DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 12. 2005.   #31
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ono o čemu sam pričao je znatno šire od web dev sveta, samo sam naveo primere iz istog jer se sećam tvojih reakcija na to (iste kao i sad). Jedan drugi primer: ljubitelji BMWa (Mercedesa, Poršea...). Jesi probao da se uhvatiš sa njima u raspravu? Posle 5 minuta frka panika. S druge strane, svi proizvođači automobila teže ka profitu, procentima i brojkama i tim istim ljudima ne daju ni dinara da ih onako reklamiraju i brane. Zašto to rade? Najverovatnije zato što su prvoklasni geekovi!
Opet totalno besmisleno i nema veze sa pričom. Ti govoriš o subjektivnim stavovima ljudi... pa to je kao da pitaš svog Tatu: Koje je najpametnije dete na svetu? Naravno da će reći da si ti - njegov si, on te je napravio. A ja, ako sam dao 100 000 eur za auto, ne može niko na svetu da me ubedi da postoji bolji auto od moga. Ali si opet pobrkao lončiće. Ili ne znaš šta hoćeš da kažeš ili ne znaš to da objasniš.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ne pozivam se na zdrav razum, čak naprotiv: tvrdim da razum često nema mnogo veze sa odlukama koje donosimo.
Pa ja ne znam kako ti donosis odluke i zašto isključuješ "zdrav razum" iz procesa odlučivanja.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
I opet nisi naveo svoje mišljenje zašto korisnici uglavnom vole Google, a ne vole Microsoft. Baš bih to voleo da ga čujem...
Eto vidiš zašto kažem da je besmisleno to što pričaš. Prvo pitaš me da li su bolje babe ili žabe. Zatim navodiš neke tvrdnje koje nemaju veze sa životom. Na kraju mi inputiraš da je mrzim google.

Ti me pitaš da li je bolji Mercedes ili Boing? Odlični su i jedni i drugi, samo što jedni lete a drugo voze po putevima, ne mogu da ti kažem koji je bolji niti mogu da ih poredim, niti mogu da mrzim jedne a volim druge. Ne znam odakle ti ideja da korisnici više vole Google od MS? Pogledaj samo MSN Messanger. Misliš da će prosečnom korisniku više da se svidi ultra-jednostavan i gotovo ne-kreativni Google Talk u odnosu na okićen MSN? Ti opet pričaš o subjektivnim stvarima: šta se tebi više sviđa, i onda poturaš to kao "globalni stav".

Kladim se da će 90% korisnika reći da im je prijatniji MSN od Google Talk.

Totalno pogrešno postavljaš stvari i to uopšte nije tema. Ja samo hoću da pitam javno zašto bi neko voleo google a mrzeo MS? Ne mogu da pronađem ni jedno razumno objašnjenje osim:

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ne pozivam se na zdrav razum, čak naprotiv: tvrdim da razum često nema mnogo veze sa odlukama koje donosimo.
pa ako je tako, onda to treba shvatati krajnje neozbiljno i nezrelo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 23. 12. 2005. u 16:00.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #32
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

(Savrseno dobro razumem znacenje te reci.)

Evo da se ispravim, da ne dovodim ljude do zabune. Mislice da je Google napravio stvarno neki svoj desktop mail klijent, a samo su napravili vrlo dobar webmail, koji je brzo pokupio simpatije mnogih.

Dakle:
s/klijent/webmail/g

Nego, vidi li neko neki smisao ove rasprave? Svi su tvrdoglavi, svi brane svoj stav, i nista se nece promeniti ni da mesec dana ovako besciljno trabunjamo.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #33
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Hehe. Whatever Očigleno ne radimo na istim talasnim dužinama.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ti govoriš o subjektivnim stavovima ljudi...
Upravo tako. Ako ljudima odgovara proizvod / usluga (radi posao), ako imaju osećaš da nešto znače i da su cenjeni, imaju osećaj da su posebni i da pripadaju uskom krugu odabranih (npr Apple, Gmail u početku itd), ako imaju preporuku prijatelja / osobe čije mišljenje cene itd (faktora je jako mnogo) oni će odabrati upravo taj proizvod bez obzira što si ti objektivno pokazao da je taj proizvod / usluga lošiji od nekog drugog ili da kompanija koja stoji iza njega nije ništa posebno već samo još jedna kompanija željna para.

Ako sve svoje odluke donosiš potpuno objektivno onda si unikat u univerzumu. Btw, danas si rekao kako si napao sirotu KDS službenicu iako znaš (sigurno!) da ona nije kriva zato što kablovskog neta neće biti do daljnjeg. Zašto si to uradio? Razum ti govori drugačije!

---

Samo jedno pitanje: gde sam te pitao da li je bolji Google ili Microsoft? Nigde! Napisao sam:

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
I opet nisi naveo svoje mišljenje zašto korisnici uglavnom vole Google, a ne vole Microsoft. Baš bih to voleo da ga čujem...
Mislim da je ovo sasvim logično pitanje (zašto većina korisnika voli Google, a ne voli Microsoft) i nije mešanje baba i žaba. Delatnost obe kompanije su različite u mnogim tačkama, ali one i njihovi proizvodi na sličan način utiču na korisnike: svakodnevno ih koriste, vole ih, mrze ih...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 23. 12. 2005. u 17:56.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #34
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@zextra:

ne kažem da Gmail nije dobar, ali --- to je to "oružje" kojim će Google da razbije sve ostale, uključujući i MS? Kako?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 23. 12. 2005. u 17:36.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #35
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Kad vec pitas, meni nije jasno odakle je uopste i dosla ta polemika? Do sada je bar 5 puta receno da Google i MS idu u razlicitim pravcima...

(a taman se zakuvalo... )
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #36
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
Do sada je bar 5 puta receno da Google i MS idu u razlicitim pravcima...
Da li? Delatnosti obe kompanije su prilično široke, ali ono gde se sudaraju i što je osnov svih GvsMS priča je nova platforma i web aplikacije.

Dokaz potencijala weba (i browsera) kao platforme je GMail: znam tuce ljudi koji više ne koriste desktop email klijent već su se prebacili na GMail. Ja sam se prebacio opet na desktop klijent tek kad mi je počela trebati arhiva mailova dok sam offline. A evo i još primera kvalitetnih web aplikacija...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #37
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pazi Ilija, web mail naravno ima svoje prednosti, međutim.. i svoje mane, kao što si i sam ustanovio. Ako još možeš iz klijenta da se povežeš na Yahoo Mail/Gmail, postavlja se pitanje koliko ti web servis uopšte znači? Vrlo malo, rekao bih. Možda malo više ako nemaš laptop, nisi na poslu ni kod kuće, a baš MORAŠ tog trena da proveriš mail.

E sad, u firmama gde se **intenzivno** koristi npr. Outlook/Exchange kombinacija (ima li firme gde se tako nešto ne koristi max?), web mail tipa GMail ili Yahoo jednostavno zaboravi. Ono što nude danas je smešno u poređenju sa istim, a i mnogi su tu drugi problemi oko toga da li komunikacija treba da ide preko servisa van firme, timova, kalendara, dostupnosti servisa..

Doduše, MS se uveliko sprema (http://www.winsupersite.com/reviews/...na_preview.asp), ali ne vidim ni da je to baš konkurencija pomenutom Outlook/Exchange rešenju..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 23. 12. 2005. u 20:09.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2005.   #38
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ako sve svoje odluke donosiš potpuno objektivno onda si unikat u univerzumu. Btw, danas si rekao kako si napao sirotu KDS službenicu iako znaš (sigurno!) da ona nije kriva zato što kablovskog neta neće biti do daljnjeg. Zašto si to uradio? Razum ti govori drugačije!
Moj Ilija, opet mešaš babe i žabe. Kao primer navodiš o jednom događaju u afektu, a govoriš o (ne)objektivnom odlučivanju. Tu se ne radi ni o kakvom odlučivanju ili strategiji.

Da, ja svoje odluke donosim potpuno objektivno, u skladu sa situacijom, i mislim da ne samo da nisam unikat nego je to (osim verovatno u slučaju zaljubljenog, čitaj poluludog, čoveka) princip po kojem funkcioniše većina ljudi.

Ne mogu više da polemišem sa tobom, jednostavno si tvrdoglav previše, što si dokazivao i ranije, čak i slučajevima kada si znao da nisi u pravu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #39
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ilija
Pogledaj oko sebe i vidi kakve sve besmislene stvari ljudi rade. Doduše, ti si čovek koji je izjavio da ne konta zašto ljudi stavljaju Get Firefox, Get Thunderbird, Made with Mac i slične stickere na svoje sajtove / u svoje potpise tako da me tvoj stav nimalo ne čudi. I pored toga ljudi to i dalje RADE bez obzira koliko se to tebi besmisleno činilo
Da pitam ja mog šefa da stavimo i mi "Get Firefox" ili tako nešto na ovo što radimo?

Jedino pa ako smo ludi i on i ja, pa ću ja da pitam, a on da kaže: "Super ideja! Kako se niko nije pre setio?"

Kojim to klijentima si ti stavio "Get Firefox" na web sajt?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #40
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Klijentu? Otkud vam ideja da sam to uradio?

Dejane, online ima gomila blogova, ličnih sajtova, zajednica itd i na njih ljudi kače šta god im padne na pamet. Na webu nisu sve komercijalni projekti iza kojih stoje ljudi sa šefovima već sasvim obična raja

Znaš ono, koristim Firefox i podržavam projekta - stavim stiker, Mac zealot sam - stavim stiker itd itd itd. Opet mi nije jasno kako si to povezao sa klijentima.

@blues: Rekoh da ne radimo na istim talasnim dužinama. I opet nisi odogovorio na dva puta postavljeno pitanje No nije ni bitno...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2005. u 07:25.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.