DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 11. 2006.   #141
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Off Topic: To je bre, old-school, ne kapiraš ti to - lepše je u kafani


Sve je to ok, mislim da Dragan ne kapira šta Aničić pokušava da kaže a ja ga u tome podržavam:

Screenshot je jedno, sajt je drugo. Ono što mene interesuje, a verujem i Gorana je sam konkurs. Koliko ja kapiram cela ideja konkursa je da daš neke zahteve pa se jave ponuđači i daju svoju cifru pri čemu garantuješ da ćeš da odradiš to što se traži na način na koji se traži. To je čak i zakonski regulisano, a u ovom slučaju je to čak i JAKO važno pošto se radi o instituciji koja nije privatna već "izdržavana" od poreskih obveznika.

E sad, ako stvar postane labava, pa kasni se nedeljui dana zbog ovoga, pa nedelju dana nema direktora da potpiše ugovor pa rok postaje "klizni" pa zahtevi postaju "mož' da bidne al' ne mora da znači", onda je, kao što Goran kaže, najblaže rečeno sam konkurs "problematičan".

Ako se sećate na prvih par strana u ovoj temi smo pričali o samom konkursu, odnosno uslovima konkursa i složili smo se da su prilično nerealni. Iz svega toga se izvodi zaključak da su postojala 3 scenarija:

1. Neko je "znao" da će biti tako "labavo" pa se prijavio iako je znao da su zahtevi nerealni
2. Neko je očekivao da će biti tako "labavo" pa se prijavio iako je znao da su zahtevi nerealni
3. Sve je već bilo rešeno ranije, i pre konkursa, a konkurs je poslužio samo da orgovorni ispune zakonsku obavezu.

Pošto smo dobili uveravanja da nije slučaj 3, verovatno je nešto od prva 2. Ako je 2. slučaj onda me ništa ne čudi, mada me ne bi začudio ni 1. slučaj, ali za to se ide u zatvor.

Ne znam da li razumete o čemu govorim? To je kao da se da konkurs za izradu auto-puta za mesec dana, izabere se ponuđač, ali onda krene laganica kao pa ne mora da bude baš mesec dana, može i 3, ne mora baš sve da bude asfaltirano - dodaćemo asfalt kasnije...

Pošto ova poruka vrvi od stvari koje "ne znam" ili za koje "nisam siguran", da popravim utisak za kraj pa da navedem nešto u šta sam siguran: ovakvi sajtovi se ne rade 3-4 nedelje, bez 2-3 meseca rada ne može da se uradi kvalitetno, ako kriterijum kvaliteta nije postavljen "ma samo da ima, doradićemo kasnije". To znam sigurno.

Dragane, ovde uopšte ne pričamo o tome "ko" se prihvatio posla već pod kojim uslovima.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 11. 2006.   #142
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman

E sad, ako stvar postane labava, pa kasni se nedeljui dana zbog ovoga, pa nedelju dana nema direktora da potpiše ugovor pa rok postaje "klizni" pa zahtevi postaju "mož' da bidne al' ne mora da znači", onda je, kao što Goran kaže, najblaže rečeno sam konkurs "problematičan".
Ne bi ja sad nesto da smirujem strasti ili da se stavljam na bilo ciju stranu (volim dobar Flame) ali iz iskustva vam kazem samo jedno: "Ljudi javno preduzece je u pitanju". Uz svo duzno postovanje prema kolegama iz vojvodjanske televizije, kojima je uopste palo na pamet da bi mogli da unaprede svoje online prisustvo i po svemu sto sam do sada video na dobrom su putu, morate da shvatite da su javna preduzeca kosmos potpuno odvojen od naseg.

Sama cinjenica da ce se ovaj sajt pojaviti i to sa kasnjenjem manjim od 6 meseci zasluzuje divljenje.

Miloje

P.S. Prijatelji me godinama mole da napisem knjigu anegdota sa zeleznice, u cijoj sam vrhunskoj naucnoj ustanovi imao priliku da par godina radim, kojima ih uveseljavam.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 11. 2006.   #143
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Citat:
da su javna preduzeca kosmos potpuno odvojen od naseg
Ovaj segment je kljucan za razumevanje celog ovog posla. I stvarno ukoliko se sajt pojavi i pusti u upotrebu u ovom produzenom roku za projekat jednog javnog preduzeca to ce biti skoro necuvena efikasnost.

Koliko cujem mnogo slicnih problema bilo je sa realizacijom sajta za NS Sajam (probijanje rokova jer se cekalo da neko odgovoran konacno overi prethodnu fazu...)
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 11. 2006.   #144
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Hm... mislim da se ovde mjesaju neke 2 strukture ljudi tj da je tu lezi osnovni sukob misljenja. Mladi ljudi, zeljni rada koji poprilicno idealizuju stvari i detalje kao sto su 'rokovi' a sa druge strane su ljudi koji su vec duze u tim vodama i znaju da poslovi takvog tipa, ne postuju rokove i da je sve podlozno promjenama.
Imao sam prilike raditi na drzavnom projektu u BiH gdje sam imao slicna razmisljanja - rokovi, papiri, specifikacija, strane firme, vladajuce strukture i slicno pa kao sve ce to biti super - otishao razocaran (poslije toga sam otishao iz BiH). Rokovi su pomjerani citavih godinu dana iako je bila i citava medijska kampanja i kompletan razvoj su pratili i TV/ novine / radio...
Uvijek 10 dana prije nego je sto je neka od faza trebala da pocne da radi - bio je neki razlog, ovaj nije dostavio ovo, ovaj ono, tamo fale pare, tamo fale dokumenti i slicno. Sve sto je potpisano na pocetku, mislim na rokove - sve je ispomjerano.
Sad evo u drugoj drzavi koja je poznata po svojoj preciznosti nisam imao jos prilike biti u tako velikom projektu, ali i iz onih manjih vidim da nije sve tako bajno-sjajno. Naravno, daleko od tih mjesecnih pomjeranja rokova, ali kasnjenje od par dana su itekako moguca.
Kazem, jos nisam doshao do velikih i skupih projekata mada ima nekih nagovjestaja ali o tom po tom.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 11. 2006.   #145
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Bluesman je izrekao suštinu i razradu problema.

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Uz svo duzno postovanje prema kolegama iz vojvodjanske televizije, kojima je uopste palo na pamet da bi mogli da unaprede svoje online prisustvo...
Miloje oni bi prvenstveno trebali da unaprede sopstveno TV prisustvo (pa tek onda sva ostala prisustva), koje se ne može okarakterisati čak ni kao katastrofalno. Njihova najgledanija (i jedina vredna emisija) 5kazanje dostiže rejting od jedva 60-tak hiljada. Ostale emisije ne prelaze 20.000.

Ni program za naconalne manjine ne služi svrsi informisanja istih, jer ko god je nekada prošao kroz vojvođanske varoši mogao je da na krovovima kuća primeti ogromne TV antene usmerene ka severu.

Reč je mađarskim domaćinstvima (najveća manjina u Vojvodini) koja se informišu isključivo preko TV Budimpešte (vojvođani znaju o čemu govorim).

A koliko vidim iz mockapa očekuje nas "milioniti" news portal, gde TV i radio program (koji bi trebali da budu okosnica sajta) ne zauzimaju, ne sekundarnu ni tercijarnu poziciju, već možda kvartenarnu
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2006.   #146
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Miloje: ne vidim potrebu za smirivanje strasti pošto mislim da nisu ni uzburkane Ja pišem mirno i opušteno, pokušavam da objasnim način na koji razmišljam, ni u jednom trenutku ne padam u vatru. Pri tom je moj fokus na preduzeću i njihovom konkursu, uopšte ne govorim ni o Dragani ni o toj firmi koja radi taj sajt. Čak ne govorim mnogo ni o samom sajtu.

A što se tiče "javna" vs ostala preduzeća, ne razumem zašto bi to trebalo da bude opravdanje? Znaš, mi smo "javno preduzeće" znaš kakvi smo, ćuti, čim ima bilo šta dobro je jer je to više od ništa. Dok god tako razmišljamo samo ćemo biti frustrirani i nerviraćemo se zbog svega ovoga. I mamuti su izumrli - tako će i ovakva "preduzeća", pre ili kasnije.

Dok god postoje ovakve stvari, postojaće i nepoverenje. Jel' vi kapirate o čemu pričamo? Za ono što se radi može da se zaglavi u zatvor. Zakonom je čak regulisan i rok za konkurs, neko ovde objavi konkurs u kome je rok nedelju dana. Pa se i to ne ispoštuje. Pa se promene uslovi konkursa, pa se promeni i datum završetka, pa ceo konkurs postane sprdnja.... i posle se neko pita zašto se nikome ne veruje.

Gde ovo mene dotiče? Osim što živim u ovoj zemlji, i ja bih rado poslovao sa domaćim preduzećima, makar ona bila i "javna", ali kako? Pa i kada se zajebem ponekad pa i odradim nešto sa "našima" uvek se pokaže da sam gluplji nego što sam mislio (ili možda veliki optimista, utopista). Još uvek mi duguje jedna firma pišljivih 30 000 dinara iz juna ove godine. Šta ja treba da uradim, da odem tamo pokupim im kompjutere i usput prebijem nekoga? Izgleda da jedino takav jezik razumeju, ali ja neću da pričam tim jezikom.

Eto zašto ja pričam ovo što pričam...

I šta me još nervira vezano za ovo? Pa sve to mlaćenje prazne slame tipa "dođi na sastanak", "poslovni ručak", "ne može mail - pošalji faksom", "jagnjeće brigade are not dead"... odem pre neki dan sa decom u restoram, neki debeli mamlaz (ali baš debeli, ima jedno 180 kg) sedi i sat vremena žvalavi telefononom... ne možeš da ne prisluškuješ jer ne priča tiho... vidi se da je neki "menadžer", ali moj Bože, šta taj loodak priča, koje su to budalaštine. Pa taj je proveo radni vek u kafanama na ručkovima. Od toga je i tako ogavno zadrigao. Ja mu ne bih dao 2 nacrtane ovce da čuva, a on je očigledno neki direktor nekog preduzeća, verovatno "javnog".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 11. 2006. u 08:36.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2006.   #147
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Sama cinjenica da ce se ovaj sajt pojaviti i to sa kasnjenjem manjim od 6 meseci zasluzuje divljenje.
Sve je to lepo. Problem je sto je kad se pjavio konkurs dosta ljudi iz branse reagovalo da je rok nerealan na sta im je odgovoreno da su oni mali i da to i nije posao za njih, ali ako se ispostavi da rok nije onako kratak kako je stajalo u zahtevu vec je dobro ako bude manji od 6 meseci, onda ispada da su mnogi mogli da ucestvuju, mozda dobiju posao i odrade ga bez problema.

Upravo postavljenim rokovima prilican broj mogucih ucesnika je obeshrabren da ucestvuje. Sto rece Bluesman, tu nisu cista posla.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2006.   #148
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool bice dana za megdana

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Cilj kreiranja sajta Radio - televizije Vojvodine jeste pružanje pravovremenih aktuelnih vesti putem novih medija,
Off Topic: Gledam nesto u poslednje vreme jutarnji program na TV Pink pa vidim da forsiraju da vesti mogu da se procitaju na sajtu. Bese i ovaj konkurs i uradi se sajt. Izgleda da su, sem B92 i RTS-a, i druge televizije (medijski sitemi) pokapirali da mogu da prepakuju informacije i ponude ih na netu. Bice interesantan razvoj dogadjaja.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2006.   #149
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

MA to na pinku je samo zato sto je "moderno" Ne misle oni tako stvarno
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 11. 2006.   #150
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Off Topic: Pink od svih srpskih medijskih kuća jedinu u RSS-u daje i slike, s tim što su buđave, ali ipak ih daje.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda da postavim tekstualni oglas nekog belosvetskog sajta dragansta Marketing i SEO 5 30. 05. 2010. 22:28
Ugovor za izradu web sajta oliver78 Planiranje i usability 18 21. 02. 2010. 22:42
Potreban neformalni tim ili firma za izradu veceg sajta oksite Poslovne ponude i zapošljavanje 0 28. 02. 2008. 21:48
Poziv u affilate program - blog.cri.co.yu torbica Marketing i SEO 0 22. 11. 2007. 03:57
Poziv na poselo! sirNemanjapro Opušteno 22 29. 04. 2006. 12:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.