DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 06. 2011.   #21
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao squirll Pogledajte poruku
100$ * 12 = ~12000$
Ha ha, ti ćeš prvi da se obogatiš!
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #22
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Ha ha, ti ćeš prvi da se obogatiš!
da dobra mi matematika XD
jbg pogresi covek
@trazimcuruzabrak, 4k uniqa je malo ..nemoj misliti da je puno ...
__________________
Svakog dana uvlacim linije pa misle da se drogiram.
squirll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #23
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@trazimcuruzabrak: jedino sto kupca (ako nije budala) zanima je ROI.. pokusaj naci nekoga kome treba tih 4K posetilaca dnevno zbog nekog njegovog isplativijeg projekta, on se mozda isprsi i za vise...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #24
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Sad pogledah ponovo onu statistiku - izgleda da ustvari imas 2k unikatnih posetilaca, a 4k poseta dnevno.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #25
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Majstore ja ti samo kažem da ti neće niko za ozbiljno uzeti histats već GA i/ili Gemius...
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #26
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Sad pogledah ponovo onu statistiku - izgleda da ustvari imas 2k unikatnih posetilaca, a 4k poseta dnevno.
Vidi treba da znas sta znaci "unikatni". Neki covek moze doci recimo u 8h ujutru , pa onda u 15h popodne i zatim u 20h uvece. Iako je on doso tri puta danas ipak je on jedan "unikatan" danas bez obzira sto je bio mozda i juce. Znaci danas je unikatan jednom a i juce je bio unikatan jednom.

Sa druge strane imas posetioce koji su prvi put dosli na sajt uopste - e to su upravo ti novi posetioci koji su u proseku 2000 dnevno, a 4000 su unikatni bez obzira da li su i juce dalazili ako su i danas dosli ali se racuna samo kao +1 bez obzira koliko su puta danas dosli. Neznam dal sam lepo objasnio ali to je otprilike tako.

Jer da su moji unikatni posetioci dnevno 2000 onda po tebi su 4000 pregledane strane jel tako? A onda sta je ona plava povrsina koja pokazuje broj pregledanih strana?? Znaci i po tome vidis da nisi u pravu.

ivanhoe vidi ja koliko znam trziste cini i kupac a i prodavac. Kad odes da kupis mobilni uredjaj recimo prodavac je odredio cenu vec a nisi ti dosao u radnju da se sad pogadjas sa nokijom da odredite cenu, niti ti odredjujes cenu po kojoj ces kupiti. Dakle cenu odredjuje konkurencija. Znaci da je nokija jedini proizvodjac verovatno bi modeli kostali par hiljada evra ali posto ima vise proizvodjaca oni se takmice da imaju sto bolju cenu kako bi prodali svoje modele.

Sta hocu da kazem? Ja sam upravo zato pokrenuo temu da bi mi neko iskusan i ko je upucen reko za koliko se prodaju sajtovi koji imaju takve performanse kao moj.

A sto se tice komentara da 4000 posetilaca dnevno nije nista mislim da je to jako bezobrazno i pre bih reko da je to ocena nekog kome je krivo sto on nema tu posetu. Covece ovo je SRPSKI sajt a ne sajt na engleskom jeziku!!! 4000 posetilaca za recimo americke prilike je beznacajno ali za srpsko podrucje to je kao da u americi imas 100 000 posetu dnevnu na sajtu jer amerika ima 25 puta vise stanovnika od Srbije. Razumes?
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #27
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ako pricamo o ovoj statistici: http://postimage.org/image/1yyfwa5fo/

Crveno - unikatni posetioci
Narandzasto - broj poseta
Plavo - broj pageviews

Znam sta je unikatan, nemoj ti meni da solis pamet.

Bolje slusaj sta ti ljudi pricaju, precenjujes svoj sajt.. mnogo precenjujes...
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #28
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default


(za proteklih 12 mjeseci)
Najjači u svojoj kategoriji na Balkanu (po Gemius objavama), ima mjesečnu zaradu od 500e, ponuđeno je bilo 12000e, znači tačno 2x više od godišnje zarade. Sad šta se izdešavalo sa softwareom i serverima za 4 godine boli koga uvo
Svi ovdje imaju svoje neke siteove i projekte sa puno posjeta i siguran sam da svi znaju šta je unikatni posjetioc Znači po računici 2400e, ako si sretan da ti neko i to ponudi.

Pretpostavljam da je ovaj site u pitanju http://www.zaljubi.com/, da izvineš na oko je odvratan, prvo ga ušminkaj malo prije nego što budeš tražio kupca, nisu više devedesete

Poslednja izmena od webarto : 17. 06. 2011. u 01:05.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #29
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Znam sta je unikatan, nemoj ti meni da solis pamet.
Uh uh mora da si neki klinac kad si tako ekstremno bezobrazan jer ne mozes da vodis normalnu komunikaciju.

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Crveno - unikatni posetioci
Narandzasto - broj poseta
Plavo - broj pageviews
Ok mozda gresim ali ajde da razjasnimo ili meni ili tebi

Po tvome:
Unikatni posetioci su marko + petko + branko.... - znaci samo po jedna IP adresa i da se ne ponavlja?

Broj poseta je marko + petko + janko + pa opet malo kasnije doso je petko + pa posle sat vremena opet doso petko + ali doso je i janko... - znaci poenta je da su otisli sa sajta pa su dosli opet kasnije i pri tome su morali iz pregledaca da zatvore stranu?

Broj pregledanih strana je marko u prvoj poseti danas pregledao 5 strana + petkov broj pregledanih strana + broj pregledanih markovih stranica u drugoj sesiji kad je doso....

E sad ako je tako znaci da su 2000 povratnika danas? Pa zar ti to nije malo mnogo nelogicno??????? Znaci u podne je neko doso pa je doso uvece ili neko je doso ujutru pa otiso na poso i kasnije kad je upalio racunar opet je doso uvece? I tako takvih ima 2000? Ako ti je to logicno onda svaka cast!
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2011.   #30
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Nazalost, spustio sam se na tvoj nivo...

I jeste to sto kazes, duplo veci broj poseta nego uniques.. Pogledaj webartovu statistiku, isto ima duplo veci broj visits nego uniques..
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 17. 06. 2011. u 01:06.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.