DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 09. 2006.   #101
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
ne, sto? Opet neki napad paranoje..
ma ja nisam isla preko njihovog portfolia, nego me je google bacio na ovo i zato sam se kanda zbunila
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 17. 09. 2006. u 10:08.
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #102
Branislav Bugarski
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.10.2006
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Branislav Bugarski is on a distinguished road
Default postoje pravila, ali postoje i izuzeci

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Apsolutno se slažem, a sumnja koja je izražena po pitanju ovog konkursa potkrepljena je nekim proverljivim činjenicama. Uostalom, nema veze, za koji dan, odnosno nekih mesec dana videćemo krajnji rezultat.

Evo primera jednog sličnog konkursa za Web sajt Fonda za promociju investicija u Vojvodini (VIP Fund). Radi se o državnom fondu u nadležnosti IV Vojvodine, pogledajte sajt koji je nedavno kreiran, a iz pouzdanih izvora znam da su bile najmanje tri ponude.

Verovali ili ne animirani Header sastoji se od GIF-a veličina od 1,5 MB do 2,3 MB (?!)

Zatim, obratite pažnju na sliku generalnog menadžera na početnoj stranici, fotka je neverovatnih dimenzija 1446px x 1039px, a "smanjena" je HTML-om na 121x86 px (?!) Možemo da nabrajamo do sutra... (ne mogu da odolim, pogledajte još samo email baner iz sredine 90-tih u dnu stranice)

Upravo ovakvi i slični konkursi gde se troši "javna lova", izazivaju podozrenje i sumnju u svaki naredni.

Poštovana gospodo,

kao što možete da vidite moje ime je Branislav Bugarski i ako uporedite to sa imenom generalnog menadžera brzo ćete shvatiti da se radi o istoj osobi.

Kao prvo želim da Vam se zahvalim na konstruktivnoj kritici i budite sigurni da će to ubrzo biti izmenjeno.

Pišem Vam zato što bih voleo samo par informacija da Vam dam. Gospodin Aničić je izneo nekoliko činjenica koje su tačne, jedino je pogrešio u zaključcima koje je izvukao, što je naravno sasvim moguće i nije nikako za zameriti.

VIP Fond je raspisao konkurs za izradu Web prezentacije i to je tačno. Pri tom se ne radi samo o web prezentaciji nego i o informacionom sistemu koji treba da ubrza i omogući još efikasnije poslovanje. Ali desilo nam se upravo da najjeftinija ponuda nije i najbolja, odnosno da kompanija koja je pobedila, preko 3 meseca nije otpočela sa radom, što je nas nateralo da sami bar malo modernizujemo našu prezentaciju.

Rezultat našeg samostalnog i amaterskog rada ste vi ocenili i hvala Vam na tome, jer verujem da je gospodin koji je to dobrovoljno i iz najboljih namera uradio prevideo detalje ili ih u najmanju ruku nije posmatrao iz tog i takvog stručnog ugla.

Ali pošto je nama stalo do kvalitetne prezentacije, jer oni koji nas poznaju naš rad ocenjuju kao visoko profesionalan, a to je u Novom Sadu lako proveriti, angažovali smo prvog sledećeg ponuđača koji će novu verziju web prezentacije lansirati najkasnije do 23.10.2006. godine.

kao što vidite mi nemamo ništa da krijemo i ponekad posedovanje tačnih informacija ne mora obavezno da dovede i do pravih zaključaka (opet naglašavam nema ljutnje!!!)...

I na kraju želim da Vas ohrabrim da učestvujete na svim konkursima jer tako i nama koji donosimo odluke olakšavate posao, jer svako normalan radije odlučuje između 10 super predloga nego 2 prosečna...

Hvala Vam na vremenu i radujem se Vašim komentarima posle 23.10.2006. godine, a naravno za sva pitanja u međuvremenu Vam stojim rado na raspolaganju.

Pozdrav
Branislav Bugarski
Branislav Bugarski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #103
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Izuzetno mi je drago da ste se javili, još draže mi je zbog želje da komentarišete, ali bih pored dobrodošlice hteo samo da kažem par stvari.

Nikako mi nije jasno zašto je na većini konkursa najniža ponuda glavni parametar kada se odlučuje koja će ponuda biti prihvaćena. Siguran sam da kada birate radnike koji konkurišu za posao u vašoj firmi, ne birate onoga ko će da radi za najmanju platu već onoga čiji će kvalitet doprineti vašoj firmi / organizaciji i koji će svoji visoku platu višestruko isplatiti. Možda je naizgled ova anlogija nezgrapna, ali verujte da je potpuno primenjiva i u konkursima.

Šta ja, a verujem i većina ljudi na ovom forumu želi? Vrlo jednostavno: želimo da svako radi svoj posao. Ništa više od toga. Kao što meni nikada ne bi palo na pamet da počnem da se bavim recimo finansijskim poslovima, investicijama i generalno onim čime se Vi bavite jer se u to ne razumem, isto tako ne mogu da razumem da jedna ozbiljna organizacija tako olako shvati jednu ozbiljnu stvar kao što je web sajt i tako olako uradi ispod svakog standarda i kontrole kvaliteta.

Siguran sam da Vi, kao generalni menadžer, ne bi dopustili da recimo neki polovičan, brljiv, nekorektan izveštaj nekog vašeg službenika ode dalje od vašeg radnog stola, pa mi je opet čudno zašto to onda dopuštate za web sajt vaše firme.

Generalno obraćam se Vama, jer izuzetno cenim ovaj Vaš gest zbog kojeg imate moje poštovanje, ali ovo je kratak rezume celokupne situacije na relaciji : srpske firme - njihovi web sajtovi. Namenjeno je svima na Vašoj poziciji pre nego Vama lično.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #104
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Poštovanje gdine. Bugarski,
složio bih se samo sa bluesmanom i dodao da "ko ne plati na ćupriji, platiće na mostu":
Citat:
Originalno napisao B. Bugarski
Ali pošto je nama stalo do kvalitetne prezentacije, jer oni koji nas poznaju naš rad ocenjuju kao visoko profesionalan, a to je u Novom Sadu lako proveriti, angažovali smo prvog sledećeg ponuđača koji će novu verziju web prezentacije lansirati najkasnije do 23.10.2006. godine.
Jedna neodmerena procena i odluka koštaće poreske obveznike (pošto je fond osnovan od pokrajinske skupštine) dvostrukog plaćanja iste stvari (usluge/proizvoda).
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #105
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Meni svakako nije jasno pitanje kriterijuma koji odlučuje odabir ponuđača.
Citat:
Ali desilo nam se upravo da najjeftinija ponuda nije i najbolja, odnosno da kompanija koja je pobedila, preko 3 meseca nije otpočela sa radom
Iz ovoga - da li znači da je odabir bila najjeftinija ponuda?

Ja već godinama vrištim kad mi neki kolega pomene "e, ima konkurs za sajt - hajde da sastavimo ponudu..." i to samo zato jer je posao prilično zaludan u ovde uobičajenom načinu poslovanja.

Odsustvo specifikacije zahteva - odsustvo kriterijuma odabira - odsustvo odgovornosti za selekciju.

Dogod je stanje takvo, ja ne znam kakvo ohrabrenje treba da bude za učešće u konkursima ... "učestvujte ... lupajte glavu šta ćete da predložite, sastavite predlog ... trošite vreme - - - odabraćemo najjeftinije?"

Zaista, ko može da donese odluku o najboljoj ponudi? I kome odgovara ako se ispostavi da to nije najbolje?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #106
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Hej, nemoj da trazimo preko 'leba pogaču.
Do pre neku godinu bilo je nezamislivo da neko uopšte prizna da su tamo neki "klinci" na nekom kompjuteraškom forumu u pravu. Post gospodina Bugarskog me je prijatno iznenadio. On ima jasnu poruku, pogrešili smo, sledeći put ćemo se obratiti za savet, ili bar uvažavamo vaše mišljenje.

Prvi korak je priznavanje greške, pozdrav za to. Videćemo šta će dalje biti, dajmo ljudima vremena da isprave tu grešku, ako ne, drvlja i kamenja uvek dovoljno.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #107
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Pohvalan gest u svakom slucaju.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #108
Branislav Bugarski
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.10.2006
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Branislav Bugarski is on a distinguished road
Default rado diskutujem sa vama!!!

posto je bilo nekoliko kometara, moram da krenem redom:

1. imali smo veoma precizno definisane zahteve i svi ponuđači su odgovorili na njih. naravno da se onda u detalje definise projektni zadatak i vi to svi jako dobro znate, a lista naših zahteva je bila na nekoliko strana. naravno da nam ne pada na pamet da prezentaciju radimo sami pogotovo kad znamo koji potecijal postoji u ICT branši u Srbiji. ovo što još uvek možete da vidite je prelazno rešenje.

2. sve ovo što smo uradili nije koštalo poreske obveznike ni dinara više, jer smo to uradili iz sopstvenih kapaciteta i naglašavam samo kao prelazno rešenje. procena je urađena veoma precizno, ali mislim da niko nije u stanju da predpostavi da određena firma neće ispoštovati zahteve i samim tim ponudu koju je dostavila.

3. slažem se da najjeftinije u velikom broju slučajeva nije i najbolje. ali ako uzmemo argumentaciju gospodina Aničića (opet bez zamerke i nemojte mi zameriti) onda je svaki dinar poreskog obveznika važan. i tada dolazimo u zamku: da smo mi izabrali najskupljeg ponuđača, koji je nekoliko puta bio skuplji od najjeftinijeg, ko bi nas oprao da tu nije bilo mutnih radnji?! ako ste iskreni prema sebi priznaćete da bi vam to palo prvo na pamet da je neko maznuo lovu ili nešto slično...

Pozdrav
Branislav
Branislav Bugarski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #109
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Branislav Bugarski
ako ste iskreni prema sebi priznaćete da bi vam to palo prvo na pamet da je neko maznuo lovu ili nešto slično...
Naravno, šta drugo da se pomisli u ovoj državi? Ne da sam pomislio, nego niko ne može da me ubedi u suprotno

Šalim se, ako postoji projekat, ako postoje ponude, uvek može da se da na uvid javnosti u slučaju bilo kakvog "spora". Lako je oceniti zašto je ponuda odbačena pa čak i ako je bila najjefitinija.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #110
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Branislav Bugarski
posto je bilo nekoliko kometara, moram da krenem redom:
3. slažem se da najjeftinije u velikom broju slučajeva nije i najbolje. ali ako uzmemo argumentaciju gospodina Aničića (opet bez zamerke i nemojte mi zameriti) onda je svaki dinar poreskog obveznika važan. i tada dolazimo u zamku: da smo mi izabrali najskupljeg ponuđača, koji je nekoliko puta bio skuplji od najjeftinijeg, ko bi nas oprao da tu nije bilo mutnih radnji?! ako ste iskreni prema sebi priznaćete da bi vam to palo prvo na pamet da je neko maznuo lovu ili nešto slično...
Yeah, logika vam je sačuvaj Bože...

Zašto se onda ne vozite u Zastavi 101, a ne u kolima ranga Audija A8. Ili zašto ne nosite odijelo od 100 EUR, cipele od 20 EUR, idete na ručak u fast food a ne u restoran, i tako u nedogled...
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda da postavim tekstualni oglas nekog belosvetskog sajta dragansta Marketing i SEO 5 30. 05. 2010. 22:28
Ugovor za izradu web sajta oliver78 Planiranje i usability 18 21. 02. 2010. 22:42
Potreban neformalni tim ili firma za izradu veceg sajta oksite Poslovne ponude i zapošljavanje 0 28. 02. 2008. 21:48
Poziv u affilate program - blog.cri.co.yu torbica Marketing i SEO 0 22. 11. 2007. 03:57
Poziv na poselo! sirNemanjapro Opušteno 22 29. 04. 2006. 12:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:41.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.