DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 09. 2011.   #1
paja_XML
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 04.09.2011
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
paja_XML is on a distinguished road
Arrow Srpska IT firma PAKOM prodaje licencirani softver a krada autorska dela

Svi to znaju i niko nista ne preduzima. A mene su uhapsili sto sam slikao na aerodromu.

Krađa intelektualne svojine i autorskih prava

Kog zanima da cita dalje, neka prati gornji link na Tabloid Magazin Milovana Brkica. Tamo pise koju masonsku lozu vodi tata ovoga Pavlovica. I da je ovaj Sportal ispostava za sportske kladionice. Zamajavaju narod glupim sportom i mame pare za kladjenje.

Samo citajte pazljivo, jer je Igor Milanovic i ceo Tabloid napisao puno tekstova o otimacinama i raznim drugim nepravdama u Srbiji.

Po clanku ispada da ova IT firma posluje na ociglenoj kradji. Kako zastititi intelektualnu svojinu od ovakvih lopova? Pazi, kradu autorska dela dok istovremeno prodaju licencirani softver.

Sta Vi uradite kad primetite da Vam ukradu kod, dizajn sajta, autorsko delo, patent, jednom recju intelektualnu svojinu? Da li imate svoje advokate da Vam pruzaju pravnu podrsku? I koliko to uopste vredi u Srbiji, s obzirom da gore pise da sudije i tuzioci dremaju? I da istovremeno sede po odborima Zvezde dok treba da joj sude. Treba da sude sami sebi.

Poslednja izmena od bluesman : 08. 09. 2011. u 22:36.
paja_XML je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2011.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

da si ovo napisao normalnim fontom i bez ovolike histerije, ja bih procitao, ovako nisam, niti nameravam... tako da bolje da odes pravo u Kurir, oni vole taj stil...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 05. 09. 2011.   #3
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Evo ocistio sam ga od formatiranja mislim da je odradio samo copy&paste ... ili kako god.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2011.   #4
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Koliko sam ja razumeo neko je nekoga zajebao oko necega pa su sad ovi drugi ljuti na ove prve. Jos da skapiram ko je ko
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 05. 09. 2011.   #5
paja_XML
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 04.09.2011
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
paja_XML is on a distinguished road
Default

pa da, mekkrakenu, najlakse je 25 po tudjem turu, to ne boli, zar ne? i smejati se kad nekom drugom nesto ukradu; tako svako misli - sve dok i njemu licno ne ukradu.

i ja sam tako mislio dok mi nisu ukrali mecku - slona. a tek sam je doterao iz nemacke. nije mi ni bilo mnogo krivo, jer je imala je neki problem sa einspritzung na 11 cilindru, iako je bila ganc nova, pa i nije bas vukla kako mecka ume lepo da povuce. trosila mi je i ulje, pogotovo kad se przi malo po autputu. a kad cepas preko 250km/h od minhena do studgarta mi potrosi 2 lit ulja. zato se nisam ni sekirao kad su je ukrali mangupi, jer sam imao i mnogo love i bas me bilo briga. isti dan odem i kupim nekog audija. dakle, skoro nista nisam ni nasekirao, to jest.

toga audija sam od pocetka vezivao lancima i katancima, kuke, lavlje kandze, samo sidro sto nisam imao. smejao mi se komsiluk u beogradu. audi nije bio nov, ali dobar, manji neki model, mislim da je bila stotka, 2.8 sa jedva 200 konja. zezao me neki komsija sto je imao tojoticu kad god audija privezujem lancem za volan. ja privezujem, on se smeje. a ja sta cu, pokusavas da zastitis svoje od lopova. normalno, ubrzo ukradu i tog aduija. jos brze nego moju mecku - slona. komsija je umirao od smeha nekoliko dana, dok i njemu tu zardjalu tojoticu nisu ukrali. posle mi je plakao da bi i on vezivao lancima i katancima, samo da je znao sta ce da ga snadje.

meni je tad bio problem sto vise nisam ni imao pare da kupim jos jedan auto. i ja sta cu, ponovo nemacka. opet arbeit, baustelle: aber zu fuss gegegen.

od onda sam se opametio i postao sam programer, video sam da na baustelle nije lako. i sad imam jedan IT projekat, plasim se da ga divljaci u srbiji ne ukradu.

jer kako rekoh mekkrakenu, najlakse je kad ukradu - nekom drugom. to barem nista ne boli. tebe. boli samo onog kom ukradu.

nego kako se u srbiji zastititi od kradje intelektualne svojine? to mene zanima.
paja_XML je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2011.   #6
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Toliko je tendeciozno i tabloidno (da ne kažem neku težu reč) da sam jedva do pola izdržao!

I kakve, recimo, ima veze da li je Zvezda bila autsajder i da li je silnim nizom sličajnosti osvojila turnir, sa suštinom priče o autorskim pravima?
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2011.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@paja: ovde se stitis isto kao i bilo gde drugde, tuzis, pa onda sacekas da se vidi ko ima bolje advokate jal ti, jal oni... i ti procesi traju, istina, ali nije bas da je nemoguce naplatiti, ima recimo fotografa koji su fine pare tako uzeli...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2011.   #8
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

poznajem coveka koji se preko suda naplatio,
od jedne poznate medijske kuce
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2011.   #9
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Jel može jedan TL;DR za nas koji smo alergični na tabloide?
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2011.   #10
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

@paja_XML: Nisam rekao da se nekome smejem jer su mu nesto ukrali.

Ono sto mi je smesno (na ivici tuznog) je da si napisao gomilu teksta koji nema ni pocetak ni kraj ni sredinu, ni Tojotu ni Mecku ni Pingvina a bogami ni Crvene Boje Nacelnika Nisa.

http://www.youtube.com/watch?v=2nQ04aoupWg

Iskreno, ne pada mi napamet da pokusam da procitam ceo tekst.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.