DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 09. 2006.   #1
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default Laptop dilema

Vec duze vreme razmisljam da kupim laptop. To bi bio moj prvi laptop, nemam neku posebnu zelju da dam levi bubreg za njega, ali opet bih hteo nesto da kupim da me sluzi pouzdano.

Apsolutno nemam iskustva sa istima pa bi zeleo da me malo uputite.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Minimum 3 clana ovog foruma (me included) poseduju HP nx6125 (amd64 turion). Ja sam veoma zadovoljan sa istim, a cena mu je bila dosta povoljna u odnosu na mogucnosti.

E sad, sto se uputa tice, ako zelis dobar poslovni laptop bez kompromisa, izbor je IBM Thinkpad (ti to ne zelis koliko vidim). Takodje i Sony i Toshiba su u vrhu sto se tice kvaliteta, ali ne znam koliko su zastupljeni na nasem trzistu.

Compaque/HP, Fujitsu Siemens, Dell su negde izmedju, a Asus, MSI i sl. su novi u ovom (samim tim i najjeftiniji, ali najvise rizikujes). Dosta znaci i polje primene, da li laptop uzimas kao desktop replacement ili da ga nosas sa sobom svakodnevno (onda je bitno da baterija traje sto duze, da bude manji/laksi i sl.).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 03. 09. 2006. u 22:19.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #3
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Da malopre naleteh na Goranov tekst, pa citam. Cenovno mi odgovara, tako nesto ispod 100.000 dinara.

Jet ti poznato koliko to kosta trenutno (nasao sam sumu od 93.000 din, na netu) ? Gde ima da se pazari u ns ?
Jer moguce na njega prikljuciti dodatni monitor ? (posto sam skoro pazario 970P i zao mi da ga sad prodajem, a mislim da necu zadrzati desktop varijantu).
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #4
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
E sad, sto se uputa tice, ako zelis dobar poslovni laptop bez kompromisa, izbor je IBM Thinkpad (ti to ne zelis koliko vidim).
Treba mi nesto da zamenim (ili ne jos uvek se nisam odlucio) desktop masinu, ono za sta koristim komp je samo posao (znaci web) i nista vise, ...

Citat:
Originalno napisao dinke
Dosta znaci i polje primene, da li laptop uzimas kao desktop replacement ili da ga nosas sa sobom svakodnevno (onda je bitno da baterija traje sto duze, da bude manji/laksi i sl.).
Da voleo bih da budem "pokretan" ali uglavnom bi ga koristio kod kuce, ali ono izasao bih na terasu ili seo ko covek u dvoristu pa radio.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #5
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao [nq]
Jet ti poznato koliko to kosta trenutno (nasao sam sumu od 93.000 din, na netu) ? Gde ima da se pazari u ns ?
Imaš u Comtrade-u i ADA Comp-u

Citat:
Originalno napisao [nq]
Jer moguce na njega prikljuciti dodatni monitor ? (posto sam skoro pazario 970P i zao mi da ga sad prodajem, a mislim da necu zadrzati desktop varijantu).
Bez ikakvih problema, ATI Mobility Radeon X300 podržava Multiple Monitors funkciju (isprobano, radio bez problema).

Inače, nx6125 radi besprekorno, stabilno i brzo. Odlične je konektivnosti, gigabitna LAN, Bluetooth i WIFI (b-g), čitač kartica (nezamenljivo kad koristiš digitalce), tu je DVD R DL. Vrlo lagan, a u kombinaciji sa namenskom Docking stanicom, kompletno rešenje.

Pre nekog vremena, mislio sam da povećam RAM, ali smanjio sam pozajmicu RAM-a sa 128 na 32MB i sada prosto "leti", te nema potreba za dodavanjem novih modula.
Odličan izbor u svakom slučaju, a ako ti treba 17", dobar bi bio nx9420.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Moze da se prikaci na eksterni monitor, ja ga redovno kacim na svoj samsung TFT na poslu (mislim da je 730BF oznaka) i radi bez problema na 1280 x 1024. Na DVI zaboravi.

Inace, wireless problem koji sam imao bio je do AP-a (sada wireless radi savrseno). Ostaje da baterija traje relativno kratko i da se dosta greje, ali ja sam se u medjuvremenu vec navikao na to
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 03. 09. 2006. u 22:52.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #7
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

A sta sad ovako sa distance mislis o nc6120 modelu ? Mozda jedno glupo pitanje, jer postoji mogucnost da se uzme bez OS-a (win) ili neka *nix varijanta ? - zarad ustede.

Poslednja izmena od [nq] : 03. 09. 2006. u 23:02.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #8
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Ja Vec 6 meseci koristim FujicuSiemens 1650G da te ne prevari ima cini mi se dva modela iste oznake ali su procesori i HDD-ovi razliciti. Naime moja verzija ima Turion64 i 80GB HDD dok ova druga ima Sempron i 60GB HDD, u svakom slucaju sjajna masina, kao Desktop Replacement, mada nije tako jako ni teska (3kg) pa se po potrebi moze nositi sa lakocom.

Ono sto ga krasi je 15.4" TFT na Ati Radeon x200 mobility, analogni izlaz za dodatni monitor, S-Video izlaz, 4 USB 2.0, SD card reader, FireWire prot, DVD RW DL, 5.1 muzicka, a,b,g WiFi mrezna, modem, LAN i Slot za dodatne kartice.Sve to sa Windows Home Edition licenciranim windowsom (jedina mana sto nema Pro windows).
Takodje kao i HP malo se vise greje sto ne smeta u kucnoj upotrebi, malo zasmeta kad ga drzis u krilu, jer ima odole ventilator nema bocno izduvavanje, pa ti greje noge

Za sve ovo vreme super mi se pokazao, jedino je trebalo da prodje vreme da se naviknem na WideScreen, ali sad je super.

Sve ovo stane u nekih 750 evra sa PDV-om, cak mu je mozda pala malo cena, kod nas u NS ima da se uzme u Windowsu na Spensu, i u ComTrade-u mada mislim da je tamo malo skuplji.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #9
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

@Zero-Cool, I ovo zvuci ok, bacicu pogled na spec.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2006.   #10
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Takodje radim na gore pomenutom Siemensu i za sada funkcionise perfektno!

Dodao sam mu jos 1GB RAM (ukupno 1,5Gb) tako da radi kao zmaj. Upalim photoshop, illustrator, dreamweaver, ponekad flash i plus mi u pozadini rade msn, skype, icq, outlook i plus web i radi bez ikakvog seckanja.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje agencije.Dilema. Milance e-Business 25 08. 06. 2010. 08:57
Promena domena - dilema i posledice mnicic Marketing i SEO 20 17. 09. 2008. 00:06
Imenovanje klasa??? večita dilema... MaxMagnus Web aplikacije, web servisi i software 2 16. 09. 2008. 13:01
struktura URL-a, dilema i konkretan problem [nq] Marketing i SEO 8 01. 09. 2008. 16:42
Dilema: markupovanje jednostavnog grafikona... Ilija Studen (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 5 01. 04. 2007. 08:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.