DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 09. 2010.   #31
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@smarkovic

Probao sam da pomognem oko mapiranja prepreka za razvoj e-trgovine onoliko koliko mi moja akademska obrazovanja, radno iskustvo i neformalna znanja omogućavaju.

.. vidim da ne ide.

S' obzirom da spadam u grupu ljudi koja ne voli da bije izgubljene bitke, a voli da pobeđuje, odustaću od daljeg učešća u ovom mapiranju.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #32
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
jel znas da kad imas neki priliv na tekuci racun kao firma, koliko god bio mali, moras da prijavljujes deviznom inspektoratu...
Da li znate da se ovo od 01.11.2010. moze raditi elektronskim putem?
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #33
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
Ne razumem svrhu ponavljanja istog citata na svakih par sati?

Takođe, bold je pogrešan, jer je suština u drugom delu rečenice -- kako budemo usklađivali naše propise sa EU, nestajaće i problemi koji sada postoje.
Pa šta čekamo sa tim usklađivanjem onda? O tome i jeste reč. "Pristupanje EU", ako ga uopšte bude bilo, nije nešto apstraktno što će da se desi samo od sebe, pa će da povuče i "reši" probleme. Pristupanje EU jeste upravo aktivno rešavanje svih tih problema.

A ta izjava jeste uvreda za inteligenciju i treba je ponavljati i boldovati svakih 7 dana.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku:
Staro 19. 09. 2010.   #34
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Što se mene tiče, ne čekamo baš ništa... mada vidim da ima ljudi na ovom i drugim forumima koji predlažu da sve to sačeka neka druga vremena, neke druge ljude, neke veće pare, neke bolje prilike itd... do sledeće diskusije...

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #35
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
Što se mene tiče, ne čekamo baš ništa... mada vidim da ima ljudi na ovom i drugim forumima koji predlažu da sve to sačeka neka druga vremena, neke druge ljude, neke veće pare, neke bolje prilike itd... do sledeće diskusije...
Hehe, Slobo, politicaru Uvek je problem u onom drugom, skoro po pravilu onom koji od naroda nije ni trazio ni dobio mandat da resava probleme.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #36
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Da li znate da se ovo od 01.11.2010. moze raditi elektronskim putem?
Postoji jedan problem sa tim - moras imati dokaz da je to poslato. Sa druge strane, oni ne salju nazad nikakvu potvrdu da su primili tvoj email.

Samo zbog toga i dalje saljem klasicnom postom - imam fizicki dokaz da sam im poslao (potvrda o posiljci), i koji mogu pokazati inspektoru, ako do toga dodje.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #37
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

^ Moram da ispravim prethodnu poruku..
Mislio sam da se to odnosi na klasicno slanje emailom (sto je moglo i ranije), tek sad skontah da je Devizni inspektorat uveo mogucnost slanja dokumenata putem njihove web aplikacije (nalazi se na http://edd.devizni.gov.rs/, uputstvo se nalazi na http://devizni.gov.rs).
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #38
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Влада кочи брже усвајање закона
http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...%BD%D0%B0.html

Ne koče oni, nego čekaju da se zakoni sami donesu. Tako to ide u EU.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #39
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
^ Moram da ispravim prethodnu poruku..
Mislio sam da se to odnosi na klasicno slanje emailom (sto je moglo i ranije), tek sad skontah da je Devizni inspektorat uveo mogucnost slanja dokumenata putem njihove web aplikacije (nalazi se na http://edd.devizni.gov.rs/, uputstvo se nalazi na http://devizni.gov.rs).
Ja sam o ovome i pricao. Citav sistem bi trebao da zazivi od 01.11.2010.
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2010.   #40
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Da li znate da se ovo od 01.11.2010. moze raditi elektronskim putem?
Ne radi se o tome da li moras da saljes online ili postom. Radi se o tome sto je BESMISLENO. Koja je svrha?
Neka evidencija i neka statistika?

Mozda nisam u pravu?

U koje svrhe se koristi?
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mapiranje prepreka za razvoj e-trgovine smarkovic e-Business 31 10. 11. 2013. 07:49
Mapiranje dugmića na YT kanalu pcigre Marketing i SEO 0 09. 07. 2008. 15:33
Ip geo mapiranje po gradovima?!? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 13 04. 04. 2008. 17:51
[komentari] cavz.com Dzordz Web site, dizajn i multimedia 11 19. 06. 2007. 22:40


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:06.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.