DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 09. 2006.   #21
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default BOUNTY: 100 eura za zealot-a

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Layout ovog foruma može da se postigne bez i jedne tabele

Uostalom, radite kako vam volja. Samo nemojte da pričate kako su neke stvari nemoguće za realizaciju bez tabela, jer to nije istina. Upravo suprotno, uglavnom ih je moguće realizovati, a time što tvrdite da nije pokazujete da niste uradili svoj domaći i da širite dezinformacije (neko vam može čak i poverovati, a to ne bi bilo dobro ).
Rekao sam "over and out", ali ovo je jace od mene. Ne svidja mi se sledece: u temi o distribuiranim web aplikacijama od pre neki dan, gde ti evidentno nisi bio uradio svoj domaci, niko te nije castio terminom "lupati" (a bilo je razloga). Bilo bi lepo da nisi takav, ali sta sad ja tu mogu...

Citat:
Originalno napisao ivnahoe
Ajd da se ja i ti kladimo u 100 evra da cu da ti napravim ovakav isti layout bez i jedne jedine tabele, i da ce html biti kraci i citljiviji ?
Sto se tice opklade: ovaj vBulletin je suvise lak za 100e. To bih verovatno mogao i ja. Medjutim, nije mi trebalo puno vremena da nadjem dobar primer: danas dok sam, u sklopu teme o Sinergiji surfovao, video sam nesto sto vredi 100 eura, a posto, naravno, sve moze bez tabela... OPKLADA VAZI!!!

Stranica je http://www.mssinergija.net/ponedeljak.aspx

Uslovi:
- Mora da izgleda identicno kako izgleda sada u IE 6 i FF 1.5, i da se isto ponasa pri resize-ingu.
- Bez branchinga, dakle, jedan isti code base (koliko sam nabrzinu video, HTML i CSS koji vraca ni trenutno ne zavisi od browsera). Ovo mi je lakse da preformulisem ovako: resenje mora biti 1 HTML + 1 CSS fajl. Bez server-side i client-side scriptinga (ova stranica, doduse ima neki JS, ali on je samo za meni, koliko mi se cini, dakle nema veze sa layoutom)
- mogu da se koriste samo slike koje se i originalno koriste, bez izmena, bez novih slika
- EDIT: ah, da, bez TABLE elemenata

A sada, practice what you preach! Pare dobija onaj ko prvi napravi ovo.

A ako, pak, odlucite da ne prihvatite bounty/opkladu, molim vas, budite umereniji prema neistomisljenicima ubuduce. A sada stvarno "over and out", dalje mozemo da pricamo samo o bounty-ju, dragi moji zealoti.

A lepo sam bio dosao na ovaj forum samo da pratim marketing i e-business teme, ali bas mi se ne da...

Poslednja izmena od dedamunila : 21. 09. 2006. u 20:28.
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #22
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dedamunila
Lepo su ti rekli ljudi da tabele služe za prikaz tabelarnih podataka. Niko od njih ovu stranicu ne bi radio lejerima. Pa ni za 100€.

Ja mogu samo da ti dobronamerno poručim da ti ovakvi postovi definitivno ne grade nešto što bi se zvalo kredibilitet... Doći ćeš u situaciju da ti niko ne odgovara na ovakve provokacije, a onda će ti biti dosadno.

Off Topic: "ponedeljak.aspx"... Baš su šašavi ti domaći MS-ovi programeri...

Poslednja izmena od jablan : 21. 09. 2006. u 20:39.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #23
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@Dedamunula

Mislim da je u gornjim postovima naznaceno da se table koriste samo kod tabelarnih podataka.. A na toj strani koji si dao ima bas takav - raspored predavanja, to bih i ja stavio u tabelu, a ostatak u CSS-u i div-ove.

jablan me pretekao
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #24
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Najmesnije je sto i ovo sto on kaze moze da se resi pomocu definition liste ali sta mi znamo ... inace ovo je tabelaran podatak i ne treba ga smatrati drugacijem
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #25
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Lepo su ti rekli ljudi da tabele služe za prikaz tabelarnih podataka. Niko od njih ovu stranicu ne bi radio lejerima. Pa ni za 100€.
Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Samo nemojte da pričate kako su neke stvari nemoguće za realizaciju bez tabela, jer to nije istina.
@jablan

Ja nisam ni mislio ni rekao da je CSS bez veze, samo sam rekao upravo to sto si i ti sada. Da postoje neki kompleksni layouti (SVAKA tabela na ovom svetu, bila u HTML-u ili ne, dakle i one na papiru, sluzi za layout, nemojte mi uvoditi sad te "soft" podele "po osecaju") koji ne mogu da se urade pomocu CSS-a (procitaj thread od pocetka). Ali onda su usledili "frontalni napadi" na mene, koji, jel'da, lupetam. Ne mogu to da dopustim, mislim da se kredibilitet brze gubi tako sto pustis da ljudi govore da si kreten (biranim i manje biranim recima), a ti kao "pa jeste... necu da talasam, kredibilitet je u pitanju". Hvala na dobronamernom komentaru, ali moram da branim upravo kredibilitet o kome pricas.

Svaka tabela u principu sluzi za layout. Bounty vazi (recimo, do sledeceg petka). Zealoti napred!
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #26
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Batice, nemoj da se vredjamo ... to sto svi mi ovde znamo zasto je taj ce es es dobar ili nije, tebi ne daje za pravo da nas ubedjujes u suprotno . Ako ti se ne svidja to sto cujes ti nemoj da citas,a apro po kredibiliteta ... on prvo mora da se stekne da bi se izgubio ... tako da pusti nas da uzivamo u svom neznanju .. a ti pravi te ultra kompleksne layout-e o kojima pricas
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #27
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
Batice,
ceo "nesporazum" je u tome sto ja nikog nisam uzeo da ubedjujem da je CSS bez veze. Samo sam rekao da su i tabele opcija. Mogu da ti navedem par razloga zasto je to tako. Npr. rade na svemu, ne postoji preterano kompleksan layout za njih, mogu da se naprave i u Wordu itd. Naravno, da ti sad mozes da napises n razloga za CSS a protiv tabela (i ja mnoge od njih znam). Ali ja nijednog momenta nisam nekom solio pamet da je CSS bez veze. Jesi li procitao moj prvi post? Ima li tu attitude-a "ja sam zakon i ja kazem tabele". Pogotovo nisam rekao da vi ne znate, a ja znam. Ja mozda jesam rekao suprotno, ali nisam nikoga maltretirao time, cak iako smatram da sam bar delimicno u pravu.

A pogotovo ne vredjam nikog. Rekao bih pre da je obrnuto.

Nemam nameru da se dalje pravdam, batice, nego editor u ruke i zaradi lakih 100 eura. Ako ti smetaju moji postovi, batice, a ti me filtiriraj. Sve mi ovo lici na sektu u kojoj nije dozvoljeno razmisljati drugacije (cak ne ni potpuno, vec samo delimicno drugacije), tako da je najverovatnija opcija sa filterom. Ali, ain't my call.

A i zasto bi me interesovao kredibilitet kod tebe, batice?
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #28
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@Dedamunula: malo si se izgubio, rasprava je nastala zato sto si rekao ovo:
Citat:
Ovaj forum definitivno zavisi od tabela za layout. Mozda je moglo i drugacije, ali sumnjam - layout mi se cini prekompleksnim za CSS.
Malo kasnije si promenio misljenje:
Citat:
Sto se tice opklade: ovaj vBulletin je suvise lak za 100e. To bih verovatno mogao i ja.
Sta ti to govori? Ja ti u lice kazem da LUPAS!
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #29
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
@Dedamunula: malo si se izgubio, rasprava je nastala zato sto si rekao ovo:


Malo kasnije si promenio misljenje:


Sta ti to govori? Ja ti u lice kazem da LUPAS!
U pravu si, ovo je kotradiktorno, ovu kritiku moram da prihvatim. Drugim recima, lupio sam. Nisam ocekivao ovaku detaljnu raspravu, bio bih svakako oprezniji. Ali, prvi flaming sam dobio mnogo pre toga, posle sasvim bezazlenog posta. A kad flaming krene, kraja nema...

Hajde sad, molim te, pogledaj moje postove od ranije, isto potkrepljene citatima. Neki od njih nedvosmisleno tvrde neke stvari koji su me i isprovocirale da dam bounty. Ima li mozda malo toga i na mojoj strani?
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2006.   #30
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
Najmesnije je sto i ovo sto on kaze moze da se resi pomocu definition liste
Ajde resi ovo preko definition list i imas od mene 500 jura

Sad si i ti lupio
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dvorak keyboard layout Vukašin Opušteno 15 05. 02. 2010. 22:38
CSS LAYOUT: Align DIV center? maksim (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 1 21. 04. 2007. 20:54
CSS LAYOUT: 4 fiksne kolone? maksim (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 4 21. 04. 2007. 20:31
Tableless 3-col layout + tableless forms McChoban (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 5 06. 08. 2006. 00:00
Layout poruka jablan Obaveštenja, predlozi i pitanja 9 09. 06. 2005. 17:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.