DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 09. 2010.   #1
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default Jedan savjet za sve koji šalju CV i traže posao

Prije par dana nam na mail stigne CV sa podacima iako nemamo otvoren konkurs za radnika. U svakom slučaju, javim se momku i dogovorimo kafu da malo porazgovaramo. Naplata ide kilavo i gomila projekata je stopirana tako da ne mogu sada ulaziti u neke velike projekte ali kontakti nikoga nisu "bacili" u minus.

Danas stiže još jedan mail od druge osobe pri čemu je CV identičan i samo se razlikuju lični podaci. Čak je i tekst maila identičan Vjerujem da se ljudi i poznaju međusobno i da su jedan drugom pozajmili CV.doc fajl.

Znam da ima mnogo eseja na temu kako se piše CV, šta staviti, šta izbaciti ali zar se mora prekopirati svaka riječ u njemu, broj razmaka, kvalifikacije,... ) ?

Dakle neki savjet za sve vas koji šaljete CV nekome. Utrošite barem minut vremena da se toj osobi obratite kao živom biću sa druge strane računara a ne kao hrpi mailova koje ste pokupili negdje sa Interneta.... Jer ako Vi ne posvetite svoje vrijeme nekome, zašto očekujete da će taj neko sa druge strane odlučiti da utroši svoje vrijeme na vas???

Znam da ja sad ispadam kao političar, ovakav, onakav ali zar treba odmah na startu ostaviti utisak plagijatora, ljenčuge i šta ja znam...

Što se mene tiče, neka moderator i obriše poruku ali ako barem neko vidi ovaj post, ja sam zadovoljan...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ajd kad ste vec na ovoj temi da se javim i ja kao neko ko je bio u prilici da pregleda stotine CV-eva.

1) Meni licno jako je bitno da je CV kratak. CV treba da bude na jednoj eventualno 2 strane. I mora biti PDF. *.doc mi je u startu losa opcija, *docx cak i ne otvaram!

2) Ima ljudi koji u CV stave sve moguce tehnologije koje su ikada ucili. Ako ne nameravate da se bavite Cobolom ili Prologom i aplicirate za poziciju PHP programera, da li zaista mislite da mi je bitno sto tamo negde stoji Prolog/Cobol/Whatever - Advanced?

3) Budite iskreni. Imali smo C++ programera, "MySQL Experta" koji je nekako dobio posao a nije znao ni da se poveze na bazu. Naravno da je dobio sut kartu po kratkom postupku.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #3
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

kod mene je posebna tortura i uverim se u sve sto kandidat napise.
Imao sam situaciju da je covek nakon pola sata poceo da se smeje, jer smo konstantovali da nista napisano ne zna.

Onda sam mu dao preporuku da pise iskreno, ako ne zna - da hoce da nauci, ali da nabrajanjem stvari nigde nece naci posao, ili, kao sto rece dinke, da ce brze otici nego sto je dosao.

Svoj CV sam prekrajao vise puta, pokusavao da ga skratim (zbog velikog broja firmi je posebno dug), kako bi olaksao posao ispitivacu i sto pre se nasli na sustini.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #4
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Off Topic: It's official: Adobe Reader is world's most-exploited app: http://www.theregister.co.uk/2010/03...eader_attacks/
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #5
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
*docx cak i ne otvaram!
A sto ?
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Vladimir Rodic za poruku:
Staro 17. 09. 2010.   #6
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Vladimir Rodic Pogledajte poruku
A sto ?
Pa ono, pretpostavljam da je profil ljudi koje Dinke traži takav da bi makar trebali znati zašto docx nije dobra opcija... Ofiraju se u startu

Prošle godine kad smo dali oglas za programera, stiglo je 10-ak CV-ja:
- Svi su bili u .doc fajlovima
- Samo jedan jedini bio je poslat sa normalne email adrese, ostali sa adresa tipa klempo1983@hotmail.com
- U nekoliko od njih tekst je centriran spacebar-om, kao na pisaćoj mašini...
Gotovo svi kandidati su imali fakultetske diplome. Oglas je ponovljen.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.

Poslednja izmena od Milos Vukotic : 17. 09. 2010. u 15:24.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje Milos Vukotic za poruku:
Staro 17. 09. 2010.   #7
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
2) Ima ljudi koji u CV stave sve moguce tehnologije koje su ikada ucili. Ako ne nameravate da se bavite Cobolom ili Prologom i aplicirate za poziciju PHP programera, da li zaista mislite da mi je bitno sto tamo negde stoji Prolog/Cobol/Whatever - Advanced?
Nemam pojma, ja mislim da je iskustvo sa raznoraznim programskim jezicima (dobro, možda ne baš COBOL-om) prilično važno. Lično, jako se obradujem kad u CV-ju vidim LISP, Haskell ili Smalltalk.

__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

cek stvarno, a sto ne docx ? Bolje docx, nego doc, valjda, to je open standard...

ja saljem sve ugovore i specifikacije u docx-u, ko nema novi word, nek se snadje
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #9
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Ivane, ti si u poziciji iz koje možeš da prcaš, onaj ko traži posao nije
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Milos Vukotic za poruku:
Staro 17. 09. 2010.   #10
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
cek stvarno, a sto ne docx ? Bolje docx, nego doc, valjda, to je open standard...

ja saljem sve ugovore i specifikacije u docx-u, ko nema novi word, nek se snadje
Da li šalješ i invoice u docx-u?
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Blood za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Traže se web/software development kompanije za dugoročnu saradnju torrente Poslovne ponude i zapošljavanje 0 05. 05. 2009. 11:45
Uticaj imena URL-a na pretrazivace, na web korisnike i na posao koji promovisemo Miroslav Marketing i SEO 14 28. 02. 2008. 10:42
Molim savjet iskusnijih... dee e-Business 4 10. 11. 2006. 04:43


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.