DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 11. 2011.   #21
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

E jebi ga...

Upravo se dovezoh iz BG i kontam kako užasni uslovi za vožnju zadnja 2-3 dana...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2011.   #22
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Vec neko vreme ne pratim ovdasnju "twitosferu" i juce kada me je Sinisa cimnuo recima "si video ovo za Nixu" predosetio sam da je u pitanju nesto strasno. Isprva pomislio sam da je u pitanju neka zajebancija ovih bolesnih Nislija, ali Flajko je bio jasan da se sa takvim stvarima ne zajebava. Pa ipak otvorio sam njegov kontakt na iPhone-u ali nisam mogao da ga cimnem ... mislim da sam dugo gledao u taj kontakt i osetio kako mi se steze grlo sve dok nisu krenule suze Cak i sada deo mene ne moze da poveruje da sve ovo nije neka zajebancija, za razliku od Blues-a rado bih mu platio pivo i cestitao kako nas je sve zajebao ...

Inace Nixu znam jos sa ES-a, upoznao sam ga na jednom od es@pivo okupljanja mnogo pre nego sto smo otvorili DPT. Imao je taj sindrom decka iz provincije kako neko od ovih njegovih brojnih "prijatelja" rece, glumeo je neku fensi facu pokusavajuci da izgleda bolji od ostalih ali nasamo uvek je bio svoj i drag. Uvek se javljao svaki put kada bi provalio da sam u Bgd-u ili da sam u stranom gradu gde je on bio ili ako bi i naslutio da mi treba pomoc oko necega, bilo cega o cemu je imao makar i najtanju ideju kako funkcionise.

Secam se kako smo sedeli jedan pored drugog na blogopenu u Nisu i chatovali preko adiuma i bezanju u kafanu... ili kako smo ga dijica i ja zajebavali kako je just gay enough ... secam se kako je vozio onaj motor po Bgd-u, kako smo se drali kao magarci u Srahinjica Bana proslog leta ...

Ne znam Nixa brate, ja sam ateista ali nekako kad se ovakva sranja dese zelim da verujem da sam potpuno u krivu i da si sada sa mnogim ok likovima na nekom boljem mestu ... i da imas i tu jebenu baklju koju si spominjao ovde.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 25. 11. 2011. u 00:07.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 25. 11. 2011.   #23
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Dosao na DedaUp, zezali se maksimalno.
U utorak sa Miskolinom i ekipom iz Nisa napravili jedno predavanje, pricam u najvece, kad eto ga Nixa.
Prekinem pricu i kazem kako je stigao kralj, pridjem u sred predavanja, pozdravimo se..
Posle ga pitam odkud, a on kaze, Dosao sam da te ispostujem kao onda u Bg!!!


Suze mi i sada idu dok kucam ovo...
Necu doci na sahranu, u isto vreme imam krstenje jednog novog zivota, ali cu ga pamtiti i stalno spominjati kao kralja!

Srecno NIXA!!!
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2011.   #24
dijica
novi član
 
Avatar dijica
 
Datum učlanjenja: 14.08.2009
Poruke: 4
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
dijica is on a distinguished road
Default

Nixu sam upoznala istog dana kad i Dinketa, 2009. godine, na Blog Openu u Nišu i naravno da sam, kad sam ga videla, pomislila: U jbt! Zajebala sam predavanje Miloja Sekulića (izvini Miloje, bežala sam ja i sa važnijih predavanja i bez tako dobrog povoda) i otišla sa ovom dvojicom, Dinketom i Nixom u neki obližnji šugavi kafić. Njih dvojica su sat vremena pričali nešto jebem li ga šta, ja ih ama baš ništa nisam razumela te sam se zabavljala njihovim pojavama i nekako je to uhvatio Dinketov fotoaparat zbog čega me je Peđa Blogowski posle zezao: “Gleda @Dijica u @NikolaDenic i kaže mu: Sad' ću te "mali" pojedem!!”

Vi ga znate bolje, znate kakav je bio programer, kakv drug, ali za mene je Nixa bio i takvog ću ga pamtiti frajer koji je uz to i programer. Da me ne shvatite pogrešno, ali ne viđa se ta kombinacija tako često.

Možda ne bih ni reč rekla o svemu ovome, jer ja uprkos tome što je do sad trebalo da razvijem imunitet na umiranje, s obzirom na moju profesiju, nemam dobru reakciju osim da zanemim pred činjenicom da je neko umro prerano. I da to nije fer. I da se ljutim zbog toga. Ali Nixu sam videla veče pre toga, i malo smo proćaskali, rekla sam mu da spava malo više, i da to kako brzo živi ništa ne valja. I rekla sam mu još neke privatne stvari, da prenese jedan pozdrav i da mi učini nešto kad se vrati u Bg. I rekla sam mu na kraju: “Srećan put Nixa. Aj vidimo se!” Nisam mislila ovako. Ne u subotu. I ne na onom mestu.
dijica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2011.   #25
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

http://youtu.be/YyGPjr-ACQY
( nikad nisam znao kako YT da okacim ovde)

Ljudi, da ne kazem developeri i sl. , mnogo brzo umirete.
Nekako se gubite u nekom momentu, secam se bluesman-a... (da ne tupim).

Nixa izvini za off, ali ljudi mnogo ste brzi, a zivot kratak.

Nixa pocivaj u miru.
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2011.   #26
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

mungos je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mungos za poruku:
Staro 25. 11. 2011.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Čitam danas sve što pišete, od twittera, facebook-a, blogova, komentara ... primetio sam jednu interesantnu stvar. Jako puno ljudi, na čelu sa mnom, je prvo pomislilo da je ovo neka jako loša šala ... onako glupa kakvu samo pravi punokrvni geek može da smisli. Neverica, da li kao neki odbrambeni mehanizam ili nešto drugo - uglavnom primetio sam masu komentara u fazonu "jel ovo istina ili neka fora", "ej, nemojte a ložite", "glupa vam je fora" ...

Ne znam šta da mislim, verovatno svi oni koji su ga poznavali "uživo" ne mogu da se pomire sa tim da je njega nešto zaustavilo. Jurcao je na sve strane, ja sam ga par puta i pitao "jeli bre, jel ti radiš nešto u životu ili ideš samo po tim konferencijama, tvitapovima, okupljanjima ... ". Imao je snage i volje da bude svuda, u tome je neprevaziđen.

A sećam se i ja onih čuvenih "cipela sa prstima", evo i sada mi je to izmamilo osmeh, zezao sam ga za to gde god sam stigao. To smo ranije viđali samo na netu i share-ovali međusobno fotku kao "ej, provali ovo", ali to tako liči na nixu da obuče baš nešto tako ... čini mi se da je uživao u tome da bude ne samo u centru događanja nego i u centru pažnje, na ovaj ili onaj način.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 25. 11. 2011.   #28
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ja i dalje ne verujem. Sa svim svojim manama je pre svega bio naš.

I am too old for this ****.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 25. 11. 2011.   #29
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Počelo je juče kada mi je bilo čudno kako Ivan Minić lajkuje moju fotku gde je Nixa .... a sam Nixa je rekao kako na toj fotki nije ispao najbolje, da ima podočnjake, što nije čudno, onako visok se lomatao po autobusu iz Pariza saaatima (danima?) jer tada avioni nisu vozili da bi stigao na e-trgovinu da se druži sa nama ....

Pogledao šta se zapravo dešava ... i .... užas. užas. užas.

*

Družili smo se više puta sa Nixom i uživo, uglavnom na konferencijama. Najluđe je bilo na biZbuZZu kada smo na kraju večeri Nixa, Mungos, Vanja iz web burze i ja zaglavili u nekom klubu gde su bili uglavnom tinejdžeri i bio je koncert nekog lokalnog repera.

Razliku u godinama sa ostatkom kluba i nivo uživanja u muzici smo dotezali tekilama. Nakon nekog vremena i odličnog razgovora sve je delovalo sasvim logično.

Ova stvar je bila vrhunac, tada su svi poskakali na stolove:



Od onda sam se sa Nixom uvek pozdravljao ovako:

- ko je broj jedan?

- gledaš me tebra

- čuvaj mi leđa

- čuvam ti leđa

I tako svaki put.

Eh, Nikola, ti si broj jedan, ali ovaj put ti nisam čuvao leđa ....

*

Na netu su bili komentari .... umro je jedan od naših ... potpuno se slažem s tim ...



...

više slike ovde

*

Radili smo nekoliko stvari zajedno, a mnogo stvari pokazivali jedno drugom, čime se bavimo ... i svaki put sam voleo da mu pokažem čime se bavimo, zato što sam znao da će biti prestrog, a to sam baš cenio.

Eto, pre nekoliko dana sam mu pokazao što sam uradio, naravno da me je sjebao oko nekih stvari, kao i uvek.

Trebali su mu neki podaci za ono što je smislio, zakasnio sam s tim jer sam bio u gužvi i rekao sada u ponedeljak:

- moglo je ovo i ranije, ali znaš kako je ...

a on je odgovorio:

- ma jasno ... nema veze, sve dolazi kada mu je za to vreme

*

...
__________________
marinowski.com

Poslednja izmena od marinowski : 25. 11. 2011. u 08:54.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2011.   #30
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Često smo raspravljali o rešenjima koja se koriste, bili strogi jedno prema drugom, ali oko ovoga, Nikola, nisi bio u pravu: nije još došlo vreme da odeš.

stvarno nije.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.