DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 12. 2007.   #51
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

naravno da bi da je iskoristim




LOL


edit: nadoh ovo, http://digg.com/tech_news/Top_10_Hottest_Women_in_Tech
__________________

Poslednja izmena od kodi : 07. 12. 2007. u 19:11.
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2007.   #52
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ima jedna na mom faksu i pra'o je ono hot ali nikako da ga zavrsi, tako da jos nije zvanicno u IT-u... Skoro spominjala kako ce da napusti... ma reko zenska glavo... ovde je para samo takva..
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2007.   #53
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

To je retkost kod mene na fax-u, sve su onako geek orjentisane, eventualno moze da se nadje neki grand freak ....
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #54
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja ne vidim da će ova kampanja proizvesti ikakav efekat jer je jednostavno usmerena na pogrešan biznis. Da se ne lažemo, lažne Facebook profile kreiraju i mnoge velike svetske kompanije za potrebe svojih viralnih kampanja, i povodom toga ne bih ništa moralisao, svako ima svoje metode (ma oni nikad ne otkrivaju svoj pravi identitet na kraju).

Ono što je ovde problem što je jednostavno promašena ciljna grupa za tvojklik. Da je "Tamara" na svom blogu/facebooku napisala "Upravo sam saznala da je u Srbiji pokrenuta nova socijalna mreža nalik na Facebook, ringeraja.com. Neki moji prijatelji su me pozvali da se učlanim, stavarno je super i ima puno kul opcija, napravila sam svoj nalog i postavila nove slike pa ih možete videti tamo" svi bi pohrlili na ringeraja.com da vide tamarine slike i da pod hitno otvore nalog i dodaju je za frenda, i tada bi ta kampanja imala efekta, a svako dodatno pljuvanje i prozivanje po forumima bi samo još više ljudi navelo da poseti ringeraja.com i vidi taj novi social network koji je pokrenuo kampanju sa fejkovanim facebook nalogom.

Ovako, ne znam šta se konkretno dobija. Servis treba da poveže ozbiljne ljude, vlasnike sajtova i oglašivače. To je ozbiljan posao i ne vidim kako bi "tamara" tu mogla da pomogne, pogotovu sada kada se zna i da ne postoji.

No ono što je caboom lepo napisao, mene najviše fascinira da je neko i poverovao u sve to od početka.

Poslednja izmena od mileusna : 08. 12. 2007. u 05:02.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku:
Staro 08. 12. 2007.   #55
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Da bi cela pričа na ovom thread-u bila još jasnija (da ne kažem "transparentna"), uključujući negativan PR koji se ovde prikazuje i neadekvatne Nikoline odgovore, ovde se nalaze i oni kojima je ceo ovaj neuspeo "buzz" došao kao "kec na jedanaest" - Videli ste onu reklamu za IMA, gde ova priča kreće za koji dan...

Odmah da napomenem, nemam nikakve poslovne veze ni sa jednom od ovih firmi, uključujući i konkurenciju...

Mislim da je etički, za one koji to ne znaju, jednostavno da se napomene.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #56
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Samo da razjasnim malu nedoumicu: Tvoj Klik i IMA nisu u direktnoj konkurenciji.

Tvoj Klik je direktorijum/katalog marketing ponuda velikog broja sajtova u Srbiji i okrenuti smo više ka promovisanju naših usluga kod malih i srednjih firmi koje na taj način mogu da pronađu jeftinu reklamu na Internetu. Znači, ne intresuju nas mnogo Telenor, VIP i ostali milioneri već oni koji hoće da ulože 100-200 evra ali ne na B92 već na malim sajtovima sa usko ciljanom grupom, i ne raspolažemo ničijim novcem, oglašivači idu direktno kod webmastera, a naš biznis plan se zasniva na naplati pretplate vlasnicima sajtova.

A koliko znam, IMA je kao httpool i ne verujem da će gubiti vreme sa "malim" oglašivačima i malim sajtovima.

Dakle, konkurencija nema razloga za bacanjem vatrometa zato što smo mi šatro nekog obmanuli kroz obično zezanje koje se ovde mnogo preuveličava, i mi i oni želimo oglašivače na svom sajtu, samo što oni idu na one velike koje ne intresuje da li će se reklama pojaviti na DPT-u ili Krstarici jer su im svi ciljana grupa, a mi na ove manje koji sa malo novca žele da imaju pravi auditorijum.

Pošto krećemo u isto vreme, sledeće godine možemo zajedno da pravimo i rođendansku žurku, biće stvarnih plavuša i naravno

p.s. za napomenu Dragane, bez obzira što sam i sam to znao, iskreno hvala na pravoj etičnosti.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #57
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Mali offtopic u pravcu trenutne index strane sajta...

par puta sam video sliku i svaki put sam pomislio da se radi o novom dating servisu...

skroz je kul promovisati ljubav između medija i oglašivača, ali mi ona mala srculenca vuču samo tako na spam i dating
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #58
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa sad Nikola, možeš da kažeš da je bilo obično zezanje, ali to je kao kada dete napravi neki problem pa onda kaže "šalio sam se" (ko ima decu zna na šta mislim). Taj ko je smislio to nije dobro smislio jer nije razmišljao šta posle, tipično dečije ponašanje. Nije to naravno ništa strašno, možda i simpatično, ali teško da je primenjivo za poslovno ponašanje.

A to da si nekog obmanuo, pa možda, bilo je onih koji su potrčali da pomognu "plavuši u nevolji", najveći problem si sebi napravio, ovo je mala bara i sve se brzo sazna + gluvi telefoni ... oglašavač ne zna šta da očekuje... prosečan će da pomisli "šta ako mi ovi posle X meseci kažu "šalili smo se... sve je bila fora... šta se primate...".

Citat:
oni idu na one velike koje ne intresuje da li će se reklama pojaviti na DPT-u ili Krstarici jer su im svi ciljana grupa, a mi na ove manje koji sa malo novca žele da imaju pravi auditorijum
Na žalost, ova rečenica govori koliko si "uleteo" u sve to... Ako računaš na ljude koji sa malo novca žele "pravi" auditorijum, imaćeš gomilu zainteresovanih ali je pitanje kako ćeš ti da im obezbediš sa to "malo novca" pravi auditoriju i na kraju kome se to isplati i da li se isplati uopšte. I njima i tebi.

Citat:
Pošto krećemo u isto vreme, sledeće godine možemo zajedno da pravimo i rođendansku žurku, biće stvarnih plavuša i naravno
... This time, next year...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #59
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
oglašavač ne zna šta da očekuje... prosečan će da pomisli "šta ako mi ovi posle X meseci kažu "šalili smo se... sve je bila fora... šta se primate...".
Blues, nismo se razumeli. Mi nemamo nikakve veze sa oglašivačima. Mi njima nudimo informacije o marketing ponudama, nikakve dodatne usluge, da oni sada nama nešto plaćaju ili da mi preprodajemo banere. Mogu da očekuju šta god žele, mi ćemo im dati samo informacije i to one koje dobijemo od webmastera, plus mišljenja naših urednika, plus mišljenja naših posetilaca.

Priča o upravljanju novcem oglašivača se pojavila nekoliko puta u ovoj temi ali ta informacije definitivno nije tačna. Rekao sam da mi "živimo" samo od naplate webmasterima, i to ne procenta već pretplate da se nalaze u katalogu.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Na žalost, ova rečenica govori koliko si "uleteo" u sve to... Ako računaš na ljude koji sa malo novca žele "pravi" auditorijum, imaćeš gomilu zainteresovanih ali je pitanje kako ćeš ti da im obezbediš sa to "malo novca" pravi auditorijum i na kraju kome se to isplati i da li se isplati uopšte. I njima i tebi.
TK će njih samo da preusmeri na prave sajtove gde mogu naći ciljani auditorijum, to znači da neće trošiti novac na reklame koje ne zanimaju posetioce sajta gde se reklamiraju. Ponudićemo im marketing ponude razvrstane u kategorije prema sadržaju sajta. Znači ako ti hoćeš da reklamiraš ženske tašne ili mini suknje prvo ćeš pogledati u kategoriji Ženski sajtovi i naći ćeš na jednom mestu ponude sajtova kao što su Posh magazin, Ženski svet ili Ana forum, ako reklamiraš auto servis i delove pogledaćeš u kategoriji za automobile i naći ćeš Polovne automobile, Pun Gas itd. U ostalom, da ne bih mnogo pričao, sve ćete znati sutra

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 08. 12. 2007. u 19:40.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2007.   #60
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Jedini problem u celoj ovoj priči što je dosta takvih Webmastera na ovom forumu, ne samo kao diskutanti, nego mogo više kao "čitaoci"...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
mala pomoc/kurirske sluzbe Krile Opušteno 4 01. 08. 2008. 02:38
mala pomoc oko nemackog ivanhoe Opušteno 8 13. 02. 2008. 15:20
Mala Template klasa Ilija Studen PHP 11 11. 06. 2006. 18:37
TrackBack mala pomoc Baic PHP 8 19. 04. 2006. 19:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.