DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 05. 2006.   #11
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

ista bagra ko i nadlanu.com
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2006.   #12
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

Yes vala, cak im je osnivac i neka firma na sejselima (Trident media group), koja je registrovana, cini mi se, par meseci pre pocetka rada nadlanu.com. Ma neko tu na fin nacin izvlaci pare iz telekoma, ah sta ti je drzavna firma ...

Poslednja izmena od Mr.Paja : 08. 05. 2006. u 06:25.
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2006.   #13
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

A evo pogledajte i zvanično nisu sejšelska nego devičanska,
http://www1.apr.sr.gov.yu/Reps/Publi...issionId=33661
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 05. 2006.   #14
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Verujem da je ovo recept za taj strmoglavi uspeh:

Citat:
Sreco, ostavila sam oglas za prodaju mobilnog telefona na www.okberza.com i prodala
ga za dva dana... A posle sam videla da imaju extra informacije o filmovima,
predstavama, muzici, izlozbama... Pocela sam da posecujem sajt svaki dan!

Ljubim te, vidimo se na kafi ovih dana!
Evo header-a:

Citat:
Return-Path: <slatkisbgsr@hotmail.com>
X-Original-To: -------@verat.net
Delivered-To: -------@verat.net
Received: from smtp2.verat.net (smtp2.verat.net [217.26.64.147])
by mx1.vdial.verat.net (Postfix) with ESMTP id 0AB9227CB6A
for <-------@verat.net>; Tue, 11 Apr 2006 12:13:47 +0200 (CEST)
Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
by smtp2.verat.net (Postfix) with ESMTP id 14280165021
for <-------@verat.net>; Tue, 11 Apr 2006 12:13:47 +0200 (CEST)
Received: from smtp2.verat.net ([127.0.0.1])
by localhost (smtp2.verat.net [127.0.0.1]) (amavisd-new, port 10024)
with ESMTP id 04275-05-3 for <-------@verat.net>;
Tue, 11 Apr 2006 12:13:46 +0200 (CEST)
Received: from zlatibor.yubc.net (zlatibor.yubc.net [212.124.160.6])
by smtp2.verat.net (Postfix) with ESMTP id 4A131165018
for <-------@verat.net>; Tue, 11 Apr 2006 12:13:46 +0200 (CEST)
Received: from cer.yubc.net (cer.yubc.net [212.124.160.3])
by zlatibor.yubc.net (8.12.11.20060308/8.12.11) with ESMTP id k3BAABHe010383
for <-------@verat.net>; Tue, 11 Apr 2006 12:10:12 +0200
Received: from srbija (acc-ppp-4071.yubc.net [212.124.164.71])
by cer.yubc.net (8.11.6/8.11.6) with ESMTP id k3BAA9d11907
for <-------@verat.net>; Tue, 11 Apr 2006 12:10:09 +0200
Message-ID: <74330-22006421193439599@srbija>
From: "Jovana" <slatkisbgsr@hotmail.com>
To: -------@verat.net
Subject: Slatka preporuka
Date: Tue, 11 Apr 2006 11:34:39 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-type: text/plain; charset="windows-1252"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
X-yubc-MailScanner-Information: Please contact the ISP for more information
X-yubc-MailScanner: Found to be clean
X-yubc-MailScanner-From: slatkisbgsr@hotmail.com
X-Virus-Scanned: amavisd-new at verat.net
A ja bih rekao: "Yۧi se sreco", al' ovo nije OKmesto za to...
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 05. 2006.   #15
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao crews_adder
Verujem da je ovo recept za taj strmoglavi uspeh:


Evo header-a:



A ja bih rekao: "Yۧi se sreco", al' ovo nije OKmesto za to...

Pa zar je moguce?! Zasto li su onda trosili pare na bilborde? Hm.. da... Mozda su imali neke pare da operu preko marketinske agencije.
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 05. 2006.   #16
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Izgleda da su prali pare i preko spama...

Odgovor na moj generički odgovor, koji šaljem domaćim spamerima:

Citat:
Postovani,

naravno da smo upoznati sa clanovima zakona, mail koji ste primili nije poslala OKberza, vec agencija koja se bavi e-mail marketingom. Odakle oni poseduju Vas mail ja na zalost ne znam niti zelim da znam, mi njima placamo uslugu e-mail marketinga. Takodje po zakonu koji vazi u Svetu a tice se SPAM-a, tacno je da ukoliko poruka koja poslata u footer-u sadrzi odjavni link (Ukoliko ne želite više da primate e-mail poruke koje se ticu rada portala www.okberza.com pošaljite nam e-mail sa naslovom ''remove_okberza'' na e-mail adresu unsubscribe@okberza.com ili samo kliknite ovde: unsubscribe@okberza.com?subject=remove_okberza i pošaljite genericki mail) ona se NE tretira kao spam...

Ali uprkos svemu, ja sam Vas mail prosledio agenciji, tako da se nadam da Vise necete primati nezeljene poruke, barem sto se tice OKberze...
Već sam pričao sa Armitageom o tom zakonu koji "važi u Svetu", zaključili smo da verovatno misli na zakon koji važi u časopisu Svet
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 05. 2006.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao ddz
Već sam pričao sa Armitageom o tom zakonu koji "važi u Svetu", zaključili smo da verovatno misli na zakon koji važi u časopisu Svet
u US je zaista jedini uslov da mail mora da ima opt-out link, da se ne bi smatrao krsenjem zakona.. naravno to ne sprecava webmastera da doda posiljaoca u blackliste, samo ne moze da ih tuzi..

Ti pominjes neke domace zakone na tu temu, sta oni kazu? Nemam pojma kako je to regulisano kod nas?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #18
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Zakon o oglašavanju, SG 79/05, 16. 9. 2005 (www.parlament.sr.gov.yu, sekcija Doneti zakoni)

Citat:
3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.

...

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.
Dakle, koliko god opt-out linkova stavio, i dalje je spam. Naš zakon se odlučio za (mnogo pravičniji i logičniji) opt-in, za razliku od Amera.

U istom članu piše i ovo: "oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje".

Naizgled ne mogu da se odluče, da li ćemo na opt-in ili opt-out. Posle malo pažljivijeg čitanja utvrdio sam da se opt-in koristi za elektronske poruke, a opt-out za sve ostale (reklama za piceriju u sandučetu, Jehovini Svedoci koji hoće da vas preobrate na pešačkom prelazu, Micronetovi flajeri na Terazijama...)

A što se kazni tiče, ovako stoje stvari
Citat:
Član 108.

Novčanom kaznom od 100.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ako:

1) se ne pridržava načela oglašavanja postupajući protivno odredbama člana 3 – 10. ovog zakona;

...

Za radnje iz stava 1. ovog člana kazniće se odgovorno lice u pravnom licu novčanom kaznom od 20.000 do 50.000 dinara.

Uz novčanu kaznu za prekršaj iz stava 1. ovog člana može se izreći zaštitna mera zabrane obavljanja određenih delatnosti pravnom licu u trajanju od šest meseci do jedne godine, zaštitna mera zabrane obavljanja određenih poslova odgovornom licu u trajanju od šest meseci do jedne godine.
A da ja radim u nekom provajderu, protiv svakog spamera bih pokrenuo i krivični postupak, po osnovu čl. 304 KZS

Citat:
Član 304.
(1) Ko neovlašćeno koristi računarske usluge ili računarsku mrežu u
nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri meseca.
(2) Gonjenje za delo iz stava 1. ovog člana preduzima se po privatnoj
tužbi.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #19
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Jos da zakon u nas Srba funcionise

Voleo bih da vidim taj scenario gde bi to doslo do suda
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #20
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
u US je zaista jedini uslov da mail mora da ima opt-out link, da se ne bi smatrao krsenjem zakona.. naravno to ne sprecava webmastera da doda posiljaoca u blackliste, samo ne moze da ih tuzi..
Da li si ti siguran za to? Da li imas neki zvanicni dokument ili sajt koji to potvrdjuje? Ja se sa tim ne slazem. SAD su uvele CAN-SPAM zakon koji jasno nalaze email izdavacima da nikog ne mogu staviti bez njegove/njene dozvole na listu, da ako nude checkboxove za prijavu na vise email casopisa da oni ne smeju da budu unapred "stiklirani", da mail sadrzi opt-out link, da stave svoju fizicku adresu u mail i jos mnogo drugih stvari.

Mnogi kada dobiju SPAM nece da kliknu na opt-out link jer je to zapravo jedna od glavnih fora spamera da vide da je rec o pravoj email adresi.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
13 miliona dolara za SEKS! glaspodrinja.com e-Business 4 26. 10. 2010. 22:23
Obrada miliona slika nixa Programiranje 0 29. 07. 2010. 00:40
Obrada gresaka prilikom unosa od strane posetioca Bojsi PHP 15 24. 08. 2009. 15:50
kako detektovati geografsku lokaciju posetioca? dootzky Web aplikacije, web servisi i software 5 15. 03. 2007. 11:14
2 miliona mesta na Wikimapiji ! noviKorisnik Linkovi 0 22. 11. 2006. 12:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.