DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 12. 2005.   #21
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Ja sam igrom slučaja u zadnjih nekoliko godina dosta puta bio u Zagrebu, i iskren da budem nekih većih neprijatnosti nije bilo, osim što te onako ponekad malo pogledaju kao da si pao sa Marsa. Znam dosta ljudi iz ZG, što Hrvata što stranaca koji rade u ZG, dosta sam bio i po klubovima uveče, opet bez nekih većih problema. Postoje klubovi koji vrte naše nardonjake, i ako neko misli da nisu puni ili popularni, debelo greši...

Krenite u Duborvnik kolima sa BG tablicama posle ćete videti da je ZG opušten... (iz ličnog iskustva)
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja bio letos u Dubrovniku U stvari, kratko sam se zadrzao ali je bilo lepo da se prisetim letovanja od '84 od '89
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #23
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Bio i ja u Dubrovniku prošlog oktobra. Konobarica bila izuzetno ljubazna kada je čula odakle smo, raspričala se sa nama ... A kolega bio ovog leta, konobarica odgovarala na engleskom kada je čula srpski ... Tako da ima raznih iskustava.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #24
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Rodjak je bio u Dubrovniku kolima proslog leta - kaze da nije bilo ni malo prijatno kada cuje kako prolaze ispod prozora i psuju na sav glas, nakon sto bi primetili Novosadske tablice na kolima... Kontam i ja da su to izuzeci, mada nisam bio pa ne mogu da kazem sa sigurnoscu, ali znam provereno da kad neko dodje ovamo iz HR, to retko kad znaci neke neprijatnosti za tu osobu.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #25
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Sve u svemu zaključak je da zavisi na kakve ljude naletis, ima ih raznih,a moram reci da i nas ima raznih.

A jesmo mi to debelo otišli u offtopic?
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #26
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Biti u Dubrovniku je jedno. Biti u Dubrovniku na BG table je drugo, biti u Dubrovniku na BG table i pricati srpski je trece i nije bas preporucljivo, al o tome na nekoj drugoj temi eventalno.

Elem otislo je ovo malo u offtopic, dobar je onaj oglas.

Poslednja izmena od kai : 16. 12. 2005. u 15:03.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #27
koren
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.12.2005
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
koren is on a distinguished road
Post

Pozdrav svima...

Bas mi je drago da se otvorila rasprava o navedenom oglasu, da budem iskren nisam ocekivao niti jedan reply.

Navesti cu par dodatnih informacija, pa se nadam da ce se thread vratiti ontopic

Vjerovatno vas zanima zasto je posao u Zagrebu objavljen u Srbiji... Radi se o tome da planiramo uci na ex-YU trziste, ali zbog vec osigurane kompletne infrastrukture u Zagrebu odlucili smo pokrenuti cijeli projekt iz Hrvatske.

Takodjer treba napomenuti da se kandidat nece 100% vremena provoditi u Zagrebu jer zapravo radimo site za Srbiju. Na taj nacin kandidat ce u vecini slucajeva biti u mogucnosti da organizira sastanke u ponedjeljak ili petak te provodi vikende u Srbiji.
Disclaimer: sve gore navedeno pada u vodu ukoliko kandidat odbije i mene povesti na vikend u Srbiju

Plan je da posao s vremenom prebacimo u Srbiju, ali tek nakon sto se cijela stvar uhoda. Po mom misljenju to bi moglo potrajati oko godinu - dvije.

Sto se tice "bratskih" odnosa, smatram da problem nazalost jos uvijek postoji, ali situacija je ipak prenapuhana.
Ja se npr. u Vojvodini puno bolje osjecam nego u Sloveniji, ali ja sam ipak iz Vinkovaca tako da to mozemo smatrati normalnom pojavom...

BTW do sada se na natjecaj iliti konkurs prijavilo 6 kandidata, tako da smatram da ima nade!

Internet Manager
Oglasnik d.o.o., Zagreb
koren je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2005.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dragi naš prijatelju, ovo je jako lepa ideja, ali pošto smo offtopic već 3 strane moram da primetim još nešto, ako nemate ništa protiv. Iz nekog razloga, mnogo je bezbednije boraviti kao Hrvat u Srbiji nego Srbin u Hrvatskoj. Meni je drago da se vi lepo osećate ovde, bilo bi mi još draže da se i ja lepo osećam u Dubrovniku na primer, ali to na žalost nije slučaj.

Da ne bude da pričam neke "urbane legende" znam iz prve ruke kako se moja sestra sa zetom provela vozeći letos kroz hrvatsku do Pule sa BG tablicama. Od podignutog srednjeg prsta pa sve do "sečenja" puta... bilo je svašta...

Što se posla tiče, vrlo interesantno.

Hajmo sada da se vratimo na posao, zbog toga smo ovde, zar ne
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko para da trazim za project manager poziciju u UK? teknoledge e-Business 16 29. 10. 2009. 18:10
Google Ad Manager Dzordz Marketing i SEO 5 20. 10. 2009. 13:48
Da li znate neki Password Manager f14Tr0n Web aplikacije, web servisi i software 8 30. 07. 2008. 14:34
Web FTP manager cvele Planiranje i usability 12 22. 02. 2007. 09:42
Bolji task manager bluesman Web aplikacije, web servisi i software 4 26. 12. 2005. 10:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.