DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 04. 2006.   #71
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

OT: Ja baš došao skoro sa skinhead-like poliranje glave, gistro pod britvu. Inače u nekim 10-12h partijama ispred ekrana znam da preslušam svu moguću muziku koju imam na kompu: krenem zorom sa nekim plesljivim hitovima iz 80-ih, nastavim sa raznim rock'n'rollom u udarnom terminu, pa onda rješavam satima probleme uz mikseve žanrovski različite elektronske muzike, veče kreće sa punkom, a onda kad se sve to istroši, ona situacija kada vam je potrebno još nekih sat vremena da pozavršavate stvari, a jedva se držite da ne zaspete, odvrnem sebi starog dobrog Acu Lukasa, uz kojeg se posao brže i lakše završi.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #72
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: U mom office-u se vec nekoliko meseci slusa smoothjazz stanica (ko hoce da proba pravac http://music.yahoo.com), provalio sam da je sjajna za posao . Narodnjaci su naravno zakonom zabranjeni, a iskreno, potpuno mi je neverovatno da neko ko ima IQ veci od 70 moze to da slusa. U svakom slucaju, ako ce to nekome pomoci da se opusti, I don't care sve dok druge ne smara (citaj, koristi slusalice
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #73
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
Dakle? Znaci nema klijenata i specifikacija projekata... Mi pravimo specifikacije Ali, to nosi i odredjenu odgovornost, mnogo vecu nego kad radis za klijenta.

Klijent: ne boli te glava, ako ima bagova - ispravices, bices isplacen onoliko koliko ste se unapred dogovorili
Ja: boli te glava, ako ima bagova sutra ce biti 2435 mejlova na support HelpDesk-u, ako napravimo lose features nece se nista prodavati i nece biti para...

I? Gde su ti ultra-giga-freelanceri koji traze izazovne i zanimljive projekte gde mogu da implementiraju fancy tehnologije? Frka od odgovornosti, a?
Ponuda za partnerstvo u softverskoj firmi čija je primarna delatnost razvoj i prodaja proizvoda je malo drugačija stvar od klasične ponude za posao, složićeš se? Meni ovo liči na rukavicu koja se bava budućem partneru, a ne budućem zaposlenom. Jer, ako običnog radnika sačeka 200 ticketa dodeljenih njemu kad ujutro dođe na posao to je frka, ali ne i razlog da ne spava noćima od stresa. To je već privilegija gazda...



Što se mungosevog komentara o prelasku iz spavaće sobe u poslovni prostor tiče i svim problemima i rizicima koje to sa sobom nosi samo ovo: zavisi gde hoćeš da budeš kad budeš duvao 30 svećica sa torte. Kao što rekoh, stalan posao je uvek opcija. Mislim da bi domaće firme bile srećne da dobiju ekstremno kvalitetnog programera čak i ako je njegov pokušaj da pokrene i održi sopstveni posao propao. To samo svedočiti da je loš bizbismen (ili jednostavno čovek nema sreće), ne i da je loš programer i radnik (to se kasnije može pokazati).

Možeš da probaš. Ako stvar ne bude letela uvek možeš da spustiš loptu i smiriš se.

Off Topic: Što se muzike tiče apsolutno bi me bolelo uvo šta čovek koji odlično radi svoj posao sluša. Ako sluša sranje muziku koju ne mogu da trpim ne bi dobio ni reč prekora. Čak naprotiv, dobio bi poklon - slušalice

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 04. 2006. u 20:37.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #74
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Nisam se možda dobro izrazio, svi mi želimo sa 30-dina da budemo na nekom boljem mjestu i na boljem poslu sa svim pratećim željama. Ja i ti smo još dovoljno mladi pa možemo da eksperimentišemo sa vlastitim biznisom, da nas to skupo ne košta. Lupam cifru, ako su tvoji trenutni mjesečni prihodi recimo 1K evra, mislim da je previlika glavobolja angažman drugih ljudi i 24-časovno vođenje firme ako tvoji prihodi mjesečni neće biti minimum 3x veći. Možda bi smo mogli da pokrenemo drugu temu koja se namjenski tiče prelaska programera iz freelancera u gazde, to jeste iz spavaće sobe u downtown office sa zaposlenim radnicima i radnicama
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #75
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Mozda moze pomoci diskusiji, http://money.cnn.com/2006/03/23/maga...rets/index.htm, Pogledajte HR sekciju, ima interesantnih programa.

Pozdrav,
--Damir
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #76
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

OT:

Citat:
starog dobrog Acu Lukasa
Stari ? DOBRI ???
To ti je otprilike kao da si rekao stari dobri Linux :-)

Kod na poslu moze da tresti muzika koliko hoces, sve dok je na slusalice i ne smeta ostalim :-)
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2006.   #77
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Dakle, ako ću praviti "sajtiće", ako će mi neko prići sa pričom da moj način programiranja ne valjda i da treba da se prilagođavam načinu rada koji sam prevazišao pre dve godine bez dobrog razloga itd onda neka hvala. S druge strane ako će mi biti ponuđeni zanimljivi projekti koji podrazumevaju korišćenje zanimljivih tehnologija za platu s kojom se može normalno živeti (ne treba da bude ništa ekstra) onda nema nikakvih problema.
Dragi moj Ilija, ja ni u jednom trenutku nisam aludirao na moje iskustvo sa tobom, ali si me ti sada podsetio. Ti si jednostavno bio totalno krut po pitanju bilo kakvih "prilagodjavanja". Ako se ukljucis u nesto sto se razvijalo 3 godine, ne očekuješ valjda da se projekat prilagodi tebi umesto ti njemu? Koliko bolji razlog treba da bude? To što si ti "prevazišao" je tvoja stvar. Ako si prevazišao "sajtiće", odlično - daj ih meni. Ja ih i dalje odrađujem za 2-3 dana i od tih sajtića, koji sam do sada uradio preko 100, zaradio sam polovinu stana.

Što se tiče "valja-ne valja" način programiranja, tu isto imam mnogo toga da ti kažem (a već sam ti par puta i rekao), ali neću sada da gušim druge, a i to nije tema.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Koliko vidim iz navedenih postova jedino Dinketu trebaju iskusani i formirani developeri od kojih će se posle početnog prilagođavanja očekivati maksimum. Bluesmanu treba neko ko tek počinje, ali je vredan i spreman da se prilagođava. Bocciu bi trebao neko iz srednje lige, ali da mu ne traži 2000e platu
Pa i meni su potrebni dobri programeri, samo što na žalost većina takvih imaju stav kao ti "ja sam to prevazišao". I ako ne traže 2000 eur start, onda kao krenu da rade pa okrenu glavu posle mesec dana jer valjda misle da je to što rade "prevaziđeno". Onda sam se okrenuo početnicima, silom prilika, i nadam se da ću naći nekoga koji bar ima radne navike, a ja ću mu pomoći oko programiranja.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Off Topic: Za prilagođavanje načinu rada: prilagođavam se uslovima koje imam, projektu i timu koji radi na njemu (kad radi tim, a to je retko). Svako ko je rekao drugačije nije rekao istinu. S druge strane, ne otipusujem napredne "igračke" koje mi omogućavaju da uštedim par dana ili da skript kasnije bude lak za proširivanje samo zato što su "sporije" ili "fancy".
Ja tvrdim da se ne prilagođavaš, čak mislim da se jako slabo snalaziš čim nisi u tvom "envoronment-u", a po meni tvoj osnovi problem je što se previše oslanjaš na "igračke", odnosno celi sistemi su ti u stvari kompilacija "igračaka". Čim dođe "čika" i odnese "igračke", ti ostaješ "uplakan" (figurativno). Da ne misliš da te nešto prozivam, naprotiv, samo što, osim Damirovih postova u ovoj temi koje se i dalje trudim da razumem o čemu govori, tvoji postovi mi nekako uvek bodu oči. Sorry, jbg.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2006.   #78
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Onda sam se okrenuo početnicima, silom prilika, i nadam se da ću naći nekoga koji bar ima radne navike, a ja ću mu pomoći oko programiranja.
Ajde da se pravim da ne razumem ni ja tebe. Ako dobro kapiram, a ispravi me ako gresim, ti si preduzeo neke korake u biznisu koje nisam sam birao vec je to bilo "silom prilika". Potom ti je ostalo da se "nadas" da ce sve biti ok sa tvojim poslovnim koracima.

Na kraju, a vracamo se na pocetak ove price, onaj kome "sila prilika" odredjuje poslovne korake vezane za izbor radne snage, i potom mu ostaju "ljubav, vera, nada" i pocetnici, nije zadovoljan stavom onih koji se prijavljuju za posao. Alal ti cufte, bas si "zustar" "menadzer" Kao poslovni covek poslovnog coveka, jer se nadvijaju nekada tamni oblaci nad tvojim nadanjima?
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2006.   #79
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Yeah, whatever
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2006.   #80
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

OK, ajde da pokusamo da vratimo diskusiju u zivot. Cinjenica je da postoji problem, i cinjenica je da velika vecina nema odgovor ili prilagodjava svoj posao tako da ima sto bolje rezultate sa raspolozivom radnom snagom na trzistu ili cak bez novih radnika. Dao sam neke predloge za sam oglas, kao prvi javni korak poslodavca, nadajuci se da cu i na svoje nedoumice dobiti odgovore. Neko me razume, neko ne, nije bitno. Puno postova, ali ne bas puno predloga kako ovo resiti ali da to rezultuje sirenjem posla, novim zaposlenjima, duzom saradnjom. Nije valjda da nema nikog ko bi rekao da smatra sebe uspesnim u procesu izbora novih radnika i njihovom radu u novoj radnoj sredini?
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
znacaj dobrog copy-ja ivanhoe e-Business 15 16. 12. 2010. 12:58
VPS ili Shared? Koliko je teško održavati VPS? Veki Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 16 16. 09. 2010. 15:22
A gde ima? (Novi blog posvećen stvarima i uslugama koje je teško pronaći) chux Linkovi 4 04. 02. 2008. 08:15
Da nam pozivis jos toliko! boccio Opušteno 23 02. 11. 2006. 05:00
Primeri dobrog programiranja kodi Programiranje 6 17. 07. 2006. 01:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.