DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 09. 2008.   #61
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Nixa, sad valjda treba neko iz firme da položi neki ispit online, ali mislim da se nedavno ovde (ili možda na ES) javio neko i rekao da je uzeo AP, a da ga za ispit niko nije maltretirao.

Ima i TechNet Plus mogućnost, kome odgovara.

Mada, iskreno, pitanje je treba li ti više od VS Express-a. Valjalo bi da baš čujemo od kolege gore (zido) odgovor na pitanje Dejana, šta mu nedostaje u istom.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #62
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Koji je sada uslov za ActionPack , cuo sam da su promenili nesto u zadnjih pola godine ?
Položiš ti (ili neko od zaposlenih) neki zaista smešan ispit (online) a onda svake dve godine moraš da polažeš sličan sa barem 70% uspeha :-)

Kad već uzmeš Action Pack, onda je greota da na to ne dodaš i Web Solutions Toolkit besplatno, ako ništa drugo, onda zbog Visual Studio 2008 Standard :-) (ako ti je Express kratak )
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #63
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
MS radi preko Vistae gdje se na silu tjeraju ljudi da je koriste iako im XP sasvim uredno radi... (Ko je kupio skoro laptop i ko je trazio drivere za XP, zna o cemu pricam)
Ovo mi je promaklo

MS ne radi ništa preko Viste, barem ne na taj način; prosto, proizvođači hardvera odlučuju da li da investiraju u pravljenje drajvera za stari operativni sistem (XP), za novi (Vista) ili za oba.

Ako si skoro kupio latop, ne vidim razloga zašto instaliraš XP umesto Viste; Vista Home Premium je 8600 dinara, XP Home 6650 dinara -tih dve hiljade dinara nisu vredne kupovine starog operativnog sistema.

Ako stavljaš XP zato što "Vista ne valja" - razmisli opet; korisnici koji tvrde da "Vista ne valja" su je ili samo instalirali pa im se nije dopala, ili prenose nešto što su negde čuli.

Ja Vistu koristim preko dve godine sada na tri mašine (desktop za teški razvoj, laptop za put, desktop na poslu); to je vrlo stabilan i upeglan operativni sistem (SP1 primenjen naravno); jedino što mi pada na pamet kao razlozi za korišćenje XP-a su:
  • Slaba mašina (manje od 1 Gb RAM-a, slab procesor)
  • Neki uređaj za koji ne postoje drajveri za Vistu
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #64
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Ako stavljaš XP zato što "Vista ne valja" - razmisli opet; korisnici koji tvrde da "Vista ne valja" su je ili samo instalirali pa im se nije dopala, ili prenose nešto što su negde čuli.
ma daj, nije bas tako. Novi model permisija je ogromno smaranje, OS trosi resurse nepotrebno i ono sto je najbitnije, potpuno je suvisan upgrejd, jer XP radi super.

Takodje prica o tome kako proizvodjaci hardware "spontano" odlucuju da ukinu podrsku za XP nije sasvim tacna, jer su se cule mnoge price o vrlo konkretnim pristiscima koje MS vrsi da bi ubrzao prelazak.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #65
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To za Vista: potvrdjujem. Kod mene stoji Vista vec dosta dugo i nikada mi se nista ruzno nije desilo, a "maltretiram" ga svaki dan. Sta vise, nisam restartovao kompjuter nedeljama (mislim od kada sam instalirao SP1) a pre toga takodje je non stop radio par meseci.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #66
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ma daj, nije bas tako. Novi model permisija je ogromno smaranje, OS trosi resurse nepotrebno i ono sto je najbitnije, potpuno je suvisan upgrejd, jer XP radi super.
Onda verovatno potpadaš pod tačku 1, slab hardver.

"Novi model permisija" se isključuje na jednom mestu (UAC), ako je baš tako "strašan" (mada kod mene stoji uključen na dva od tri računara).

"OS troši resurse nepotrebno" - moj laptop izvlači 45 min više na bateriji pod Vistom nego što je pod XP-om.

Citat:
Takodje prica o tome kako proizvodjaci hardware "spontano" odlucuju da ukinu podrsku za XP nije sasvim tacna, jer su se cule mnoge price o vrlo konkretnim pristiscima koje MS vrsi da bi ubrzao prelazak.
Da, teorije zavere su vrlo popularne. Lakše je poverovati da MS ide okolo i nudi kamare para da se "ne rade" drajveri za XP no da su proizvođači hardvera najgori paceri za razvoj drajvera - uključujući i "velike" kao što je HP.

Upravo su ovi proizvođači hardvera bili i najodogovorniji za fijasko Viste na početku - loši drajveri, loš tajming.

U svakom slučaju, XP sam koristio 6 godina, Vistu 2 godine - Vista je mnogo bolji operativni sistem od XP-a na hardveru DANAŠNJICE.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 09. 2008.   #67
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
ma daj, nije bas tako. Novi model permisija je ogromno smaranje
Pored što može da se isključi kako ti je Dejan već pojasnio, može i da se podešava koliko dosadan će da bude UAC Ozbiljno postoje definisane polise koje možeš da menjaš, vidi sliku.

(Ova podešavanja na slabijim verzijama Viste /npr. Home Premium/ su uklonjena po difoltu - mora da se promeni neki ključ u registriju da bi ta podešavanja postala dostupna, čini mi se).

Citat:
OS trosi resurse nepotrebno
Ma važi

A čak i da jeste tako, šta te sprečava da pogasiš servise ili ukloniš delove Windowsa koji te navodno guše? Control Panel -> Programs and Features -> Turn Win features on or off.

Zanimljivost: taman si ovo napisao, pošto je pre 2-3 dana AMD izdao alat koji gasi servise i optimizuje sistem, da bi oslobodio više resursa za igranje. Sve na jedan klik, tako reći.

Citat:
...
it is exactly what many Windows gamers have been asking for for years - a “gaming mode” that disables non-critical background services and optimizes the system for the best gaming performance.
...
Of course you can make your own custom profiles and pick the particular services you wish to disable. After which activating and deactivating these profiles is as simple as clicking the shiny button and cue the sci-fi hyperspeed effect.
...
A rezultat? LOL
Citat:
At least on a med-high-end machine, these optimizations does not seem to make any substantial differences.
Što samo potvrđuje ono što Sinofsky piše ovih dana na Windows 7 blogu: da je to više mit nego istina.

Da se razumemo, pretpostavka je da imaš mašinu sa jedno 2GB memorije i nekim dual core procesorom na jedno 1.8 GHz ili više. Nikakvih problema nema na takvom sistemu.

Citat:
potpuno je suvisan upgrejd, jer XP radi super
Mislim da je to dosta subjektivna odluka. I jedna i druga. Ja lično više nazad ne bih. Ali isto tako, potpuno razumem i da neko razmišlja tako - zašto da menjam sistem, pa i ovaj mi radi sve OK.

Da li je Vista savršena? Ne, naravno. Lično, ima par sitnica što me nerviraju, srećom sam našao jednostavna rešenja.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	UACpodesavanja.jpg
Pregleda:	579
Veličina:	43,4 KB
ID:	597  
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 19. 09. 2008. u 23:05.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2008.   #68
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

I onda, kada iskljucimo sve te dosadne "permisije", pitamo se kako su nam uleteli virusi ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2008.   #69
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Heheh, tačno, zato su, pretpostavljam i skrivene na Home Premium.

Ono što sam hteo da kažem jeste da opcija podešavanja postoji, ne da je i treba iskoristiti: eto slika od mene, nije isključeno. A radim sve živo, tako reći
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2008.   #70
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

@DejanVesic,
he vidi meni je Express dobar posto ne koristim nista od toga. Ali da tvoja teorija ima rupa moze se dokazati jednostavno vrlo.

a) MS je glup, napravio je Express koji je identican kao Pro ili Team Suite ali ono konta valjda ce se naci debil koji ce dati 3K dolara za nesto sto moze downlodati besplatno

b) MS nije glup, i dobro zna naplatiti svaki feat iz Pro ili TS verzije.

http://download.microsoft.com/downlo...ison-v1.08.pdf - nek ljudi procjene


Vidi ti mozes tu da se nabrajas podatke o ovome ili onome, pokusavati da budes fin prema 'mojoj glupoci' ali cinjenica da ces morati za svaki work station da izdvojis 200$ i za svaki server 1000$-3000$. Aj dobro budimo realni za workstation dobijes OEM platis 80$ vise, ali opet na 10 racunara 800$. Za SQL server od 6000$ do 25000$.

Zao mi je sto sam glup pa ne vidim kako je to jeftino. A jos manje vidim kako je to doprinjelo razvoju racunarsta i IT tehnologije, kako je to inspirativno i balbalbalbal...
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hakovan sajt RTS-a mileusna Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 27 04. 07. 2010. 05:21
Microsoft MAPS rex e-Business 20 05. 02. 2010. 16:05
b92 hakovan! jasmanac Opušteno 17 27. 09. 2009. 00:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.