DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 10. 2006.   #21
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Jeste da se moze procitati kod mnogih super tekstovi na njihovom blogu ali je to jedna stvar a druga stvar je kada ta osoba odrzi predavanje, kasnije se upoznate i mozete da mu prezentujete svoje resenje. Mi jesmo mali ali u regiji vec ima jako kvalitetnih i posecenih sajtova kao i servisa koji su lansirani ili tek treba da se lansiraju. Kod konferencija, to uvek kazem, su cesto predavanja mnogo manje bitna nego sam networking.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #22
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Nema Bowmana, nema Zeldmana. Jako je tesko u jednom momentu dovesti 4 face odjenom svjetskog kalibra.
Nema ih zato sto su obojica bili predhodne godine ...sto ne znaci da nije trebalo i ove. Na obe konferencije, jedno od najzaniimljivijih izlaganja je bilo Robina Christophersona koji je sa nekoliko peimera prikazao probleme accessibilitija i usabilityja - covek je slep! Nije faca , ali bih i njega definitivno dodao na listu predloga!
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #23
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao caboom
da, ali za tako nesto trebaju i lokalni kvaliteti koji su, po mom skromnom misljenju, tek u fazi nastajanja. budimo realni, jos smo veoma sitni i samo napuhavanje nas nece uciniti vecim vec grotesknim - zato mislim da treba da rastemo u koracima sa mnogo mukotrpnog rada.

to bi bilo sjajno, svaki vid aktivacije je pozitivan korak unapred, ali bi bilo jos daleko bolje da ostavimo trajan utisak na predavace posto, realno gledano, oni ce doci, ispricati duhovito sve ono sto je vec moguce procitati u njihovim esejima/blogovima i vratiti se nazad. mislim da bi bilo dobro da se vrate sa nekim trajnim utiskom koji, za promenu, nije vezan za losu infrastrukturu i lokalni kissing-up.
Caboom je jako lijepo objasnio suštinu stvari. Lokalni kvaliteti: Caboom je upotrjebio kulturan izraz, ja ću ići još dalje pa ću reći da su blago užasni. Nema ništa dok ovdje veći broj timova ne zapne sa mukotrpnim radom jedno 2-3 godine, pa će nešto da se izrodi. Znači suze, krv i znoj, ništa zezanje i foliranje. Treba razmišljati sa aspekta, okej ljudi će doći, a šta to njima imamo da konkretno pokažemo?

Poslednja izmena od mungos : 26. 10. 2006. u 01:08.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Denis_Radenkovic
Nema ih zato sto su obojica bili predhodne godine ...sto ne znaci da nije trebalo i ove. Na obe konferencije, jedno od najzaniimljivijih izlaganja je bilo Robina Christophersona koji je sa nekoliko peimera prikazao probleme accessibilitija i usabilityja - covek je slep! Nije faca , ali bih i njega definitivno dodao na listu predloga!
Hvala za info. Sto se tice konsultacija, Dejane obavezno kontaktiraj Denisa, on je sve te worldwide baje manje-vise gledao uzivo
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #25
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

lepo, podrzavam
u nis nisam mogao doci, potrudicu se da se organizujem za mart

neogen.bg i dir.bg?
ukoliko hoces, mogu da te povezem sa ovdasnjim likom koji je organizovao vec tri puta WebTech i radi na promovisanju Open Source ideja u Bugarskoj.

ako ti zatreba nekad prevod sa bugarskog - tu sam
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #26
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Jako lepa i pre svega ambiciozna ideja. Svidja mi se sto pucas na krupnu divljac. Keep us informed.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #27
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default a cemu sve to

Dejane svaka cast. Za ulazak u ovako nesto treba imati ...

Nadam se da cu kroz casopis koji pravim a u buducnosti i na druge nacine moci da pomognem. Za sad a cu uzeti na sebe ulogu oponenta, makar navukao gnjev ovde virituelno prisutnih.

Jedan od stvari koju sam naucio za svojih 40 godina je da je veoma dobro da u svakom projektu postoji i dezurni sumljicavac, onaj koji postavlja teska i neugodna pitanja. Ukoliko se na njih nadju odgovori projekat je na dobrom putu. Ne bude li ovih odgovora ili ako oni budu polovicni tesko da ce stvar izaci na dobro. Znam firmu u kojoj trojica suvlasnika uvek zjadenicki odlucuju o krupnijim pitanjima. Jedan dodje sa idejom, jedan od druge dvojice preuzima ulogu onog kome se ideja bezrezervno dopada a drugi je sunjicavac koji nalazi gomile zamerki. Ako se na kraju sloze da je ideja ipak OK - idu u posao.

Pa da krenemo ako se slazes. Pitanje svih pitanja je naravno: "Sta ti sve ovo treba?".Potrosices silno vreme, energiju i verovatno dosta sopstvenog novac i kredita kod ljudi, rizikujuci da urusis mukom godina stvaranu reputaciju. Zasto to dakle radis?

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Planiram da Serbia OnLine! bude internacionalna konferencija i expo u pravom smislu te reci, da Beograd i Srbija budu prepoznati kao vrlo zanimljivo trziste koje ima sta da ponudi.
To je OK ali bi bilo lepo ako bi u jednoj recenici sazeo kakvu misiju zelis da konferencija ima i kakvu viziju njenog razvoja imas. Znam da se svima prica o misiji i viziji popela na vrh glave i znam dosta projekata u koje se uslo bez osmisljene misije i vizije. Propali su.

Miloje cangrizavi
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #28
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Mene isto zanima o cemu ce se tacno prica na konferenciji? Koje oblasti?
Ko je ciljna grupa : tehnicki (IT) manageri, programeri i sl. Ili ne tehnicki manageri i ostali koje to zanima.
Idemo jedno po jedno pitanje
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #29
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Miloje: Sve to stoji sto si napisao. Dobro je da ima jedna takva osoba u projektnom timu koja sve preispituje. Projektni tim se tek formira.

Misija konferencije je edukacija polaznika o znacaju Interneta na samo poslovanje i svakodnevni zivot i na koji nacin je moguce iskoristiti sve potencijale koji jedan takav medij pruza.

Vizija konferencije je da postane referentna konferencija u regiji Alpe Adria kada je rec o Internetu kao i da spoji elemente konferencije i sajamske manifestacije.

Bice akcenat na praksi.

@Aleksandar: Sto se tice ciljne grupe konferencije, bice mnogo vise poslovna nego tehnicka manifestacija. Ciljna grupa su svi koji na bilo koji nacin imaju veze sa Internetom.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #30
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Miloje: "Sta ti sve ovo treba?"

Ako se pitas zasto sve ovo radim, verovatno su vecina razloga isti kao i kod svih onih koje organizuju konferencije:

1) Omogucavanje da ljudi nesto nauce i upoznaju jedne druge. Posto se bavim Internetom, logicno je da konferencija bude o Internetu. Procitao sam negde na Internetu nesto kao You can get what you want if you give people what they want. To je potpuno tacno. Prvo moram drugima nesto da dam da bih ja dobio nesto od drugih.

2) Stavka 1 kao nastavak donosi sledece. Ako je konferencija koja je organizovana dobra, organizator i tim ljudi koji su je organizovali sticu goodwill.

3) Razlog zbog koje se konferencije organizuju je, da se ne lazemo, i prihod koji moze da se ostvari na taj nacin.

4) Bez obzira da li je prihod ostvaren ili nije, u dugorocnom smislu ako je konferencija dobra, to se sve kad-tad naplati. Videti stavku 1.

Ovo je jedan izazov za mene. Kao sto je i projekat Humanost.org koji jos nije na onom nivou koji hocu da bude. I za taj projekat me mogu pitati i pitaju me "Sta ti sve ovo treba?" ali je razlog za jedan takav projekat mnogo drugaciji od razloga organizovanja konferencije.

Da bi se covek izdvojio iz proseka on mora da radi stvari koje ga izdvajaju iz proseka. To je slicna stvar kao u sportu. Dobri igraci su dobri ali vrhunski igraci se prave onda kada se lomi rezultat. Naravno, ne bih da neko pomisli da ja sam sebe smatram za vrhunskog igraca ali svakako tome tezim, kao i verovatno svi sa DPT-a.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 26. 10. 2006. u 11:59.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Software za video conference misk0 Web aplikacije, web servisi i software 5 01. 05. 2009. 16:57
Razvoj online sadržaja i finansijska podrška online projektima Dragan Varagić e-Business 1 28. 10. 2007. 20:21
BOOX EXPO - Zanimljive frizure :) Dejan Bizinger Opušteno 3 26. 11. 2006. 04:15
SEE Broadband 2006 – Conference and Expo blogowski e-Business 0 28. 02. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:15.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.