DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 12. 2009.   #1
irecevic
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 7
0 "Hvala" u 0 poruka
irecevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za irecevic
Cool Web Fest MMX - pitanja za zajednicu

Pitanje za zajednicu radi unapređenja narednog Web Festa (2010) su na teme:

1. Glasanje publike, kako ga pojednostaviti i učiniti boljom. Uzeti u obzir da imamo na raspolaganju OpenID za verifikaciju osobe (Facebook, Twitter, Google, Yahoo, WP...), SMS glasanje na nivou broja telefona kao i klasični način glasanja.

2. Teme predavanja/panela bi bila na temu User Experience-a, bezbednosti, generisanje sadržaja, online marketingu. Da li imate želju nekoga da vidite? Želje ne treba da budu ograničene na region.

3. Želimo da promenimo nešto po pitanju kategorija u kojima se dodeljuju nagrade. Šta mislite? Da li skratiti ili povećati listu ili možda ukinuti neke a ubaciti nove kategorije?

4. Želimo veći žiri... Želimo relevatne profesionalnce iz regiona. Koje su vam preporuke?
irecevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #2
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Originalno napisao irecevic Pogledajte poruku
2. Teme predavanja/panela bi bila na temu User Experience-a, bezbednosti, generisanje sadržaja, online marketingu. Da li imate želju nekoga da vidite? Želje ne treba da budu ograničene na region.
Imam želju da vidim sebe, kao posetioca. Ove godine se nisam osećao pozvano... Nije mi ni delovalo da su posetioci pozvani ili poželjni... Ili je to zato što nisam u prestonici?

edit: ah, zapravo, jesam bio pozvan... kada sam se priključio wave kanalu, pozvaše me da svratim... a to je bilo par desetina minuta pre samog početka događaja
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #3
irecevic
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 7
0 "Hvala" u 0 poruka
irecevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za irecevic
Default

pitanje je u kom delu festivala?
Ako su radionice u pitanju, stav je da sve radionice idu u etar i da se omogući komunikacija sa učesnicima i gledaocima.
irecevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #4
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Covek je dosao da trazi konstruktivne savete a ne savete da menja naziv manifestacije. Ne mora bas svaki topik da bude off topik.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Dejan Bizinger za poruku:
Staro 14. 12. 2009.   #5
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

1.Izbacite glasanje publike.

2.Neka ziri (strucan) dodeli nagradu i onda svaku od njih detaljno obrazlozi. Kako i zasto. Objaviti kompletnu metodologiju glasanja i nacin na koji se doslo do rakljucaka u odlucivanju ko je pobedo.


3.Kategorije podeliti po velicini projekta i ciljnoj grupi.

Publikovati sve ono iz 2. u medijima koji se bave internetom.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje STELLANOVA za poruku:
Staro 14. 12. 2009.   #6
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Sto se konkretno clanova zirija tice, pozvati urednike(novinare) iz IT casopisa koji inace uredjuju www vodice u tim casopisima.
Znam da se u SK ovo zove WWWVodic, siguran sam da i Digital ima nesto slicno, PC press takodje. Na taj nacin dobijate ljudi koji su inace specijalizovani za domaci web a opet nemaju (ocigledne) sukobe interesa.

Takodje uz to tu su i "uticajni blogeri" koji se bave temom interneta i isprate izlazak svakog boljeg domaceg sajta.

(pogledati Blogodak toplistu).
Eto to je sto se tice zirija.

Sto se tice glasanja publike, nije losa ideja, ali mora da se shvati mnogo ozbiljnije, provere po IPu, provere po emailu, provere po cookiju. Prosto ako neko i zeli da vara mora mu se to otezati do ne isplativosti. Tesko da postoji bulletproof metod za glasanje, ali ovogodisnje glasanje bese pre smesno.


Sto se kategorizacije tice, praviti vise kategorija, uz OBAVEZNU moderaciju prijava po kategorijama. Posto su ocigledno prijave isle u kategorije sa manjom konkurencijom.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" artur_dent za poruku:
Staro 14. 12. 2009.   #7
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Kao jedan od onih koji su kritikovali postojeci sistem da probam da dam neke konstruktivne predloge:

1) Nisam familijaran sa OpenID sistemom, sto znaci da isti uopste ne koristim a verujem da ga ne koristi vecina korisnika koji ucestvuju u glasanju, tako da mozda nije dobro ogranicavati se na njega. Sto se belezenja glasa tice, jedan od nacina moze biti ogranicavanje jednog glasa po IP adresi (cookie se lako obrise), ali proveravati i da li su ip adrese iz Srbije (recimo koriscenjem maxmind geoip baze, besplatna je). Licno imam puno iskustva sa pisanjem spidera, verujte mi da pisanje skripta koji ce se izvrsavati na serveru sa ko zna koliko ip adresa i slati glasove nije preterano tesko, a postoje i nacini da se captcha zaobidje. Koliko znam malo ljudi koristi takve servere u Srbiji, tako da bi se ogranicavanjem na srpski ip pool dobar deo takvih aktivnosti+anonimnih proxy servera skinuo sa liste. SMS ostaje kao poslednja opcija, opet ni to nije savrseno jer se kod nas za male pare mogu kupiti prepaid brojevi i opet se svodi na isto. Kod sms-a zloupotebu je teze izvesti, ali mislim da brojeve takodje treba ograniciti na domace provajdere.

2) Bez namere da dajem konkretna imena jer domacu scenu ne poznajem dovoljno, ali trebalo bi uzeti ljude koji iza sebe imaju poznate i uspesne projekte a ne maglu. Ako neko fura svetski poznat sajt, ja licno bih voleo da cujem nesto od njega bez obzira koja oblast je u pitanju. Teoretisanje me ne interesuje, teoriju i sam odlicno poznajem

3) Mislim da broj kategorija treba smanjiti i onemoguciti da se jedan sajt pojavljuje u vise kategorija.

4) Ne znam kompletnu listu zirija, ali one koje poznajem (Babic, Torbica ...) znam da su ok. No i pored toga projekti koji su u bilo kakvoj vezi sa clanovima zirija *ne smeju* biti u izboru i to je kraj. Znam da je ovako nesto tesko izvesti u Srbiji, ali probajte bar da tezite tome a ne da se kao ove godine desi da pobede projekti clanova zirija, to je nedopustivo bez obzira na kvalitet pomenutih sajtova.

Od stvari koje niste nabrojali, mislim da je pogresno da *samo* prijavljeni projekti budu u izboru. Ja recimo nikada nisam niti bih prijavio sopstveni sajt za neku nagradu, mislim da je to pogresno.

I za kraj, lepo je imati nagrade za "umetnicki dojam" (tipa da li je sajt koristio neke moderne da ne kazem revolucionarne Web tehnologije), ali mislim da poseta/popularnost treba da bude ono sto se broji. S tim u vezi, prilikom izbora mozete filterovati veliki broj nekvalifikovanih sajtova na osnovu poznatih servisa za pracenje posecenosti sajta (alexa, google itd.).

Toliko, nadam se da sam bio od pomoci.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 14. 12. 2009. u 18:59.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 15. 12. 2009.   #8
irecevic
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 7
0 "Hvala" u 0 poruka
irecevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za irecevic
Lightbulb

Hvala na početnim idejama.

Treba uzeti u obzir par stvari u cilju nalaženja dobre kombinacije:

- festival naginje na regionu tako da ograničavanje na Srbiju nije opcija
- OpenID omogućava smanjenje broja registrovanja (nema potrebe za "n" broj kombinacija username/password) tako da teoretski za svaki forum ili site bi mi trebao samo jedan nalog nekog od provajdera Google/Yahoo/Twitter/Facebook.
- po pitanju predavača može se maštati. neke ljude nije tako teško dovesti.

Hvala još jednom.
irecevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2009.   #9
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Ja ne bih ukinuo glasanje publike, ali mislim da je bezveze udvostručavanje nagrada (žiri+publika za svaku kategoriju). Uveo bih da svako iz publike može da glasa samo za jedan sajt i to tako što upiše njegov URL (na primer SMS-om), i nagradu bi dobijali najboljih 10 sajtova po izboru publike, nevezano za kategoriju. Na taj način bi se ipak dao značaj izboru stručnog žirija, a ne bi se izgubilo na popularnosti webfesta.
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" BluesRocker za poruku:
Staro 15. 12. 2009.   #10
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Razumem potrebu da postoji glasanje publike zbog fin. momenta ali ako vec to mora da bude neka glas punlike vazi kao jedan glas clana zirija.

6 clanova zirija + 1 glas na osnovu glasova publike.

Glasanje po principu: 5,3,1 bod.

Ovo sve sto sam predlozio sada i u prethodnoj poruci vazi samo ako se zeli napraviti kvalitetna selekcija koja ce biti priznata i kod strucnjaka i ljudi iz branse a ne kao dodatni PR pijun u marketinskoj partiji saha na trzistu regiona.

Bilo bi dobro da se kategorije prave prema velicini projekta u smislu ciljane publike i velicini iste te njegovog budzeta. Nije isto napraviti sajt koji se bavi platenjem nakuraka i sajt koji dostavlja dnevne vesti po katergorijama na email.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" STELLANOVA za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest 2009. Ivan Minic IT događaji 149 10. 12. 2009. 03:27
Dva pitanja(tutorijali i pocetnicka pitanja) berkut Obaveštenja, predlozi i pitanja 5 04. 10. 2005. 03:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.