DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 10. 2006.   #21
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

shta znam, meni EUC princip rada sasvim odgovara

lepo je da svi sheruju, a ne da par ljudi sheruje a ostali da leechuju. to izmedju ostalog tera ljude da sheruju stvari da bi popravili ratio pa ima mnogo vishe torenta nego shto bi bilo da nema pracenja dl/ul odnosa, bar ja imam takav utisak

kao shto godza rece, torenti su super za aktuelne stvari. fimove i serije uopshte ne skidam sa neta, nema potrebe, sve ce se pojaviti na lokalu cim bude dostupno. ljudi postavljaju cak i neke matore i retke stvari, tako da se zaista moze svashta naci. ako nekome ne odgovara sadrzaj to je druga stvar..

shto se pravila o postavljanju torenta tice, to je vrlo korisno, pogotovo za filmove. ne moram da mislim da li je losha bioskopska kopija i da jurim neke osnovne podatke. sve mi je tu, sa sve imdb linkom i screenshotovima
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kakvi ste vi lezilebovici?

Pa ok, i ako ne stavi godinu iz koje je film, sta ces ti da radis? Da se "obesis" ? Ili ces, ako te bas TOLIKO interesuje taj JAKO VAZAN podatak, pronaci sam sve o tom filmu?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #23
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

A gde je u svemu tome zastita intelektualne svojine ?

Salim se naravno, mada ima i po malo istine. Po meni je cela ta prica o Torentu po malo klinacka i ne ozbiljna.. Tj. kapiram kad klinci sheruju (nemanje kinte ili lozenje na skupe stvari za DJ) ali stvarno mi je glupo da skinem neku muziku, software ili sta god. Pa i taj muzicar, programer... treba od necega da zivi. Ako mi se gleda film idem u bioskop, a ako bih voleo da ga imam kuci jednostavno ga kupim. Sa software-om ista stvar, ako mi se radi sa necim jednostavno ulozim novac u to i kupim, a na kraj krajeva sada imas zaista veliki izbor open source-a tako da....
Imao sam preko 180G muzike (dc++) i jednostavno jedan dan ctr+a pa DEL.
Jednostavno mislim da bi neko postovao tvoj rad potrebno je da ti pocnes da postujes prvo tudji rad...
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #24
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

OT

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
Imao sam preko 180G muzike (dc++) i jednostavno jedan dan ctr+a pa DEL.
ja sam nesto slicno uradio (del + fizicko unistavanje DVD - aka kontejner) i to relativno skoro (pola godina ranije), ali meni su pobude bile sasvim drugacije. Jednostavno vise nemam ni volje, ni zelje, a ni vremena da slusam, gledam, citam sve skinuto. Bio sam kao hrcak - downlodovao sve zivo bez ikakvog plana ikakve potrebe za istim - iliti kako jedan moj poznanik kaze - downlodujem jer leba ne trazi - medjutim covek postane overloaded sa tolikim info. (audio/video/ebooks).

/OT
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #25
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
A gde je u svemu tome zastita intelektualne svojine ?

Salim se naravno, mada ima i po malo istine. Po meni je cela ta prica o Torentu po malo klinacka i ne ozbiljna.. Tj. kapiram kad klinci sheruju (nemanje kinte ili lozenje na skupe stvari za DJ) ali stvarno mi je glupo da skinem neku muziku, software ili sta god. Pa i taj muzicar, programer... treba od necega da zivi. Ako mi se gleda film idem u bioskop, a ako bih voleo da ga imam kuci jednostavno ga kupim. Sa software-om ista stvar, ako mi se radi sa necim jednostavno ulozim novac u to i kupim, a na kraj krajeva sada imas zaista veliki izbor open source-a tako da...
ti zivis na drugoj planeti u odnosu na vecinu nas... ovde u dot.rs je jos problem da kupis nesto iz inostranstva, cak i ako si spreman da platis i vise... nece da ti prime karticu, ili ti neko na posti drmne knjigu i odnese kuci, i apslutno svaka takva akcija ukljucuje mnogo smaranja i cekanja...

ja recimo daleko vise volim da gledam filmove u bioskopu, ali to ovde znaci da moram da cekam 3 meseca da film stigne, a da onda odem u bioskop, platim relativno skupu kartu, ako zelim neko pice ili kokice za to me oderu, sednem na premalo sediste, laktam se sa susedima, a kolena mi se ukoce, zvuk je odvrnut nepodnosljivo jako, moram da prezivim 15-20 minuta reklama na pocetku, i onda na kraju balade otkrijem da je film kompletno holivudsko sranje... nekako onda pomislim ok, bas sam mogao i da ga skinem, nije mi trebalo ovo sve...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #26
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

@Bluesman : A sto si dobio warn na EUC-u, nije valjda zbog pinnaclea !?

Od spoljnih trackera imas i demonoid.com, ima sve i svasta ...

P.s. I meni je smesna prica, daj pare al ne znamo dal cemo raditi i nista ne dobijas (mogli su bar da dodaju ratio i sl.), ....
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #27
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

evo cisto da se i ja javim i da malo dodam svoje ogorcenosti sto se tice opisa za torrent fajlove...

ARGH!

Covjece, evo ja na cinemaniji odavno, skidao sam neke domace filmove koje nikako da uhvatim na trafikama i nesto muzike, a licno sam uploadovao mozda 2-3 stvari. Sad vidim da traze da ostavis i ****ing audio/video KODEK kojim je film kompresovan (divx), bitrate i sve sve sve... kad sam vidio na sta sad lici formular za upload, odustao sam od zelje da okacim film (vidi sliku).

Za filmove je sasvim dovoljan screenshot i link na IMDB, eventualno staviti da je DVD rip, za igre/programe crack yes/no, za muziku bitrate i "zdravo". Taman da se radi o ne_znam_koliko_aktuelnoj stvari, sto je previse - previse je. Covjece, treba ti nekoliko programa da provalis kodek i bitrate, pa onda napravi screenshot, izvuci opis, linkove, popuni sve... steknem utisak k'o da me neko tjera da cetkicom za zube perem fiskulturnu salu.

Umjesto da maksimalno olaksaju stvar, oni smaraju sa milijardu sitnica koje prosjecnom korisniku znace koliko i to sto je maloprije opao jos jedan list s lipe ispred prozora moje sobe. I postaju sve gori i gori, imam utisak da pocijeli dan sjede i razmisljaju sta jos da ubace kao "obavezno" pored ionako debilnih formulara za upload torrent fajlova i jos debilnijih pravila seed-ovanja. Jos kad mi stigne 5-6 privatnih poruka "potreban seed!" kad upalim kompjuter, nakon sto je siroma' malo odmorio dusu nekoliko sati...

Ne vrijedi im pricati nista, arogancija je "na nivou"... ko da su boga za ***a uhvatili. Seed-ujem ono sto skinem dok ne obrisem/snimim na disk, to je to. Na lokalnom NS trackeru zadnje stvari koje sam okacio su bile 9 sezona x-files, za to me nije mrzilo jer tamo (jos uvijek) nisu previse rigorozna pravila, a i kacio sam svakih 5-6 dana - kako sam koju sezonu skidao. I to prije dobra 2 mjeseca.

Bojkot?

Off Topic: 'ajde neka neko digne max rezolucije za slike na 1024, svaki sshot moram da crop-ujem jer resize ne pali, bude necitko
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	****INGMESS.png
Pregleda:	600
Veličina:	21,2 KB
ID:	217  
__________________


Poslednja izmena od oliver : 24. 10. 2006. u 00:15.
oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #28
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Off Topic: ain't gonna happen
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #29
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Mr.Paja
@Bluesman : A sto si dobio warn na EUC-u, nije valjda zbog pinnaclea !?
Ma jok, to sam skinuo jedan DVD + neku sitnicu i automatski mi je zakachen warn posto sam ispod 0.5 ratio.

Citat:
Originalno napisao Mr.Paja
P.s. I meni je smesna prica, daj pare al ne znamo dal cemo raditi i nista ne dobijas (mogli su bar da dodaju ratio i sl.), ....
Pa to ti pricam, mogli su bar neku sitnicu da daju, recimo limit ti nije vise 0.65 nego 0.5, ja bih rekao tnx Poenta je u tome da svake nedelje dam nekome neku kintu, pomognem nekome kome treba jer znam kako je meni bilo kada nisam imao kinte. Isto tako, kad god vozim, povezem i odvezem do kuce bilo koga, jer znam kako je meni bilo kada nisam vozio, mnogo mi je znacilo da me neko odbaci do kuce... Nije problem kinta, problem je kultura i princip. A ja sam vrlo principijalan covek, neko bi rekao tvrdoglav

@Pedjaa: Ja sam recimo poskidao svu onu muziku koju sam nekada slusao, imam na kasetama i plocama ali nikada nisam imao u elektronskom obliku. Jednostavno lepo mi je da cujem ponovo nesto od toga, a ne verujem da ce se neko buniti sto sam skinuo album Peter and The Test Tube Babies iz 1976 godine
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #30
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

meni je odlican princip na jednom privatnom trackeru na koji sam pozvao i bluesmana .... ako donirate neku kintu oni vam daju 100 giga upload-a fair enough ... e sad lepota svega toga je sto fajl u proseku skidate maximalnom brzinom vase konekcije ... recimo meni je jednom isao i do 1096 kb/s ( maximalnom brzinom tadasnje konekcije )
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Privatni torrent tracker Jonssquire Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 30. 08. 2010. 15:53
Torrent klijenti, plugin support Ivan Opušteno 2 29. 11. 2009. 14:39
CRM u Srbiji Eniac e-Business 1 24. 06. 2007. 20:30
private torrent trackers cvele Opušteno 11 09. 03. 2007. 13:00
IT u Srbiji Dejan Bizinger e-Business 21 24. 12. 2005. 00:29


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.