DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 12. 2005.   #21
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

mislim da je onaj sticker "hand-coded" najjaci.

Pero, shame on you.

...and while you're waiting, you can try out our new fishing equipment and bites...
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 22. 12. 2005. u 23:09.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Kako god. Koje je onda tvoje objašnjenje?

Pogledaj oko sebe i vidi kakve sve besmislene stvari ljudi rade. Doduše, ti si čovek koji je izjavio da ne konta zašto ljudi stavljaju Get Firefox, Get Thunderbird, Made with Mac i slične stickere na svoje sajtove / u svoje potpise tako da me tvoj stav nimalo ne čudi. I pored toga ljudi to i dalje RADE bez obzira koliko se to tebi besmisleno činilo

Gomila maloumnika tera inat zdravom razumu? Yea, right!
Ilija, na žalost (ili na sreću) svet se ne sastoji od web developera.

99,99% ljudi na ovoj planeti baš zabole za "get firefox" i ostale stvari. Ti malo živiš u nekom svom svetu i misliš da je svima vrhunac zadovoljstva da kodiraju celu noć u nekom studentskom centru ili nešto slično.... Pitanje je šta je tu maloumno a šta je zdrav razum na koji se pozivaš?

Po meni, ti koji to rade su geekovi prvoklasni ako nisu plaćeni za to. Google na primer to radi iz čiste računice, što bi on bio bolji od Microsofta.

Ne razumem uopšte (komunističku) filozofiju: oni rade, imaju pare, bolji su od konkurencije na razne načine, - zaključak: oni su zli. Pa to je sama definicija kapitalizma. I šta to Google radi drugačije? I oni kupuju druge (manje ili veće) firme, i oni guraju svoje proizvode agresivno, i oni žele da dominiraju planetom, i oni rade za pare koje ti i ja ne možemo ni da zamislimo. Zašto je tu neko dobar a neko zao? Samo nam još "ugly" fali pa da snimimo film...

Ti ne shvataš priču. Ja nisam za Microsoft, još manje sam protiv Google, međutim ne mogu uopšte da svarim priču da se Google razlikuje od MS i kao Google su good guys a MS su bad guys. Zašto uopšte praviti razliku među njima, svako radi na svoj način, prave proizvode koji se prodaju, reklamiraju se najagresivinije moguće, uzimaju što veći deo kolača mogu i zarađuju ogromne pare.

Pa opet, šta sve ovo što si rekao ima veze sa onim što si napisao? Ono je definitivno nebuloza.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #23
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
zextra
A da tvoj kum zivi u San Francisku, verovatno bi mu znacilo nesto da ima stalno besplatan wifi internet..?
Ali pazi kad ne živi u SF

Ni ja, a čini mi se ni ti. A ni ostatak sveta, zar ne? Jedino da to ponude i ostatku planete, ali nešto nisam siguran kada i da li će se to desiti?

Mene lično ne interesuje toliko da pričam o MS (pošto i nije tema), već da mi neko pojasni kako će to Google da osvoji svet a da mi to konkretno vidimo (da se nešto bitno promeni u načinu kako koristimo kompjutere, koje servise i slično..) i koji su to sve fenomenalni proizvodi koje nudi danas ili u skorijoj budućnosti?

Evo ja ću da krenem, a ti nastavi: Google nudi odličan, najbolji i skoro nezamenjiv..

1. pretraživač


Dalje? Šta propuštam?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 23. 12. 2005. u 04:05.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #24
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

2. web mail klijent

Aj sad ti.

...samo mi nije jasno cemu ova konverzacija?
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #25
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pa ne znam, zato i pitam - u čemu je toliki fazon sa Google da se toliko komentariše sve što urade.

Web mail klijent? Klijent? Koji klijent?

Što se web mail servisa tiče (Gmail) - big deal, naložili ljude sa onim pozivnicama, a to je fazon star koliko i prevara - tipa imaš pozivnicu pa si sad nešto poseban.

Osvojiše svet i razbiše MS (i sve ostale) jer imaju besplatan mail servis?

Ja svoj Yahoo nalog ne bi menjao za 10 Gmail naloga
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #26
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ilija, na žalost (ili na sreću) svet se ne sastoji od web developera.
Ono o čemu sam pričao je znatno šire od web dev sveta, samo sam naveo primere iz istog jer se sećam tvojih reakcija na to (iste kao i sad). Jedan drugi primer: ljubitelji BMWa (Mercedesa, Poršea...). Jesi probao da se uhvatiš sa njima u raspravu? Posle 5 minuta frka panika. S druge strane, svi proizvođači automobila teže ka profitu, procentima i brojkama i tim istim ljudima ne daju ni dinara da ih onako reklamiraju i brane. Zašto to rade? Najverovatnije zato što su prvoklasni geekovi!

Kupci jednostavno vole neke stvari više, a neke manje iako im zdrav razum govori da su te stvari manje više iste. I to NEMA veze sa parama!

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pitanje je šta je tu maloumno a šta je zdrav razum na koji se pozivaš?
Ne pozivam se na zdrav razum, čak naprotiv: tvrdim da razum često nema mnogo veze sa odlukama koje donosimo.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Google na primer to radi iz čiste računice, što bi on bio bolji od Microsofta.
I opet nisi naveo svoje mišljenje zašto korisnici uglavnom vole Google, a ne vole Microsoft. Baš bih to voleo da ga čujem...

PS: Moj mali sebični svet nije predmet ove diskusije. Trudim se da budem realna osoba tako da ne smatram da je svima uživanje da u 3AM programiraju. Čisto da se zna, da ne dođe do zabune
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #27
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

I onda ti komentarises Gmail klijent, a zalepio si se za Y!

Y! nalog? Y!? Koji Y!?

Ne mogu da izdrzim a da ne spomenem Google Earth. Sta mislis, koja bi bila cena istog proizvoda, da je napravljen od strane M$? Svakako je to jedna od stvari bez koje smo i do sada ziveli, ali ima svoju upotrebnu vrednost.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #28
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Cisto informativno, vecina ljudi koje znam, a nisu geekovi, koriste GMail pre nego neki drugi web based mail. Cak bih rekao da je to velika vecina.

Vecina subscribera na jednoj mojoj mailing listi dolazi sa emailom od provajdera, zatim ide Gmail, pa tek onda ostali..
Zakljucak izvucite sami.

Dodatak: Yahoo sprema odgovor na Gmail, vise o tome na:
http://jeremy.zawodny.com/blog/archives/005401.html
Tako da se moze ocekivati da Y!Mail povrati prednost.. ali je sigurno i da momci iz Google-a nece sedeti skrstenih ruku
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 23. 12. 2005. u 12:44.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #29
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
zextra
I onda ti komentarises Gmail klijent, a zalepio si se za Y!
Opet moram da te pitam - koji klijent?

(Da li ti uopšte razumeš šta označava reč "klijent"?)

Zalepio sam se za Yahoo? Pa da, ima jedno 7-8 godina da koristim isti i velik je broj ljudi koji imaju tu moju mail adresu, čemu da menjam? Da bih bio u fazonu, a ono ništa posebno?

Citat:
Ne mogu da izdrzim a da ne spomenem Google Earth. Sta mislis, koja bi bila cena istog proizvoda, da je napravljen od strane M$? Svakako je to jedna od stvari bez koje smo i do sada ziveli, ali ima svoju upotrebnu vrednost.
I tako će da osvoje svet, besplatnim mailom i Google Earthom

Ti ćeš i Google Toolbar da proglasiš za čudo neviđeno, kako si krenuo..

Citat:
Moreno
Vecina subscribera na jednoj mojoj mailing listi dolazi sa emailom od provajdera, zatim ide Gmail, pa tek onda ostali..
Odnosno hteo si da kažeš: većina dolazi sa emailom od provajdera, pa onda svi ostali...

Dakle, kao što vidiš, ljudi i dalje primarno koriste email od provajdera.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #30
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Odnosno hteo si da kažeš: većina dolazi sa emailom od provajdera, pa onda svi ostali...

Dakle, kao što vidiš, ljudi i dalje primarno koriste email od provajdera.
Nije u tome poenta, poenta je da je Gmail na drugom mestu po popularnosti, yahoo i hotmail su daleko ispod, mislim da ni zajedno nemaju koliko Gmail ima.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.