DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 10. 2009.   #81
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
@deda, ajmo na pecanje, mozda i ufatimo koju ribu

Ne mogu, ladno mi sada, a i mnogo mi smesan Mileusna i njegovi komentari. Ne odvajam se od kompa, pecam virtuelno
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #82
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
->to znaci DA NISI BAS totalni laik za kakvog se izdajes na pocetku teksta.
Eh bre, pa danas je svako ko ume da instalira wordpress + bar 1 plugin - PHP expert.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2009.   #83
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Racunam da covek ne radi samo instalaciju. Iz teksta sam shvatio da "cacka" po kodu.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #84
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Nisam expert to stoji, covek se uci dok je ziv!
Wordpress, joomla i ostale dzidzumidze nikad to nisam koristio niti sam imao neku posebnu zelju, a po kodu cackam, kao sto kaze @stecko.

Nego sta vi meni predlazete da uradim sa ovih 5 hiljada evra, ali da to ulaganje bude vezano za net?

Da li da krenem sa nekom izradom sajta (za ideju nisam siguran u opste, al moram nesto), pa da onda krenem sa nekim dobrim oglasavanjem?
Ne znam koliko se isplati baviti se hostingom?
Sto se tice nekih ozbiljnih poslova na netu, sa tim nemam iskustva, skoro u opste.
Hteo sam sebi da skratim muke, da uz pomoc ovih 5000 evra (za koje neko kaze da nemam) i da se odmah ubacim u poslovne vode, a da kasnije uzgred ucim nesto, al izgleda da nece moci ove noci!
A sigurno, ako budem nesto pokretao, pa makar bilo to i za 5 godina, bice posao vezan za net, jer ne vidim sebe nigde drugde.
Da bar znam da pevam
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #85
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Hosting zaboravi, a pokušaj da rešiš nečiji problem i da to naplatiš.

Što reče CEO od Mint.com "Dok su drugi pravi socialne mreže, mi smo pokušali da rešimo realni problem" i odradiše u najgoroj godini exit na $170 MM.

Nađi svoju "nišu" ili ti oblast gde imaš najmanje konkurencije, uradi svoje istraživanje, uradi SWOT analizu par ideja koje misliš da su najbolje, kada sve to uradiš dalje će da ti se kaže samo.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #86
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

http://www.jeftinisajtovi.com/ xD
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #87
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

@martinking: ja sam bio zaista ozbiljan kada sam ti rekao da dok se ne smislis za te pare odmah kupis zlato i srebro

a sto se tice pocetnih koraka nixa ti je manjevise dao pocetne smernice. za svoju ideju odradi swat analizu (strengths - sta ti imas sto drugi nemaju, weaknesses- sta drugi imaju a ti nemas, opportunities - gde je tvoja sansa za dalji razvoj, threats - sta moze da te sjebe :P )

pogledaj kolika ti je ciljna grupa, kako mozes da je obavestis o svom postojanju i na koji nacin mozes da je monetizujes. stavi sve to na papir i vidi da li ti se uopste isplati da to radis

najgore sto moze da ti se desi je da te pare sprcas u aplikaciju koja ne radi ili mrtav sajt sa 1000 tekstova o temi koja te ni ne zanima
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #88
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

slike ne lazu, doduse nije ovoliki rast u evru posto je dolar zglajz'o al boze moj
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	AG-1Y-SM.png
Pregleda:	1017
Veličina:	10,0 KB
ID:	710  Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	AU-1Y-SM.png
Pregleda:	1005
Veličina:	11,0 KB
ID:	711  

Poslednja izmena od xippi : 20. 10. 2009. u 01:12.
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2009.   #89
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Da primetim jednu stvar - na srpskom netu (skoro?) uopšte ne postoji razvoj kroz partnerstvo u smislu podele vlasništva. Čak i postavljač ove teme želi da bude potpuni vlasnik biznisa.

Ako izuzmemo sajtove medija, vodeće sajtove kod nas je pokrenuo jedan čovek
krstarica
burek
naslovi
polovniautomobili
limundo
poljubac (pre prodaje) - neogen,
domaci.de,
mycity,
...

izuzetak je možda elitesecurity
ne znam za infostud
možda sam negde pogrešio

Sa druge strane
Microsoft su osnovali Bill Gates i Paul Allen
Google su osnovali Larry Page i Sergey Brin
Apple su osnovali Steve Jobs i Steve Wozniak
Yahoo su osnovali Jerry Yang and David Filo
Wikipedia su osnovali Larry Sanger and Jimmy Wales
Ima naravno naravno i izuzetaka (Amazon, Facebok...).

Ima mnogo istine u onome što je Istok citirao - "Ova zemlja ne napreduje jer ovde svako misli da onaj drugi hoće da ga prevari". Teško može jedan čovek sam u biznisu. Postoji jedno uporedno istraživanje nacionalnih kultura (Geert Hofstede, smatra se najobuhvatnijim u toj oblasti) koje pokazuje da je Srbija po svojim odlikama nacionalne kulture - mentalitetu najsličnija zemljama - Venecuela, Kolumbija, Čile i Meksiko a najrazličitaja u odnosu na Usa, Gbr, skandinavske zemlje.

Po ovom istraživanju odlike nacionalane kulture kod nas su
- velika distanca moći (što u prevodu znači - neko drugi će rešiti probleme, ja tu ništa ne mogu, nemam moć)
- izbegavanje neizvesnosti (odbojnost prema riziku i promenama)
- kolektivizam (društvo , država treba da brine o nama)
- "ženske" vrednosti (šta če reći svet - osnovn merilo vrednosti nisu rezultati rada već socijalni položaj, status, veze i poznanstva.
Sve je loše po preduzetništvo

Ako je neko radio testove o sklonosti ka preduzetništvu (kod mene na faksu su delili studentima da rešavaju na predmetu preduzetništvo) setiće se da se neka pitanje odnose na timski rad i zajedničke poduhvate. Zajednički rad sa drugim ljudima je jedna od osobina dobrog preduzetnika. Ako se tome dodaju odlike nacionalne kulture (nemam moć, ne mogu da rizikujem,država treba prvo...) onda smo tu gde jesmo
- u internet smislu -
"Đe sam rođen tu je sve sirotinja
vuk je u nas domaća životinja
škrta zemlja nikoga ne hrani
da preživiš moraš radit vani"

I letimično pogledano zaista je tako. Oni koji "na internetu" dobro zarađuju rade vani ili virtuelno vani - za strance. Pomalo je čak i kopija stranih - dokazano uspešnih servisa i poslovnih modela. Oni koji dobro zarađuju od domaćeg interneta mogu se nabrojati na prste jedne, eventualno dve ruke.

Da rezimiram
- ili ćemo se, promeniti i početi da zajedno pokrećemo biznise
- ili se nećemo promeniti i čekati da neko drugi reši probleme. Samo, taj drugi se zove Godo.

Teško može jedan čovek sam u biznisu.

Da li ste znali da je vodeći češki portal prodat za milijardu dolara !!!!!!!
A koje su cene domaćih sajtova?
Koliko BMW-a čeka da ih kupimo ?

Malo više partnerskih poduhvata bi pomerilo stvari napred.

Poslednja izmena od Markok : 20. 10. 2009. u 01:58.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Markok za poruku:
Staro 20. 10. 2009.   #90
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

^ Limundo su mislim osnovala braća (?!), Infostudu je valjda partnerski takođe. Nije za srpski web, ali jeste srpski proizvod, activeCollab, su pokrenuli Ilija i Godža. Vesti.rs ako se ne varam su takođe ortakluk.

Anyway, nije ovo priča o "ortakluku" već o investicijama. Jesu Lari i Sergej osnovali Google, ali je onda došao neko sa strane i tutnuo im milionče početnog kapitala. Ortakluka kod nas verujem ima dosta, ali nema takvih projekata gde postoje osnivač/osnivači i investitori.

Razlog za to je što web kod nas nije toliko profitabilan pa nema investitora, ali onda se pojavio martinluter sa svojih 5k
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Offline promocija, sajt 40 evra Ivalex e-Business 11 01. 03. 2010. 08:30
„Dinkiću, dođeš nam još po 980 evra" glaspodrinja.com Opušteno 10 06. 02. 2010. 20:33
Hteo bih da otvorim sajt kao... jovica888 Marketing i SEO 75 01. 06. 2009. 15:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.