DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2009.   #11
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Sedim za Dell 2408WFP na poslu i pre nego li sam se presaltao na 24'' mislio sam kako ce biti mozda mali ili tako nesto. Trenutno sam misljenja da je sve preko 24 suvise veliko.
Odlicno je kada se tiltuje pa citate neki .pdf onda mozete da povecate i lepo se zavalite u stolicu i nemorate da se nabijete u ekran a dobijete punu sirinu stranice.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #12
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja imam 24" Samsung T240 (i kuci i na poslu) i 90% vremena radim u editoru (tipa drzim otvoren Zend Studio maksimizovan). Kada sam sa 17" presao na 24" mislio sam da je to preveliko, sada razumem ove ostale koji bi 2x22". Sustina je da sa vecom dijagonalom menjas i nacin rada, umesto da drzis sve prozore maximizovanim kao na 17", na visoj rezoluciji imas lukzus da poredjas prozore jedne pored drugih ili kaskadno i imas ih sve vreme na ekranu.

24" je jos uvek premalo za takav nacin rada, ali 2x24" bilo bi savrseno
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #13
35-68
Душан Бошкић
Qualified
 
Avatar 35-68
 
Datum učlanjenja: 11.09.2005
Lokacija: 11277 Ugrinovci
Poruke: 109
Hvala: 67
384 "Hvala" u 17 poruka
35-68 is on a distinguished road35-68 is on a distinguished road35-68 is on a distinguished road35-68 is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za 35-68 Pošaljite poruku preko Skype™ za 35-68
Default

S obzirom da sam skoro prešao na 2x22", a proces tranzicije i navikavanja trajao je čitavih 10 minuta (računajući instaliranje i podešavanje primarnog/sekundarnog), moram da priznam da mi sve više nedostaje i treći. Tako da bi idealno (za mene) bilo 3x24", ali zbog manjka radnog prostora, kao i potreba za promenom konfiguracije (trenutno podržava max 2), moram da se zadovoljim ovim što posedujem.
Još da napomenem, da se uparivanje najlakše izvodi monitorima istih veličina/modela, što zbog hardverskih mogućnosi grafičke kartice, tako i zbog color profila.
__________________
In brightest day, in blackest night ...
35-68 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2009.   #14
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

jedan 26" i jedan 22"... ko ima, maže se i po g****

Šalim se... Kupio sam jedan 22" a onda mi iskočila prilika za samsung T260HD na 356 mjesečnih rata...

Zaboravio sam reći da su oba monitora pravi trash ako hoćeš neku fotografiju da obradiš... Bavim se fotografijom iz hobija ali nema šanse da središ boje i oštrinu kao na CRT-u... PLanirao sam neki monitor sa IPS panelom ali nemam sada para za to...

Oba monitora kad saberem ne mogu kupiti jedan pošten IPS panel...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog

Poslednja izmena od mangia : 25. 10. 2009. u 18:13.
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2009.   #15
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

The curious pricing of the 27” iMac http://www.marco.org/222434049
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2009.   #16
JovanT
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.01.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 100
Hvala: 66
11 "Hvala" u 9 poruka
JovanT is on a distinguished road
Default

Off Topic: Једно noob питање: како повезујете два или више монитора? Јел ваше графичке картице имају више VGA/DVI излаза или постоје неки адаптери?
JovanT je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2009.   #17
holodoc
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 27.11.2007
Poruke: 71
Hvala: 10
12 "Hvala" u 11 poruka
holodoc is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao JovanT Pogledajte poruku
Off Topic: Једно noob питање: како повезујете два или више монитора? Јел ваше графичке картице имају више VGA/DVI излаза или постоје неки адаптери?
Danas je povezati više monitora na jedan računar krajnje trivijalna stvar uz pomoć grafičkih kartica sa duplim izlazima. Međutim, u stara dobra vremena (čitaj pre jedno 7-8 godina) dok takve kartice još nisu bile omasovljene koristile su se PCI grafičke kartice (jedna ili dve) u kombinaciji sa glavnom AGP karticom. To su bile uglavnom kartice koje su čak i za to vreme smatrane antikvitetima tj. kartice iz klase Matrox Mystique i sličnih koje su na sebi imale uglavnom ne više od 4MB video RAMa. Uglavnom vremenom kada je i "obična raja" saznala za ovakve mogućnosti postalo je maltene nemoguće naći bilo koju staru PCI karticu sa više od 1-2MB RAM-a tako da je vremenom kompletna ova ideja kombinovanja AGP i PCI kartica polako zamrla.

Naravno, cela stvar ponekad nije baš najbolje radila pa su se često recimo dešavali problemi sa brzim zamorom očiju zbog različitih frekvencija osvežavanja jer bi recimo jedan monitor zakačen na PCI karticu bio sposoban da u rezoluciji 800x600 isporuči maksimalno 46Hz dok bi moćnija AGP kartica mogla bez problema da "tera" sliku na svom monitoru i u rezoluciji 1280x1024 na 75Hz Bez obzira na sve raditi na takvom sistemu je čak i pored svih nedostataka bilo pravo zadovoljstvo tako da svako ko je tada već naučen na "ne manje od dva monitora" verujem da nikada više nije ni pomišljao da radi sa manje. Uključujući i mene Mada, iskreno mislim da sve više od dva monitora predstavlja preterivanje i da nije potrebno ali opet to je stvar ličnih afiniteta

Poslednja izmena od holodoc : 25. 10. 2009. u 20:39.
holodoc je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2009.   #18
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

Ati je izbacio novu seriju grafickih cipova 5xxx koje poseduju novi prikljucak za monitore (nesecam se imena), a sta oni donose mozete da vidite ovde.
Zahvaljujuci ovim mogucnostima proizvodjaci monitora ce ubuduce praviti iste sa sto manjim "okvirima"da bi realnije izgledala slika.
http://www.youtube.com/watch?v=N6Vf8R_gOec
Sorry ako je off.
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2009.   #19
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Ja kažem ko se jednom navikne na 24" posle toga mu je sve ostalo patnja ispod toga.
Bah, za 9 meseci ces reci "ko se navikne na 32", a za godinu i po "ko se navikne na 46"... consumerska je glad nezajazljiva
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" boccio za poruku:
Staro 26. 10. 2009.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kada sam kupovao monitor, moj jedini uslov je bila vertikalna rezolucija. Imao sam ranije 20" koji je podržavao 1600 x 1200 i tih 1200 je minimum koji želim, sve ispod toga ne dolazi u obzir.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
zaposljavanje developera Miloje Sekulic Poslovne ponude i zapošljavanje 0 22. 01. 2009. 13:56
301 redirkecija "dinamickog" URLa na "dinamicki" URL mb_sa Regular expression i htaccess 7 02. 07. 2008. 20:21
If IT really is a "profession", what is our "pro bono" contribution as IT pros? oksite e-Business 26 12. 01. 2007. 12:18
"Telekom Slovenije" preuzeo "Blic.net" za 390.000 evra Aleksandar Marković Komunikacije 2 23. 12. 2006. 15:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.