oseća" Boga, tj. da tako ima neku komunikaciju sa Bogom, A SVI ZNAMO DA NIJE TAKO, e onda je to opasno. Sutra on može tako da "oseti" da mu Bog poručuje da ubije mene ili nekog drugog.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 07. 11. 2007. u 18:51.
degojs je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #88
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
kai, objasni mi šta je po tebi vera? Vera je "vera u Boga" i ništa drugo? Ja verujem u druge stvari, ti veruješ u svoje stvari, nije crkva uzela valjda monopol i na verovanje?

A što se tiče "lika koji sedi na oblaku i vedri i oblači", pa nisam ja to izmislio - crkva ga predstavlja tako vekovima. Freske su prepune lepih čikica koji "sede na oblacima", zar ne? Ili opet mašim poentu? A koja je poenta?
Vera je kao elektricna energija - ne vidis je, ali vidis svetlo koje proizvodi. Za mene, vera je neka snaga duboko u meni koja me pokrece da idem dalje, bez obzira bile stvari dobre ili lose. A ti se opet hvatas za crkvu kao pijan plota. Hajde da zanemarimo crkvu za trenutak, sigurno postoji nesto u sta ti verujes? Takodje, zar nikada nisi probao da razmisljas o tekstovima u bibliji, kuranu, tastaturusovom manifestu, umetnickim delima ili cemu vec - metaforicki?
kai je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #89
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Srjdane, za struju je dokazano da postoji, zezem se sa strujom i eto me kod Svetog Petra Evo zezam se sa Bogom i nije mi ništa

Ok, šalu na stranu... primer ti je loš jer i ne postoji dobar primer koji bi opravdao to.

Verovanje u Boga je verovanje u natrprirodne stvari kada nemaš objašnjenja za događaje, ta vera je nastala jako davno, daleko pre hrišćanstva jer je tada bilo jako puno neobjašnjivih pojava, danas je to obesmišljeno. Isto kao što se vekovima verovalo da je zemlja ravna, pa su (crkva, u ime Boga) čak spaljivali ljude na lomači ako su se usudili da kažu da je okrugla. Sada kada se zna da je okrugla, svakoga ko kaže da je ravna poslali bi u neki sanatorijum, zar ne?

Civlilizacijski napredak jednostavno ne dozvoljava da se držimo starih verovanja, razlika između današnjih vernika i "omraženih" pagana je samo u tome što umesto više Bogova postoji samo jedan Bog, i dalje se sve zasluge pripisuju Božijoj volji, zar nismo odmakli dalje od vremena kada je Konan Varvarin bio glavni baja?

Ja (donekle) mogu razumem da je neko tradicionalista i drži do običaja zbog tradicije, ide u crkvu zato što "tako treba"... i to je plafon mog razumevanja (dok ne počne da mi igra dodole na parkingu oko zgrade)

P.S. Ja sam pročitao i stari i novi zavet, Tastaturusove zapovesti čitam svaki dan preko ICQ, gtalk... ne znam zašto mešaš umetnička dela? I naravno da sam razmišljao o tome, zbog toga ti i govorim da to ne pije vodu, ok? Žena od rebra, 40-dnevni potop, Mojsije koji napravi prolaz kroz crveno more, otac kome Bog naređuje da ubije svog sina kako bi dokazao veru... sorry, ali za mene je to sve nonsens... Braća Grim.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 07. 11. 2007. u 19:56.
bluesman je offline  
Staro 07. 11. 2007.   #90
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

ne znam sta da vam kazem,
meni se moj Bog sad javio i rekao mi da ne pricam vise sa vama
rekao mi je samo da ako hocete da okajete svoje grehe
morate veceras 14 puta da otpevate pesmu Simon & Garfunkel - Sound of Silence, po mogucstvu dva puta unazad
oseticete odmah poboljasanje u levom uvetu i desnom guzu
i tada cete cuti "Ne imaj drugog idola osim MrSteel-a" i tada cete biti preobraceni i vecno srecni
cak cete i programirati bolje posto ce vam biti ugradjen 0/1 patch
MrSteel je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
The Simpsons Movie Nemanja Avramović Opušteno 10 02. 08. 2007. 10:28
Review za dvd-movie-shop.org cvele Marketing i SEO 7 30. 08. 2005. 00:54


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.