DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Pogledajte rezultate glasanja: Zadovoljan sam uslugama:
BANCA INTESA 10 30,30%
Raiffeisen banke 13 39,39%
PRO CREDIT BANK 3 9,09%
KOMERCIJALNA BANKA 1 3,03%
MERIDIAN BANK 2 6,06%
Hypo Alpe Adra Bank 0 0%
Neka druga 4 12,12%
Glasači: 33. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 03. 2007.   #1
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default Promena banke

Naime, hteo bih da promenim banku pa me zanima kakva su vasa iskustva sa Raiffeisen bankom? Kako im radi elektronsko bankarstvo (jel IE obavezan?) i kakvi su vasi utisci uopsteno. Ili ako imate neki drugi predlog.

U isto vreme mozete glasati pa da vidimo koja ce banka dobiti najvise glasova

tnx!
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #2
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Moja iskustva su uglavnom pozitivna (sve dok ne moraš da imaš posla sa šalterskim (ustvari foteljskim) službenicama). Mislim da je za ebanking neophodan IE (zanimljivo, klijent sam RaiffeisenBanke i ovde u Pragu i ovde imaju drugi sistem koji ne zahteva IE). Visa Virtuon je lepa stvar. Ne znam kako stoje stvari sa prijemom deviza iz inostranstva, time se nisam bavio.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #3
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

IE obavezan, i to IE6 (radi i pod IE7, ali treba podesiti neke stvari). Uz to, insistira na tome da instalira jednu ActiveX kontrolu koja kreira c:\RaiffeisenBank direktorijum, i u njega trpa neke XML fajlove posle svakog plaćanja. Inače radi sasvim fino, tu i tamo imaju downtime kad ažuriraju softver, ali to je dovoljno retko da bi bilo podnošljivo. A ponekad ume i da bude komično.

Ako si fizičko lice, možeš da odeš u banku i definišeš naloge (kablovska, fiksni, mobilni...), na osnovu kojih možeš da plaćaš putem ROL-a. Možeš da prebacuješ sredstva sa računa na račun, možeš da menjaš dinare u devize i obrnuto, dobijaš SMS kad god ti stigne uplata, a isto važi i za plaćanje karticom.

Uf... zvučim k'o da radim u Raiffeisenu

Izmena (ddz): ROL - skraćenica za RaiffeisenOnLine
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.

Poslednja izmena od Dušan Dželebdžić : 30. 03. 2007. u 23:25.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #4
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

U Raiffeisen su uvek katastrofa guzve ali ni u Intesi nisu nista manje ali kao da brze ide.

Raiffeisen ima najvece marze bas su lopovi, npr. za unovacanje stranog ceka minimum 800din dok je u Intesi 400din (ili mozda i 300din).
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #5
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Već 2 godine sam sa Raiffeisen bankom i imam sledeće zamerke:

1. Redovi znaju biti ubistvo u dispozituri na Bulevaru Oslobođenja (Novi Sad). Sad su uveli treći šalter koji radi kada je gužva, ali i dalje se nekad čeka i po 30 minuta.
2. U par navrata mi se desilo da mi sredstva sa dinarskog računa nisu dostupna na bankomatima (dva ili tri puta ne sećam se). Jednom je bilo kritično jer sam bio u BG i falilo mi je keša za kartu nazad. Sreća pa je drugar imao nešto gotovine pri sebi.
3. ROL je ponekad nedostupan. Ako se zakuca za vikend možeš da dubiš na trepavicama ako hoćeš, ali ništa do ponedeljka. Sreća pa se retko dešava.
4. Strašno loš kurs pri zameni deviza. Kada sam kupovao Maca i menja pozamašniju sumu $ uštedeo sam 2000 dinara samo tako što sam u Raiffeisen banci podigao devize, prošetao dva metra do Pro Credit banke i tamo zamenio po zvaničnom kursu. Nisu to neke strašne pare, ali vremenom se nakupi. Po nekoj slobodnoj računici godišnje izgubim bar 100e samo zbog lošeg kursa. Iste pare ostavim i kao kusur koji ne pokupim u prodavnicama i trafikama ili što ostavim za bakšiš po lokalima, ali u tom slučaju bar imam izbor

To je manje više to od problema, ostalo je na mestu. Njihove usluge (devizni i dinarski račun, virtuon i devizna štednja) sam koristio samo kao fizičko lice...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 30. 03. 2007. u 23:43.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #6
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Btw. pošto sad otvaram firmu (samo još da pokupim PIB) nameravam da ostanem sa njima i u kao pravno lice; čisto iz navike. Ima neko bolji predlog?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #7
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Razmišljao sam malo u vezi tih gužvi u Fajzenu i došao do zaključka da su u pitanju psihološki razlozi, a sve kao posledica toga što nisu kao sav normalan svet napravili šaltere, već su postavili stočiće i fotelje. Tako da je, kao prvo, klijentu čim sedne lepo i mekano i uopšte ga ne interesuje da završava svoj posao što pre i diže dupe za druge koji čekaju. A kao drugo, službenica (još uvek nisam naišao na mušku šalterušu u Fajzenu, ima doduše blagajnika) nema osećaj da je sa druge strane stola red, jer ona ispred sebe vidi samo jednu udobno zavaljenu osobu - ovi što skapaju čekajući na red su zagubljeni negde u oblasti perifernog vida.

Eto moja 2 centa na zadatu temu.

Eh, da, još jedna stvar koja me živcira, ovaj put kod svih banaka. Koja je to fora da se radno vreme banaka poklapa sa radnim vremenom ostalih firmi?! Dakle, da bih završio posao (npr. vađenje nove debitne kartice) moram da izađem sa posla, što ne mora uvek biti ni izvodljivo ni jednostavno, i izgubim najmanje sat najkvalitetnijeg dnevnog vremena. Otvorite banke u 8 ujutro, u 10 dajte voljno službenicima i neka se vrate u 4 popodne, do 9 to je sasvim dovoljno i njima i nama. Ovo ne važi samo za banke, već za sve uslužne institucije, opštine, pošte, SUP, zatim prodavnice tehničke robe, alata, delova za automobile i bicikle, frizeraje, zubare i tako dalje.

Poslednja izmena od jablan : 31. 03. 2007. u 00:14.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #8
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Da dodam koju o kursu u rajfu - gori im je kurs za efektivu nego za devize - sto znaci da je gori kurs kad prebacujes preko racuna preko ebankinga, nego da odes, podignes devize, zemenis ih kao kes devize, i te dinare uplatis na dinarski racun. Skroz debilno.
Uplate stizu bez ikakvih problema iz inostranstva. Nikad me (kuc, kuc) nisu pitali za neko poreklo uplate. Kod tog su inace malo neorganizovani, jer se provizija za devizni priliv ne skida automatski, vec kad te navata sluzbenik sledeci put kad dizes pare.
Zvuci kao da sam nezadovoljan, a u stvari sam ekstra zadovoljan, ovo su samo sitne zamerke. Inace i za kredite su dosta konkurentni.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #9
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Off Topic: Sto se provizije tice: ja sam u Findomestic (ex Nova banka) otvorio devizni racun pre 4-5 godina. Tad su me pitali da li sam student - posto uz fotokopiju indeksa nema provizije. Tako je ostalo i do dan-danas, ako stigne 459,68EUR, toliko i podignem Ne znam kako je danas, mozda se nesto promenilo u ovih nekoliko godina.

Doduse, izuzetak je jedna situacija kad mi je cica sa saltera uzela 20 evra kao "proviziju na veliku sumu", a "velika suma" je bila 350 evra! Provalio sam tek kad sam dosao u stan i skontao da nemam papiric o proviziji, samo isplata na 350 (pre 3-4 godine)... od tada nije vise dobila ni onih par gvozdenjaka kad uzimam u dinarima
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #10
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Jedini slučaj kada sam se susreo sa "navalom" u Rajfajzenu je bio sada nedavno kada im nije radio bankomat pa su svi ljudi morali "peške" da dižu keš. Čak i tada sam čekao "svega" pola sata. Ta ekspozitura je u Apolo centru u NS, a ova na bulevaru o kojoj Ilija priča je pakao, k'o u klub da ulaziš brate, samo fali oonc, oonc, oonc.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Knjigovodstvo / banke u Srbiji bokacbl e-Business 1 23. 11. 2010. 11:58
Istekao domen Banke Intesa MarkoBmax Domain Name Service (DNS) 31 16. 02. 2010. 17:15
Provizija banke za vođenje računa bluesman Istine i zablude 38 09. 05. 2009. 09:54
Outsourcing za Banke squall Web aplikacije, web servisi i software 25 12. 12. 2006. 02:26
Preporuka banke [nq] e-Business 34 15. 11. 2005. 11:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.