DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 09. 2009.   #31
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Isti je fiskalni račun
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #32
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Stiglo i na Blic, B92, Press...

Ja sam pre DPT-a račun video na Tržišnom rešenju, po datumima gledano tu je objavljen i pre ovog B92 bloga. No ne zna se ko je uslikao račun...

Poslednja izmena od mileusna : 16. 09. 2009. u 13:25.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2009.   #33
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Inace ovde se prica uglavnom o beogradskim porodilistima. U Kragujevcu jos uvek nije moguce prisustvo oca, moja zena se porodila u avgustu prosle godine, bez epirudala i sl. Cuo sam price da je epirudal u Kg-u moguc, ali to u nasem slucaju nije bilo ponudjeno.

Tamo se sa mog aspekta ama bas nista nije promenilo od rodjenja mog prvog deteta (2001). Proveo sam celu noc na nogama jer u "cekaonici" (ne znam kako drugacije da nazovem hodnik ispred porodilista) ne postoji ni jedna jedina stolica. Moja supruga je kao lekar imala odlican tretman, ali kada cujem price od ostalih ljudi ponekad se zapitam kako to da za sve ove godine niko nije upao tamo sa masinkom i napravio neki novi 09/11
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2009.   #34
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Nisam prisustvovao samom porodjaju, ali su me pozvali kada da dodjem i sacekao sam bebu ispred vrata. Imam slike malog brasnjavka posle samo 5 min posle porodjaja. Meni licno nije bio problem da prisustvujem porodjaju, ali mi o tome nismo ni diskutovali. Sve je bilo ok tokom trudnoce, porodjaj je stvarno prosao fantasticno, najvaznije je da je moja supruga bila srecna, svesna i bez bolova u tim trenucima, i da je beba dobro, da li sam unutra ili ispred vrata, to je bilo tako nebitno u tom trenutku.

Licno mislim da mali broj muskaraca to radi zbog sebe, uglavnom je ta odluka rezultat nekog pritiska ili ocekivanja supruge i/ili porodice. Ne znam bas za procenat, ali ako je i priblizan nekih 25-35% muskaraca koji su pratili svoje zene na preglede tokom trudnoce (kakvi su to ljudi koji pustaju prestrasene zene da idu same na preglede, to meni nije jasno ni sada), onda to nije njihova odluka.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2009.   #35
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

http://blog.b92.net/text/12329/Prof....20sramota%3F!/
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2009.   #36
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja ne znam sta se sad neka prasina digla oko toga kao da to svako nije znao i pre da se u Srbiji prisustvo oca na porodjaju placa. Dobro je sto se prica o tome, nadam se da ce konacno da se to vise nece tretirati kao "vanstandardna" usluga kao sto ni imati dobre uslove nakon porodjaja bez da se plati apartman ne bi trebalo da bude izuzetak vec pravilo. Ali sta je tu, kada je vec situacija takva, zeni treba da se u svakom pogledu olaksa porodjaj, prisustvom i obezbedjivanju dobrih uslova nakon porodjaja.

Ja sam sam zeleo da budem na porodjaju, nije to samo zelja moje zene. Muskarci koji to ne zele ni ne treba da budu, a iako ne znam i ne zelim da znam osecaj kada buduci otac ceka u hodniku, cesto i daleko od porodjajne sale jer ga ne puste na na dati sprat), niko ne moze da kaze "da je osecaj isti". Videti svoje dete odmah po rodjenju i videti dete umotano u peskir i ocisceno pa makar to bilo i samo par minuta posle porodjaja nikako ne moze da se poredi. Naravno, retko kad otac vidi dete nekoliko minuta posle porodjaja sem ako ga ne vidi odmah po rodjenju.

Razumem kada muskarac nije prisutan na rodjenju svog deteta samo u 4 slucaja:

1. Kada se zena poradja carskim rezom
2. Kada, kao sto je slucaj u Srbiji, mora da plati za prisustvo za porodjaj i ne moze da plati
3. Kada osoba zdravstveno nije sposobna (ali ne ona varijanta kada neko ne voli da vidi krv)
4. Kada je otac opravdano van grada/mesta gde se zena poradja i sprecen je da prisustvuje

Sve ostalo su samo izgovori

Btw. Zene su mnogo hrabrije od nas muskaraca, to se vidi ako nigde drugde onda na porodjaju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2009.   #37
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Што се тиче царског реза, да додам да сам и ја присуствовао у операционој сали - само су ми додали маску, капу и огртач и рекли да се јавим кад се обучем.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2009.   #38
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Videti svoje dete odmah po rodjenju i videti dete umotano u peskir i ocisceno pa makar to bilo i samo par minuta posle porodjaja nikako ne moze da se poredi.
Uz duzno postovanje licnih osecanja i odluka, stvarno ne vidim neku sustinsku razliku. I bez da zelim da budem maliciozan, to sto se ne moze nikako porediti bi bilo interesantno objasniti coveku sa kojim sam bio na spratu, ispred vrata porodjajne sale, cija je sestra rodila mrtvo dete i koji je cekao izvestaj o stanju sestre. Iako je u pitanju moja supruga, iako je u pitanju moje prvo dete, beskrajno sam zahvalan sto sam mogao da razgovaram sa tim covekom, da ne vredjam nesrecu pa da kazem da sam mu malo olaksao te trenutke samoce i neizrecive tuge u tom hodniku.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2009.   #39
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Razumem kada muskarac nije prisutan na rodjenju svog deteta samo u 4 slucaja:

1. Kada se zena poradja carskim rezom
2. Kada, kao sto je slucaj u Srbiji, mora da plati za prisustvo za porodjaj i ne moze da plati
3. Kada osoba zdravstveno nije sposobna (ali ne ona varijanta kada neko ne voli da vidi krv)
4. Kada je otac opravdano van grada/mesta gde se zena poradja i sprecen je da prisustvuje

Sve ostalo su samo izgovori
1. Zena se nije porodila carskim rezom
2. Prisustvo se placalo, hvala bogu, mogao sam da platim da sam hteo
3. Zdravstveno sam potpuno sposoban
4. Nisam ni na koji nacin bio sprecen da prisustvujem porodjaju

Pred porodjaj smo razgovarali o tome. Zena nije od mene trazila da prisustvujem a ni ja nisam imao veliku zelju da budem tamo.
Logistiku tipa epidural, apartman i slicno smo obezbedili pre porodjaja.
Porodjaj je protekao odlicno a dete sam video sutra ujutru (zena se porodila uvece).
O kojim izgovorima se radi kod mene posto kazes da su sve ostalo, a ja spadam u ostalo, samo izgovori?

PS Cetvrti razlog mi deluje kontradiktoran.
Ako to ima toliku vaznost, a na osnovu prva tri razloga rekao bih da je to (nekome) izuzetno vazno, ne pada mi na pamet nijedan realan razlog da u terminu kada
zena treba da se porodi njen suprug nije kod kuce.

Poslednja izmena od centaur : 21. 09. 2009. u 23:52.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2009.   #40
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@oksite, centaur: Da ne bude zabune, ja postujem svacije misljenje i odluku, ono sto sam napisao je moje misljenje. Ne mora da znaci da sam u pravu, ja se vodim datim stavovima.

@centaur: Pod 4. razlogom sam mislio pre svega na profesionalne sportiste koji bas ne mogu da sede kod kuce ili je u pitanju vazan poslovni sastanak a porodjaj je npr. dosta odstupio od planiranog termina.

Postoje jako ruzna iskustva porodilja i budite sigurni da je odnos med. sestri i doktora drugaciji kada je muz prisutan, barem ne mogu da se ponasaju prema zeni onako kako su oni navikli. Takodje, gotovo uvek med. sestre nisu sve vreme sa zenom koja se poradja (a zna se da u najvecem broju slucajeva one poradjaju a doktor je tu negde ako zatreba), pa je i tada dobro da zena nije sama u sobi.

Jos jednom, to je moje misljenje, svaki par je prica za sebe i donose odluke onako kako njima najvise odgovara. Neki kazu da im je tesko da zamisle da budu u porodjajnoj sali a meni bi bilo teze da cekam satima u hodniku.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prisustvo brenda - online marketing glaspodrinja.com Marketing i SEO 0 03. 08. 2010. 15:10
'alo ... pošto najbolji TV? noviKorisnik Opušteno 2 01. 02. 2006. 11:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.