DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 02. 2009.   #101
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jbg... nekima nece biti jasno ni kad im nacrtas... znam...
impresioniraju se kad im pomenes baner impresije
ja sam pre svega mislio na IT firme, poput Infostuda, koje odlicno poznaju online oglasavanje... takve firme ce sve vise zeleti da pametnije [ciljano] uloze kintu... jer para za razbacivanje u ovoj godini nece biti.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #102
Ivica Koren
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.02.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Ivica Koren is on a distinguished road
Default moje iskustvo

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Lepo mu skočila poseta pa se povremeno vidimo na kafi doteramo malo, promenimo tekst i tako to. Sad je podvukao crtu i konkretno izračunao da li mu se isplati i isplati mu se. Kroz zaradu od novih klijenata koji su došli preko neta.
Pozdrav clanovima foruma i hvala na pozivu.
Slika govori vise od reci a slika je u prilogu. Meni biznis zavisi koliko od kvaliteta usluge (koji se podrazumeva) toliko i od reklame (koja je neophodna).

Negde od desetog decembra sam poceo da se oglasavam online i potrosio nekoliko stotina dolara. Posto vodim statistiku kako su za mene culi novi klijenti pa onda racunam koliko mi se neki od nacina promocije isplati zakljucio sam imam isti odziv klijentele sa smanjenim troskovima nego kad se reklamiram u printu pa sam odlucio da obim takvog oglasavanja smanjim za 1/3 a posao mi ne trpi.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	statistika.jpg
Pregleda:	716
Veličina:	31,9 KB
ID:	640  
Ivica Koren je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Ivica Koren za poruku:
Staro 19. 02. 2009.   #103
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ovakvih uspesnih primera bih voleo videti sto vise.

predlog za Ivicu: instaliraj Google Analytics, jer, izmedju ostalog, webalizer racuna i search spydere kao posetioce, i ume da pokazuje nerealnu posetu... 2-3 puta vecu od one koja je realna.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #104
Ivica Koren
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.02.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Ivica Koren is on a distinguished road
Default

Hvala Peco

Svakako cu da ubacim i GA kad se bude radio redizajn ali i ovako mi je bitan trend koji mi se jako dopada. Jos kad ne bi ogranicavao sredstva, skoro svaki dan mi se ispuni kvota koju sam odredio, pogotovo to vazi za FB.
Ivica Koren je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #105
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

naravno, bitan je rezultat [prodaja], a ne broj poseta...
mada sa GA mozes videti mnoge stvari koji ce ti pomoci da poboljsas sajt.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #106
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ovakvih uspesnih primera bih voleo videti sto vise.
Ne bi bilo lose ako bi se svi potrudili da iznesu ovakve pozitivne primere. Mislim da je i Varagic na svom blogu navodio neke. Bilo bi dobro skupiti dvadesteka takvih prica, a sigurno postoje, i onda malo to promovisati, mozda gurnuti i u neke medije, ako postoji mogucnost.

To je stvar koja je u interesu cele "privredne grane".
Ako vise ljudi bude ulagalo u oglasavanje na interentu veci ce biti i kolac koji se deli.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #107
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Ako vise ljudi bude ulagalo u oglasavanje na interentu veci ce biti i kolac koji se deli.
I bice skuplje oglasavanje online za one koji se oglasavaju. Sto opet odgovara publisherima, ali nikako oglasivacima
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2009.   #108
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Oglasivaci nek naprave svoj sindikat
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2009.   #109
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Imate na mom blogu tekst o ovoj temi gde je na početku članka dat primer efekata oglašavanja sajta SuperSte.net (neko drugi može dati link, a ja ne...).

@Miloje - Poznato je da firme oglašavanjem na nekom uticajnijem mediju "plate" prolaz za "praćenje aktivnosti" firme. To znači da firma ili agencija šalje saopštenja, ali ona ne budu objavljivana dok se ne sklopi sponzorski aranžman. Ima tekst o ovoj pojavi na blogu Dragane Đermanović.

Što se tiče banera uz kontekstualno oglašavanje, baš sam juče na twitteru postovao link o SEM Reach Media aktivnostima Yahoo-a - http://twitter.com/varagic/status/1226607082.

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
kontekstualno [ciljano] oglasavanje i jeste buducnost.
U Srbiji je to već sadašnjost, a u svetu počinje da biva i prošlost (kako Eniax kaže). Sve češće se pojavljuju članci na temu visokih troškova PPC oglašavanja (neko je ovde isto pomenuo, a i ja sam pominjao u jednom članku kod mene na blogu), a i naredna decenija na Webu NEĆE biti u znaku pretraživača (kao što je ova) - što znači da će se kod nas ovi tipovi oglašavanja zadržati još dosta vremena (bar 5-6 godina). Bihejvioralno oglašavanje se ne koristi puno ni u svetu (treba imati pogodan sajt za postavljanje ovakvog tipa oglašavanja), ali je efikasno.

U prilogu je primer efikasnosti tipova oglašavanja.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	roi-marketing-sherpa-2009s.gif
Pregleda:	661
Veličina:	15,3 KB
ID:	641  
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2009.   #110
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
@Miloje - Poznato je da firme oglašavanjem na nekom uticajnijem mediju "plate" prolaz za "praćenje aktivnosti" firme. To znači da firma ili agencija šalje saopštenja, ali ona ne budu objavljivana dok se ne sklopi sponzorski aranžman. Ima tekst o ovoj pojavi na blogu Dragane Đermanović.
Navedi primer uticajnog medija koji objavljivanje vesti uslovljava oglašavanjem! Ili bi pravo mesto za navodnike trebalo da bude na reči uticajan, ukoliko podržava takvu praksu? Ne tvrdim da takvi slučajevi ne postoje i svestan sam ih kao i ti i Dragana ali ne služe na čast ni mediju ni onima koji na takav angažman pristaju a u krajnjoj liniji na gubitku su klijenti ili firme koje pristaju da za svoje objave plaćaju.

Posao osoba koje se bave odnosima sa javnošću je upravo izbegavanje ovakvih situacija. Iz razloga koje sam već gore naveo. Šta je onda pravi put? Nisam teoretičar, mada povremeno predajem i objavim ponešto, ali prvo stvari proverim u praksi. Zato neću sad da širim priču a net je pun i teorija i dobrih praksi. Dajem u nastavku jedan primer iz svog rada a za one koji žele da se bave PR-om preporučujem školu koju sam i sam završio i od jesenas predajem na njoj.

Što se "plaćenog PR-a" tiče savetujem da zaboravite na njega. Em će vam u dužem vremenskom periodu srozati kvalitet i reputaciju online medija koji pravite em se niko od toga nije leba najeo.

Studija slučaja Allen Carr's Easyway To Stop Smoking Widget (.pdf 0.5 Mb)Suština priče je naravno u zadnjem pasusu "Postignuti efekti".
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 04. 05. 2009. 23:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 12:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 19:28
Srbija nabrže rastuće tržište oglašavanja na svetu! Dragan Varagić Marketing i SEO 31 21. 10. 2007. 22:06
line numbering dee (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 06. 04. 2007. 14:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.