DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 10. 2009.   #41
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

E na koju stranu ode sad ova diskusija. Možemo sad da se preganjamo 2 meseca o tome koji je sport zanimljiviji, dinamičniji, uzbudljiviji itd. no sve to nema veze. Činjenica je da je fudbal "najvažnija sporedna stvar na svetu". Najviše ljudi ga prati, najviše medija ga prati, iz toga proizilazi da se tu i najveće pare vrte itd. itd. Napravite anketu, koliko ljudi van Srbije zna da je Srbija osvojila srebro u košarci ili zlato u vaterpolu?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2009.   #42
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

vaterpolo je sport u kome su najbolji na svetu 2 zemlje koje nemaju more, od cega jedna ima 3 zatvorena bazena i jedna od 300.000 stanovnika...jebes takav sport

ili sport kojim se profesionalno mozes baviti samo ako ti tata i mama imaju par stotina hiljada zelenih da uloze u tebe do 14-te...ne moze me niko ubediti da na svetu ne postoji makar 10 hiljada talentovanijih tenisera od Federera i Nadala koji nikad reket u ruke nisu uzeli niti znaju sta je to

nego...mislim da je sustina popularnosti fudbala u tome sto moze da je igra svako, siromasan ili bogat, nizak ili visok, spor ili brz...ne postoje neke specijalne fizicke predispozicije koje trebas da imas da bi bio solidan fudbaler...to povlaci masovnost, a ona ludilo...ne treba ti dvorana, ne trebaju ti fensi patike, ne treba ti privatni trener od 4-te godine, ne treba ti bazen...nista...samo skarabudzena lopta i udri...mozda samo americki fudbal moze da se meri sa ovim nasim manje vise iz istih razloga
djoca je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje djoca za poruku:
Staro 12. 10. 2009.   #43
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default kako..

Kako rece moj jedan kolega ..

Popularnost fudbala je krajnje jednostavna - svi smo u zivotu bar jednom igrali fudbala (makar i viktorije)
a kosarka, tenis, odbojka, vaterpolo itd.. to sve moze biti a ne mora
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2009.   #44
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Ja jednako pratim i fudbal i košarku, a ostale sportove baš i ne. Ipak, svetsko prvenstvo u fudbalu ima nešto svečano u sebi, možda zato što je samo jednom u 4 godine (a mi se u proseku kvalifikujemo na svako drugo prvenstvo).
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" BluesRocker za poruku:
Staro 12. 10. 2009.   #45
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Ima još jedna stvar osim navedenih,
fudbal je najopupularniji sport, i prema tome za jedan narod je i naprestižniji taj uspeh na sportskom polju. To svi gledaju.

Zadovoljan sam kao igra reprezentacija, nikad bolje, izuzev utakmice u Beogradu protiv Francuske.

Poslednja izmena od Markok : 12. 10. 2009. u 21:45.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2009.   #46
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

naravno
volim i ja da odgledam dobru fudbalsku utakmicu, da se ne lazemo

ALI

moje pitanje je bilo tipa: zasto je fidbal TOLIKO popularniji
kako rece blues, sve je stvar ukusa
sto meni ne smeta da vas malo zezam iz mesta opozicije

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Fudbal je daleko jedostavnija igra, sve se vidi i ima milion kombinacija, raznovrsniji je. Slažem se da ima dosadnih utakmica, ali ....
Citat:
Zato ljudi vole fudbal - totalno je nepredvidljiv.
Citat:
Ima nas koji nemamo ništa protiv malo da se nagazi đonom, malo laktom u rebra ili po nosu ako može i slično. Ni pljuvanje nije loše
kako rekoh, iz mesta opozicije i eto licne znatizelje

daklem, ja kazem zasto jer fudbal bolji (vama interesantniji), kad ovo imas u tenisu, ovo u odbojci, ono u basketu, i onda mi razbucate pitanje i kazete: pa sta oces da kazes, kad ovo imas i u fudbalu, ovo takodje, a bogami i ono

saglasan sam sa ovim:
najdostupniji, te tako i najpopularniji
najpopularniji, te pri tome i najtezi, najveca sreca da si prvi

to meni daje odgovor

ne mesam se dalje u temu
ostavljam vas da se radujete
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2009.   #47
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
naravno
volim i ja da odgledam dobru fudbalsku utakmicu, da se ne lazemo
На пример?
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2009.   #48
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
daklem, ja kazem zasto jer fudbal bolji (vama interesantniji), kad ovo imas u tenisu, ovo u odbojci, ono u basketu, i onda mi razbucate pitanje i kazete: pa sta oces da kazes, kad ovo imas i u fudbalu, ovo takodje, a bogami i ono
Pa gledajući EP u košarci i polufinale sa Slovencima, ja sam se ipak ubedio da je košarka najuzbudljiviji sport. Ali...

U košarci je rezultat na kraju 65:60, u fudbalu 2:1. Mnogo je bitniji taj jedan gol, svaki trenutak je bitan jer može biti odlučujući i to fudbalu daje neku težinu. Takođe, i u fudbalu se dešavaju trileri poput ovog pomenutog sa EP u košarci, samo su oni mnogo ređi, ali su zato i još neverovatniji od završnice neke košarkaške utakmice.

Tenis? Lep je to sport, ja ga dosta gledam pomalo i igram, ali opet... Turniri su svake nedelje, Vimbldon je svake godine, ne može se to porediti sa Mundijalom koji je svake četvrte godine, i što neko reče, mi se kvalifikujemo za svaki drugi.

Mislim, govori se ipak o samom činu odlaska na SP, to je veoma, veoma, velika stvar. A koji je sport zanimljiviji, stvar je ličnog izbora...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2009.   #49
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao bokacbl Pogledajte poruku
Kako rece moj jedan kolega ..
Popularnost fudbala je krajnje jednostavna - svi smo u zivotu bar jednom igrali fudbala (makar i viktorije)
a kosarka, tenis, odbojka, vaterpolo itd.. to sve moze biti a ne mora
Ima još jedna zanimljivost oko fubala. Basket je kod nas uvek bio popularan jer smo uvek bili uspešni u košarci. Tenis je pratio samo mali broj ljudi dok se nisu pojavili Novak, Ana i Jelena, sada ga gledaju baš svi. Od skoro se čak i plivanje prati u Srbiji.

Fudbal sa druge strane je uvek popularan ma koliko naši klubovi i reprezentacija bili neuspešni.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2009.   #50
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne zaboravi još jednu važnu stvar: u fudbal se svi razumeju.

Mada smo od tih nekoliko ljudi koji su pratili tenis evoluirali u nacija stručnjaka, pa kada Nole izgubi svi znaju gde je pogrešio i kako je u stvari trebao da igra. A da mu daš reket u ruku i pitaš ga "pokaži bekend i forhend", 50% ne bi znalo, a drugih 50% bi pogodilo prostim zakonom verovatnoće.

Čekam da vidim kada "stručnjaci" počnu da razmatraju "strategiju" Čavićevog delfina.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.