DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 11. 2009.   #31
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
To jeste tako u surovom poslovnom svetu, ali u Srbiji(TM) Peca je, pošto je odradio taj "surovi poslovni" deo priče, došao na istu tu temu na DPT i natrljao dečku nos i to vrlo nekulturnim manirom (petak trinaesti itd). Ne znam čoveka lično, ali bih na OpenCoffee pokušao da sednem za neki drugi sto...
gresis, no dobro
petak 13 je pokusaj da ubacim malo shale u ozbiljnoj temi... da spustim tenziju, a ne da se salim na njegov racun.
nemam dojam da je poruka 'natrljavanje na nos', samo sam hteo da obavestim coveka sta sam uradio.
a uradio sam ono sto mi je iz Singija receno da uradim.
simple as is.

no, svako ima prava da vidi stvar kako zeli
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #32
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
@gargoyle Ne znam zašto mešaš forum sa ovim, forum nema zadatak da nekome soli pamet i nema baš nikakve veze sa tim. Sami članovi odlučuju koje će informacije da dele i kako će da upotrebe informacije koje drugi dele.
Zato što će tebi ovde sutra da dođe da se registruje novi korisnik i da pročita kako je juče korisnik zajebao korisnika, i to ne bilo koji korisnik već čovek sa 1000+ postova i uz to još i moderator. To je onda slika ovog foruma, i to onda korisnici mogu ovde da očekuju. Sad ti meni reci da li ovo koristi ili šteti forumu, ja neznam? Meni lično sada više ne pada na pamet da ovde delim informacije a onda da razmišljam da li će me i ko kako zajebati.


Citat:
Ja sa Singijem imam potpisane ugovore da se staram o njihovim sajtovima i domenima, dakle - gledaj na ovo kao na moju duznost.
Izgovori su ti dno dna. Ti si ostvario korist nekom vrstom nelojalne konkurencije, insajderskom informacijom ili nazovi to kako hoćeš. Evo na osnovu do sada iznetog, ja ću da tvrdim da ti nemaš nikakve ugovore, a ti dobro znaš da nemaš nameru da nam ih ovde daš na uvid, a da si ovo uradio iz čiste ili lične koristi, ili namere da njemu naneseš štetu (ni jedno od ta 2 nevalja). Preoteo si čoveku domen i sad pričaš praznu priču. Znaš lekari imaju lekarsku komoru, advokati nešto slično, a mi nemamo ništa gde bi se postavilo pitanje moralnosti nekog poslovnog čina, ali to te neopravdava da se ovako ponašaš. Žvalavili smo ovde 100 godina o formiranju udruženja web delatnika, evo Vam sada 1 (da ne kažem i jedini pametan) razlog da se tako nešto formira, ako nizašta onda da se štiti neki nivo poslovanja i osude ovakvi postupci. Ne možeš biti renomirani web delatnik, a mažnjavati okolo domene kolegama u ulozi moderatora.


Jesi ti pročitao da je čovek napisao da je obavestio kaspersky o predlogu saradnje (čovek hteo da prodaje licence)? Možda on ima ili bi sutra imao ugovor direktno ili na drugi način sa kaspersky-im? Ko si ti da mu to oduzmeš? Ako si stvarno predstavnik tog Singija (jer se tako ponašaš), a zašto onda čoveku nisi lepo ponudio saradnju nego si ga zajebao i pretiš arbitražom?

Moj jedini problem je što se ovo dešava na ovom forumu, gde sam do sada očekivao kolegijalno ponašanje i razumevanje pa i pomoć, a ti nisi iskoristio neku informaciju koja "pliva" negde slobodno po netu, već si dočekao ovde nekoga, kolegu, ko ti je to doneo na noge i brutalno ga iskoristio. U svakom slučaju doza realnosti i otrežnjenja je korisna, sad vidim šta sve mogu da očekujem ovde da forumu.

Još jednom te pozivam da vratiš čoveku domen!
Gargoyle je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #33
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Domen nije trademark, i sa ovim domenom, recimo, moze da prodaje sta god mu je volja a ima veze sa licencama, ukljucujuci i Kaspersky.
moram da pohvalim ideju, i da kazem da mi je zao sto se nisam setio to da ucinim i ja coveku.
odlican domen, mene zanima da li ce uspeti da se dogovori sa Kasperskim o prodaji licenci.

ja cu reklamirati sajt besplatno dva meseca na mojim sajtovima, da bar nekako ispravim nepravdu.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #34
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku

ja cu reklamirati sajt besplatno dva meseca na mojim sajtovima, da bar nekako ispravim nepravdu.
i ja se osecam kao Kalimero. Reklamiraj i mene dva meseca, pls...




@Gargoyle
A sta ti hoces? Da dodje mlad i neuk covek ovde i da dobije sve na gotovo.
I ako mu je Peca ovo uradio. Da je malo, ali makar malo citao o bilo cemu na netu do ovoga ne bi doslo.

Evo , koristim ovaj forum samo da bi naucio nesto, registrovan sam dugo, a retko kad kometarisem, uglavnom citam i ucim od ljudi koji znaju nesto..

Poruci onom decku sto ga branis da ide na forum gde caruje drugarstvo.

This is the men's world !!!

...idem sada da se isplacem..
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #35
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ajde ispaće još bolje nego što se nadao
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #36
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Moj jedini problem je što se ovo dešava na ovom forumu, gde sam do sada očekivao kolegijalno ponašanje i razumevanje pa i pomoć, a ti nisi iskoristio neku informaciju koja "pliva" negde slobodno po netu, već si dočekao ovde nekoga, kolegu, ko ti je to doneo na noge i brutalno ga iskoristio.
Iz Singi-ja mi je receno da registrujem domen, ja sam samo uradio ono sto mi je partner rekao..

Sorry, ali metaphisic je na ovom sajtu dosao tako sto je dao oglas da prodaje domene kao sto su bingo.in.rs...
Postujem ja i taj posao, ali da bismo bili kolege morao bih i ja da prodajem takve domene, ali ja se time ne bavim, pa ne mogu reci da sam mu kolega.
Ukratko - to sto covek preprodaje domene je bio jedan od bitnijih faktora u odlucivanju sta da se radi.

Zasto coveku nisam ponudio saradnju - zato sto mi je receno da ne nudim saradnju vec da registrujem domen.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 13. 11. 2009. u 20:17.
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #37
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Uf, spavao sam dva sata, od kada sam postavio post
i ajde da pogledam sta ima novo , kad ono vec 4 stranice...

Domen sam danas porucio kod loopie
obavesten sam da je porudzbina odradjena
i dobio predracun, nisam platio jer je vec bilo kasno za banke

posle toga kontaktirao kaspersky.com
sa zeljom da prodajem njhove licence online
jer vec saradjujem sa Singijem
http://singi.rs/kontakt/prodajnamesta.htm#Zvecan
sto sam i njim rekao

e sada otkricu vam jos nesto
imam prepisku sa singijem vezano za ovaj domen
domen je prosle godine registrovao moj drug
kome sam rekao da pogleda 15sep kad se prelaziolo sa .yu na .rs
i da pronadje nesto interesanto

nije radio nista sa domenom,
i nije ga produzio, jer mi Singi u mailu kaze
da nisu sigurni da li mozemo da upotrebaljavamo taj domen

i on odustane od domena, domen je vec tri meseca slobodan
i obzirom da sam danas porucio dve licence za KIS2010
ajde reko da porucim ja domen pa sta bude

ovako, hvala svima koji me brane,

nisam siguran da je moderator
koji kaze da je registrovao domen da stiti interese singija
odgovoricu na svaki post posebno, sad ne stizem

pitacu advokata, da li i sta da radim
metaphysic je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #38
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Peco, pa sto domen niste registrovali na Singi, nego na tebe? Ovako si samo nepotrebno navukao bijedu na sebe.

Ovo jeste bilo malo... onako... Ali opet, ja bih ti bio zahvalan da je neki moj TM bio u pitanju i da si mi pomogao na slican nacin. Ovo jeste prilicno drugarsko mjesto, ali velikom broju nas je ovo posao, pa se tako treba i ponasati.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #39
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
Peco, pa sto domen niste registrovali na Singi, nego na tebe? Ovako si samo nepotrebno navukao bijedu na sebe.
bilo je pitanje vremena - nisam hteo da gubim minute popunjavajuci Singijeve podatke.
domen ce biti uredno prenesen na njihovo ime.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #40
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ovo ipak nije tvoj dan, a i petak 13-ti je.
ti ga jesi porucio, ali ne i registrovao.
provajder kod koga si ga porucio ocigledno ne registruje domene odmah, vec sutradan... a i sam si se zeznuo sto si pozurio da objavis da si ga porucio, jer poruciti i registrovati nije isto.

moram da te obavestim da sam ugrabio tvoj domen ispred tebe.



i bolje je sto sam ga ugrabio.
mogu da garantujem da bi Singi [ovlasceni distributer Kasperskog] pokrenuo arbitrazu, i uzeo bi ti domen... samo bi se iscimao bespotrebno [ne postaje se prodavac licenci tako sto prvo uzmes domen sa imenom njihove kompanije].
oni su vec registrovali kaspersky.co.rs, ocigledno su napravili previd kad su propustili da registruju .rs
ja inace dugo saradjujem sa Singijem, pa cu im predati domen.
Ne garantujem da bi Singi pokrenuo arbitrazu, jer sam vec pricao sa njima o tome, gde apsolutno ne pominju nikakvu arbitrazu
metaphysic je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tačka na kaspersky.rs Peca Opušteno 4 08. 11. 2010. 17:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.