DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 10. 2009.   #71
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Dobro ljudi gde sam to toliko pogresio, gde ja moja zabluda?
Gde je ta moja velika neozbniljnost u mojim komentarima?
Dobro, izgleda da vas je najvise pogodilo to sto sam na pocetku rekao da ne zelim da radim bas puno oko sajta. Povlacim to, radicu ko beli crnac .
Cvele i svi ovde ostali, svi ste vi ovde izgleda profesionalci i moze dosta toga da se nauci od vas.
Moje namere su bile casne i postene, al izgleda da sam bio u velikoj zabludi!
Mileusna, nisam ovu temu podigao da bih pravio zajebanciju, nego sam mislio da ulozim ustedjevinu u nesto, a internet mi je nekako buducnost, a i volim da sam stalno na netu, pa i da "radim" ako treba, tako da sam hteo da poklopim zadovoljsto i posao.
Cvele za tebe tih 5-6 hiljada evra su malo, za mene nisu.
Izgleda sam zaista bio u zabludi i da sa tim novcem ne moze da se napravi ista ozbiljno, bar ne za dugorocne prihode od tog sajta, tako da su sve moje zelje propale.
Ideja je najveci problem u svemu ovome, kakvog sadrzaja da bude sajt.
Hteo bih da se izvinim, istovremeno i zahvalim svim ozbiljnim ljudima koji su citali ovu temu, a posebno moje komentare!
Izgleda da cu ja morati jos dosta toga da ucim sto se tice internet poslovanja, ako zelim neke rezultate na internetu!
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #72
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Odbor za doček strikes again )
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #73
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@mileusna: mislim da nije u pitanju nikakva fora nego čovek nije uspeo da lepo artikuliše svoje ideje, takođe mislim da je dosta i naučio iz ovoga.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #74
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Meni se čini da je tema baš dobro ispala
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" borstale za poruku:
Staro 19. 10. 2009.   #75
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

@martinluter

Off Topic: Dodji na ovogodisnji biZbuZZ
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #76
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
Mileusna, nisam ovu temu podigao da bih pravio zajebanciju, nego sam mislio da ulozim ustedjevinu u nesto, a internet mi je nekako buducnost, a i volim da sam stalno na netu, pa i da "radim" ako treba, tako da sam hteo da poklopim zadovoljsto i posao
Slažem se sa bluesmanom da si malo korigovao razmišljanja.

Nije nemoguće "uložiti" novac na net, ali ne tako kako ti zamišljaš, da platiš nekom nešto da ti napravi i to tebi donosi neki zaradu, tako ne može, tj. čisto sumnjam, jer čim nema entuzujazma i elana bar sa jedne strane, tvoje ili onog ko će to da radi, takav projekat ne može da uspe.

Ako već želiš da "uložiš" u net a da ne radiš, bar ne puno, onda treba da nađeš stranu sa kojom se dopunjuješ, a to je neko ko ima ideju, znanje, želju i volju da pokrene neki servis ali nema novca. Ti bi bio investitor, on bi radio na sajtu i takve kombinacije imaju šanse da uspeju, čak je takav model nešto što preovlađuje u svetu kada je Internet biznis u pitanju, doduše na malo višem nivou od 5-6.000

No, one way or another, teško da neko može nešto da "garantuje". Svaka investicija sa sobom vuče i određene rizike, ali i potencijalnu dobit.

Poslednja izmena od mileusna : 19. 10. 2009. u 17:35.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 19. 10. 2009.   #77
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Mene strasno interesuje, sta si po profesiji, cime se bavis? Najbolji servisi su nastajali kada su ljudi resavali probleme u svojoj oblasti interesovanja. Evo na primer http://www.nadjicimera.com/. neko je imao problema sa pronalazenjem cimera i napravio servis. Donesi.com, gostio.com npr.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #78
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Najbolji servisi su nastajali kada su ljudi resavali probleme u svojoj oblasti interesovanja. Evo na primer http://www.nadjicimera.com/. neko je imao problema sa pronalazenjem cimera i napravio servis. Donesi.com, gostio.com npr.
Off Topic: Eto na primer Marko Milošević nije imalo 'leba da jede pa otvorio pekaru u Požarevcu
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 19. 10. 2009.   #79
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Mene strasno interesuje, sta si po profesiji, cime se bavis? Najbolji servisi su nastajali kada su ljudi resavali probleme u svojoj oblasti interesovanja. Evo na primer http://www.nadjicimera.com/. neko je imao problema sa pronalazenjem cimera i napravio servis. Donesi.com, gostio.com npr.
Po profesiji sam tehnolog, ali sam se od toga udaljio, u stvari nikad nisam ni bio u tome. Trenutno radim u jednoj prodavnici kao prodavac, u komsiluku, onako da mi nije dosadno, a povremeno radim i kao PHP, XHTML, CSS strucnjak, ali za nase strziste. Salim se, nisam bas strucnjak, odradim po nesto, za jednog naseg coveka iz Srbije, za dzeparac. Zavoleo sam net, pa sam mislio da se na njemu vise i ostvarujem.
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #80
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Thumbs down

@martinluter

Prijatelju, svaka cast za temu. Bacio si ovim ljudima "kosku" koja se zove 5000 evrica, i neki se brze bolje zaleteli da ti ponude svoje usluge.

Mogu zamisliti koliko si do sada ponuda u vidu privatnih poruka i email-ova dobio na ime ove teme.

Jedino ti je Istok "hladne glave" ponudio - za tebe pravo resenje, koje ti je naravno neprihvatljivo, jer ti nemas tih 5000 evra, ne zelis bez para, i ne zelis da pravis sajt.

Ako je ovo sto kazes istina
Citat:
...a povremeno radim i kao PHP, XHTML, CSS strucnjak, ali za nase strziste. Salim se, nisam bas strucnjak, odradim po nesto, za jednog naseg coveka iz Srbije, za dzeparac...
->to znaci DA NISI BAS totalni laik za kakvog se izdajes na pocetku teksta.

Tema je ODLICNA, ali je cela diskusija otisla u pogresnu stranu, zajedno sa pasivnim ucestvovanjem pokretaca teme, sto samo potvrdjuje - jedno veliko "pecanje na 5000 E".

@deda, ajmo na pecanje, mozda i ufatimo koju ribu
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Offline promocija, sajt 40 evra Ivalex e-Business 11 01. 03. 2010. 08:30
„Dinkiću, dođeš nam još po 980 evra" glaspodrinja.com Opušteno 10 06. 02. 2010. 20:33
Hteo bih da otvorim sajt kao... jovica888 Marketing i SEO 75 01. 06. 2009. 15:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.