DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 10. 2007.   #291
svemirco
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.09.2007
Lokacija: Santiago, Chile
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
svemirco is on a distinguished road
Default Pitanja se odnose za postojece YU domene

Clan 7.
Citat:
(3) Током трајања фазе иницијалне регистрације, регистрант домена у оквиру .co.yu, .org.yu или .edu.yu адресног простора yuTLD регистра, може поднети захтев за регистрацију домена са истим називом у оквиру адресног простора првог нивоа rsTLD регистра (.rs), под условом да домен таквог назива у адресном простору првог нивоа rsTLD регистра није већ резервисан или регистрован.
(4) У случају да два или више регистраната поднесу захтев за регистрацију истог .rs домена по основу претходног става, РНИДС ће одобрити први евидентирани захтев за који се утврди да је поднета документација исправна.
Jel ovo znaci da moze da postoje dva domena sa istim nazivom u okviru istog adresnog prostora, npr. radoje.co.yu i radoje.co.yu?
Kako mogu da se pojave isti zahtevi od YU vlasnika za istoimene domene?



Clan 8.
Citat:

Приликом подношења захтева за регистрацију домена у оквиру rsTLD регистра, регистранти .yu домена додатно подносе РНИДС-у, посредством овлашћених регистара, податке о себи и административном контакту за .yu домен, чиме доказују да имају основ за стицање предности на регистрацију траженог домена. Ови подаци морају се подударати са подацима уписаним у WHOIS бази yuTLD регистра.
Kako ce se sticati prednost ako se vlasnik postojeceg yu domena seti tek posle par meseci da preregistruje domen jer ga npr. provadjer nije obavestio "na vreme", a vlasnik, tzv firma "STR Radoje", nema blage veze sa netom?
Da ne bude "ko prvi devojci, njemu dete"...

Napomenuo bih da je nekoliko hiljada sajtova uradjeno od strane "klinaca iz komsiluka" i da isto toliko vlasnika istih nece, niti imaju pojma da se ovo uopste i desava.

Mislim da bi trebala da prostoji obaveza provajdera (registara) da obavesti vlasnika o tranziciji i da se da razuman rok za odziv.


Takodje, automatska preregistracija nije komplikovana.
Znam sta je konkretno problem, ali milsim da je jednostavno (sa matematicke strane) ako je:
WHOIS yuTLD = APR => .yu = .rs

E sad, "tehnicki" - u svakom slucaju ce neko predata dokumenta, tj. gore pomenuti izraz, da proverava, zar ne?

Radi se o tome sto bih ja trebao da zovem (ako ima fax) ili da idem (ako ga nema) od jednog do drugog klijenta i da ih "cimam" da vade iste papire (resenje o registracji, prilog 1, prilog 4, zahtev) i ja da skeniram i saljem za registraciju.
Mada, ako budem uzimao proviziju za to, recimo 20% od cene domena bice meni "tranzicijo, ljubavi moja"...
:-)
svemirco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2007.   #292
danko
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.09.2007
Poruke: 14
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
danko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao svemirco Pogledajte poruku
Jel ovo znaci da moze da postoje dva domena sa istim nazivom u okviru istog adresnog prostora, npr. radoje.co.yu i radoje.co.yu?
Kako mogu da se pojave isti zahtevi od YU vlasnika za istoimene domene?
Ne. To znači da mogu postojati dva domena sa istim nazivom u okviru različitih adresnih protora - npr danko.co.yu i danko.org.yu i onda će danko.rs moći da dobije onaj ko se prvi javi.
Naravno, ako pre toga danko.rs nije rezervisao RNIDS (za svoje potrebe, potrebe države ili na osnovu preporuka ICANN ili tehničkih razloga), ili ako nije postojao danko.yu koji ima prednost u odnosu na adresne prostore drugog nivoa (na osnovu prvog člana).

Citat:
Kako ce se sticati prednost ako se vlasnik postojeceg yu domena seti tek posle par meseci da preregistruje domen jer ga npr. provadjer nije obavestio "na vreme", a vlasnik, tzv firma "STR Radoje", nema blage veze sa netom?
Da ne bude "ko prvi devojci, njemu dete"...
Napomenuo bih da je nekoliko hiljada sajtova uradjeno od strane "klinaca iz komsiluka" i da isto toliko vlasnika istih nece, niti imaju pojma da se ovo uopste i desava.
Misija RNIDS je da upravlja nacionalnim domenom u koristi Internet zajednice i društva. Ako neko ne zna sa svoje prisustvo na netu možda on i nije vlasnik tog domena.
Sa druge strane ovo je prava prilika za "klince" da zarade dodatnu kintu tako što će "STR Radoju" ažurirati Internet prisustvo završavajući im registraciju novog domena i možda unapređujući prezentaciju.

Prednost za postojeće vlasnike domena na isto ime (u istom adresnom prostoru PLUS direktno u najvišem .RS adresnom prostoru) će biti obezbeđena prvih 6 meseci.
Za slučajeve kada mogu da se pojave dva važi "ko pre devojci" - koji drugi model može da postoji?


Citat:
Mislim da bi trebala da prostoji obaveza provajdera (registara) da obavesti vlasnika o tranziciji i da se da razuman rok za odziv.
Obavezu nije moguće prebaciti na dosadašnjeg provajdera jer se ne zna ko je provajder (osim po DNS, a većina slučajeva koje si pomenuo je na nekim besplatnim besmislicama), a i da se zna ne postoji nikakva obaveza provajdera prema RNIDS.

RNIDS će svakako obavestiti email-om sve postojeće registrante, ali još važnije vršiti i snažnu PR kampanju da objasni šta se dešava sa domenima, da pozove vlasnike domena da se preregistruju i sve koji žele Internet prisustvo u budućnosti da zaštite svoje ime kupujući domen na vreme. U to će se svakako uključiti i ovlašćeni registri koji će posao raditi radi ostvarenja dobiti, pa valjda bar neki od njih znaju šta je marketing.

Citat:
Takodje, automatska preregistracija nije komplikovana.
Znam sta je konkretno problem, ali milsim da je jednostavno (sa matematicke strane) ako je:
WHOIS yuTLD = APR => .yu = .rs
E sad, "tehnicki" - u svakom slucaju ce neko predata dokumenta, tj. gore pomenuti izraz, da proverava, zar ne?
Radi se o tome sto bih ja trebao da zovem (ako ima fax) ili da idem (ako ga nema) od jednog do drugog klijenta i da ih "cimam" da vade iste papire (resenje o registracji, prilog 1, prilog 4, zahtev) i ja da skeniram i saljem za registraciju.
Mada, ako budem uzimao proviziju za to, recimo 20% od cene domena bice meni "tranzicijo, ljubavi moja"... :-)
Ako si ovlašćeni registar treba da zarađuješ na tom poslu. RNIDS nema nikakvu nameru da utiče na tržišnu utakmicu. Verujem da će (bar neki) ovlašćeni registri imati i reselere (pod-prodavce) kojima obzirom na to da treba da se bave i dokumentacijom očekujem da moraju da daju vrlo značajan rabat. Prema tržišnim iskustvima sa gTLD (.com/.org/...) očekujem da cena u maloprodaji bude oko duplo veća od cene koju plaćaju OR.
Veza iznmeđu APR i RNIDS ne postoji i ne verujem da ima šanse da se automatizuje. Sa druge strane nema razloga da se plaćaju izvodi iz APR - koliko ja znam zakon predviđa da je podatak na Web sajtu APR validan (mada znamo da ta ista država trži izvod sa pečatom), a RNIDS će primati dokumenta u elektronskom obliku (jer nije država).

Danko Jevtović
danko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2007.   #293
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Jedina stvar koja ce izaci iz price, ko se prvi javi njegovo, je da ce biti gomila nezadovoljnih.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2007.   #294
danko
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.09.2007
Poruke: 14
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
danko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Jedina stvar koja ce izaci iz price, ko se prvi javi njegovo, je da ce biti gomila nezadovoljnih.
Da li misliš uopšte na registraciju domena ili na slučajeve spora kada isto ime ima i u co.yu i u org.yu (a vlasnik je različit) ili na nešto treće.

Šta je tačno alternativa?
danko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2007.   #295
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Citat:
Originalno napisao danko Pogledajte poruku
Da li misliš uopšte na registraciju domena ili na slučajeve spora kada isto ime ima i u co.yu i u org.yu (a vlasnik je različit) ili na nešto treće.

Šta je tačno alternativa?
Konkretno mislim na varijantu kada razliciti vlasnici imaju isto ime. Alternativa bi verovatno bila da se prvo kontaktiraju vlasnici koji koriste to ime duzi period i da se njima da prednost...

Primer za to je sto ja sada mogu ili samo do skoro mogao da registrujem domen recimo coca-cola.org.yu i da se posle prvi prijavim za coca-cola.rs... i sta bi me sprecilo da dobijem domen?!?

Doduse pomesao sam zabe i babe, posto je Coca Cola registrovani zig, a ovaj slucaj vazi samo ukoliko nepostoji isti... Samo zamenite sajt coca-cola.co.yu sa nekim komercijalnim sajtom i neregistrovanim zigom i dobicete ono sto hocu da kazem...

Toliko.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2007.   #296
danko
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.09.2007
Poruke: 14
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
danko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Konkretno mislim na varijantu kada razliciti vlasnici imaju isto ime. Alternativa bi verovatno bila da se prvo kontaktiraju vlasnici koji koriste to ime duzi period i da se njima da prednost...

Primer za to je sto ja sada mogu ili samo do skoro mogao da registrujem domen recimo coca-cola.org.yu i da se posle prvi prijavim za coca-cola.rs... i sta bi me sprecilo da dobijem domen?!?Toliko.
Razumemo se.

Istorijski podaci o datumu registracija domena ne postoje za značajan broj domena, pa to ne možemo da koristimo (kao zanimljivost pomenuću da je upravo to bio moj predlog na upravnom odboru, ali da sam odustao jer se ne može sprovesti).

RNIDS smatra da ne treba da se bavi sadržajem ni načinom korišćenja domena.

Da li bi mogao da probaš da napišeš konkretna pravila kako bi se rešavale ove konfliktne situacije, a da stvar proizvede manje nezadovoljstva neko model "ko pre" i da RNIDS može lako da se odbrani od eventualnih tužbi po osnovu neispravne/nepravedne odluke?

Danko
danko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #297
danko
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.09.2007
Poruke: 14
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
danko is on a distinguished road
Exclamation Bliži se kraj javne rasprave

Naša javna rasprava o predlozima načina ure­đenja se bliži kraju (zvanični predlozi se primaju do 8.10.2007. na www.rnids.rs Web sajtu). Ja sam pripremio malo širu PR informaciju, pa je šaljem i ovde kao neki rezime sadašnjeg stanja.
Ova javna rasprava je po mom mišljenju bila nešto što do sada nije viđ­eno u Internet zajednici Srbije kako po iskazanoj zainteresovanosti za rešenje problema od opšteg interesa, tako i po otvorenosti RNIDS za transparentni javni rad i sugestije.
Svima se zahvaljujem na učešću. Sledeći korak je analiza predloga koji su poslati preko zvaniŔkog sajta i predloga iznetih u ovoj i drugim javnim diskusijama. Zatim će Upravni Odbor RNIDS sačiniti sledeću verziju dokumenata, usaglasiti ih još jednom (me­đusobno i sa važećim zakonima u saradnji sa pravnom firmom) i dati ih na usvajanje skupštini RNIDS koja se očekuje krajem meseca.



Informacija o RNIDS i .RS domenu
Nedavno, 14. septembra 2007, ICANN (globalna organizacija za dodelu Internet imena i adresa) je dodelila upravljanje Internet domenom Srbije RNIDS-u. Internet domen .RS je određen odlukom ISO (međunarodna organizacija za standarde) na osnovu dvoslovne skraćenice „RS“ dodeljene Srbiji 26. septembra 2006.
RNIDS (Registar Nacionalnog Internet Domena) je stručna, nevladina i neprofitna organizacija sa misijom da organizuje upravljanje nacionalnim Internet domenom Srbije. RNIDS je osnovan 8. jula 2006. okupljanjem predstavnika Internet zajednice, firmi koje se bave Internetom i predstavnika univerziteta uz učešće i punu podršku države.
Skupština RNIDS treba krajem oktobra da usvoji dokumenta koja će određivati buduće upravljanje .RS domenom i pravila prelaska sa .YU domena na .RS domen. Ovi dokumenti su rezultat dugogodišnjeg upravljanja .yu domenom, više reformskih inicijativi i dve ekspertske radne grupe, te predstavljaju odličan osnov za razvoj Interneta u Srbiji.
Predviđeno da će sva i fizička i pravca lica, srpski državljani moći da registruju neograničeni broj domenskih imena i da će pored .co.rs i org.rs adresnih prostora biti omogućena slobodna registracija domena i direktno u .rs domenu najvišeg nivoa. Za fizička lica je obezbeđen i poseban domen .in.rs u kome će cena registracije biti znatno niža. Stranci će moći da registruju domene samo preko zastupnika sa adresom u Srbiji.
Sama procedura registracija će se vršiti isključivo preko ovlašćenih registara jednostavno i brzo. Registri će moći da izvrše registraciju domena sigurnom Internet transakcijom, a da kopiju dokumenata vlasnika domena dostave RNIDS-u elektronski u roku od 30 dana. Očekuje se da ovlašćeni registri ponude uslugu registracije domena i za one koji žele samo da rezervišu ime na Internetu i u paketu sa drugom Web dizajn i hosting uslugama za one koji odmah žele da ostvare prisustvo na Internetu.
Odlukom ICANN je predviđeno da se postojeći domen .YU ugasi 30. septembra 2009. godine čime će prestati da rade svi Web sajtovi na .YU i sve email adrese na .YU. Zbog toga je RNIDS predvideo proceduru tranzicije, tokom koje će postojećim vlasnicima domenskih imena u .YU domenu, tokom prvih 6 meseci biti osigurana prednost u registraciji istog imena u .RS. Po isteku tog perioda i rezervisana imena će biti slobodna za registraciju.
Predloženi dokumenti se mogu videti na Web sajtu www.rnids.rs. U njima su precizno određeni uslovi i procedure registracije garantujući fer pristup i transparentnost u radu registra. Pripremljeni su i kriterijumi za eventualne buduće sporove koji se najviše očekuju oko registracije zaštićenih imena i trgovačkih žigova. Domeni od posebnog interesa za državu Srbiju će biti posebno rezervisani.
Upravo je završena javna rasprava o radnoj verziji dokumenata. Izuzetno plodonosna diskusija i sugestije pokazuju veliku zainteresovanost Internet zajednice, saglasnost oko osnovnih ciljeva, ali i visoka očekivanja oko liberalizacije nacionalnog domena i naročito omogućavanja registracije direktno u .RS domenu.
Danom početka registracije sva imena koja nisu bila prethodno registrovana u .YU će biti otvorena za registraciju po pristupačnoj godišnjoj ceni. Jako je važno da zainteresovane firme i građani požure da registruju imena koja su im potrebna, da ne bi došli u situaciju da kasnije to ime već bude zauzeto. RNIDS će obaveštavati javnost o sledećim koracima u ovom procesu. Očekuje se da registracija krene oko Nove godine.
Danko Jevtović danko@sezampro.yu, član Upravnog odbora RNIDS
danko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2007.   #298
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Dragi svi,

zahvaljujem se svim članovima DPT zajednice na učešću u procesu javne rasprave o pravilima registracije .rs domena, koja je upravo okončana. Tokom rasprave stigao je veliki broj dobrih i vrlo korisnih sugestija (oko 600 poruka putem svih kanala rasprave), koje će, siguran sam, biti usvojene od strane UO i Skupštine RNIDS.

Na redu je uobličavanje konačnih predloga tekstova pravilnika, koji će, nadam se, biti usvojeni od strane skupštine RNIDS na sednici krajem ovog meseca.

Nakon toga, svega nekoliko meseci nas deli od početka registracije .rs domena, so stay tuned!

Pozdrav,
Sloba

Poslednja izmena od smarkovic : 09. 10. 2007. u 00:12.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2007.   #299
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Dragi prijatelji,

proteklih par nedelja bio sam u poslu preko guše, pa se izvinjavam što vas danas sa malim zakašnjenjem, ali VELIKIM zadovoljstvom, obaveštavam o sledećem:

1. Skupština Registra nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS) usvojila je na sednici od 26. oktobra finalne dokumente o registraciji .rs Internet domena. Usvojena su pravila o registraciji .rs domena, radu ovlašćenih registara .rs domena, procesu arbitraže u sporovima oko domena i načinu prelaska sa .yu na .rs domene. Finalni dokumenti bitno su unapređeni zahvaljujući vašim komentarima, koje ste slali tokom proteklog perioda javne rasprave. Ovom prilikom bih želeo da se zahvalim svima koji su poslali svoje sugestije i značajno doprineli kvalitetu konačnih dokumenata. Usvojene dokumente možete naći na www.rnids.rs. Ono što nas očekuje u narednih nekoliko nedelja jeste rezervisanje .rs domena za potrebe državnih institucija i sadašnjih vlasnika .yu domena, akreditovanje prvih ovlašćenih registara .rs domena, testiranje automatskog sistema za registraciju i određivanje datuma početka registracije .rs domena (grubo govoreći, kraj ove-početak naredne godine). O svim novostima u vezi s tim bićete na vreme obavešteni preko www.rnids.rs i ovog foruma.

2. Skupština RNIDS usvojila je tekst pisma o namerama sa ICANN, koji je srpska delegacija potpisala na 30. međunarodnom sastanku ICANN (održan u LA od 28. oktobra do 2. novembra). Ceremoniji potpisivanja prisustvovala je Mirjana Tasić (dosadašnji administrator .yu domena i v.d. direktora RNIDS), Vint Cerf ('otac Interneta' i predsednik upravnog odbora ICANN) i Paul Twomey (CEO ICANN) + oba moderatora Internodium liste u funkciji levog i desnog smetala :-)) (šalim se, naravno, ja sam u ICANN ccNSO Councilu, a Vlada Aleksić je deo ICANN Fellowship programa). Tekstove pisama koja su razmenili ICANN i RNIDS možete naći na adresi http://www.icann.org/cctlds/agreements.html a zvanično saopštenje ICANN na http://www.icann.org/announcements/a...-3-29oct07.htm Fotke sa potpisivanja + nekoliko extra goodies, poput "Mira Tasić u epizodi: May The Force Be With You" (slikane na svečanoj večeri koja je u Sony Studios upriličena u čast Vinta Cerfa, koji posle sedam godina napušta ICANN) nalaze se na http://picasaweb.google.com/netcentar/ICANNLAX :-))

Pozdrav,
Sloba

Poslednja izmena od smarkovic : 08. 11. 2007. u 13:42.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2007.   #300
valeksic
Vladimir Aleksić
Certified
 
Datum učlanjenja: 10.07.2006
Poruke: 93
Hvala: 0
13 "Hvala" u 11 poruka
valeksic is on a distinguished road
Default

Poziv za prijavu ovlašćenih registara .rs domena

RNIDS je danas uputio poziv organizacijama koje su zainteresovane da se bave poslovima registracije .rs domena da se prijave za sticanje statusa ovlašćenog registra.

RNIDS je zadužen za upravljanje centralnim registrom .rs domena, dok će se poslovi registracije .rs domena za krajnje korisnike (registrante) obavljati preko ovlašćenih registara .rs domena. Prijave se mogu slati do petka, 23. novembra 2007.

RNIDS je danas objavio i cene koje će naplaćivati ovlašćenim registrima. Cenu domena za krajnje korsnike samostalno će određivati ovlašćeni registri.

Što se tiče uslova za ovlašćene registe, ukratko, zainteresovana organizacija mora biti pravno lice sa sedištem u Srbiji, mora u periodu od godinu dana da registruje 200 domen-godina, da uplati naknadu za testiranje od 10.000 din i avans u visini naknade za registraciju najmanje 200 .rs domen-godina (300.000 din) bez PDV.

* * *

Prvi poziv za prijavu ovlašćenih registara .rs domena

Registar nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS) uputio je 16. novembra 2007. prvi poziv pravnim licima sa sedištem u Srbiji za sticanje statusa ovlašćenih registara .rs domena.

Organizacije zainteresovane za obavljanje poslova registracije .rs domena mogu se upoznati sa uslovima i procedurom za prijavu na sajtu RNIDS (www.rnids.rs).

Prijave se mogu slati do 23. novembra 2007. u 16 časova. RNIDS će poslati na potpis ugovore prvim kandidatima za ovlašćene registre 26. novembra 2007, a rok za vraćanje potpisanih ugovora i uplatu odgovarajućih naknada je 3. decembar 2007. Kandidati za ovlašćene registre bi trebalo da prođu kroz proceduru testiranja do sredine decembra 2007.

Naredni krug prijava za ovlašćene registre .rs domena trebalo bi da bude objavljen tokom januara 2008. godine.

Očekuje se da upravni odbor RNIDS donese odluku o datumu početka registracije .rs domena za krajnje korisnike tokom decembra 2007.
valeksic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za .RS registar? DejanVesic Domain Name Service (DNS) 25 20. 09. 2012. 13:53
Besplatna registracija .RS internet domena Pedja Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 33 23. 01. 2012. 14:21
Učešće SPC u izboru ćiriličnog Internet domena Srbije nn.nn Domain Name Service (DNS) 86 08. 03. 2010. 18:20
RNIDS - Dan Registra nacionalnog Internet domena Srbije stecko IT događaji 4 08. 03. 2010. 15:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:57.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.