DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 10. 2009.   #101
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent Pogledajte poruku
Dakle, nije bilo ludaka sa $1M koji su setali unaokolo i gledali kome ce pokloniti pare.
Ti "ludaci" imaju ime i zovu se Venture Capital investitori i ne poklanjaju nikome pare već investiraju. Pre ili kasnije projekti tipa Google, YouTube, Facebook i slični stignu do VC investicija.

Poslednja izmena od mileusna : 21. 10. 2009. u 18:53.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2009.   #102
Aleksandar Mitić
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2007
Poruke: 47
Hvala: 2
10 "Hvala" u 4 poruka
Aleksandar Mitić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Aleksandar Mitić
Default

@Jasmanac, @ArturDent

http://www.google.com/corporate/history.html
Aleksandar Mitić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2009.   #103
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

As I was saying...

@mileusna
Naravno da su to investitori.

Ali opet, VC, niti bilo koji drugi investitori ti nece doci na noge, nisu Googlu, nisu Youtubu...

Pod 1) Moras da doteras ideju da se "tu nesto vidi" tj da imas nesto sto vec funkcionise... posto ideja kao ideja ne vredi...
Pod 2) Moras da obijas pragove i obijas pragove i obijas pragove... da bi eventualno ubedio nekoga da je taj tvoj projekat i ideja bas prava stvar da bi neko eventualno ulozio novac u nju
A ne da cekas da se ljudi tebi jave...

my2cents
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2009.   #104
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

^ Niko nije rekao da investitori dolaze sami od sebe, mada ni to nije sasvim netačno, sve zavisi od projekta. Ne znam ko je pominjao da treba da čekaš da se investitori tebi jave?!

Ako je moja rečenica "i onda je došao neko sa strane i tutnuo im milion dolara" uzrok svemu tome, ona se odnosila samo na priču o razlici u Internet poslovanju u USA i u Srbiji kao odgovor na Markokovo razmišljanje o partnerstvima, a nije se odnosila na to kako tražiti VC investicije i "obijati pragove" pošto to nije ni tema ovde jer ovde imamo investitora sa 5k EUR a nema projekta.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2009.   #105
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Zanimljiva tema

@bizi
Citat:
Zaradu od 300 evra dnevno ima mozda do 5 sajtova u Srbiji.
Radi se o većoj cifri. Prodavnica koje prave toliko para ima 10ak + mediji i sl. Grubo, 20-30 takvih sajtova.

@pokretač: trebao si prihvatiti Istokovu ponudu, ja sigurno bih.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2009.   #106
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Pcigre: Moze biti (da se razumemo ja sam mislio 300e profita dnevno) ali onda je super ako 20-30 sajtova ima godisnji profit od 10 miliona dinara.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2009.   #107
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Ja sam mislio na 300e zarade. Kad se oduzmu troškovi zaposlenih, prostora i sl. definitivno0 mnogo manje.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 10. 2009.   #108
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

evo ja prihvatam istokovu ponudu,
mozda ne mogu bas 6 sati dnevno, ali par sati mogu sigurno,
imam kompjuter, internet, radim servis i prodaju racunara,
znam "po malo" HTML CSS, WP, Joomla, SMF
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 10. 2009.   #109
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Eto Istoce, ima nas ukupno 3 koji smo prihvatili tvoju ponudu (ja, cvele i metaphysic) tako da mozemo se svi skupiti i definisati dalje korake.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 10. 2009.   #110
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Sa tim novcem razmislio bih o partneru koji bi mogao da odradi tehnički deo posla, nekom mlađem bez puno obaveza i sa puno entuzijazma, da može dugoročno da se posveti projektu, a novac bih uložio u promociju sajta. Dobra je to cifra da se sajt dovede na neki nivo odakle sam može da izdržava svoj dalji razvoj. Mislim da bi u mnogim oblastima, i bez neke unikatne ideje, mogao da se postigne uspeh tj. dobra pozicija za dalje, a posle zavisi od mnogo toga... Čak i u oblastima sa razvijenom konkurencijom moguće je ponuditi neke novine, neko unapređenje koje će korisnici prepoznati kao značajno.

Kako god, uopšte ne mislim da bi posle ove teme trebalo da odustaneš, samo da malo promeniš pogled na tu investiciju - da odustaneš od cilja "garantovanih" 300 evra mesečno (nije to dobro ni rečeno ni smišljeno) i da gledaš dugoročnije, da radiš tako da ti taj sajt jednog dana (za par godina) donese mnogo veće prihode.

Da li je uspeh siguran? Naravno da nije, to se nikada ne zna, to niko ne može da ti garantuje (osim Istoka )
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Offline promocija, sajt 40 evra Ivalex e-Business 11 01. 03. 2010. 08:30
„Dinkiću, dođeš nam još po 980 evra" glaspodrinja.com Opušteno 10 06. 02. 2010. 20:33
Hteo bih da otvorim sajt kao... jovica888 Marketing i SEO 75 01. 06. 2009. 15:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.