DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 10. 2006.   #71
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

E lepo.

Nego, da ja ponovim pitanje: elem, otkud da se cenzurišu komentari i na ovom Tehnopolisu? Komentari koji nikog ne vređaju, nisu nepristojni i slično, čemu takva praksa na B92 Tehnopolisu? Mislim, pa nije politika u pitanju ili i ovde imamo favorite, koliko god to bilo bezveze na tom delu sajta?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 30. 10. 2006. u 15:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #72
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Takav je cms. Mora moderator da odobri svaki komentar, inace bi mogao svako da ubacuje html tagove.
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #73
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pa jasno je to (da odobravaju, ne i ovo za html hehe), ali ako vidiš da su kasnije, nakon duže vremena, odobreni drugi komentari, onda.. Samo mi nije jasno zašto i na Tehnopolisu, ako je komentar pristojan? Koji je fazon sa tim? Bolesno..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 30. 10. 2006. u 16:13.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #74
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja mislim da to postoji neko koji cenzurise sve komentare od jednom, bez obzira na sekciju. Ako si gledao ostale delove, tamo se lako desi da ima po nekoliko stotina komentara na obicnu vest tipa "Zvezda danas igra u ...".

A mislim da je potrebno da se cenzurise, posto ljudi koji tamo komentarisu nemaju osnovno vaspitanje pa cak ni minimum komunikacionih sposobnosti. Ne mogu da verujem da dolaze neke nepismene drvosece, vec je vise u pitanju onaj sindrom "na netu mozes da kazes sta hoces i kako hoces".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #75
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Nisam rekao da niko ne treba da pregleda komentare, već, pitao što cenzurišu komentare koji su pristojni. Pa da je bio nepristojan, ne bih se ni pitao zašto..

Ma dobro.. i ja mlatim praznu slamu, samo, nije im fazon uopšte.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #76
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Aha, ja sam mislio da pitas zasto se uopste i odobravaju...

Pa ako si gledao ranije postove, niko odavde ne moze da ukapira pattern kako se odobravaju / odbacuju komentari na b92
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #77
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa ako si gledao ranije postove, niko odavde ne moze da ukapira pattern kako se odobravaju / odbacuju komentari na b92
Vala i ako se šališ. Pre izvesnog vremena sam pokušao da objavim komentar na neku vest na B92, pa kad mi nisu odobrili, izvršio sam mali eksperiment: na jednu drugu vest sam (pod različitim imenima) objavio jedno 5 komentara (ako se dobro sećam) sa pozicija od krajnje i umerene levice, preko centra do umerene i krajnje desnice i nijedan nije prošao . Izgleda da tamo neko odobrava komentare samo kad ima vremena da ih čita
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #78
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Degojs, ne znam koji si komentar ostavio, ali ako je bilo nekih prevelikih diskusija medju komentatorima to se bas i ne praktikuje, za to sluzi forum. Ja sam pustio takve diskusije na MacPro i Bluesmanovom tekstu ali generalno nije cilj da se korisnici medjusobno prepucavaju (ne kazem da je takav bio i tvoj komentar).

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa ako si gledao ranije postove, niko odavde ne moze da ukapira pattern kako se odobravaju / odbacuju komentari na b92
Ovo moze svako da procita preostavljanja komentara.

"Molimo vas da pre slanja pročitate sledeće uputstvo

B92 zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.

Polja obelezena zvezdicom je obavezno popuniti. Ostavljanje e-mail adrese nije obavezno, a ukoliko želite da vaša e-mail adresa bude objavljena potrebno je da je upisete u neko od polja obeleženih zvezdicom (uz ime ili tekst komentara), čime dajete mogućnost čitaocima da vas privatno kontaktiraju. B92 ne snosi odgovornost za eventualne zloupotrebe vaše adrese. Komentari sa validnom e-mail adresom imaju prednost nad komentarima bez nje. Anonimni komentari se ne objavljuju.

Komentari koji sadrze vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na sajtu B92.

Molimo vas da obratite pažnju na pravopisnu i gramatičku ispravnost komentara koje šaljete. Komentari napisani suprotno elementarnim pravilima gramatike neće biti objavljeni, kao ni oni koji su pisani iskljucivo velikim ili malim slovima, a komentari koji su napisani bez grešaka (pravopisnih, gramatičkih i interpunkcije) imaju prednost.

Zbog ograničenog prostora, komentare koji predstavljaju komentar drugih (već objavljenih) komentara ne objavljujemo, kao ni polemike između komentatora. Ljubazno vas molimo da u svrhu diskusije i polemike sa komentatorima, odnosno na temama koje vas interesuju, koristite Forum B92.

Pre pisanja samog komentara, molimo vas da izaberete tačan naslov vesti na koju se odnosi komentar. Komentari koji sadržajem ne korespondiraju sa vešću sa koje su poslati, kao i oni koji se bave istorijskim analizama i opservacijama koje su indirektno u vezi sa vešću, neće biti objavljeni.

Molimo vas da duže komentare, kao i komentare koji se ne odnose na same vesti, saljete u Forum B92. Prihvatljivom duzinom smatramo do desetak rečenica, a prednost imaju analitični komentari.

Komentare kojima nam skrećete pažnju na slovne greške, tehničke i druge propuste ne objavljujemo, ali će biti prosleđeni uredniku vesti i na tome se zahvaljujemo.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku, kritike, pohvale i sugestije ne objavljujemo (a možete ih poslati na Pišite nam).

B92 ne odgovara za sadrzaj objavljenih komentara. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije B92."
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #79
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Možda nećeš verovati jer ne znaš da su me nekada zezali "mr. readme", ali ja sam to pročitao, sigurno sam jedan od retkih koji je to uradio. Opet, ne mogu da se žalim, meni je svaki komentar bio odobren, iako sam možda komentarisao desetak puta za sve ove godine. Zašto sam tako malo komenarisao: kada vidim one postojeće komentare - jedina želja koju dobijem je da kliknem na ono [X] ili Ctrl+W. Ako je tako, a čujem da se mnogi ljudi žale, pa čak i dodeljuju epitete osobama koje "uopšte i čitaju te komentare", onda se može izvesti zaključak da nešto opasno škripi u sistemu odobravanja komentara.

Treba razmisliti o tome jer je b92.net postao poligon za iživljavanje... evo gledam Tehnopolis juče, ima jedan lik koji je komenarisao svaki tekst, bilo kog autora na bilo koju temu, i u svakom tekstu je krajnja poruka njegovog komentara "lupaš gluposti". Teoretski moguće, praktično je nemoguće da se neko razume u sve živo, i da se svaki put ne samo ne slaže sa autorom teksta već i ne propušta priliku da kaže kako je to što je napisano "sranje". Ne mora komentar da sadrži q..., p...., g... da bi bio uvredljiv.

Pored toga, ako ste napisali: "B92 ne odgovara za sadrzaj objavljenih komentara. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije B92." onda nemate problem ni da objavite sve (osim što ružno izgleda, ali ništa mnogo ružnije nego većina postojećih). Zašto onda cenzura....

Ej, da se ne uvlačimo u ovu priču ponovo, ja sam to sve jednom rekao, nemam nameru da diskutujemo ponovo. Dao sam dobronamerne savete, ne samo ovde nego sam pisao i na b92, kada te ignorišu treba da znaš kada da umukneš. Oni valjda znaju bolje šta žele da naprave od svog sajta.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #80
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ovo moze svako da procita preostavljanja komentara.

"Molimo vas da pre slanja pročitate sledeće uputstvo...
Razumem vašu ideju iza postavljanja ovog uputstva, ali da li zaista mislite da ga neko (ne računajući bluesmana) zaista čita? Mislim, govorite korisnicima da obrate pažnju na gramatiku i pravopis... Onaj ko je pismen biće pismen i bez posebne napomene, onome ko nije ništa i ne vredi... Moj je savet da ili da dotično uputstvo potpuno izbacite (ne bi bilo nikakve promene) ili da ga skratite na 2-3 reda (možda pomogne).
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lansiran sajt Humanost.org Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 172 15. 10. 2008. 02:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.