DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 08. 2013.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic:
@svlada: zavisi cime zeli da se bavi. Ako ga zanima elektronika, telekomunikacije, medicinska elektronika i slicno, onda ETF. Za programiranje je ETF besmislen, jer je tezak i namucice se da ga zavrsi, izgubice verovatno i neku godinu, imace manji prosek nego sto bi mogao, nece imati vremena da radi dok studira, a plus nema puno devojaka, znaci propustice sve one zabavne stvari u studiranju... a na kraju nece nauciti nista (o programiranju) sto nije mogao da nauci i bilo gde drugde uz puno manje stresa.

Meni se recimo program FIT-a svidja, relativno je lak, omogucava da se studira i radi, a sveobuhvatan je.

Ili sto kaze Jablan u inostranstvo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2013.   #12
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: Ako radiš dok studiraš, onda nužno produžavaš vreme studiranja, nit' si tamo, nit' ovamo. To je moguće samo ako je program zaista lak (a ako je baš toliko lakši, čemu onda to?) ili zato što je moguće studirati sporije (manje kredita po godini). Ovo drugo se može i na svim drugim fakultetima (min. 37 kredita po godini studiranja), bar tako teorija (zakon) kaže. YMMV.

Kako god, dok to vreme dođe za bluesmanovog klinca, još se svašta može promeniti, što kod nas, što u belom svetu. Uzgred, ne znam koliko bi dobro iskustvo bilo studirati u Austriji, ali tamo se može studirati znatno jeftinije nego u Srbiji samofinansiranjem. Uslovi su, za nas iz Srbije, identični ili vrlo slični onima koji važe za Austrijance.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2013.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic:
@nn.nn: Kad sam rekao da mozes da studiras i radis, mislio sam na to da nisi obavezan da budes na predavanjima, i svi domaci, vezbe i sl. se predaju elektronski, pa je mnogo lakse organizovati se. A rad, makar povremeno kao freelancer, je jako bitan za programera...

Koliko je zaista lak/tezak ne znam, znam samo par ljudi koji su ga upisali, ali to je jako subjektivno kome je sta i koliko tesko. Takodje, razlika izmedju lakseg i tezeg faxa (bar iz mog iskustva) je nazalost uglavnom koliki je profesor drkadzija, a ne u kolicini korisnih informacija koje dobijes... ako je profesor dobar i ako si presao gradivo predmet nije tesko poloziti, ali onda ti uleti neko ko pokojni Caja ko te maltretira oko gluposti koje pri tome ne ume da ti objasni kako treba...

Naravno za 4 godine se neke stvari mogu promeniti, ali opet ovo je Srbija, pa sumnjam da ce se mnogo promeniti.. pre ce globalno nesto da se promeni, pa programiranje nece vise nece biti tako pozeljno zanimanje..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2013.   #14
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Sto se tice ETF-a, ima mnogo bolji program sada, takozvano Softversko inzenjerstvo(ima i budzet,svake godine veci). Izbacene su elektronike na minimalni nivo, a fizika i matematika je prilagodjenija. Sa druge strane imas i dalje fosile i osobe koje ne zasluzuju profesorsko mesto, uglavnom asistenti vade stvari. Srecom, dosta ih sada ide u penziju.

Posto imam drugare po drugim drzavnim i privatnim fakultetima, FTN se jos izdvaja. Ostali privatni FIT,RAF,Singidunum uglavnom u temu zalaze povrsno.

Sto se tice inostranstva to svakako nije losa ideja, ali treba imati uslove za to(smestaj itd nisu jeftini), dok je skolarina obicno mala.

Ako zelis da stvarno nesto naucis i lako nadjes posao posle treba ili da se angazujes na nekom projektu ili radis neki freelancing.
__________________
Me on twitter
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 08. 2013.   #15
svlada
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 02.03.2007
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 53
Hvala: 8
10 "Hvala" u 4 poruka
svlada is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za svlada Pošaljite poruku preko Skype™ za svlada
Default

@ivanhoe

ufff ne znam kada si ti zavrsio etf verovatno odavno... nije etf ono sto je bio. Sada moze relativno lagano da se zavrsi ako upise SI ili RTI. Ono sto je prednost u odnosu na ostale sega-mega fakultete je to sto ce ovde biti okruzen pametnim ljudima slicnih interesovanja. Nije samo druzenje u pitanju, to su i vrlo ozbiljne poslovne konekcije.

Mada sto @jablan rece uvek moze u inostranstvo, i u tom slucaju ja ne znam da li postoji bolja odskocna daska od matematicke gimnazije.
__________________
http://www.svlada.com
svlada je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 08. 2013.   #16
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Unhappy

Citat:
Originalno napisao razno Pogledajte poruku
Sto se tice ETF-a, ima ... takozvano Softversko inzenjerstvo
Sličan smer postoji i na Matematičkom, s tim što je tamo 3+2 godine studija, a na ETF-u 4+1. Ne znam kakav je kvalitet studija.

Off Topic: Trač ili istina, navodno se na ETF-u iz pojedinih programerskih predmeta ispit još uvek polaže na papiru (piše se kod, nije reč o teoriji). Moguće je da je situacija na SI bolja, čuh da su oni malo opremljeniji računarima.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 08. 2013.   #17
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Programiranje na papiru jedna je od boljih stvari koje se tada radila...

Trgovačka hartija, pakla 0.5mm HB, gumica i udri 10 strana AVL stabala iz glave, srećom mlad geek cvikeraš, desnica jaka, izdrži 3h pisanja

Igrom slučaja sad posle 20 godina završavam fakultet (FIT) i ovo je zezanje... gde si diplomirao - na stekoverflou
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 28. 08. 2013.   #18
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Pa i mi smo na (ex) višoj PTT pisali Javu i HTML (sa sve CSS i JS) na papiru otpadne ti ruka dok napišeš bilo šta korisno
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 08. 2013.   #19
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Sekaperse... Mi pisali COBOL.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 08. 2013.   #20
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Ma pusti dete nek uziva sad a kad dodje vreme za faks nek upise FON
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.