DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 12. 2005.   #51
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Ma slušaj.. to samo pokazuje koliko ljudi vole da "nađu" nešto loše za nekog uspešnog, makar i nije istina.

Evo ti šta kaže Gejts:

QUESTION: I read in a newspaper that in 1981 you said, ``640K of memory should be enough for anybody.'' What did you mean when you said this?

ANSWER: I've said some stupid things and some wrong things, but not that.
..
Meanwhile, I keep bumping into that silly quotation attributed to me that says 640K of memory is enough. There's never a citation; the quotation just floats like a rumor, repeated again and again.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 18:19.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #52
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
mungos:
Pretraživanje, mail i mape imaju sve tri kompanije (MS,Y!,G), ali realnost je da tu Google tržišno vodi na sva tri polja.
Kako bre? Pretraživanje - slažem se. Ali ostalo? Imaš neke podatke o broju korisnika ostalih usluga?

Citat:
Sada za mape nisam apsolutno siguran,
E vidiš, ako nisi siguran, nemoj ni da navodiš. Pošteno, zar ne?

Citat:
što se tiče korištenja API-ja za treće aplikacije, najčešće vidim da se G koristi.
Slažem se, ali evo jedno pitanje - koliko ljudi koristi te aplikacije koje koriste Google API i slično? Ja nisam imao prilike da koristim još niti jednu. Ti? Jesu li to neke značajne aplikacije?

Citat:
MSN je svakako značaj portal, ali portali su ionako Web 1.5, tako da nismo ni govorili o njima )
Da, nisi o njima govorio, jer Google nema ni blizu ono što nude i Yahoo i MS. Jednostavno si pričao o nekim stvarima, a izostavio si mnoge druge koje su tu trebale da se nađu...

Po meni, Yahoo i MSN su mnogo kompletniji servisi.

Citat:
Što se tiče beta servisa to je sve rekla-kazala, govorio sam o right here, right now situaciji. Tržište je dinamično, kroz šest mjeseci vrlo je moguće da MSN pretekne ostale, a do tada lista je ovakva kakva jeste.
Pa nije to baš samo rekla-kazala, ako se već testira sa ogromnim brojem ljudi (slično kao i Gmail svojevremeno). Dodatno, ne slažem se nikako sa tvojom listom osim u delu za pretraživanje gde Google i radi posao super i ima najveći broj i korisnika i prihode.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 18:14.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #53
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

O da, kad smo već kod mailovanja, evo jedne smešne stvari: Gmail odbija poruke koje imaju prikačene exe ili zip fajlove.

Sa druge strane i Yahoo i Hotmail takve poruke lepo skeniraju sa antivirusom.

Prednost Gmaila u odnosu na konkurenciju?

Posebno uzmite u obzir obične ljude koji jesu čuli za kompjuterske viruse, ali baš i da znaju kako da se osiguraju od istih.. Gmail lepo odbije celu poruku. Dobar posao, nema šta. Bolje od konkurencije - servis kao i da ne postoji. I sad ti objasni preko telefona takvom čoveku kako da ti pošalje taj zip fajl, ako neko tu koristi GMail. A-joj.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 18:15.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #54
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Izjave da je su Y! mail ili Hotmail bolji od GMaila su jednostavno smešne. Da su istinite ni Y! ni MS ne bi imali reinkarnacije tih sistema u betama.

Iskreno, ne mogu da mislim dobro o kompaniji koja je pokušala da ubije web kao platformu samo da bi što više osigurala svoj monopol. Da je do Microsofta weba danas ne bi ni bilo ili bi bio prilično zakržljao! Google i par drugih kompanija (37s, Flickr, Apple i Mozilla sa svojim browserima bez kojih ne bilo ništa...) su doneli inovacije i udahnuli malo svežine u ustajali web. Yahoo! i MS uskaču u priču tek u zadnjih pola godine / godinu i to uglavnom kopiraju ili kupuju.

Šta je zadnje inovativno MS doneo na Web? Live? Ja za tu ideju (Live još nije konkretan proizvod tako da se ne može ni gledati kao proizvod) znam već dve godine, a osnov cele priče je Google i spekulacije o Google OSu. Stvarno, navedi jedan servis koji je MS plasirao na web koji je dovoljno svež i inovativan da su ga drugi prekopirali. Sorry, ja se ne sećam ni jednog.

Činjenično stanje: Microsoft na webu ne postavlja standarde. To rade drugi, on samo prati. Ne kažem da je to loše, samo nemojte mi veličati MS kad je web u pitanju.

PS: Outlook jeste dobar program, ali sam se nakon 6 meseci korišćenja vratio na Thunderbird. Nisu svi spremni da plate 100$ za stvari koje im drugi programi nude za dž (ne koriste svi sve mogućnosti koje program nudi već samo onaj skup koji im treba - meni treba mail klijent, a Outlook je znatno više od toga).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2005. u 19:42.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #55
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Izjave da je su Y! mail ili Hotmail bolji od GMaila su jednostavno smešne. Da su istinite ni Y! ni MS ne bi imali reinkarnacije tih sistema u betama.
Svašta, Ajax postaje popularan i zašto MS i Yahoo ne bi takođe ponudili isto? Govorimo li samo o Ajaxu ili i o svemu što ovi servisi nude? Ako ti Ajax toliko znači, onda ti jeste GMail bolji, ali ako ti trebaju dodatne stvari - mislim da gubi po svakom pitanju.

Ne vidim da Google nudi skeniranje antivirusom, ne vidim da nudi ostale stvarčice koje sam već naveo.

Ne mogu da pošaljem zip fajl preko GMaila. E to je fenomenalna stvar. Prošle nedelje sam slao nekim ljudima neke fajlove, svakom oko 50 fajlova. Kako bi to uradio da je neko od nas koristio GMail. Jednostavno?

Šta je sad - imamo li situaciju: AJAX, pa ništa drugo nije bitno?

Dalje, već sam ti rekao: ako koristiš mail klijent na svom kompjuteru, prilično te zabole za to kakav web interfejs nude, tako da..

Citat:
(ne koriste svi sve mogućnosti koje program nudi već samo onaj skup koji im treba - meni treba mail klijent, a Outlook je znatno više od toga).
Tačno tako. Ako ti treba samo osnovno (napiši par linija teksta i pošalji, pročitaj par linija teksta), dobar je praktično svaki mail klijent. Što se Thunderbirda tiče, ja sam čitao i ovo: http://www.eweek.com/article2/0,1895,1868725,00.asp

Citat:
Šta je zadnje inovativno MS doneo na Web? Live? Ja za tu ideju (Live još nije konkretan proizvod tako da se ne može ni gledati kao proizvod) znam već dve godine, a osnov cele priče je Google i spekulacije o Google OSu. Stvarno, navedi jedan servis koji je MS plasirao na web koji je dovoljno svež i inovativan da su ga drugi prekopirali. Sorry, ja se ne sećam ni jednog.
A koji je to servis Google lansirao a da pre nije postojao? Pretraživanje? Web mail?

Hoćeš da mi kažeš da je ceo fazon sa Ajaxom nešto što je Google izmislio?

"Live još nije konkretan proizvod", ali je zato GoogleOS odavno gotov Imaš link, makar i na nešto što je u procesu izrade kao Live?

Citat:
Google i par drugih kompanija (37s, Flickr, Apple i Mozilla sa svojim browserima bez kojih ne bilo ništa...) su doneli inovacije i udahnuli malo svežine u ustajali web. Yahoo! i MS uskaču u priču tek u zadnjih pola godine / godinu i to uglavnom kopiraju ili kupuju.
Koje inovacije, ako možeš da mi nabrojiš?

Google ne kupuje, jok. Ne kopira, jok. Izmislili su pretraživanje, web mail i Ajax

Apple ne kopira, jok. Ceo OS im je sa osnovama FreeBSD-a, kako sam čuo. Za Safari browser takođe kažu da je izrađen nadogradnjom jednog drugog OSS projekta. To nije kopiranje. Jok.

Za Apple neću da čujem više Godinama priča kako je PowerPC u stvari bolji i kako ovce slepo veruju u Intelove priče i kupuju Intel (i AMD), a onda.. APPLE PRELAZI NA INTEL.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 22:03.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #56
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Da je do Microsofta weba danas ne bi ni bilo ili bi bio prilično zakržljao!
Ako bude po MS-ovom, imaćeš uskoro mogućnost da radiš i koristiš web koji je 3x napredniji od sveg što imaš danas.

A što se kopiranja tiče, ne znam gde bi ovo svrstali:
Citat:
# Google hired Adam Bosworth - the Microsoft chief architect for the Internet Explorer 5 layout engine
# Google hired Joe Beda - the Microsoft chief architect for the Avalon graphics kernel
Ma jok, Google ne kopira tuđe ideje. Gde bi oni..

Biti prvi je lepo, često i korisno, mada mnogo češće je važnije biti bolji na kraju priče - tako je bilo i sa Google i pretraživanjem: nisu bili prvi, ali danas vidimo da je bitno da budeš najbolji. Videćemo šta će biti.

Ne želim da veličam ni Yahoo ni MS, ali pričaš bajke za Google.. Koji đavo je sad GMail tebi toliko super i toliko bitan, kad ionako kažeš da koristiš Thunderbird? Svašta. Neću ni da pominjem koliko je manje bitan Ajax kad si na brzoj vezi, ako baš neko voli web interfejs. Meni uopšte ne nedostaje na Yahoo, što bi? Kliknem i stranica je tu sledeće sekunde.. a high-speed internet je u normalnim zemljama već sasvim uobičajena stvar u kućama. Verovatno je u Srbiji drugačije pa otud i toliko neslaganje oko značaja Ajaxa..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 21:15.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #57
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Evo i jedna možda interesantna stvar vezana za mape:

imam prijatelja koji je profesionalni vozač kamiona ovde već nekoliko godina. Šparta svake nedelje po celoj Severnoj Americi (usput, kao zanimljivost: ljudi koji se bave tim zarađuju fantastične sume, ako gledamo prosečnu, "srednju klasu"). Vrlo brzo je kupio polovan laptop i stavio čovek "MS Streets & Trips" (video kod ostalih vozača i oduševio se!). Da ga pitamo: "Google Maps ili polovan laptop + Streets and Trips"?

U poslednje vreme kako vidim postaju popularni i oni mali handheld GPS sistemčići. A popularni su i profi sistemi, ali su i mnogo skuplji, a ova kombinacija sa laptopom i MS Streets and Trips vrlo često je sasvim dovoljno rešenje za ljude kojima to stvarno treba.

Google Maps (ili Microsoft Virtual Earth)? Gde to? Ko bre?



**samo da obavestim: završio sam sa izmenama poruka
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 21:47.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #58
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

OPS: Gmail ima skeniranje antivirusom izgleda, pogrešio sam, priznajem. Preskočite taj deo Olakšavajuća okolnost: dodali su to ovaj mesec, kako čitam. Da li je to sad kopiranje Hotmail-a i Yahoo-a?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 22:05.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #59
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Outlook jeste dobar program, ali sam se nakon 6 meseci korišćenja vratio na Thunderbird. Nisu svi spremni da plate 100$ za stvari koje im drugi programi nude za dž (ne koriste svi sve mogućnosti koje program nudi već samo onaj skup koji im treba - meni treba mail klijent, a Outlook je znatno više od toga).
Nisam hteo da se uključujem u vašu diskusiju, samo sam primetio jednu grešku koju mnogi prave pa da napomenem. Outlook je deo MS Office-a, i plaća se, a svrha mu je da korisnik može da se organizuje, pogotovo ako je poslovan čovek koji ima puno obaveza, sastanaka, brojeva telefona, e-mail adresa a malo vremena na raspolaganju. Program omogućuje slanje i primanje maila, ali samo kao jednu od funkcija. Outlook express služi samo za mail i dobija se uz windows. Ti si poredio Thunderbird sa Otlookom, a on je u stvari alternativa za Outlook express (neko će reći klon). Open source alternativa MS Outlooku je Evolution (koji za sada ne postoji za windows, ali radi se na tome).
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #60
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Koji đavo je sad GMail tebi toliko super i toliko bitan, kad ionako kažeš da koristiš Thunderbird?
Uneo je napokon nešto novo u webmail svet i oživeo korišćenje JSa na netu. Posle dugo vremena gde je JS bio samo stvarčica za pravljenje glupih pahuljica i validaciju formi napokon je vraćen u tešku ligu: programiranje bogatih web aplikacija. Prva primena: GMail!

Zato cenim GMail. Google je sa njim pokazao šta sve može da se uradi i da JS nije igračka... Pogledaj kakva je lavina usledila. Čak i Y! i MS prate, ne samo "sitni" developeri, hakerani i geekovi

Citat:
Originalno napisao degojs
Neću ni da pominjem koliko je manje bitan Ajax kad si na brzoj vezi, ako baš neko voli web interfejs
AJAX je jedna od najboljih stvari koja se desila (doduše, ne desila već ušla u mainstream) u 2004, 2005 i nije poenta samo u brzini. Čak naprotiv, poenta je u mogućnosti izrade znatno moćnijeg korisničkog interfejsa sa dostupnim tehnologijama.

Microsoft može da ponudi šta god hoće, ali šta god to bilo neće odmah zaživeti. AJAX je ovde, radi i radi dobro. Kad bude nešto bolje, preći ćemo na to. Za sada su sve samo manje više prazne priče.

Citat:
imaćeš uskoro mogućnost
Uskoro? Šta imam danas? Buđavi Internet Explorer koji je bugovit do zla boga i zbog koga non stop moram da se cimam sa kojekakvih hackovima (da ne sponjem koliko pizdim zbog nedostatka podrške za alphu kod PNGa).

Kao što i sam znaš obećanja velikih kompanija ne plaćaju račune.

--

Apple i open source: u čemu je problem? Ne razumem tvoj stav. Dokle god korišćenje izvornog koda ne krši licencu pod kojim je isti pušten u javnost nema krađe. Ili koristiš pogrešan primer da bi pokazao nešto ili ne razumeš open source.

BTW: Safari koristi visoko modifikovani KHTML rendering engine.

--

Prvo beše nemi film. Revolucionarna promena: film sa tonom. Pa kasnije još jedna revolucija: film u boji. Poenta: tehnologija ne mora da bude nova i neotkrivena. Dovoljno je biti toliko inovativan i uneti joj novi život.

Dakle, Google ne mora da izmisli ništa novo. Dovoljno je da postojećim stvarima udahne novi život (što je uradio na polju pretrage, u webmail svetu, pa kompletna priča o mapama, a ko zna šta se sve još kuva).

Kad je web u pitanju Microsoft se nije najbolje pokazao.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2005. u 22:29.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.