DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 03. 2010.   #91
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Frishko uploadovano na sajt: How Do I Get My Company in TechCrunch and Mashable
http://rainfall-daffinson.com/about/...-mashable.html
mungos je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #92
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@degojs: evo meni je tvoj komentar, iako out of line i zlurad, bio zabavan, ali ajde sad nemoj molim te da drvite dalje o tome.

Ovo sto je Marko odradio ili pokusao da odradi je jedna od najboljih viral ideja (ili bar ideja sa najvise muda) koji je neko iz ovih krajeva pokusao da proda strancima, i meni, a verujem i mnogima drugima ovde je mnogo interesantnije da se nastavi prica oko toga, nego ovo ko je prvi poceo i ciji je tata jaci.

Moze dosta toga zanimljivog da pokupi iz ovoga, od tona koji ocigledno pali, preko toga da Zeldman prati gde mu se pominje ime na netu (i ima smisla za humor), a ukljucujci i ovo poslednje da veliki igraci nemaju smisla za humor i tudje promocije, a da na poznanike i polu-poznanike sa neta ne mozes bas da se oslonis da ce se cimati zarad tebe (i tvoje zarade). (Disclaimer:sve zavisi od ljudi, meni je Dragan Babic pomogao bez reci kad sam pokretao getbrushes i na tome sam mu zaista zahvalan)... i tako, da ne smaram, htedoh samo da kazem da je mozda bolje da se vratimo na prvobitno pricu (pretty pls.) i da cekamo oko cega korisnog ce Mungos jos da se "izlane"
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #93
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Dragan Babic je JEDINI covjek koji je meni poslao neke svoje klijente. Svako ko je u ovom poslu zna koliko vremena i novca treba da se ulozi da bi se doslo do jednog jedinog klijenta i koliko osvajanje jednog klijenta kosta...
mungos je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #94
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

@Vladimir Rodic, a i ostali

Ni ja ne radim za domaće tržište. Ko uopšte radi za domaće tržište? Koje domaće tržište? To ne postoji. I naravno da smo svi jedni drugima konkurencija, nemoj se zavaravati. + što ja nažalost ne vidim nikakvu kolegijalnost ovde na DPT već zadnjih nekoliko meseci (maznuše čoveku tamo domen, odobravanje/hejt na bazi poznavanja a ne činjenica, i sl.).

Što se Bijelića tiče. Meni u startu nije bilo jasno kakav uopšte moguć pozitivan cilj može da ima onakvo glupiranje od sajta? Čovek na ovo actually očekuje nove klijente? Svaki (i loš) marketing je bolji nego da nema marketinga? Čovek našao pozitivne efekte buljeći u Google Analitycs? Ne kapiram to uopšte kao neku foru, već kao lošu zajebanciju. Umesto bezrezervne fascinacije nekih od članova, eto ja vidim onu drugu stranu, a to je šteta koju ovakva "promocija" može da donese nama ostalima. Čovek predstavlja našu zemlju? Koju zemlju? Pa klijenti kad ovo pročitaju ima da zaključe da smo svi ovde ludi. Ozbiljni klijenti. Ko će onda dobiti ovde posao?

Takođe mi smeta što se ovaj thread odobrava po nekoj osnovi poznanstva sa istim. Ja ne znam Bijelića. Ne vidim ništa specijalno oko istog, što nemamo svi valjda ovde koji radimo godinama. Vidim infantilni sajt, sa 12 pristojnih radova u portfoliu (ne računajući one gole ribe tamo = opet fail). I to je to. Nek digne 2 prsta ko nema 12 ok radova u portfoliju? Čovek odlazi iz dizajna, vraća se u dizajn, ... mislim, LOL. Press release, jbt. Vidim i maznuti layout velike dizajnerske kuće. To beše "istorijski" sajt. Pa ja da sam ovde press release-ovao takav plagijat bio bih opljuvan još na prvoj strani i thread lockovan za primer. I svima je to ovde cool i simpatično. Stvarno svašta.

Biznis blog sam prestao da čitam kad je počeo da objavljuje članke tipa, parafraziram: "Najvažnije na svetu je kakvu ribu imaš u krevetu, koja kola voziš, i još nešto treće, šta li beše(?)", pogledajte po arhivi BBa. Ubrzo je isti i završio karijeru (prodat). I onda Bijeliću razmisli što ti se ne javlja niko iz SM-a? Što te kuliraju značajniji subjekti? Gde su neki kvalitetni radovi, da vidimo, radove, reference, klijente, kontakte, anything? Od priče nema salameta.

I ajde neko na kraju da mi objasni jel ovo sve zaslužuje 10 strana iz-šupljeg-u-prazno? Ovo nam treba na DPTu? Kao da čitam ES madzone.

Poslednja izmena od Gargoyle : 28. 03. 2010. u 18:41.
Gargoyle je offline  
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 28. 03. 2010.   #95
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

^^^ Obozavam ovakve seminarske radove! Daj jos malo ))


Poslednja izmena od mungos : 28. 03. 2010. u 18:59.
mungos je offline  
"Hvala" mungos za poruku:
Staro 28. 03. 2010.   #96
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Jos jedan ovakav topik i prezivecemo do sledeceg WebFest-a, WebFest, kakav je, nece nas ni ove godine izneveriti.

Meni je stvarno bezveze da napadam Mungosa zbog stvarno bezocnog plagijata hugeinc.com, svako "auuu, Mungose, care, oci si mi otvorio sa tvojim minimal dizajnom" mi vise govori o tom "fanu" nego o samom Mungosu. Iako nemam pozitivan stav prema Mungosovom stilu i poimanju, cak se moze reci i omalovazavanju nase profesije (ne koristi Photoshop!?), ipak svako ima svoje pravo da promovise svoj rad i usluge na nacin koji je u okviru dozvoljenog, i mislim da ta granica nije predjena. Da li ce biti para od ovoga, naravno da nece. Ali, ideja kao ideja, me like it.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #97
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Default

Mungoseee ne daj se ti si najbolji webdizajner on the whole fuc**ing world

Salu na stranu, jes malo plagijat al meni malo lepse izgleda nego sajt huge-a ali ipak nisam ljubitelj minimalizma, ne volim prazan prostor na sajtu i smatram ga velikim promasajem.... Mislim one big white space, text, 2 slicice, al dobro svako ima svoj stil i to postujem, pogotovu sto mungos se drzi svog kursa ma sta drugi pricali. Stav je veoma bitan.
HexTex je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #98
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kad smo na moru skakali sa visokih stena glavna faca je bio onaj ko prvi skoci (i ne razbije se), a ja sam uvek vise voleo da sacekam da vidim gde ce se on zajebati, pa da ja skocim kako treba... e sad Mungos je skocio i to na glavu, da li mu je to bilo pametno videcemo za par meseci, mozda bude glavna faca, mozda ne, ali je covek u svakom slucaju probao, a ko je pametan ce iz toga nesto da nauci...

Off Topic: i cisto da napomenem, da ne ispadne kako sad ja tu ensto lobiram, da nisam nikakav fan, cak i ne poznajem coveka licno, ali cenim kreativnost i muda... a i istrajnost, posto koliko sam primetio ovo je neki 2-3 pokusaj da naprave viral, i ovog puta je znatno bolji ispao...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 03. 2010. u 20:23.
ivanhoe je offline  
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 28. 03. 2010.   #99
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

A ko i da ima nešto da izgubi,
nije to skakanje sa litice.
Markok je offline  
Staro 28. 03. 2010.   #100
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
A ko i da ima nešto da izgubi,
nije to skakanje sa litice.
Slazem se. Ako se meni ne svidja taj stil, ne znaci da se nece svideti ostaloj publici



bobrock svrati malo na forum nima te odavno, pozdravi #1
HexTex je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Designer pentijum Poslovne ponude i zapošljavanje 0 16. 10. 2009. 18:39
Traži se web designer i programer MarioFr Poslovne ponude i zapošljavanje 14 28. 12. 2007. 17:09
SQLServer, ASP.net developer, Web Designer, Flash Designer/Developer needed Zawahiri Poslovne ponude i zapošljavanje 0 21. 11. 2007. 17:03
SQLServer/ASP.net developer/Web Designer/Flash Designer/Developer needed Zawahiri Poslovne ponude i zapošljavanje 0 21. 08. 2007. 22:54


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.