DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 02. 2009.   #71
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

clanak je vec nesto drugo... zato je i uveden pojam "PR clanak"... ali ne mogu bas svi da krenu da se oglasavaju tako, jer je broj pr clanaka ogranicen.

btw, taj clanak je sigurno isao i na web izdanje tog broja... kako ces znati da li su ti posetioci dosli citajuci novine ili njihov sajt? [a mozda i agregator neki ]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #72
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
To je ono PR vs. advertajzing iako je moje misljenje da u danasnjem vremenu ima sve manje PR-a, da je i PR zapravo advertajzing jer sve se placa - na ovaj ili onaj nacin.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #73
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Svašta sam ovde pročitao, a i svašta se dešava kod nas. Kao što sam svojevremeno napisao, neki će se ove godine ovajditi od neta, a mnogi neće (hint - oni koji ponude realne cene efekata sa njihovih sajtova imaće bolju prođu od onih drugih).

Već se (polako) dešava "prelivanje" onih koji imaju loše poslovne rezultate u klasičnom biznisu na net, a to će se u narednim mesecima još intenzivirati.

Kažu da od aprila kreće kriza i kod nas, a to će se videti kada krenete svakodnevno da čitate vesti o tome da su počela otpuštanja i kod nas. Miloje je na Facebooku pustio link do vesti gde se kaže da trenutno preko 50.000 firmi ima blokirane račune. Kako se mora živeti od nečeg, jedni će se okrenuti i Internetu kao mogućem izvoru posla i zarade. Biće tu svačega, ali...

... Oni koji kažu da neće da plaćaju na Webu za dovođenje dodatnog saobraćaja - nisu u ozbiljnom online biznisu.

Inače, priča o aukcijama i Srbiji - Čuo sam ne-proverenu informaciju da eBay dolazi u Srbiju. Da li je neko čuo nešto slično...? Ovo mi je interesantno, čak na nivou rekla-kazala...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #74
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Inače, priča o aukcijama i Srbiji - Čuo sam ne-proverenu informaciju da eBay dolazi u Srbiju. Da li je neko čuo nešto slično...? Ovo mi je interesantno, čak na nivou rekla-kazala...
Teško mi je da u to poverujem, onda će morati da dovedu i PayPal.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #75
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ja se iskreno nadam da ce PayPal doci do kraja 2009 godine. Mislim da je to za realno ocekivati.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #76
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Ja se iskreno nadam da ce PayPal doci do kraja 2009 godine. Mislim da je to za realno ocekivati.
Naravno, kao i belu šengen listu.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #77
bOkIcA
Bojan Abramovic
Professional
 
Datum učlanjenja: 16.01.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 232
Hvala: 30
47 "Hvala" u 30 poruka
bOkIcA će postati "faca" uskoro
Default

Ma u sve to verujem isto koliko i u ove naše sada aktuelne poslanike da će da donesu odgovarajuće zakone kako bi to omogućili.
bOkIcA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 02. 2009.   #78
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Kao što sam svojevremeno napisao, neki će se ove godine ovajditi od neta, a mnogi neće (hint - oni koji ponude realne cene efekata sa njihovih sajtova imaće bolju prođu od onih drugih).
Ako ove godine ljudi ne pocnu vise da se reklamiraju na netu - nikada nece. Samo $0.03 USD maksimalan klik na keyword 'vesti' jebote?!! Ja sam se ovih dana igrao sa adwordsom za Blogodak, situacija je jos bolja (ili gora iz ugla publishera), posto za 'blog' related keyworde uredno pichi 0.01-0.02 cpc.

Sve u svemu ako ovi srpski bizMismeni i pored svega i dalje vise vole da bacaju novce na offline reklame onda meni ne preostaje nista drugo nego da se...

Sto se e-baya tice, on ce stici cim Mercedes otvori fabriku u Kragujevcu.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 15. 02. 2009. u 19:04.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 15. 02. 2009.   #79
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

za keyword 'vesti' prolazi i bid 0.02$ [probao...]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 02. 2009.   #80
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
clanak je vec nesto drugo... zato je i uveden pojam "PR clanak"... ali ne mogu bas svi da krenu da se oglasavaju tako, jer je broj pr clanaka ogranicen.
PR clanci i slicno (oni koji nisu placeni, da se razumemo) zavise od mnogo faktora nad kojima imas malo kontrole. Kao prvo treba nekom novinaru/uredniku da zapadnes za oko i da je bas u tom trenutku neki tvoj proizvod/usluga za njih relevantan. Drugo, nacin na koji ce proizvod/usluga/intervju biti prikazan je potpuno do njih. Trece, njima je u interesu da stalno daju nesto novo pa ce samim tim i ucestalost tvog pojavljivanja biti ogranicen.

Mi (Bon Savon) smo tokom godina imali nekoliko tzv editorials (upravo ih skupljam sve na jednom mestu za novi sajt). Za neke nismo ni znali da su bili objavljeni nego smo odjednom primetili da ljudi masovno narucuju odredjeni proizvod. Svaki je doneo dosta posla ali je sve to kratkog daha. Jedino kombinacija svih oblika, online, offline, pr (with your fingers crossed), wom, etc., i to konsistentno, svaki bozji dan, moze da da trajne rezultate.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 04. 05. 2009. 23:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 12:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 19:28
Srbija nabrže rastuće tržište oglašavanja na svetu! Dragan Varagić Marketing i SEO 31 21. 10. 2007. 22:06
line numbering dee (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 06. 04. 2007. 14:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.