DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2006.   #111
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Yeah, logika vam je sačuvaj Bože...

Zašto se onda ne vozite u Zastavi 101, a ne u kolima ranga Audija A8. Ili zašto ne nosite odijelo od 100 EUR, cipele od 20 EUR, idete na ručak u fast food a ne u restoran, i tako u nedogled...
Marko, malo si preostar sa ovim karikiranjem, cinjenica je da ovde vlada paranoja oko prevara i namestenih konkursa (i to postoji sa punim pravom), tako da ako firma nema jako dobro objasnjenje zasto nije biran najpovoljniji onda svi odmah misle kako je prevara u pitanju. Imao sam prilike da puno puta procitam u novinama takve (obicno politicki obojene) komentare za neke tendere za koje sam slucajno, preko kolega ili poznanika zaposlenih tamo, saznao da nisu bili namestani, nego da naprosto cena nije bila jedini kriterijum pri izboru. Mozda je u RS drugacija situacija, ali ovde je nazalost stvarno tako...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #112
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Ma i nije pretjerao... Meni je to sa odijelom cest primjer koji koristim da bi ljudi lakse razumijeli o cemu im pricam i zasto je neka moja ponuda skuplja o neke druge ponude. Mada zvuci pretenciozno. Sto kazu "nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari". Opet, ni najskuplja ponuda nije garant da ce nesto biti uradjeno kako treba. Pogledaj kako je Varagic to fino objasnio:

Citat:
Sistem ocenjivanja ponuda baziraće se na evaluaciji sledećih karakteristika ponude:

1. Reference (40%)
2. Rokovi (10%)
3. Cena (40%)
4. Generalna ocena ponude (10%)
Cijena jeste bitan faktor, ali ne najvazniji. I ovaj primjer o kome pricamo je bas dobar zasto se ne treba rukovoditi samo cijenom ponude.

A mnogo "tendera" (joj kako ruzna rijec, svaki but me uho zaboli kad je cujem) u Srbiji jeste namjesteno. I normalno je da su ljudi oprezni u vezi toga. Jedan moj prijatelj (ima svoju IT firmu) je nedavno konkurisao na jednom javnom "tenderu". Vec sutra dan su ga zvali iz konkurentske firme da mu kazu "decko, nemoj da se igras". Kako li su samo dobili njegove podatke...

@ivanhoe: jedna poznanik je radio u jednom visokom drzavnom organu, i organizovali su "tender". Bio je 100% ubijedjen da to sto rade nije namjesteno. Tek kasnije je saznao da jeste bilo namjesteno. Samo par ljudi zna da li je namjesteno ili ne.

Svakako, ovo ne iskljucuje da i dalje ima postenih ljudi koji posteno organizuju "tendere".
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 06. 10. 2006. u 23:12.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #113
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Marko, malo si preostar sa ovim karikiranjem, cinjenica je da ovde vlada paranoja oko prevara i namestenih konkursa (i to postoji sa punim pravom), tako da ako firma nema jako dobro objasnjenje zasto nije biran najpovoljniji onda svi odmah misle kako je prevara u pitanju. Imao sam prilike da puno puta procitam u novinama takve (obicno politicki obojene) komentare za neke tendere za koje sam slucajno, preko kolega ili poznanika zaposlenih tamo, saznao da nisu bili namestani, nego da naprosto cena nije bila jedini kriterijum pri izboru. Mozda je u RS drugacija situacija, ali ovde je nazalost stvarno tako...
Da, ali zar smisao tendera nije najoptimalnija ponuda? Okej, postoji više parametara koji se gledaju, ali ako se najjeftniji ponuda smatra i najoptimalnijom, onda samo kažem da se to pravilo primjenjuje selektivno, konkretno spominjajući primjer cijene večera, automobila, i popratne svite...

Mene kao Web profesionalca veoma vrijeđa činjenica da se najoptimalnijom ponudom smatra ona najjeftinija. S druge strane svakom koje ikad imao dodira sa bilo kojim poslom, zna činjenica da najjeftiniji posao često predstavlja duplu štetu, uključujući i ovaj konkretan slučaj. Dok se kod oni plaše za svoje dupe i fotelju i vode se gornjom logikom zbog hajke u novinama, nema progresa, fer tendera, niti bilo čeka drugog.

Koliko je kod bitan imidž predstavnika institucije o kojoj govorimo, odnosno odijelo, cipele, kaiš, sat koji nose, automobil koji voze, mjesto gdje večeraju, isto je tako bitan i imidž njihovog Web sajta.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #114
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

I ja mislim da najjeftinija ponuda cesto nije i najbolja. Obicno je najbolja ponuda sa nekom srednjom cenom.

Dovoljno je samo poslusati englesku poslovicu koja kaze "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" a, takodje, je vrlo poznato da je najskuplja investicija ona koja se placa - dva puta.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2006.   #115
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Konkurs
Rok za kreiranje i predavanje kompletnog rešenja na testiranje jeste 15.10.2006.
Citat:
Originalno napisao Konkurs
Rok za puštanje sajta u javnu upotrebu je 01.11.2006.
Sajt je davno trebao biti operativan, a od pre 3 dana i u javnoj upotrebi - toliko o konkursu.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2006.   #116
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
...
Hey bre?

Znači sve ovo za 20-30 dana, pa još kao mala nabavka, good luck ali ja preskačem ovakve stvari, naročito za te pare. Jedino ako nije fazon "aj da prihvatim pa šta bude... smuvaćemo nešto".

Ne želim da pametujem niti što kaže jasmanac:
Citat:
Nemojmo odmah da se latimo srpskog posla i kritikujemo sve i svasta
Ako se neko grozi toga, to sam ja, ali me isto tako nervira ono srpsko "kako ćemo prijatelju? Lako ćemo", ali mogu da se kladim da će ovo da se izrodi u veliki problem pa će 1. novembar da se pretvori u 11. april, ili će da izađe iza kategorije "sitne nabavke". Ovako kako jeste... i klijentu i onome ko radi trebaće puno sreće i živaca.
To što se kasni na vreme - nema veze, siguran sam da je bar "load balancing ready"

Voleo bih da "nikne" sajt danas/sutra, da bar jednom mogu u vezi ovih stvari da kažem "izvinjavam se, pogrešio sam", ali kako stoje stvari... suviše dugo sam u ovoj priči da bi me nešto pozitivno iznenadilo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2006.   #117
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Rok za dostavu podataka je bio pomeren za nedelju dana, obzirom na grešku koju je objavio servis vibilia.co.yu. Ugovor je potpisan sa nekoliko dana zakašnjenja, obzirom na zauzetost gen. dir. U samom ugovoru, Arhel je naveo rokove koji se poklapaju sa projektovanim vremenom, u skladu sa pomeranjem momenta potpisivanja ugovora. Odobravanje prve faze je bilo na vreme, ali se kasnilo sa odobravanjem funkcionalne specifikacije (80 str. dokument) i (naravno) dizajna Web sajta.

Usvojeni novi rok za završavanje Web sajta, koji isključivo zavisi od Arhela jeste 07.11.2006., a sajt će biti pušten za javnost 29.11.2006., na dan TVNS (što je bio plan i sa rokovima koji su dati u originalnoj dostavi ponuda). Znači, ostalo je manje vremena za tzv. "vruću" probu, tj. vreme koje će Web redakcija da radi na kompletnom Web sajtu.

Web redakcija radi skoro mesec dana, u bazu se već nedeljama ubacuju tekstovi koji se produkuju u wire-frame (tzv. "hladna" proba). Trenutno j aktuelno pitanje rešavanja hosting servisa i pitanja kada će se početi sa pušta njem streaming-a (najverovatnje ne odmah po puštanju sajta, obzirom na troškove istog).

Sajt ima preko 30 različitih vrsta boksova u kojima će se nalaziti različite vrste funkcionalnosti, i nađen je način rešavanja tzv. "dramaturgije stranice", što je osobina koju u svetu ima samo nekoliko news sajtova. Velika je verovatnoća da će većina manjinskih redakcija krenuti sa produkcijom online vesti (doduše skromno, obzirom na mogućnosti), dok će na srpskom jeziku produkcija online vesti biti na najverovatnijem nivou između 30 i 50 vesti dnevno.

Oni (sa strane) koji su imali prilike da vide kako će izgledati sajt, uglavnom su zadovoljni izgledom.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2006.   #118
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Odobravanje prve faze je bilo na vreme, ali se kasnilo sa odobravanjem funkcionalne specifikacije (80 str. dokument) i (naravno) dizajna Web sajta.
Hoće li jednog dana moći da se vidi ta specifikacija od 80 strana. Živo me interesuje čemu toliki broj strana.

Citat:
Sajt ima preko 30 različitih vrsta boksova u kojima će se nalaziti različite vrste funkcionalnosti, i nađen je način rešavanja tzv. "dramaturgije stranice", što je osobina koju u svetu ima samo nekoliko news sajtova.
Jel može malo pojašnjenje oko izraza "dramaturgija stranice". Prvi put čujem za taj izraz.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2006.   #119
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: Opet offtopic? Damn!

Citat:
Originalno napisao mungos
Hoće li jednog dana moći da se vidi ta specifikacija od 80 strana. Živo me interesuje čemu toliki broj strana.
Projekat na kome trenutno radim ima spec na preko 100 strana i vredi svaki sekund uložen u nju. Neprocenjiva stvar. Čovek je došao, rekao, pokazao i nacrtao šta hoće. Moje je da to napravim... Kraj priče. Napokon mogu da odložim svoj vidovnjačke rekvizite
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2006.   #120
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Sajt ima preko 30 različitih vrsta boksova u kojima će se nalaziti različite vrste funkcionalnosti, i nađen je način rešavanja tzv. "dramaturgije stranice", što je osobina koju u svetu ima samo nekoliko news sajtova.
Ovo i mene zanima ...

Citat:
Hoće li jednog dana moći da se vidi ta specifikacija od 80 strana. Živo me interesuje čemu toliki broj strana.
Nista nije neobicno da ima tako puno strana, vec ti je Ilija rekao da ima spec. sa 100 strana, a ja sam jednom prilikom imam nesto malo manje od 80 strana ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda da postavim tekstualni oglas nekog belosvetskog sajta dragansta Marketing i SEO 5 30. 05. 2010. 22:28
Ugovor za izradu web sajta oliver78 Planiranje i usability 18 21. 02. 2010. 22:42
Potreban neformalni tim ili firma za izradu veceg sajta oksite Poslovne ponude i zapošljavanje 0 28. 02. 2008. 21:48
Poziv u affilate program - blog.cri.co.yu torbica Marketing i SEO 0 22. 11. 2007. 03:57
Poziv na poselo! sirNemanjapro Opušteno 22 29. 04. 2006. 12:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.