DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 09. 2009.   #11
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Aktivacioni email ide u spam na gmail-u..
__________________

Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2009.   #12
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Ne bi bilo loše da se doda opcija "zanemari vreme" prilikom dodavanja nekog događaja jer ljudi često ne znaju tačno vreme početka. Evo na primer malopre sam dodao koncert Riblje Čorbe koji je za mesec i kusur dana, i baš sad znam kad počinje tačno.. Stavio sam otprilike 20:00 al' opet nije pouzdana informacija tako da bi bolje bilo da ne piše ništa nego da piše pogrešno.
__________________

Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #13
teknoledge
Milos Matovic
Qualified
 
Avatar teknoledge
 
Datum učlanjenja: 29.05.2007
Lokacija: Belgrader
Poruke: 157
Hvala: 15
11 "Hvala" u 6 poruka
teknoledge is on a distinguished road
Default

Jel ovo buddypress?
teknoledge je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #14
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Haha, naravno da nije.

Na Ruby on Rails se vrti Plakatt.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #15
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Imao sam prilike da koristim Plakatt i u beta fazi i sve u svemu je dosta dobar app. Medjutim ima par stvari koje su jako vazne a do kojih nisam uspeo doci na lak i intuitivan nacin. Neke od njih uopste nisu ni podrzane. Iznecu par svojih zapazanja.

Ne postoji pretraga dogadjaja i lokacija. Dobro, pretraga lokacija nije toliko bitna ali pretraga dogadjaja je od krucijane vaznosti za ovakvu aplikaciju. Recimo juce sam hteo dodati BizBuzz u dogadjaje koje cu posetiti i to mogu da uradimo jedino ako kliknem na Dogadjaji pa da kliknem na grad u kome se odrzava dogadjaj ili da koristim kalendar pa da idem levo desno. Pretragom bih to uradio u dva klika.

Drugo, ne postoji spisak svih registrovanih korisnika. Hocu recimo da dodam ljude u svoje kontakte ali to mogu jedino ako sam na nekom dogadjaju pa se tamo vodi neka diskusija u komentarima. Mislim da bi trebalo da postoji spisak regovanih korisnika gde lako mogu dodati nekog u svoje kontakte, videti njegov profil ili poslati poruku.

Kada dobijem notification da neko zeli da me doda u svoje kontakte i nakon moje akcije, trebalo bi da se prikaze stranica sa svim mojim kontaktima. Ovako samo stoji poruka Novi kontakt ili nesto slicno.

Dalje, evo sada mi je dostupna opcija da izmenim dogadjaj iako ga nisam kreirao. Tako je za svaki dogadjaj. Jeste da na kraju izbaci gresku ali opet taj link bi trebalo da vidi samo onaj ko je kreirao dogadjaj.

Prilikom dodavanja/izmene dogadjaja pojavljuju se oni silni selekt boksevi sto znaci da moram da promenim 6 selekt bokseva da bih dodao datum pocetka i jos toliko da bih dodao datum zavrsetka dogadjaja. Kalndar bi ovde dobro dosao.

Toliko za sada.
__________________


Poslednja izmena od jasmanac : 24. 09. 2009. u 15:25.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #16
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Dal ja nisam uspeo da pronadjem ili ne postoji neznam, al bas fali kategorija dogadjaja.

Stranica sa listingom dogadjaja je do bola konfuzna, posebno vidljivo kada je cela stranica bila posednuta sa "Dzinovi pata".
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #17
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Prvo hvala na feedbacku.

@Jasmanac:

Re. pretraga — Naravno da smo svesni da nemamo pretragu, to je možemo reći "nameran previd" jer već u sledećoj verziji Plakatta način navigacije događajima se kompletno menja. Trenutna navigacija sa selektorom gradova je samo privremeno rešenje.

Re. spisak korisnika — Feature jednostavno nije bilo vremena rešiti vizuelno dosledno ostalim elementima servisa, opet, biće rešeno već u sledećoj turi izmena.

Re. povratne informacije posle akcije korisnika — nedostatak vremena, veoma smo svesni situacije i biće rešeno u sledećoj verziji.

Re. izmena događaja — Događaji na Plakattu su zamišljeni kao wiki, gde svaki ulogovani korisnik ima opciju menjanja događaja osim u slučaju kada to autor događaja eksplicitno ne želi da dozvoli (postoji checkbox). Javili su mi da se pojavljuju neki čudni exceptioni za neki događaj koji si ti pokušavao da menjaš (Tom Jones ako se ne varam?) ali ne znam zašto ti promena ne prolazi? Jel možeš da mi napišeš ukratko šta si radio i koji error dobiješ?

Re. select boxovi za vreme — Tabovanjem kroz te boxove možeš da ih popuniš za 5x kraće vreme od kliktanja po kalendaru. Razlog za ovo su jako loše performanse kalendara na starom Plakattu. No videćemo šta će to kraja biti s tim.

@cvele:

Kategorije i tagovi su za sada još uvek tu samo kao šminka, profunkcionisaće kada implementiramo novi sistem navigacije/pretrage. Primetićeš da ni tagovi nisu klikabilni trenutno.

Što se tiče listinga događaja, verujem da nisi navikao na ovakav prikaz događaja, ali verujemo da će se ljudi navići na njega lako jer je ukorenjen u formatu kalendara koji svi znaju kako da posmatraju.

Još jednom, hvala na kritikama, ovo što sada koristite je 10% od onoga što planiramo Plakatt da bude, tako da zaista cenimo ovakav feedback jer nam ukazuje gde grešimo i šta ljudi očekuju/kako koriste servis.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #18
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Javili su mi da se pojavljuju neki čudni exceptioni za neki događaj koji si ti pokušavao da menjaš (Tom Jones ako se ne varam?) ali ne znam zašto ti promena ne prolazi? Jel možeš da mi napišeš ukratko šta si radio i koji error dobiješ?
Jeste, mislim da sam njega pokusao da menjam. E sada ne secam se tacno sta sam menjao, samo dodao neke bezveze karaktere, pokusao da dodam datum zavrsetka i onda dobio bananu
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #19
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Re. select boxovi za vreme — Tabovanjem kroz te boxove možeš da ih popuniš za 5x kraće vreme od kliktanja po kalendaru. Razlog za ovo su jako loše performanse kalendara na starom Plakattu. No videćemo šta će to kraja biti s tim.
Da li si razmisljao o maskama nad input poljem umesto select boxova? Ukoliko koristite prototype (mrzi me da proveravam) mogu tako nesto da zbrckam za 10ak min.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #20
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@jasmanac — videću sa ekipom da li možda znaju do čega je, trenutno sam sam u kancelariji.

@cvele — koristimo jQuery. Jel možeš da mi daš neki URI da vidim gde se koristi ta tehnika, jer mi po imenu ne zvuči poznato?
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Plakatt.com u Ozonu torbica IT događaji 1 16. 06. 2010. 17:55
Novi pasoš bluesman Opušteno 53 04. 07. 2009. 12:09
Novi GA Interface kai Marketing i SEO 2 10. 05. 2007. 19:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.