DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 04. 2006.   #21
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Wow - ti si moj Idol. Zaboravio sam prethodni put da pomenem još veće postignuće - video sam Tita!
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #22
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Sta ste postigli do svoje 25 godine?
Skinuo se matorima s grbače... Malo li je za Srbiju?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #23
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zigor
Pedja, a sto si stavio bas 25 godina u pitanje? Ima neki razlog, pretpostavljam ...
U stvari sam prvo mislio da kao granicu stavim 22 godine, ali ipak u nasim uslovima to bi bilo prerano. 25-ta bi trebalo da bude neka krajnja granica odrastanja.

Zasto sam postavio ovo pitanje? Zato sto se celog zivota svakodnevno srecem sa raznim ljudima koji prodaju avione i kamione, i puni su sebe do teme mere da je to ocigledno nerealno. To ne znaci da smatram da ljudi na DPT spadaju u "avioni, kamioni" kategoriju, bas naprotiv, ovde su ljudi dobri kao kontrolna grupa.

Jos kao klinac (negde pre 20-te) skontao sam "Pravilo tri magicna podpitanja" koje sam cesto sprovodio na pomenutoj kategoriji ljudi. Magicno podpitanje je takvo pitanje koje kod upitanog pokrece proces razmisljanja iz koga pre svega zakljuci da stvari nisu bas onakve kakvim ih predstavlja i time ga spustaju na zemlju.

Samo magicno podpitanje zavisi od teme o kojoj se diskutuje, ljudima koji ucestvuju u razgovoru i situacije u kojoj se razgovor odvija.

Cilj magicnog potpitanja je da upitanog spusti na zemlju, a da ne izazove negativnu reakciju, jer do saznanja dolazi sam. Nekome je za spustanje dovoljno jedno, a najvise tri magicna podpitanja.

Ako magicno podpitanje ne deluje, onda ste vi napravili gresku: ili podpitanje nije magicno ili osoba koju pitate nije u grupi onih kojima je potrebno spustanje na zemlju.

Za razliku od magicnih podpitanja, magicna pitanja nisu vezana za konkretne ljude i situacije, vec se mogu primeniti na sve ljude, sa ciljem da se dobiju odgovori na mnoga druga pitanja i da time sama osoba stekne realniju sliku o sebi, ali i da drugi nju vide realnije. Ova pitanja nemaju negativnu konotaciju "spustanja na zemlju". Najbolje je da ta pitanja covek postavi sam sebi.


Do sada sam smislio dva magicna pitanja:

"Sta sam do sada postigao u zivotu?"
"Sta zelim da postignem u zivotu?".

Naravno, nije potrebna neka posebna inteligencija da se do svega ovoga dodje, bitni su odgovori iz kojih se vidi mnogo toga.

Trece magicno pitanje jos uvek nisam smislio.

Pogledajte odgovore u ovoj temi i mislim da cete se sloziti da ona daju jasne odgovore na mnoga druga pitanja koja nisu ni postavljena.

Poslednja izmena od Pedja : 05. 04. 2006. u 12:16.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #24
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Jos nam samo reci sto si ti postigao do 25-e...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #25
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Blood
cek, jel ovo 8.8. znaci da si rodjen 8.(osmog) Avgusta, ako je tako haha onda smo rodjeni na isti dan-samo ti godinu dana ranije...
tacno tako.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pitanje je interesatno, ali treba imati u vidu da nije isto imati 25 godina u Srbiji i recimo u SAD. Gledam na Discovery Channel emisiju Europe's Richest People i prica ide o vlasniku easy imperije ciji je otac brodovlasnik.

Kako je on poceo? Pa jednog dana ja odlucio da pokaze kako je "mnogo dobar" i onda mu je sa 25 godina "tata pomogao" tako sto mu je pozajmio 29 miliona eura i onda je on pokrenuo sopstvenu kompaniju.

Sa 29 miliona evra pozajmljenih od tate, bez kamate, moras da budes totalni moron pa da ne uspes da napravis business, a on se kurchi tamo po televizijama kako je mnogo dobar businessman.

Ja ne da nisam imao ni 29 eur (da ne pricao o milionima) od mog tate, nego sam sa 21 morao da rintam da vratim prvo dug koji je moj "dragi tata" ostavio i koji je u to vreme bio oko 6000 DEM (pazite pricamo o godinama 1991 - 1995, doba hiperinflacije). Tako da, jos jednom ponavljam, najveci uspeh sa 25 godina mi je (pored toga sto NISAM dobio od tate 29 milona evra na pozajmicu) to sto sam preziveo a da NISAM prodavao benzin po ulicama u flasama niti sam prekrsio jedan jedini zakon.

I onda se pojavi tata posle skoro deset godina da glumimo "otaci i sin". More marš bre u.... (odmah se iznerviram čim se setim tako da je bolje da prekinem)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 05. 04. 2006.   #27
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja ne da nisam imao ni 29 eur (da ne pricao o milionima) od mog tate, nego sam sa 21 morao da rintam da vratim prvo dug koji je moj "dragi tata" ostavio i koji je u to vreme bio oko 6000 DEM (pazite pricamo o godinama 1991 - 1995, doba hiperinflacije). Tako da, jos jednom ponavljam, najveci uspeh sa 25 godina mi je (pored toga sto NISAM dobio od tate 29 milona evra na pozajmicu) to sto sam preziveo a da NISAM prodavao benzin po ulicama u flasama niti sam prekrsio jedan jedini zakon.
Same here.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #28
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Ček, pa ti si nas bre Peđa psihoanalizirao bez dozvole za rad
Auuuu...
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #29
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pitanje je interesatno, ali treba imati u vidu da nije isto imati 25 godina u Srbiji i recimo u SAD.
ili recimo Francuskoj. ovi studenti shto protestvuju u Francuskoj su kao jedan od razloga zashto se bune protiv zakona o prvom poslu rekli i "pa necemo valjda da zivimo sa roditeljima do 25te"

mene 25ta ceka za par meseci i na prste jedne ruke mogu da nabrojim ljude koje znam a da su se odvojili od roditelja, ne racunajuci studente koji nisu iz Beograda. kod nas ko do 30te ode od roditelja taj je uspeo u zivotu. tuzno ali istinito

inace, ja ne mislim da sam ishta posebno uradio za svojih skoro 25 godina. zavrshavam shkolu, povremeno neshto radim, imam vremena da se bavim stvarima koje me zanimaju i da se druzim sa ljudima.. generalno nije loshe, ali opet nishta posebno
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #30
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ma nisam ja nikoga psihoanalizirao, sami ste, valjda. Ja sam sam postavio jedno pitanje

Aj' da ne ostanem duzan, prilicno rano sam poceo da mislim kao odrastao tako da sam rano postao i finansijski nezavisan od roditelja. Nazalost, i mene su potkacila nesretna vremena kroz koja sam se provukao na misice, iskljucivo sopstvenim trudom i bez nepostenih radnji. Ono sto smatram bitnim, to je da sam u to doba stekao ugled nekoga ko je ozbiljan, ima znanje i pouzdan je.

Do tog doba sam vec imao iza sebe veliki broj obucenih radio-operatora, ciju sam obuku izvodio samostalno i cak uspeo da skratim vreme njenog trajanja sa minimalnih 3 meseca na 45 dana i opet izvedem operatore veceg kvaliteta.

Napravio sam neke znacajne pomake u primeni racunara u pripremi stampe, narocito na polju stampe u punom koloru koja je tada bila velika nepoznanica.

Dok sam radio u tadasnjoj Televiiji Beograd napravio sam nekoliko sitnih tehnoloskih inovacija koje su olaksavale rad.

Osnovao sam, sa jos dva momka najvecu BBS mrezu u Srbiji (SETNet) , koja je bila cenjena cak i u akademskim krugovima i medju profesionalcima u to vreme. I pored sankcija, kada smo bili izolovani od sveta, ova mreza je omogucavala komunikaciju sa ljudima sirom sveta. U okviru ove mreze sam razvio i uveo u upotrebu sistem koji je resavao problem "nasih slova", tako da je svaki korisnik u mrezi mogao da cita i pise postu u svom kodnom rasporedu, bez obzira na platformu koju je koristio.

Razvio sam informacioni sistem Regionalne privredne komore u Uzicu koji je u neku ruku napravio velike pomake u razvoju informacionog sistema celog sistema Komora u Srbiji.

Napravio sam i nekoliko manjih aplikacija koje su u svoje vreme predstavljale prilicne inovacije.

Ipak, najvaznije mi je to sto sam vec u to vreme stekao veliki broj prijatelja sirom sveta i u zemlji. Nekima od njih sam direktno ili indirektno pomagao da steknu znanja koja ih danas cine bitnim i cenjenim u njihovom poslu.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gde prijaviti svoje RSS feedove? ljtruba Web aplikacije, web servisi i software 9 20. 04. 2010. 01:08
Oglas godine :) Dejan Bizinger Opušteno 3 08. 09. 2008. 20:02
kako da sprecim klijenta dastavi sliku svoje familije na naslovnu stranu sajta Miloje Sekulic e-Business 29 11. 05. 2008. 19:02


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:51.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.