DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 12. 2006.   #241
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Prosto je neverovatno kako Marko Bijelić ima analitičan sistem razmišljanja za svoje godine
Prosto je neverovatno kako ti koristiš svaku priliku da se uvlačiš kome god možeš. Sad Marko treba da napiše na svom posećenom blogu lepo o tebi i to je to, zar ne?

To gore povlači da smo mi ostali glupi, ne umemo da razmišljamo. Ne znamo ni za tu "dramaturgiju stranice". Nismo baš ni tako česti na raznim predavanjima (kao predavači, naravno). Zna se ko ima prednost, je l' da?

Al' eto pa, ispade, znamo šta može da se uradi za mesec-dva, a šta ne.

(A Marko svoja razmišljanja možda stvarno duguje svojim godinama. Samo što se to zove - naivnost.)


Citat:
Off Topic:
Ako postoji mogućnost, pozvao bih te da dođeš u petak u Novi Sad da održiš jesno predavanje pred postdiplomcima (case study day), prespavaš u NS-u, a u subotu da odemo zajedno do BG-a da tamo održiš predavanje na VETŠ-u (oba predavanja su honorisana i plaćeni su troškovi puta). Ako možeš, preko maila ćemo se dogovoriti detalje (izvinjavam se za zloupotrebu posta, ali mi je ovo došlo ko kec na jedanaest u odnosu termine predavanja sledeće nedelje).
Ma daj da iskoristim priliku i malo se reklamiram..
(Postoje na ovom forumu privatne poruke..)


I ovim bi degojs out, nema tu šta da se priča mnogo više.. Žao mi je samo kad vidim da mladi ljudi kao npr. Dragan Babić ili Ilija Studen ne dobiju ni priliku da konkurišu. Šteta. Šta je tek reći za malo starije i iskusnije u poslu, koji bi to isto uradili, što kaže Goran, za 2-3 nedelje? Da komentar boccio-a ni ne pominjem i njihov CMS i šta reče čovek.. Pfff..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 02. 12. 2006. u 10:09.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #242
modeus
Creative Director
Qualified
 
Avatar modeus
 
Datum učlanjenja: 05.03.2006
Lokacija: Arad, Rumunija
Poruke: 102
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
modeus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za modeus Pošaljite poruku preko Yahoo za modeus
Default

Hhehe, bluzer je u pravu, nema sanse ovo da bude do proleca. Drugo, Dragane, price o "sistemima" koji tek treba da prorade su prica za srednjoskolce i neke tvoje studente; maximalno shto je ekipa iz Arhela uspela da uradi je drugorazredni news sajt i to je to.

Inache, ne volim ja ovakve rasprave, ko je i sta radio itd. ali kada me neko (mene i moju ekipu) svrsta u grupu "neozbiljnih" e onda ne mogu a da ne kazem nesto. Isti je slucaj sa vecinom profesionalaca ovde.

Ilija, kada bi svi cutali, znachilo bi da mu dajemo pravo. Ali vec sam rekao dosta na tu temu.

Ovim ja zavrsavam pricu a videcemo gde ce stici. U svakom slucaju, tu smo gde smo (mislim na Srbiju) zbog ovakvih ljudi i ovakvih poslova, a to treba iz korena menjati.
modeus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #243
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Off Topic:
@Dragan Varagic: Ja sam pomalo energetski "istrošen" za ovu godinu, ali svakako možemo iskombinovati nešto. Cujemo se mailom za detalje.

Uglavnom, sad pričam baš sa Nixom na skype, ja sam za foru neke the mungos & the friends varijante. Samim tim, ako bih ja nešto pričao duže i imali dovoljno dug tajming, zamolio bih takođe neke kolege iz NS i iz BGD koji bi se nasli u publici, da mi se priduze na stejdžu i da daju svoje viđenje (bazirano na ralnom iskustvu) neke stvari o kojoj bi se govorilo u okviru neke šire teme.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #244
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default mungos i drugari na sceni

Off Topic: Padaju mi na pamet muski vokalni seksteti iz sezdesetih gde je jedan vodeci glas ispred a petorica stoje u redu pozadi, svi u istim sakoima, i pevaju pratece vokale
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #245
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Off Topic: Hehe, ima epizoda Simpsona na tu foru kad iskopaju Homerovu ploču iz mladosti. Mi mlađe generacije mislimo na Carl Cox & The Friends, ipak je sad na snazi remix kultura. Dok ova srednja generacija pamti Južni Vetar umjesto the friends
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #246
DeepThroat
novi član
 
Avatar DeepThroat
 
Datum učlanjenja: 02.12.2006
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
DeepThroat is on a distinguished road
Default

ontopic, mrzelo me da čitam po topicu, pa me zanima da li i vi na naslovnoj stranici ne vidite naslove vesti?
Imam još puno zamerki, ali neka ih otkrivaju oni koji su plaćeni za to, ja neću za dž
http://i102.photobucket.com/albums/m...Hunter_002.gif

***** ispravka - izvinjavam se RTvu, proverio sam u Internet exploreru i naslovi se lepo vide. Ko mi kriv što koristim FF...

Poslednja izmena od DeepThroat : 02. 12. 2006. u 22:33.
DeepThroat je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #247
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Za one koji to do sada nisu znali sajt RTV je od sada, pa do daljnjeg "U pripremi"

__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog

Poslednja izmena od bluesman : 03. 12. 2006. u 00:26.
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #248
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Na kraju, mi smo samo ... kako si ono rekao... neozbiljni. Toliko neozbiljni da nismo pre 3 meseca umeli da prepoznamo u šta će ovo da se pretvori.
Koliko vidim, najveći trenutno problem je da sam ja izrekao da je ovde neko neozbiljan. Ovo je veoma ozbiljna kvalifikacija, pa sam pregledao kompletnu temu i na ovoj stranici našao nešto što najviše liči na to:

Citat:
Originalno napisao Varagić
Zahtev je urađen na takav način da se pojedinci (što je ovde većina) teško mogu i da razmišljaju da se prijave, obzirom da je zahtev da se radi o firmi, a klijent (jeste, radim konsalting za njih) zahteva pouzdane firme, koje će uraditi ono što se inicijalno traži i to u zadatim rokovima.
Znači, po mom mišljenju ja ovde nikoga nisam kvalifikovao kao neozbiljnog, već sam naglasio da ovo nije posao za pojedince.

Ispostavilo se da angažovana firma nije ispoštovala rok, što se na osnovu referenci i pretodnih poslova nije moglo pretpostaviti. Ovde vidim eventualnu svoju grešku, jer sam potvrdio da je do ovog posla firma poštovala rokove, u projektima gde sam radio sa njima.

Zamolio bih te Gorane da i ti pregledaš šta je sve u ovoj temi napisano (kada budeš imao vremena), pa da napišeš da li i dalje stojiš iza pomenute kvalifikacije, obzirom da ja nikoga ni u kom slučaju nisam omalovažavao i napisao da je neozbiljan.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #249
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Glupo je sada da prebacujemo lopticu, ali ako si kao najveći problem prepoznao to što je meni zasmetalo što si rekao da ljudi odavde "teško mogu i da razmišljaju da se prijave" - neka tako bude. To je samo usputna priča, ima tek malo veze sa pravim problemom. BTW, kad smo već kod toga, ako za nešto kažeš da nije za nekoga, samim tim kažeš da taj neko nije u stanju to da uradi - znači da je neozbiljan.

Ako vi ne umete da prepoznate da je problem bio u samoj postavci, od početka a ne u tome šta sam ja ili ti rekao - onda je i problem mnogo ozbiljniji nego što neki od nas pokušavaju da ukažu.

Ja sam ovu temu pročitao bar 2 puta od početka do kraja, poslednji put pre nekoliko dana. Kada bi se hvatali za svaku reč, možda bi mogao i da prokomentarišeš:

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Hvala Bogu, doći će i novembar pa će se videti da li će i kakav će se sajt pojaviti.
šta si hteo da kažeš sa ovim? Meni ovo zvuči "videćete vi, doći će i novembar na onda ću da vam zapušim usta svima". Prođe novembar...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #250
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile hajde sad fajront

Citat:
Originalno napisao bluesman
šta si hteo da kažeš sa ovim? Meni ovo zvuči "videćete vi, doći će i novembar na onda ću da vam zapušim usta svima". Prođe novembar...
Znate sta. Ovakva situacija se razresi jal' dobrom tucom, jal' dobrom pijankom ili ljudi nastave da se "peckaju" do duboke starosti.

Ja predlazem pijanku. Imam i idealno mesto a okupljanje bi moglo da se uprilici kao skup posvecen aktuelnom trenutku u web developerskom biznisu kod nas.

Ne mora da bude nista posebno mudro. Okupimo se oko podneva, odradimo okrugli sto (provericu, mislim da je gotov mini kongresni centar) gde bi pozvali ljude iz najjacih firmi koji se ovim poslom bave, freelancere, medije a bila bi jaka fora da pozovemo i ove sto se zalazu za razvoj IT&Interneta da se pojave, kazu sta konkretno misle da urade i cuju sta ima da se cuje. Da upoznaju i ovaj aspekt problema.

Moze da se prikaze par kejsova, vise iz aspekta problema pri realizaciji i kako su reseni (npr. flajko i problem oko kataloga Novkabela), nego sa tehnickog aspekta. Neko da pripremi i prikaze primere ugovora koje koristi kod sklapanja poslova, neko drugi metodologiju prikupljanja materiijala, treci obuku korisnika za odrzavanje sajtova (improvizujem). Ljudi iznesu svoje probleme i potraze resenja od kolega.

Sve potraje par sati. Uz pauze za kaficu i da se nesto pregrize. Posle nas Lacika odvede u podrum na degustaciju vina. Ko posle toga moze da ode kuci - svaka cast. Ko ne ostane na veceri i "konstruktivnoj razmeni misljenja uz vino iz Lacikinog podruma".

Svako sebi plati troskove, ako Zavod za IT & Internet ne podrzi skup (morao sam, bilo je jace od mene), i sledeci dan ujutru se razidjemo.

Lepo bi bilo da odavde potekne inicijativa za osnivanje Srpske asocijacije internet preduzetnika kao sto je nedavno osnovana Srpska asocijacija menadzera.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda da postavim tekstualni oglas nekog belosvetskog sajta dragansta Marketing i SEO 5 30. 05. 2010. 22:28
Ugovor za izradu web sajta oliver78 Planiranje i usability 18 21. 02. 2010. 22:42
Potreban neformalni tim ili firma za izradu veceg sajta oksite Poslovne ponude i zapošljavanje 0 28. 02. 2008. 21:48
Poziv u affilate program - blog.cri.co.yu torbica Marketing i SEO 0 22. 11. 2007. 03:57
Poziv na poselo! sirNemanjapro Opušteno 22 29. 04. 2006. 12:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.