DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 02. 2008.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Meni je taj komentar looser-ski... šta god vi mislili o tome.

Kada tako plitko razmišljaš, stvari se naizgled postave crno-belo, ili "win-loose situation", međutim takvi likovi obično završe zakopani negde u svom dosadnom životu pitajući se zašto su ceo život proveli na poslu gde je IQ dovoljan i poželjan ispod 100? Takva stanja često završe i sa nekim "dijagnozama" i to je otprilike ono što se desilo "samoupravljačima iz SFRJ" koji su dočekali penziju ubijeni dosadom, ne radeći ništa i danas mrze ceo svet.

Nije sve u životu tako crno-belo, siguran sam da postoji neko ko će na kraju takvog života da podvuče crtu i nađe se na pozitivnom delu skale, ali ne verujem da bilo ko može da se usreći radeći celog života posao koji ne voli, bez obzira za koje je to pare i bez obzira koje je to "psihičke napore" izbegao u svom luzerskom životu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 17. 02. 2008.   #22
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Na tzv. "našim prostorima", termin "Zapad" najčešće možeš čuti od ljudi koji u životu nisu mrdnuli zapadnije od Pucareva.
Da li nam "Zapad" namjerno sabotira državu ili bi nam bilo super samo da nam je država kao one na "Zapadu", svejedno...
Sve se suštinski vrti oko nekakve države i očekivanja da ona nešto uradi za nas, a ne mi za sebe, a "Zapad" je samo sinonim za neko tamo (utopijsko) mjesto gdje država svojim građanima mijenja pelene...
Idealno tlo za jeftinu demagogiju i upiranje prstom u "krivce što je država ovakva", dok niko stvarno i ne pokušava da popravi sistem.
Čovjek vidi smeće ispred ulaza i ogorčeno kaže "toga nema na zapadu", ali mu ne pada na pamet da bi možda mogao uzeti metlu u ruke i riješiti problem za 10 minuta...

Konačno, "tako ti je kako ti je" tj. potrudi se da odigraš najbolju moguću partiju s kartama koje su ti podijeljene, napravi strategiju, razradi taktiku, više radi a manje filozofiraj o "krivcima za situaciju" i sve će doć na svoje
McKracken je sve rekao:
Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Ne kazem da odavde ne moze da se uradi nesto ozbiljno, samo da je neproporcionalno teze.
Edit: Da ne bude nesporazuma, kad kažem "ti" ne obraćam se nikom posebno
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.

Poslednja izmena od Milos Vukotic : 17. 02. 2008. u 00:39.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Milos Vukotic za poruku:
Staro 17. 02. 2008.   #23
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ogroman problem koji ja vidim (i osecam na svojoj kozi) u Srbiji je naplata posla. I u Americi se desavaju razne prevare, naravno, ali se vrlo retko desava da nekom odradis posao, a on ti kaze: e znas sta nema sad da ti platim, nije mi Pera jos platio, a Zika mi je umesto para dao 2 kamiona svetlecih yoyo-a i 10 dzakova stocne hrane, ali ne brini nista kad to uvaljamo tebi prvom placam. Ameri, bar ovi sa kojima sam ja imao prilike da radim, jednostavno ne razmisljaju tako, a i zakon mnogo bolje funkcionise, a kod nas se ovo stalno desava, i to gusi male firme. Mozes da imas ne znam kako dobar proizvod, ali ako ti prvih par klijenata nije platilo, ti nemas para za dalji razvoj i tu je kraj price...

tako da, IMHO, mora prvo zakon i red ovde da proradi, pa tek onda sve ostalo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #24
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Sticajem okolnosti, imala sam prilike da izbliza posmatram kako to ide sa VC u silikonskoj dolini. Naime, nas blizak prijatelj sad vec izvodi ne znam koji po redu start-up i mogu vam reci, nije nimalo jednostavno doci do kapitala. Nekad uspe, a mnogo cesce ne uspe. Onima sto misle da je najvaznija ideja, odmah da kazem ne kaze se ovde dzabe "ideas, dime a dozen".

Cak i kad imas najbolju mogucu ideju, seed money, ekipu koja gine da se nesto uradi, vec neke kupce i ugovore potpisane, itd. dodje na red da treba da dilujes sa tipovima iz Sekvoje i slicnih mrestilista ajkula. Kao prvo, oni gledaju da ti uzmu sto god mogu i tu se sredstva ne biraju. Tako je nas prijatelj jednom dosao u situaciju da su ga sopstveni advokati zajebali pa su im VC bukvalno oteli kompaniju i ostavili ih da se vuku po sudovima sto je na kraju zavrsilo nekim bednim setttlement-om. Ako i daju pare, oni gotovo po pravilu dovedu svoju ekipu da vodi posao i tu onda cesto nastane kurslus. Tako da, ako hoces sa ajkulama da plivas i sam moras da imas ajkulu uz sebe da te vodi kroz proces.

Pre jedno dve godine sam i licno prisustvovala sastanku gde se kompanije predstavljaju investitorima na Keiretsu forumu www.k4forum.co. Tu ne mozes ni da se predstavis ako prvo ne uplatis par hiljada dolara. Tom prilikom su bile tri kompanije, jedna je bila www.socrates.com. Taj covek je vec bio ulozio 20 miliona u kompaniju pre nego sto je dosao na Keiretsu (pare je napravio prvo preko art.com). Drugi su bili neki sto su imali mobile application (nista vise se posle o njima nije culo), i treci neki tip sto je izumeo neku spravicu sto se ugradjuje u puteve pa kad je magla vidis kuda ides. Niko tada nije bio dobio pare.

Bankari isto tako nisu u poslu da finansiraju necije velike snove. Treba debelo da se pokazes da bi dobio kredit. Jeste lakse nego u Srbiji, to stoji, ali ipak ne dele sakom i kapom. Ono sto je lakse je da ako i propadnes, mozes da pocnes ispocetka. I na kraju, samo obezbedjivanje kapitala, ne znaci da ce posao i uspeti. Prica o potrosenim milionima sa nikakvim rezultatom ima isto tako mali milion.

Tajnu uspeha, jos niko nije provalio jer da jeste svi bi pravili pare kao ludi. Potreban je ne samo rad nego i potpuna predanost i vera u ono sto se radi (nema odmora dok traje obnova), otvoriti cetvoro ociju i usiju da bi zastitio svoje interese, i na kraju treba imati i srece. Biti na pravom mestu u pravo vreme.

Sve ovo govorim ne da nekoga obeshrabrim nego da vam mozda razbijem neke zablude. U svakom slucaju, dajte dobre projekte pa ce se i put ka uspehu (mozda) naci. Ako vam trebaju veze napolju, i toga ima. Ali od necega se mora poceti, pricanje u prazno sigurno ne vodi nicemu.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Lalaland za poruku:
Staro 17. 02. 2008.   #25
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Eto opet vas, VC ovde vs VC u dolini ... nije bila tema u tome, fundiranje je svuda tesko, tamo malo lakse ... i kao i svuda zavisi koga imas pored sebe i koga znash ...

Moje pitanje je prakticno , zasto mi ovde ne koristimo sve svoje resurse ... zasto iako smo mala komuna ne radimo nesto po pitanju toga sto smo sposobni da stvaramo snove , a stvaramo tudje ....
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #26
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Eto opet vas, VC ovde vs VC u dolini ... nije bila tema u tome, fundiranje je svuda tesko, tamo malo lakse ... i kao i svuda zavisi koga imas pored sebe i koga znash ...

Moje pitanje je prakticno , zasto mi ovde ne koristimo sve svoje resurse ... zasto iako smo mala komuna ne radimo nesto po pitanju toga sto smo sposobni da stvaramo snove , a stvaramo tudje ....
Da, stvarno, zasto? Posto vidim da se o svemu zna, pa i kako je na zapadu, pitam se zasto se onda ta znanja ne primenjuju...
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #27
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Gle , nemoj da me shvatiš pogrešno, već da je generalno bilo već reči o tome VC vs VC ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #28
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Moje pitanje je prakticno , zasto mi ovde ne koristimo sve svoje resurse ... zasto iako smo mala komuna ne radimo nesto po pitanju toga sto smo sposobni da stvaramo snove , a stvaramo tudje ....
IMHO - zbog 'mentaliteta', tj nekim shvatanjima koja se vuku iz proslosti - niko nije bolji nego mi, mi Srbi (balkanci whatever), zasto bih radio kad ne moram, itd..
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #29
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Gle , nemoj da me shvatiš pogrešno, već da je generalno bilo već reči o tome VC vs VC ...
Ok, jeste bilo je ali, nisam stekla utisak da je tema time i zavrsena, bar ne konkretno u ovom thread-u. Pogotovu sto bez adekvatnog fundinga nema ni biznisa, to je glavni razlog zasto firme propadaju.

No, htela bih nesto da pojasnim, a to je da ja ovde iznosim svoja licna i neposredna iskustva pa tako i tretirajte ono sto je napisano. Neki ce to videti kao solenje pameti, nekima to sve zvuci nekima ce mozda biti interesantno da cuju od nekoga ko je bio "fly on the wall" u situacijama o kojima svi vi razmisljate. Iskustvo je potpuno licno i samim tim ograniceno ali svakako nije preprican clanak iz Wired.

I sama sam provela nebrojene sate lupajuci glavu zasto je moja Srbija takva kakva jeste i dosla do zakljucka da pravog odgovora nema. Jedino sto mozemo da uradimo je da svako da svoj doprinos poboljsanju situacije, ma kako mali bio . I ovo sto ja visim ovde je jedan takav pokusaj, da podelim sa drugima ono sto znam, mozda nesto nekom i pomogne, i kako god to bilo shvaceno. Nije li to i cilj svih vas na ovom forumu?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2008.   #30
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Da to jeste cilj, i nije tema ni završena .. ali da bi došli uopšte u trenutak spreman za A seriju fundiranja nekog projekta , treba projekat da leži na nekim kakavim takvim nogama, da prodje seriju biznis andjela i FFF ...

Moja priča ide oko toga da smo svi mi ovde neki F , ili ti kumovi , braćo , drugovi .. i da bi došli u poziciju da nam neki projekat bude na zdravim nogama i da ima potrebu da se finansijskom injekcijom pomogne treba da radimo na istom, a ovde retko ko zna ko se čime bavi drugi ...

Ja sam jedan od rektih koji je u poziciji da je pričao sa skoro pola aktivnog dela ovog foruma i imam kakvu takvu predstavu šta ko radi.

Ali ajde hipotetički da govorimo ... postoji projekat koji ima par aspekata ... recimo od same ideje , do skaliranja ...

Svako od nas je expert ili ima već "nešto" što je killer feature u nekom od svojih projkata i cms-ova ... moje glavno pitanje zašto mi nemamo nešto što bi omogućilo da zajedničkim snagama napravimo dovoljno kvalitetan proizvod koji bi bio u stanju da privuče čak i sekvoju
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive

Poslednja izmena od nixa : 17. 02. 2008. u 03:12.
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
naplata u hrvatskoj za srpsku firmu raindog e-Business 0 03. 09. 2009. 22:46
Sta je potrebno za firmu? chux Opušteno 5 22. 09. 2006. 17:26
Legalno plaćanje preko net-a za firmu nesh e-Business 8 20. 10. 2005. 16:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.