DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 02. 2006.   #71
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisi mi upropastio dan - za to bi trebao da rokne neki uragan ili nesto (osim toga, dan je vec prosao - prosla je ponoc )

Sto se tice mog pamcenja - jeste slabo, narocito za stvari koje se trudim da zaboravim

A ono prvo... znas, kada razmislis, bili su u pravu. A to nije par klinaca, nego vise kao hor... i sa raznih strana.

No dobro, rekoh necu vise o tome... nemoj me vuci za jezik

Mozda ce ovo biti prva zakljucana tema na ovom forumu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #72
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 03.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

To sam i hteo da ti predložim.
Ključ je kod tebe.
Aj na neke konkretne teme.
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #73
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Nakon ove bure ... da se vratim na sam početak teme.

Koliko vidim, suštinu sam već rekao prvom rečenicom - "Moja je ocena da ste neozbiljni." - osećam još samo potrebu da to malo plastičnije pojasnim. Od cele ove rasprave, jedino se Pedja dotakao odgovornosti profesora u celoj ovoj priči i podsetio - "profesori ne znaju i iz neznanja zadaju zadatke koji su previse kompolikovani ili neresivi." - kako je to istina koja boli, sveprisutna.

Ako je tema seminarskog rada analiza i komparacija dva postojeća sajta, po kom osnovu su odabrani FORUMI ???

Forum nije softver niti dizajn, odabir boja ili razbacivanje linkova - forum su LJUDI, to je ZAJEDNICA.

Tražiti od nekog da napravi izbor između dva foruma svodi se na izbor zajednice koja je bliža samom posmatraču. To upravo i pokazuju rezultati ovih radova - ništa više.

Iako je studentima vizalno dopadljiviji DPT, konačni izbor je ES zato što su tamo uspeli da pronađu sebe, odnosno sadržaj koji im odgovara. Ali - po tome tema treba da se svrsta u sociološka istraživanja !!! - ako to nije pozadina cele priče, tema je promašena.

Predloženi kriterijumi "(boje, izgled, dizajn, user friendly interfejs, navigacioni sistem, originalnost, brzina učitavanja ...)" su marginalni faktor pri izboru foruma, jer to određuje sadržaj i ljudi iza njega.

Ako i pretpostavimo da možemo se izmaknemo sa strane i posmatramo i ocenjujemo samo ove tehničke karakteristike ... evo, meni je izuzetno zanimljiv pojam "user friendly interface" - preduslov za ocenu toga je korišćenje sistema, aktivno. Onaj ko upozna sistem neće nikada postaviti u prednosti DPT foruma činjenicu da ga "dočeka pozdravna poruka" prilikom prijave na sistem, pre će zaboraviti na tu poruku jer je viđena samo jednom, prilikom prvog logovanja.

Eto, toliko.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #74
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Da li i dan danas moderises php forum sa istim entuzijazmom kao i onda kada si poceo ? Ne verujem.
Pa pazi, nacin na koji moderisem PHP (a i ostale) forume na ES-u je bukvalno po principu "mujo, nahrani svinje i ne diraj nista" Da sad ne ispadne da pljujem po njima (zaista mi nije namera), ali kad bih moderisao PHP kako treba tamo desila bi se sledeca situacija:
1. 40% tema bi bilo lockovano uz komentar "UTFG" ili "RTFM".
2. 40% tema bi bilo obrisano uz komentar "milion puta receno, koristi pretragu foruma"
3. na Predlozi&Pitanja bi bio pokrenut javni linc moje malenkosti uz klasicne izjave tipa "sta se on pravi pametan", "ako nece da pomogne neka cuti", "evo, neizivljeni moderator nema privatan zivot pa terorise nas ovde" i slicno...

Tako da eto... nahranim svinje i cutim
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #75
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Uf, ponadao sam se da je gotovo s ovim, ali hajde, kad se već nastavlja.

boccio, šta je problem s ovim 1 - 2 - 3? Sa 1 i 2 se dobija čist forum a ne smeće. Ako 3, kao posledicu, ne možeš da istrpiš, nemoj ni da se diraš te moderacije. PHP forum je odličan primer - tamo je sad 4 ili 5 moderatora koji dele isti stav "svinje, itd" - što uglavnom ispada kao i da nema nijednog (incidentne situacije ionako rešavaju SM u letu). Posao 1 - 2 - 3 jeste izuzetno naporan u dužem periodu, ali ne toliko ukoliko ga radi koordinirano više ljudi - ali zato i ima više moderatora u forumu.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #76
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Slažem se boccio u vezi rešenja, ali ako je to rešenje - onda tako mora biti. Znači, ne zatvoriti temu pa reći "RTFM", nego pored RTFM napisati možda i gde se to nalazi, neki ljudi ne umeju da koriste pretragu.

Nekima je dovoljan samo mali hint pa da reše problem.

Neka najčešća postavljana pitanja staviti u FAQ koji vremenom raste pa sva nova pitanja upućivati na FAQ.

Ako to moderator ne može da radi, bez obzira na razlog, onda je možda bolje da tu ulogu preuzme neko drugi.

Glupo je sada da upoređujem moderisanje onog i ovog foruma, ako ništa drugo onda zbog dnevnog broja poruka i broja članova, ali i ovde će uskoro morati da se uvede red sa povećanjem broja članova. Ne kažem da je nered, meni je ovako skroz ok, ali neminovnost je da ćemo morati da ulažemo više napora sa povećanjem broja članova.

Što se tiče Mad Zone (aka opušteno) ili kako god se zove, ja smatram da je takav jedan forum potreban svakom velikom forumu. I ja volim da pročitam nešto interesantno, možda totalno nevezano za posao ili čak i za IT, i ponekad mi je to i potrebno posle višečasovnog "hipnotisanja" monitora. Ali mislim da ne sme da se dozvoli da se ceo forum pretvori u "opušteno" ili da razlog dolaska najvećeg broja članova bude baš taj forum. Ja moram da priznam, da je pored svih onih navedenih razloga, i to bio jedan od razloga što sam napustio ES. Jednostavno sam shvatio da sam 95% pročitanih poruka ispratio na MZ, na ostalima nije bilo ništa interesantno (čast ponekom izuzetku).

Meni je ok da se nastavi i ova diskusija, ali samo ako možemo normalnim tonom, da zaboravimo na prozivke tipa "lupaš" ili "kenjaš"... i slično.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #77
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Dejane, ne radi se o tome da li mogu/hocu da istrpim vatru, jasno ti je da me boli dupe da li ce neko da me proziva na P&P, to uopste nije problem.

Problem je u klasicnoj "Cost vs. Benefits" analizi. Ja mogu sve to da uradim, i da radim na duze staze - ali koji je benefit? Da li ce se doticni lezilebovici opametiti i poceti da guglaju i gledaju pretragu sta je neko pre njih pisao? Tesko... Iz dosadasnjeg iskustva - na 20 obrisanih tema slicnog profila, stigne mi jedan PP u fazonu "izvini, gledacu da pretrazujem forum ubuduce"... Ostali jednostavno postuju ponovo uz disclaimer "trazio sam, nisam nasao"

Samo sam hteo da kazem da nemam zelju da se borim sa vetrenjacama tamo dogod 80% posetilaca tog foruma ocekuje resenje trivijalnih problema na tacni, a pritom ne postoji "pul" power-usera koji bi aktivnost odvukli u pravom smeru. Koji bi bio outcome takve situacije? 80% zakljucanih tema i atmosfera ko u konc. logoru... Meni bas ni to nije sjajno resenje...

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ako to moderator ne može da radi, bez obzira na razlog, onda je možda bolje da tu ulogu preuzme neko drugi.
Slazem se... mozda je tamo na PHP forumu zaista i potrebna nova krv... u svakom slucaju, tu pricu bi trebalo voditi na onom mestu, cisto da ne bude da ogovaramo iza ledja.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 09. 02. 2006. u 13:19.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #78
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Red face

Da kazem i ja nesto

Ni jedan od studenata kod mene ne bi polozio!
- radovi su povrsni (mozda je meni poimanje pokvareno time sto na ETFbgd pisemo dokumentaciju po 50 stranica)
- radovi su bez ideje i bez reda
- to nije seminarski rad
- ako se radi englesko-srpska varijanta to se najbolje radi u dve kolone sa manjim fontom
- skoro svi studenti su poredili software vBulletin sa software-om tForum, a ne dpt i es
- niko se nije setio da community sajt cine ljudi i teme a ne skripte

Koliko shvatam studentima nije nudjeno poredjenje ova dva foruma nego dva sajta po svom izboru. Mozda bi bilo interesantno da vidimo kako su ostali poredili neke druge sajtove.

Ponovite zadatak sa slicnom temom, nakon ove rasprave, malo preciznije definisite zahteve i rezultat ce biti trostruko bolji
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #79
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Boccio, ja ovo ne kapiram kao ogovaranje, slažem se da tu priču o ES treba voditi tamo, to su neke interne stvari, međutim ja nisam pričao konkretno o ES nego generalno o svakom forumu, pa i ovom. Nigde nisam spomenuo ES u toj priči.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #80
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

znam blues, to se vise odnosilo na prepisku Dejana i mene...
Inace, krenuo sam malo da sredjujem PHP forum zadnjih pola sata, uticete pozitivno na mene Evo, vec mi je stigao jedan PP sa pitanjem sto se pravim pametan lol...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DevProTalk Twitter bluesman Web aplikacije, web servisi i software 13 31. 10. 2009. 10:40
DevProTalk T-shirts bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 27 18. 03. 2008. 00:11
DevProTalk majice nixa Opušteno 214 12. 10. 2007. 16:04
Je l' to EliteSecurity opet puko? Pedja Opušteno 7 29. 11. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.