DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 11. 2006.   #11
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

To je to, menjam provajdera..
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2006.   #12
Vokic
In da house
Qualified
 
Avatar Vokic
 
Datum učlanjenja: 19.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 131
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
Vokic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vokic
Default

Kakva je sad ovo fora?

http://www.telekom.nadlanu.com/dialu...x?ac=solo&br=1

Kakav dial-up bre...
__________________
Zasto bih se izlagao mamurluku? Bolje je da ostanem pijan...

oN tHe WeB
Vokic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #13
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Da, bice Dial-up, a i racunari na rate preko tel. racuna.

Zanima me vase misljenje o Telekom ADSL. Tamo negde stoji da se placa uz telefonski racun. To znaci:

1) ne mozes da preskocis neki mesec (ako si na moru/zimovanju/odmoru)
2) ako ne platis telefonski racun (sto se meni cesto desava), da li to znaci da ce
a) da ti obustave isporuku ADSL-a
b) da nastave da ti naplacuju ADSL
3) sta ako hocu (privremeno) da predjem na drugog provajdera, pa ako se predomislim i vratim kod Telekoma? Jel' to znaci da cu platiti "setup" od 5000 din?
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2006.   #14
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
Zanima me vase misljenje o Telekom ADSL. Tamo negde stoji da se placa uz telefonski racun. To znaci:

1) ne mozes da preskocis neki mesec (ako si na moru/zimovanju/odmoru)
1. da
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
2) ako ne platis telefonski racun (sto se meni cesto desava), da li to znaci da ce
2. ne, iz razloga sto ono pre 1 nije tacno - stize ti poseban racun, odvojen od telefonskog
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
a) da ti obustave isporuku ADSL-a
a) u slucaju da ne platis poseban racun, ugasice ti internet nakon ~mesec-dva.
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
b) da nastave da ti naplacuju ADSL
b) svakako, dok ga ne ugase zbog ne placenih racuna.
Napomena: opomena za neplacen adsl stize sa racunom za sledeci mesec

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
3) sta ako hocu (privremeno) da predjem na drugog provajdera, pa ako se predomislim i vratim kod Telekoma? Jel' to znaci da cu platiti "setup" od 5000 din?
3. taj cycle koji si opisao ide odprilike ovako:
- gasenje prikljucka kod postojeceg provajdera (dok cekas gasenje, obracunava ti se upotreba interneta) -- 7-14 dana
- provera tehnickih mogucnosti od strane novog provajdera, naravno preko telekoma -- 3-5 dana (ako ih kontaktiras u ponedeljak, obicno ti se jave do kraja nedelje)
- ponovna instalacija adsl prikljucka na liniju -- do 7 dana
- odlazak kod novog provajdera po adsl uredjaj -- 1 dan?
- archenje interneta proizvoljan vremenski period kod novog isp-a -- bar 1 mesec?
- gasenje adsl prikljucka kod drugog provajdera -- 1 dan, odmah po vracanju preuzete adsl opreme
- cekanje telekoma da demontira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje telekoma da proveri postojanje tehnickih mogucnosti na tvojoj liniji -- 3-5 dana
- cekanje telekoma da instalira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje momaka iz Trigon d.o.o da ti dostave modem ili da te kontaktiraju u vezi preuzimanja istog. -- 2+ dana

da sabiram ja koliko vremena ti treba, ili ces sam?
a sto se cene tice, ja sam taj cycle prosao davno, tako da nisam nista morao da placam telekomu za njihove visokostrucne zahvate na mojoj liniji.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 03. 12. 2006. u 20:30.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
3. taj cycle koji si opisao ide odprilike ovako:
- gasenje prikljucka kod postojeceg provajdera (dok cekas gasenje, obracunava ti se upotreba interneta) -- 7-14 dana
- provera tehnickih mogucnosti od strane novog provajdera, naravno preko telekoma -- 3-5 dana (ako ih kontaktiras u ponedeljak, obicno ti se jave do kraja nedelje)
- ponovna instalacija adsl prikljucka na liniju -- do 7 dana
- odlazak kod novog provajdera po adsl uredjaj -- 1 dan?
- archenje interneta proizvoljan vremenski period kod novog isp-a -- bar 1 mesec?
- gasenje adsl prikljucka kod drugog provajdera -- 1 dan, odmah po vracanju preuzete adsl opreme
- cekanje telekoma da demontira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje telekoma da proveri postojanje tehnickih mogucnosti na tvojoj liniji -- 3-5 dana
- cekanje telekoma da instalira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje momaka iz Trigon d.o.o da ti dostave modem ili da te kontaktiraju u vezi preuzimanja istog. -- 2+ dana

hmm, ovo je cista prevara, posto ako imas ADSL prikljucak on je tvoj, a ne provajderov....to prakticno znaci da je tebi u centrali stavljena odgovarajuca ploca i sve namesteno, samo treba da se preusmeri na novog ISP (to se radi na nivou rutiranja koliko ja znam, nema potrebe za rucnim zahvatima). Ovo sve ostalo je cisto zastrasivanje korisnika da bi ih sprecili da promene provajdere.

Da je Telekom malo poslovniji ucinio bi ovaj prelazak laksim i zardio gomilu para od novih korisnika
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kada sam ja koristio njihov kablovski internet, plaćao si zajedno sa kablovskom TV pretplatom, znači ako nestane TV - nestane i internet (valjda, nije mi se desilo, ali pretpostavljam). Stiže znači nevezano od telefonskog računa. E sad, kako je sa ADSL, ja verujem da je to "nova poslovna jedinica" pa samim tim ima i poseban račun.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #17
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Meni je teta iz Telekoma rekla da stize uz telefonski racun. Koliko je ona obavestena, ne znam... Mislim, i TV pretplata stize uz racun za struju, ali je ja ne placam. Ipak, ne mogu da mi iskljuce TV.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #18
Vokic
In da house
Qualified
 
Avatar Vokic
 
Datum učlanjenja: 19.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 131
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
Vokic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vokic
Default

Nego jel se pocelo sa umrezavanjem i po manjim mestima ili se radi samo u BG-u? Nisam bas upucen, a svaka informacija je dobrodosla posto bih sto pre da se skinem sa dialup-a
__________________
Zasto bih se izlagao mamurluku? Bolje je da ostanem pijan...

oN tHe WeB
Vokic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #19
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Ja očekujem ove nedelje ili eventualno početkom sledeće. Znam da je oprema stila pre četiri - pet dana, pa... videćemo.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #20
glaspodrinja.com
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 117
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
glaspodrinja.com is on a distinguished road
Default Umrezavanje

...Pocelo u Sapcu...
glaspodrinja.com je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tele(cow) povećao net-pakete! glaspodrinja.com Komunikacije 15 21. 01. 2009. 12:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.