DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 09. 2009.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default PHP frameworks, again

nismo skoro o frameworcima

gledao sam popularnije php frameworks pre nekoliko godina i resio da mi je zivot lepsi kad koristim svoj kod (gledao = koristio u 1-2 projekta)

imao sam projekat na kome je bilo radjeno i trebalo je da se odrade neke sitnice samo
korisceni framework je bio PRADO
tad sam se setio zasto u pocetku nisam otisao ka .NET-u ...

zend framework je tad bio jos mlad i menjali su stalno strukturu i API - neozbiljno. ok, bili su beta, sad koliko cujem opet ima problema izmedju poslednjih 2 minor verzija

symphony - previse automatizovano mi se cinilo tad. a i ne volim da pored PHP-a (koji je idealan za templates, ako se koristi pametno), pored smarty-ja (koji koristim), sad ucim i neki .yml

koristio cake 1.1 u 2 projekta
najvise mi se dopao, ali nije imao neke stvari tipa pravi multilanguage, koji mi je napravio takve probleme da sam se naljutio i opet se vratio na licne biblioteke


proslo je neko vreme
ja postao lenj programer, frameworks postali bolji (mozda)

nisam sad puno gledao, uglavnom ZF mi je malo tezak, uzeo sam neki shop da pregledam - shvatih da ja od programiranja ne razumem nista

cake je izgleda dosta ok, a i blizak je mom nacinu rada

symphony bi trebao pokriti ono za lenjost tako da je opet u igri

ko sta koristi, zasto je izabrao to resenje, neke prednosti i mane iz prve ruke?
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

U se' i u svoje kljuse ... i evolucija

Koristim svoj framework koji odavno guram i vremenom stalno evoluira kako dozvoljavaju mogućnosti i potrebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #3
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

trenutno CI
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #4
bOkIcA
Bojan Abramovic
Professional
 
Datum učlanjenja: 17.01.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 232
Hvala: 30
47 "Hvala" u 30 poruka
bOkIcA će postati "faca" uskoro
Default

CodeIgniter
- vrlo fleksibilan, sve je prosirivo i ne prisiljava na striktno kodiranje
- eksremno mali footprint, zato vazi i za jedan od najbrzih
- godisnje svega 2-3 nove verzije
- odlican help
- odlican komjuniti
- kriva ucenja vise nego dobra
- raspakujes i radi

Mozda deluje poprilicno subjektivno ovako napisano ali eto ja ga koristim gotovo 3 god. i tesko mi da se odlepim.
bOkIcA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #5
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Koristio ZF, ali posle problema sa nekompatibilnoscu izmendju dve minor verzije koji su se desavali skoro redovno odustao sam od njega.

Sada CI. Odlicna stvar. Nije idealan ali da li postoji takav?

Uvek u potrazi za necim boljim, ali sada zavrsavam nekoliko projekata u CI pa cemo da vidimo sta ce se u medjuvremenu desavati.
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #6
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja sam nedavno presao na Cake i mogu reci da sam prezadovoljan. Veliki komuniti, dosta vec gotovih helpera i komponenti, ok dokumentacija, lepo formatiran kod. Uglavnom lako je snaci se u njemu. Svaka preporuka.

Off Topic:
Inace, u zadnje vreme imam prilike dosta da radim sa magentom koji je pisan u ZF-u, i mogu reci da mi nikad ne bi palo na pamet da predjem sa Cake-a na ZF.
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...

Poslednja izmena od Blood : 16. 09. 2009. u 16:33.
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2009.   #7
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

CodeIgniter

- brz, lak, jednostavan, minimalisticki
- veliki community, perfektna dokumentacija, dobar forum
- gomila vec gotovih uradjenih spremnih pluginova/helpera/biblioteka (bilo da je captcha, paypal ili googleMaps..)
- standardan i dosta prosiren, tako da je lako naci nove kolege i kvalitetne programere, a samim tim je i cistiji kod

jedino "bolje" od CodeIgnitera bi "trebalo" da bude Kohana, sto je ustvari samo fork CI-ja, ali je to framework optimizovan samo za PHP5, ima nesto manji community, mozda diskutabilniju dokumentaciju, ali overall - ovde ga svi hvale, tako da cu i ja vrlo verovatno dosta skoro da ga probam i stavim na 'pravi test'.

cheers,
dootzky
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2009.   #8
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Cekajte samo da izadje novi CI
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2009.   #9
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ok, znaci da je vreme da pogledam i CI
hvala
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2009.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Kohana i CI su super, najblizi mojoj logici, ali mi je malo glupo da prelazim na tudji kad vec imam svoj kod za vecinu osnovnih stvari...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mobile development frameworks robi-bobi Web aplikacije, web servisi i software 11 13. 09. 2010. 21:10
Frameworks i SEO martinluter Web aplikacije, web servisi i software 17 03. 08. 2010. 13:00
Frameworks performance arena: Symfony vs Rails vs Django Petar Marić Programiranje 5 21. 07. 2006. 14:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:39.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.