DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 02. 2007.   #1
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Cool Ti si backend / frontend developer? Odlično! Možda baš tebe tražimo!

Kompanija Frendee d.o.o. je novoosnovana firma koja se bavi Internetom. Novoosnovana je samo firma, a ljudi koji su je osnovali rade već godinama i imaju među klijentima najveće domaće brendove.

Svrha i misija novoosnovane firme je popularizacija Web 2.0 kulture u Srbiji. Da pravimo stvari koje ljudima zaista unapređuju život.

Mi shvatamo da je suština Interneta u godini 2007 user expirience, social networking i integracija servisa. Flash i prolazne impresije nije ono čime se ova firma bavi.

Sada imamo sve više posla, i trebaju nam novi ljudi.

Potrebni su nam CSS / PHP / MYSQL / Javascript developeri koji prate trendove, čitaju prave blogove, i jednostavno savršeno dobro znaju šta znači Web 2.0.

Kad kažem "pratiti trendove", to znači da znate šta znače reči kao što su "oblak tagova", Basecamp, Ruby On Rails, Wordpress, itd. Ne morate nužno da radite sa svim tim stvarima, samo da ih niste sada pročitali prvi put u životu.

Ako radite u nekom open source frameworku, to je plus.

Počnemo saradnju, vidimo kako ide, pretvara se u dugoročniju i stalnu ako je sve ok.


Toliko od mene. A sad vi. Izvolite, javite se - ako mislite da ste pravi.

Adresa je: jasampravi @ frendee.com


Pozdrav,

Istok Pavlović
managing partner

Frendee d.o.o.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 02. 2007.   #2
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Samo da ne bude nejasnoca, posto ne znam da li je link na Donesi.com metafora , ali ovo nije oglas za Donesi.com i nije ni na koji nacin povezan sa tim projektom.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 02. 2007.   #3
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Tako je. Samo blogolika metafora.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 02. 2007.   #4
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Super sročen oglas!
Off Topic:
Ali brate Istoče, stvarno se obistinilo ono što si mi rekao jesenas u Nišu, da napuštaš Flash kreativnost i odlaziš u usability vode.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #5
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Off Topic:
ponekad se zapitam kako utičem na ljude
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #6
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Evo na Dizajn zoni sam napisao opširnije otkud ta odluka:

http://www.dizajnzona.com/forums/ind...howtopic=28426

Naravno, tamo je masa ljudi protiv mene i već su grafički dizajneri krenuli sa pričom "kako to ne valja flash" - za razliku od ovog foruma

Imam utisak da ću u budućnosti mnogo više visiti ovde nego na zoni
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #7
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Odlican izbor foruma, ali tamo imas jednog coveka cije znanje se ne svodi samo na Flash i iskreno postujem njegove radove.

Suma sumarum,lepo je to sto si video jos nesto pored flash-a,ali tehnologija se ne svodi na to Flash je zlo,Js je keva ili obratno ... sve ima svoju primenu i trenutak .... no sve sam to vec rekao vise puta ,tako da sretno u svakom slucaju.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Šta reći? Svi mi radimo pomalo za sisate plavuše

Lepo si to napisao, ali teško će da se "primi" tamo. Meni je prosto neverovatno da lik koji je ceo svoj radni vek ulozuio u nesto (i napravio nesto) dozivi ovakvu katarzu i krene from the scratch. Respek'
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #9
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Upravo sam napisao na zoni pojašnjenje na šta mislim kad kažem "Flash":

Citat:
Kad kažem "Flash" ne mislim na tehnologiju, mislim na Flash estetiku i Flash lobi, na ceo kulturni milje koji on sa sobom vuče, grafički dizajneri, motion graphics, advertajzing festivali, kreativnost, nagrade, umetnost, New Web Pick, grafički kolaži sa floralnim motivima i kosim linijama, napucane animacije i interaktivne instalacije.

Sve to ima svoju primenu, naravno. U svrhe advertajzinga sigurno. Ciljna grupa koja kupuje Diesel voli takve stvari, i njihov sajt potpuno se uklapa. To su klinci koji mogu sto godina da istražuju sve fore na sajtu nakon čega će sigurno kupiti Diesel jaknu.

Mr. Steel, nije bitno šta neko može a šta neko ne može. To znamo ti, ja, i još sto ljudi. Za ostatak sveta, Flash i Flex su dijametralno razdvojeni - emocionalno. Po brendu. Govorim o prvoj asocijaciji koju neko ima u glavi kad čuje određenu reč, stereotipima.

Flash izaziva ovu emociju o kojoj sam sad pričao. Njegov brend je prosto takav. Flash su popularisali grafički dizajneri iz dva razloga: 1) Sujeta: Sanjali su o tome da pokažu svetu koliko su kreativni, i 2) Novac: Mlatili su velike pare varajući neupućene klijente da je Flash sajt sa gomilom animacija i muzikom odličan izbor.

Nije ih bilo briga za ljude koji slabije vide, koji su jedva naučili da je link ono što je podvučeno plavim, za ljude koji se bave nečim drugim u životu i žele da koriste kompjuter kako bi olakšali sebi život. Da ne spominjem invalide - preko njih se gazilo kao preko leševa, samo da bi se dobile nagrade na nekom tamo dizajn konkursu i izmuzle velike pare klijentu koji bi posle godinu dana bacio ceo sajt u đubre zajedno sa vizit kartom dizajnera.


Flex još uvek ne izaziva nikakvu emociju, njegov brend se polako rađa. On tek treba da se pokaže. Za sada mu ide dobro, i sigurno će mnogo korisnih stvari nastati pomoću njega. Njega se naravno ne odričem

Mislim da će stvari ići u tom pravcu. Adobe će brendirati Flex kao stvar koja može da pravi rich Internet aplikacije. Flex će dobiti emocije koje ima i Web 2.0, usability, accesibility, user expirience itd. To je Adobe-u mnogo sigurnije nego da pokušavaju da rebrendiraju Flash na taj način. Da bi to uradili morali bi prvo da onemoguće umetnicima da prave Flash sajtove, što je suludo i vodi u ogromne finansijske gubitke.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2007.   #10
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Mislim da gresis oko toga da Flash predstavis kao brend koji je cisto okupio dizajnere koji vole da se tu nesto mrda

Osnovna razlika u tome sto Flex ne mogu da koriste ne-programeri,ili ti priuceni dizajneri koji vole gotoAndPlay(); fore i sam timeline.

Flash kada mu se pristupi sa layera-a software arhitekte koji zna sta radi,i zasto to radi moze da bude mocan alat sa svim ussability forama o kojima pricas.Jednostavno on moze da bude lep alat za showcase sajtove i industrije tipa zabava,muzika i video ,a za ostale industrije obicno je samo jedan deo sistema ( pogledaj youtube , tu je jedan bitan deo sistema ) .. uzmi sve to u obzir kad pricas o Flash-u.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Frontend Developer/Frontend Application Engineer/System Engineer - SB Genomics sbg Poslovne ponude i zapošljavanje 3 17. 10. 2010. 19:16
Dajem se na korišćenje :) - Dizajner/Frontend developer xippi Poslovne ponude i zapošljavanje 0 03. 03. 2009. 22:24
Limores is looking for a Web Frontend Developer xippi Poslovne ponude i zapošljavanje 0 20. 02. 2008. 11:54
Odličan UI Ilija Studen Web design, Layout, User Interface 30 26. 06. 2007. 13:20
bigspy backend dee PHP 34 23. 05. 2007. 19:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.