DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 06. 2008.   #11
merjadok
NFNF
Certified
 
Avatar merjadok
 
Datum učlanjenja: 12.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 55
19 "Hvala" u 10 poruka
merjadok is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za merjadok Pošaljite poruku preko MSN za merjadok Pošaljite poruku preko Yahoo za merjadok
Default

Sitnica koja mi je zapala za oko:

Malo pre sam otišao na početnu stranu, ukucao traženi termin, kliknuo na Search dugme i prešao na drugi tab u browseru. Posle izvesnog vremena sam pogledao na taj početni tab i vidim da stoji

Oglasi za posao (1) - ...

i prvo što sam pomislio je "pa zar je moguće da imaju samo jedan posao u bazi". Naravno, broj poslova je bio znatno veći (> 30), tako da ne znam šta ta jedinica zapravo predstavlja (a uz to i ne radi ) - mene je samo zbunila.

Toliko od mene,
__________________
DevBooks
merjadok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2008.   #12
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Usput, niste ispravili security bagove ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #13
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Thumbs up Повратак...

Није ме било прилично дуго...

Citat:
Originalno napisao merjadok
... Oglasi za posao (1) - ...
Ово је сређено из сасвим другог разлога. Промењени су сви називи страна. Иначе, то што си видео је означавало број стране, али се сада не појављује док се не постоји offset. Цела ствар још није готова јер се мењање страна обавља помоћу JavaScript заврзлама.

Citat:
Originalno napisao Ivan
Usput, niste ispravili security bagove ...
Тиме се нисам бавио, нити сам то проверавао, али је дошло време да се позабавим сигурношћу. Овде пописане сам сада пробао и закључио да постоје решења. Можда нису најбоља, али ништа више не пуца...

На шта си ти мислио, Иване?
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #14
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Originalno napisao Paimonia
На шта си ти мислио, Иване?
Ne secam se vise tacno ali ako si zainteresovan za neki od testova, mozes da me kontaktiras na PM ili email.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 08. 2008.   #15
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Dopada mi se ideja, ponuda svih poslova na jednom mestu.

Pored upotrebne vrednosti sa korisnicke strane gledano, treba voditi racuna i o estetici, odnosno vizuelnom dozivljaju-dopadljivosti.

Kredibilitet jednog veb sajta, kao i zakljucak koji posetilac u prvih par sekundi donosi, a to je da li je u pitanju ozbiljna firma iza sajta ili ne, zavisi od toga koliko mu se sajt dopada, odnosno kako ga procenjuje na osnovu onoga sto vidi, prvo vizuelnog, a zatim i tekstualnog.

Neko je vec pomenuo da bi bilo dobro da stavis logo. Tagline vec imas i to je dobar korak ka brendiranju sajta. Onda kada dobijes brend mozes vremenom da ga razvijas, da postane prepoznatljiv, itd, pa kasnije mozes da racunas i na njegovu vecu trzisnu vrednost. Takodje na taj nacin dajes izvesni autorski pecat sajtu, prepoznatljivost, ovako kako sada izgleda deluje malo kao “work in progress”

Bilo bi dobro staviti i neki headline, kao na primer “regionalna berza poslova, ili kako si vec sam definisao “ regionalni pretrazivac oglasa za posao”, jednostavno i straightforward. Headline je bitan u kreiranju sadrzaja jer on obavestava posetioce sta im se nudi na sajtu, odnosno sta ih ceka.

Ako pogledas vecinu domacih sajtova koji imaju berzu poslova ili onih u regionu, neki od njih koriste estetiku web 2.0. Ako su korisnici na ovako nesto vec navikli i to manje vise ocekuju, onda mozes dizajnerski gledano da koristis slican vizuelni stil, ili eventualno odes nekoliko koraka ispred, pa ponudis nesto novo. Niko ne ocekuje dizajn za nagradu, vec da bude dopadljiv, uliva poverenje, odise kredibilitetom, i da bude u finkciji svrhe sajta.
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 08. 2008.   #16
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Ja bih prvo poradio na pretrazi:

http://sviposlovi.com/srbija/poslovi...ograd&oblast=0
http://sviposlovi.com/srbija/poslovi...ograd&oblast=0


Poslednja izmena od kaizen : 27. 08. 2008. u 01:06.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 08. 2008.   #17
kameleon
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.07.2008
Poruke: 24
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
kameleon is on a distinguished road
Default

I meni djeluje nekako minimalistički i podjeća me na Google i slične web sajtove. Kao da mu nešto fali (od sadržaja).
kameleon je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Berzica.com Freelance poslovi - Potrebne sugestije freediver Web site, dizajn i multimedia 5 23. 05. 2008. 07:25
Namešteni poslovi borstale Opušteno 20 18. 10. 2006. 02:27


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.