DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 05. 2012.   #11
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
Ja nisam u toku, mozda ostali znaju, kakve aplikacije hoces da valjas?
Konkretno imam u planu nekloliko web aplikacija koje vec postoje, dakle nista novo.
Na tu ideju/zelju da pravim web aplikacije, koje vec postoje, sam dosao tako sto nailazim cesto na web aplikacije koje su dosta lose (znam da bih mogao da ih uradim 2 puta bolje), a ipak dosta prodavane.
Pa rekoh: sto da ne ponovim neku aplikaciju koja postoji, izmenim dizajn skroz, uvedem nove funkcionalnosti i uzmem neki deo trzista.


Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
Nije mi jasno zasto ne bi prodavao i promovisao svoje aplikacije. Ako nije tajna napisi, ako te ne mrzi, baci mi privatnu poruku ako neces javno.
Mislim da bi vise zaradio ako bi sa nekom profesionalnom firmom(profesionalcem) sklopio dogovor da oni rade stvari koje nisu tehnicke i uzmu procenat.

Neko ko nije programer ne treba da programira, isto tako mislim da neko ko nije prodavac/menadzer ne treba da se bavi tim poslom.
Ako se ja bavim prodajom i menadzmentom ko ce onda da programira
Imam u planu da radim sa vecim trzistom, ako radim obe stvari necu nista uraditi kako treba.
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 05. 2012.   #12
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kwisko Pogledajte poruku
Sa jedne strane imamo veću zaradu za nas (ako sami prodajemo)
Moje misljenje je da ne biste imali vecu zaradu da sami prodajete, pa cak ni kad "porastete".

Kad tad cete morati da kontaktirate neku firmu da radi za vas koja ce vam verovatno uzeti isti procenat kao na pocetku, ili sami da zaposlite 30 ljudi i da ih organizujete. Sto bi znacilo da treba da zaboravite na programiranje.

* ovo vazi ako ste tim developera

Poslednja izmena od tasmaniski : 28. 05. 2012. u 12:32.
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 05. 2012.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

prodaja preko affiliate mreze je obicno jedan od vidova prodaje... znaci nemoj da igras samo na jednu kartu nego udri na sve strane, pa gde prodje...

Takodje obrati paznju da pored prodaje i programiranja moras da imas i support, sto je mozda i najbitniji deo posla (bar ja kad kupujem servis, prvo cimnem support da vidim kako rade), a sigurno najveci deo posla jednom kad krene prodaja
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 05. 2012.   #14
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ne izgleda lose ovaj affiliate program od Clickbank rade sve sto meni treba, samo sto su sve aplikacije kao da su ih radili Indici al OK.
Bilo bi interesantno videti kako bi isla prodaja ako postavim app na njihov market.

Firme u kojima sam radio su imale affiliate program i nijedan nije bio uspesan.
Javi se 2-3 affiliatea i od toga skoro svi hoce da ucestvuju u affiliate-u da bi dobili popust za sebe
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 05. 2012.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Zar nije lakse kupovati banera sa odgovarajucih foruma/sajtova.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 05. 2012.   #16
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ne.

Prvo, Nemam para za takvu kampanju.

Drugo, pre toga treba da ispitam trziste i vidim gde bi najbolje bilo stavljati banere
pa da vidim koji baneri bi najbolji bili za moj biznis pa da ih dizajniram
pa onda da posaljem gomilu mailova i istih procitam itd itd ...
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 05. 2012.   #17
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Citat:
Originalno napisao tasmaniski Pogledajte poruku
Konkretno imam u planu nekloliko web aplikacija koje vec postoje, dakle nista novo.
Na tu ideju/zelju da pravim web aplikacije, koje vec postoje, sam dosao tako sto nailazim cesto na web aplikacije koje su dosta lose (znam da bih mogao da ih uradim 2 puta bolje), a ipak dosta prodavane.
Pa rekoh: sto da ne ponovim neku aplikaciju koja postoji, izmenim dizajn skroz, uvedem nove funkcionalnosti i uzmem neki deo trzista.

Neko ko nije programer ne treba da programira, isto tako mislim da neko ko nije prodavac/menadzer ne treba da se bavi tim poslom.
Ako se ja bavim prodajom i menadzmentom ko ce onda da programira
Imam u planu da radim sa vecim trzistom, ako radim obe stvari necu nista uraditi kako treba.
Meni je jedan drugar skoro predlagao da radimo aplikaciju za upravljanje affiliate promocijama. Izgleda da tu ima dosta oblasti, ako bi se covek specijalizovao moglo bi da bude uspesno.
To sto su aplikacije ruzne, nista ne znaci, jer ako zavrsavaju posao, onda je to dovoljno ili ako imaju neku mogucnost koju bas taj koji radi promociju trazi.

Moje iskustvo je da jednostavno ako hoces da budes preduzetnik tj. da ne radis za druge, moras da preuzmes sudbinu u svoje ruke i da moras da radis prodaju. Kako drugacije ces da dodjes u kontakt sa klijentima u kljucnoj fazi kada razvijas poslovni model i kako ces cuti povratnu informaciju koja je od sustinske vaznosti kada razvijas prozivod. Jednostavno nema drugog nacina.

Ono sto bi mogao da uradis eventualno je da nadjes nekoga sa kojim bi usao u parnerski odnos koji ima kvalitete koje ti nemas ali to je veoma osetljiva oblast, posebno u Srbiji gde ljudi generalno su iracionalni.

Ja bih ti savetovao ovako, probaj da radis to, ako pogledas ljudi koji to rade, nisu narocito pametni, tako da ne bi trebalo da ti bude problem, samo treba da naucis malo o toj oblasti.

Pozdrav i srecno,
Zeljko
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.