DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 07. 2010.   #41
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Inače, javlja mi se da će sledeća epidemija u Srbiji biti travel sajtovi...
i ja to mislim...

zapazio sam danas ovu seriju sajtova koja se relativno agresivno oglasava na AdSense

http://www.jat-aviokarte.com/
http://aviokarteblog.com/
http://www.avio-karte-beograd.com/
http://aviokarteblog.com/
http://jeftini-letovi-beograd.com/

Na prvi pogled rekao bih da je isti vlasnik u pitanju... mada priznajem mrzelo me da trazim whois
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 07. 2010.   #42
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

ispravak, dva vlasnika... jedan "poznata internet faca" koji se definitivno preusmerio ka "putovanjima"
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 07. 2010.   #43
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

A inače "zarada na domaćem netu" je poprilično širok pojam, i svašta pod to može stati.

Zarada koju imaju blogeri, novinari/urednici honoraci, web dev ekipa ...

A i oko samog sajta postoji mnogo "grana". Mislim da je pluskvamperfekat ako se neko nada "ajd da napravim sajt i zaradim, će bude nešto".

Ekskluzivnost, nešto neuobičajeno i ekstra zanimljivo/privlačno, rešavanje problema, i autorski rad su se uvek naplaćivali i naplaćuju se danas.

Znači treba biti realan i videti da "ništa ne pada sa neba", mora dakle postojati neka ideja, koncept. Npr:

Lokalna cvećara, prosečan sajt, dobar SEO na neke reči koje se dosta traže (nekakvi cvetni buketi..) - pogodak; već ih zovu ljudi iz inostranstva, indirektno su povećali prodaju, razmišljaju i o e-shopu.

Neko je već pomenuo seksi kostime i wtfjeans - to su dobri primeri.

Ispitivanje privrednih grana je takođe vrlo važan detalj u planiranju nekog online biznisa, ko što reče Varagić. Pa zaista, npr. vidite da malo ljudi prodaje gume ili nameštaj online i veća je šansa da će takav biznis uspeti ukoliko sve uradite kako treba.

Jbg, nekad i nema pravila. Sve ide nekako sporo, ali mi se čini da ide. Ljudi danas više troše na web(u) nego pre 5, a kamoli pre 10 godina.

Ne treba se zaletati. Dobra ideja i biznis plan su uvod za uspeh...
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 07. 2010.   #44
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Citat:
Ispitivanje privrednih grana je takođe vrlo važan detalj u planiranju nekog online biznisa, ko što reče Varagić. Pa zaista, npr. vidite da malo ljudi prodaje gume ili nameštaj online i veća je šansa da će takav biznis uspeti ukoliko sve uradite kako treba.
Ovo navedeno vam potvrđujem iz iskustva nekog ko vodi internet prodavnicu guma nešto više od godinu dana. Mislim da je jedan od načina okrenuti se ka krajnjim kupcima, čiji se broj na domaćem internet tržištu očigledno povećava iz godine u godinu, i uslugama/robi široke potrošnje. Čak i uz sve nepovoljnosti za ovaj vid poslovanja u dragoj nam majčici Srbiji, opet je na duže staze to najbolje i najisplativije rešenje.
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 07. 2010.   #45
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Znam nekoliko ljudi koji su isplaćivani po 100-200.000 dinara za 042 pre nekoliko godina. Tada je moglo nešto da se napravi. Isto tako znam da su se raspadali od posla tako da i nije neka zarada za uloženi trud.

Dakle za neki pristojan džeparac treba između 5-10.000 posetilaca dnevno? Koliko ja razumem, za toliku posetu treba ozbiljan trud uložiti. Ima li onda smisla sve to?
10 000 poseta donosi oko 10 evra dnevno a to je dalkeo od dzeparca za nase Srpske uslove. Neki za toliku dnevnicu rmbace ceo dan na gradjevini fizikaliju na suncu i po kisi. 30 000 din plata je itekako prihvatljiva u srbiji i pozeljna za 80% gradjana stim da bi ljudi pristali da rmbace musku za te pare a preko interneta se svrckas okolo a pare samo cingele cingele svaki mesec.

Danas zaradjuju preko internet sajtova samo oni koji poseduju sajtove stari po 7 i vise godina jer imaju po defoltu sada tu posetu a novi sajtovi samo od onih vlasnika koji su SEO eksperti koji za vrlo jake kljucne reci nabudze se na prvoj poziciji google pretrazivaca. Naravno i oni koji imaju gomilu pocetnog kapitala pa su spremni da daju velike sume novca za reklame na jakim domacim sajtovima i na google adwords.

Znaci onaj ko je bez kinte u dzepu ostaje mu da bude SEO strucnjak i to pravi a ne nabedjeni i da pocne da zaradjuje preko sajta.

U Srbiji na srecu ima jedno 10 do 15 pravih SEO strucnjaka (posto sam izbrojao toliko njih sa kojima se macujem na google) tako da za njih nema zime. Mislim da sam i ja medju njima (sala mala)

Po meni je osvajanje jakih kljucnih reci najisplativije i najlakse na internetu do zarade. Jer jednom osvojeno prvo mesto donosi posetu najmanje jedno 2 meseca a da nista ne radis. Za to vreme juris drugu kljucnu red i sve tako. Znaci iz dana u dan sve ti vise raste poseta a granica je mozda nivo od 200 000 unikatnih poseta dnevno. Sve drugo je rmbacenje samo tako. Na primer ako imas neku web prodavnicu treba da radis na nekoliko frontova, da organizujes i odrzavas aktuelnim sajt, da vrsis promociju sajta, da nabavljas robu, da isporucujes robu, pa ako se poveca poso da zaposlis jos kojeg radnika itd itd. Znaci raste prihod ali rastu i troskovi. Ovako preko SEO sve sam radis, poseta svakodnevno raste a i zarada a troskovi gotovo nula (ako ne racunamo placanje hostinga).
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 07. 07. 2010. u 15:52.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 07. 2010.   #46
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

^ gde si ti bio celog mog zivota...?
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #47
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Po meni je osvajanje jakih kljucnih reci najisplativije i najlakse na internetu do zarade. Jer jednom osvojeno prvo mesto donosi posetu najmanje jedno 2 meseca a da nista ne radis. Za to vreme juris drugu kljucnu red i sve tako.
Najveca zarada je u long tail kljucnim recima koje se mnogo bolje konvertuju nego "jake" kljucne reci. Za adsense je to ipak ok ali za nesto drugo - tesko.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #48
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Sve drugo je rmbacenje samo tako. Na primer ako imas neku web prodavnicu treba da radis na nekoliko frontova, da organizujes i odrzavas aktuelnim sajt, da vrsis promociju sajta, da nabavljas robu, da isporucujes robu, pa ako se poveca poso da zaposlis jos kojeg radnika itd itd. Znaci raste prihod ali rastu i troskovi. Ovako preko SEO sve sam radis, poseta svakodnevno raste a i zarada a troskovi gotovo nula (ako ne racunamo placanje hostinga).
Ima donekle istine u ovome, ali ipak nije toliko komplikovano i neizvodljivo, naročito u slučaju kad se online biznis naslanja na postojeći offline biznis, u čemu ako sam dobro razumela i SSpin vidi realne mogućnosti za zaradu.

Održavanje i promocija web sajta: ovo ti ne gine ni u kom slučaju ako želiš da od njega zaradiš, bez obzira da li je e-komerc tipa ili ne.

Nabavljanje/lagerovanje robe: može a i ne mora, veliki broj dobavljača (pri tom ne mislim samo na gumare) lageruje robu kod sebe.

Isporuka: vrši se kurirskom službom sa kojom sklopiš ugovor i tu nema neke prevelike filozofije.

Broj zaposlenih: veći nego u opciji zarade isključivo preko SEO, ali ipak mnogo manji nego recimo u klasičnoj maloprodaji (trenutno pored mene za IPG rade dva zaposlena sa po 50% radnog vremena, što može da se računa kao jedan, a realno se za tim pokazala potreba tek 6 meseci nakon otvaranja prodavnice).

Prihodi vs. rashodi: tačno je da sa prihodima rastu i rashodi, ipak ova dva ne rastu u odnosu 1:1. Suština je upravo u tome kako da od onog što si uložio izvučeš maksimalni rezultat, pre nego što započneš novi krug ulaganja.

IPG je otpočetka funkcionisao na taj način: nije bilo neke gomile novca za početno ulaganje (samo najosnovniji startap troškovi od kojih sam ja ustvari bila najveća stavka ), uz osnovni princip da štrikamo svom snagom i da se protežemo onoliko koliko nam jorgan ispadne dugačak.

Rezultat: nikada nam noge nisu preterano virile, a od marta ove godine se pokrivamo i preko glave
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miljana za poruku:
Staro 08. 07. 2010.   #49
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ukoliko nije problem, voleo bih da napises ko su tih "10 do 15 pravih SEO strucnjaka" u Srbiji. Siguran sam da nisam jedini koga to zanima. Naravno - vrlo pozeljno je da stavis jednu recenicu sa referencama za svakog.

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku

U Srbiji na srecu ima jedno 10 do 15 pravih SEO strucnjaka (posto sam izbrojao toliko njih sa kojima se macujem na google) tako da za njih nema zime. Mislim da sam i ja medju njima (sala mala)
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #50
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

koliko sam ja primetio, svako ko nudi izradu sajtova sebe smatra SEO strucnjakom... medjutim nesto nisam primetio rezultete istih sem u par slucaja nekih ljudi koji zasnjivaju ceo svoj biznis na SEO i koji to uspesno rade... te ljude mogu smatrati SEO strucnjacima, a to je u vrh glave 3! Ostalo je prodavanje tople vode, tako mogu i ja da budem SEO strucnjak a da nemam ni jednu referencu tj uspesan projekat.
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Skromna zarada srpskih sajtova Dejan Bizinger Linkovi 107 18. 12. 2011. 10:53
domaći phishing Nemanja Avramović Opušteno 4 16. 05. 2008. 14:21
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 02:07
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 12:00
Najveca zarada od Google AdSensa na ovim prostorima ? Nedim Dedic e-Business 59 16. 02. 2007. 14:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.