DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 03. 2010.   #11
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Ljudi, budite realni, a ko ce da bude u takvoj organizaciji, neki web dizajneri, php programeri? Ne treba tu ne znam kakva expertiza oko interneta, takvo telo bi pre svega trebalo da se bavi pravnim aspektima, jer je to ono sto primarno koci razvoj e-poslovanja u Srbiji, i mora da ima dovoljno snage da to politicki progura. Entuzijazam i mladost je super, ali mislim da su politicke veze i uticaj (i naravno interes) daleko bitniji da bi se nesto zaista i uradilo, da ne ostane sve na papiru, kao milion puta do sad.

Uosatlom pogledajte i kako se radi na recimo web standardima, 99% ljudi su delegirani iz najvecih korporacija, sto je i normalno jer one imaju interes i resurse da standard sprovedu u delo.

Zaboravio si da pomenes da neko ko se bavi nekim poslom treba da ima dobro ili u ovim slucaju bar elementarno razumevanje materije.

Advokatskim i pravnickim poslovima moze svako da se bavi - to nikakakv problem nije.

Zahvaljujuci web standardima i svim tim expertima pravnicima - expertima sa pisacim masinama - 99.99% sajtova na svetu (i u srbiji) su jadni po svim aspektima redom. Naravno posle se zale da slabo zaradjuju.

U svakom slucaju ovo je udruzenje koje ce da koci razvoj e-poslovanja.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #12
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
U svakom slucaju ovo je udruzenje koje ce da koci razvoj e-poslovanja.
Brate , sa obzirom da na to da ga do sad nije ni bilo nemoz' da ga koci nikako.
Ti ljudi ce resavati i olakasvati probleme sa kojima su oni direktno suocavaju.

Zato daj da ne glumimo vladu iz senke nego da dovedemo te ljude na forum da komuniciraju sa nama ovde, da se obuce ili da daju znanje.

To bi po meni bilo najbolje.

A to sto imaju po 50 godina, ne znaci da su zatucani starci.
Ni Varagic nije mladic, a jedan je od ozbiljnijh strucnjaka kod nas.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #13
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

pa dobro, mnogi od nas nisu bas mladici od 20 godina , ali varagic nema 60godina..
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #14
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ivalex Pogledajte poruku
Brate , sa obzirom da na to da ga do sad nije ni bilo nemoz' da ga koci nikako.
Ti ljudi ce resavati i olakasvati probleme sa kojima su oni direktno suocavaju.

Zato daj da ne glumimo vladu iz senke nego da dovedemo te ljude na forum da komuniciraju sa nama ovde, da se obuce ili da daju znanje.

To bi po meni bilo najbolje.

A to sto imaju po 50 godina, ne znaci da su zatucani starci.
Ni Varagic nije mladic, a jedan je od ozbiljnijh strucnjaka kod nas.
Ja se nadam - mada ne znam sta je zapravo to udruzenje za e-razvoj?
Vladina organizacija?
Ili ne?

Naravno sa druge strane ko kaze da nije dobro sto je danasnji sistem zatucan - da oni nesto znaju mozda bi to bilo lose za ljude koji se bave internet marketingom zato sto ne bi bili idioti kao sto su ovi sada.


@A to sto imaju po 50 godina, ne znaci da su zatucani starci.To si u pravu ne mora obavezno da znaci ali. (rec uglavnom se dodaje svuda dole)
1) Neko ko ima preko 50 godina kuca jednim prstom.
2) Ne znam kako se pravi site.
3) Uglavnom nije nikada rukovao kompjuterom.
4) Stari ljudi lupaju gluposti (zato sto su stari - i zato sto im mozak ne radi ko kada su bili mladji).
5) Nije se bavio ozbiljnim stvarima u IM-u.
6) Eventualno poznaje online samo sa offline strane.
7) Zadivljen je kada neko ima site.
8) Nista sto pricam nije bez razloga -sve sam cuo video ili izmerio.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #15
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Tu 'uglavnom' konstataciju možeš da primeniš na proizvoljnu starosnu grupu...
1) Neko ko ima 22 godine uglavnom kuca jednim prstom.
2) Neko ko ima 22 godine uglavnom ne zna kako se pravi site...

Što nam trošiš vreme?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" noviKorisnik za poruku:
Staro 28. 03. 2010.   #16
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ono sto je cinjenica je da UVEK oni koji mlate praznu slamu po kojekakvim "udruzenjima, organizacijama i slicno" uglavnom to rade da bi ubijali vreme ili se druzili po sastancima.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #17
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Citat:
....aktivan već godinama online po pitanju Interneta i ICT-a - http://www.ecdlcentar.com/forum/


Fail.
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #18
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
@A to sto imaju po 50 godina, ne znaci da su zatucani starci.To si u pravu ne mora obavezno da znaci ali. (rec uglavnom se dodaje svuda dole)
1) Neko ko ima preko 50 godina kuca jednim prstom.
2) Ne znam kako se pravi site.
3) Uglavnom nije nikada rukovao kompjuterom.
4) Stari ljudi lupaju gluposti (zato sto su stari - i zato sto im mozak ne radi ko kada su bili mladji).
5) Nije se bavio ozbiljnim stvarima u IM-u.
6) Eventualno poznaje online samo sa offline strane.
7) Zadivljen je kada neko ima site.
8) Nista sto pricam nije bez razloga -sve sam cuo video ili izmerio.
Ima li doktora na forumu?
Nije bitno s koliko prstiju neko kuca...no koja slova ubada.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2010.   #19
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan Minic Pogledajte poruku
Fail.
Kod mene radi, verovatno neko održavanje ili slično u trenutku kad si probao.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2010.   #20
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

http://www.ecdlcentar.com/forum/viewtopic.php?t=46205

Citat:
Zauzmite dobro mesto
Mnoge konferencije su veoma popunjene tako da se preporučuje da uđete u salu nekoliko minuta ili čak desetina minuta ranije. Takođe, važno je zauzeti dobro mesto i praktično ravnih leđa, bez prekrštanja nogu, sedeti.
Imam ja bolji savet za kicmu - da se stoji tokom predavanja. Ipak, ima jedan problem ovde, da bi ste stajali a pritom ne izgledali cudno okolini koja sedi, morate biti predavac. Ali tu bi vec dosli do Jedi saveta za profil predsednika i clanova "nasih" udruzenja, tako da bih se ja ovde lagano zaustavio.

...ili, mozda, jos malo u leru, pa da stanem:

Citat:
Ponesite ogroman broj poslovnih kartica
Ukoliko nekim slučajem zaboravite, obavezno se vratite u firmu/kući kako biste poneli svoje poslovne kartice. Poslovne ili visit-kartice najvažniji su deo opreme prilikom prisustvovanja konferencijama.
Pisac ne daje savet nama koji idemo na konferencije u inostranstvo (da, ipak Jedi savet, strucne konferencije postoje i u inostranstvu i treba ih preferirati, cesto je bolje zezanje nego na sajmovima naoruzanja u Zanzibaru), sta da radimo ako nemamo kompanijski zrakomlat kao SDPR, da li da u tom zeznutom trenutku ipak ostanemo i slusamo predavanja, zbog kojih smo i dosli.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od nixa : 11. 04. 2010. u 01:34.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Razvoj i deployment PHP aplikacija zoro PHP 14 21. 03. 2011. 08:04
Razvoj višejezičnog sajta Dušan Dželebdžić Planiranje i usability 16 29. 07. 2006. 23:09
PHP za razvoj desktop aplikacija chole PHP 8 29. 12. 2005. 07:00
Web razvoj i Web dizajn na Wikipediji Dragan Varagić Opušteno 7 30. 09. 2005. 20:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.