DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 02. 2008.   #81
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Hebote?! Gde sam to rekao, upravo suprotno bre! Vecina clanova ovog foruma uopste ne oslikavaju Srbiju danas, bas iz tog razloga mislim da je nemoguce u Srbiji uraditi nesto ozbiljnije jer je ogromna vecina ljudi u Srbiji potpuno nekompatibilna sa takvim stvarima.

Svaki izbori to pokazu.

Citat:
Kakve veze ima zemlja sa time da li ti želiš da uzmeš volan svog života u kontrolu, a da ne pobegneš odavde u Bugarsku i da odatle pljuješ po svom šoru i pričaš kako je tamo super a ovde smo mi svi blago retardirani jer jelte smo tu ... ?!
Pa cekaj kazi mi ako zemlja nije kriva sto se u Srbiji nista ozbiljno ne radi, KO JE KRIV?

Niko nije rekao da je neko blago retardiran samo ti govorim da u danasnjoj Srbiji taj avion nece poleteti....a vidis kako u najnerazvijenijoj zemlji EU ljudi rade poslove...udruzuju se, prave nesto...

Opet ponavljam, nijednom nisam rekao da je u Bugarskoj super, rekao sam da ne moze da se poredi sa Srbijom i to je tacno a ako u obzir uzmes da je Bugarska najnerazvijenija u EU mozes da sam zakljucis gde je Srbija tu.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2008.   #82
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku




Mislim da si u pravu, ako si vec tamo guraj svoje projekte, pusti te cross Atlantic zafrkancije.
Pa, tako će na kraju i biti ali me duša boli kad pomislim kako bi moglo biti uz samo malo dobre volje svih. Kad bi svi kao nixa što hoće da provede bar dva sata dnevno radeći na nekim projektima (uf, ko o čemu, mi o projektima ko turbofolk pevačice), gde bi nam bio kraj... I ja imam nekih novih klinaca u familiji za koje bi volela da odrastu u normalnijoj zemlji ako mi već nismo.
No, tako je kako je mada, poznavajući sebe, verovatno ću još imati provremenih napada entuzijazma - na opštu žalost mog muža amera kome je dilovanja sa Srbijom već preko glave (osim kad je u pitanju sarma - za nju je spreman da ćuti! )
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2008.   #83
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

@nixa
verovatno je on mislio na to da se globalno stanje odrazava na zajednicu tako da niko ni ne pomislja da radi nesto svoje, vec gledaju kako da prezive, mozda je delom i u pravu.
Jer da je potrebna jaka mentalna gimnastika da se izolujes od svega okolo i teras svoje, to jeste. I to je mnogo teze nego sto bi neko ko to nije probao pomislio.

inace aktivni clanovi ovog foruma ne osliikavaju nishta
ova zajednica je toliko mala i toliko specificna da prema njoj ne mozes da meris apsolutno nista.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #84
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Pa baš zato što je mala i specifična je i njena snaga ... no ima smisla i toga , ali ono ne može neko da mi kaže da će neko od nas da paradira ulicama i da se dere kako je život loš
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #85
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Evo kako se meni cini cela situacija u Srbiji vezano za startup-ove, investitore u IT industriju, kao i ljudske navike.

Svako pocne od ideje za koju smatra da je dobra i zeli da je realizuje.
Sledece sto je neophodno jeste proveriti da li je ta ideja odrziva, odnosno da li postoji trziste za nju, koje ce mi:
• omoguciti da je plasiram i da pokrijem troskove barem prve godine poslovanja (ogromna vecina startupova ne prezivi prvih 12 meseci)
• da od sledece godine pocnem da stvaram profit,
• da pocnem da ulazem u dalji razvoj i unapredjenje projekta

(cinjenica je da za ovo treba imati realan business plan)

Moguca situacija:

• Nema trzista (zaboravi ideju, ostavi je po strani za bolje dane, nadji novu ideju)
• Ima trzista (da li imam resurse: ljudske, finansijske)
• Nemam nista od toga:
Nadji finansijera (investitora, prodaj mu uspesno svoju ideju)
Formiraj kvalitetan tim, podeli timske uloge.

Nisam nasao investitora, ali sam nasao tim:

Da li tim zeli da udjemo u ravnopravno partnerstvo, posto nemam da ih platim?
• Ne. (nadji novi tim, ili odustani od ideje)
• Da, formiramo ravnopravno partnerstvo
(ravnopravno parterstvo podrazumeva ne samo ravnopravnost na papiru, kao uzivanje u beneficijama jednog dana, vec ravnopravnu podelu odgovornosti, posveceno vreme i zlopacenje u pocetku rada)

Uh mnogo cimanja, zar ne?

Prvo, mnogo dobrih ideja kod nas ne moze da uspe, jer trziste nije dovoljno veliko.
Drugo, nemamo ozbiljne investitore koji su zainteresovani za IT sektor, jer je ulaganje u proizvodnju, trgovinu ili nekretnine mnogo unosnije na nasem trzistu sada.
Ova cinjenica, kao i nedostatak stranih investitora su direktna posledica nestabilne politicke, samim tim i ekonomske situacije.

Trece, ako se i okupi tim entuzijasta (citaj partnera u projektu) koji nemaju investitora, pa bi trebalo da ravnopravno ulazu svoj trud, sate, posvecenost kao i entuzijazam da ideja uspe, to tako ne funkcionise kod nas, jer svako uvek prioritet daje nekom svom licnom projektu ili licnim obavezama, interesovanjima.
(mission impossible da se vise od 4 ljudi okupi u zakazano vreme na conf. call-u, uvek neko ima neki izgovor)

E tu lezi problem, sto svi imaju ideje, ali nisu spremni da rizikuju.
Nisu svi podjednako spremni da ulazu svoje slobodno vreme, svoj rad, svoje znanje, svoj entuzijazam i svoje pare u krajnjoj liniji u nesto sto “ako nam se posreci nekim cudom mozda i uspe.”

Smatram da bi e- Start kada vec postoji, trebalo da organizuje neke kvalitetne edukacije-seminare, kao i informativna okupljanja, posvecene prodaji, pisanju business plana, istrazivanju potencijala IT trzista, vodjenju tima, i sl.
Sticanjem ili unapredjenjem ovih vestina, oni koji su zeljni i voljni da realizuju svoje ideje ce imati jasniju sliku sta moze, a sta ne, sta kako moze, kao i kada i sa kim moze.
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #86
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Možda je off topic ali kad već pričamo o tome šta može/treba/kako da se radi, evo nešto našta sam naletela nedavno:

Hoću da se prebacim sa Miva Merchant shopping cart na Product Cart (.asp cart, po mom mišljenju rolce royce medju sh. carts - gomila već integrisanih features, itd)
Ali, nema shipping feature koji direktno povezuje sa poštom, samo ups/fedex, zbog nekih postinih pravila koja hoće da se koristi 3rd party software kao što je Endicia. Productcart ima opciju za povezivanje sa Endiciom jedino ako uzmes StoneEdge order manager.
Prvo, StoneEdge je skup a dosta ljudi, kao ja na primer, ima drugu vrstu managera. Mnogi na forumu kukaju kako bi im trebao ovakav module.
Osim toga, sve web development firme sa njihove liste partnera koje sam zvala da se raspitam za cene pojedinih usluga su mi rekle da su TOTALNO prebukirani. Specijalizacija za ovaj shopping cart je izgleda dobar posao. Čini mi se da trenutno php developera ima mali milion a iz nekih razloga (to ćete vi bolje znati zašto) asp je underserved.
Eto, pa možda neko u ovome vidi šansu.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #87
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
iz nekih razloga (to ćete vi bolje znati zašto) asp je underserved.
Zato što je riječ o mrtvoj tehnologiji. Microsoft gura ASP.NET, koji ima sasvim drugu filozofiju i pored imena s originalnim ASP-om dijeli vrlo malo toga.

PHP, s druge strane, drži manje-više istu filozofiju već deset godina, te se trudi održati backward compatibility.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #88
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Zato što je riječ o mrtvoj tehnologiji. Microsoft gura ASP.NET, koji ima sasvim drugu filozofiju i pored imena s originalnim ASP-om dijeli vrlo malo toga.

PHP, s druge strane, drži manje-više istu filozofiju već deset godina, te se trudi održati backward compatibility.
hmmm, čisto sa korisničke strane, da li to znači da ne bi bilo dobro da predjem na ovaj cart iako ima jako dobre reviews i absolutno sve što meni treba? I za mivu su govorili da je mrtva a još uvek je live and well. Sad si me bacio u dilemu....

Poslednja izmena od Lalaland : 20. 02. 2008. u 22:05.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #89
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
hmmm, čisto sa korisničke strane, da li to znači da ne bi bilo dobro da predjem na ovaj cart iako ima jako dobre reviews i absolutno sve što meni treba? I za mivu su govorili da je mrtva a još uvek je live and well. Sad si me bacio u dilemu....
Netko tko je dublje u Microsoftovim tehnologijama od mene će ti to bolje znati odgovoriti, ali uvijek je dobro izbjegavati platformu koju je njezin tvorac napustio. Proguglaj malo "ASP.NET shopping cart" ili nešto slično, sigurno će se naći nešto novije a jednako kvalitetno.

EDIT: Evo iz prve jedna zgodna obitelj proizvoda...
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2008.   #90
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

hm ,a da se otvori nova tema sa tim pitanjem ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
naplata u hrvatskoj za srpsku firmu raindog e-Business 0 03. 09. 2009. 22:46
Sta je potrebno za firmu? chux Opušteno 5 22. 09. 2006. 17:26
Legalno plaćanje preko net-a za firmu nesh e-Business 8 20. 10. 2005. 16:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:08.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.